Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πειτε μου πως ο υπουργος αμυνας της χωρας δεν δηλωσε πως οι ενοπλες δυναμεις διασφαλιζουν την σταθεροτητα στο εσωτερικο της χωρας. Δηλ. ενταξει οσο Καμμενος και να ειναι δεν παιζει..

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

STOP THE PRESS

 

χααχαχχαχαχχααχ έλεος δάκρυσα , μέχρι και τον Σάκη επιστράτευσαν 

πείτε τους οτι δεν ψηφίζουν οι 13χρονες Ρουβίτσες , τζάμπα λεφτά χαλάσαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ψηφίζω όχι αν και δουλεύω σε τράπεζα και έχω και όλες μου τις καταθέσεις εδώ γιατί πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει καλύτερη συμφωνία η οποία θα δώσει λύση στο χρέος και δεν θα αναβάλει απλά το πρόβλημα καταστρέφοντας παράλληλα την κοινωνία.

 

Στην τελική ο Τσίπρας πιστεύω δεν θα μας πάει με το έτσι θέλω στη δραχμή αν δεν καταφέρει να κάνει συμφωνία αλλά θα παραιτηθεί. Μετά θα βγούνε οι άλλοι που θα υπογράψουνε συμφωνία, θα μας ξεσκίσουνε και θα μείνουμε Ευρώπη. Win -Win κατάσταση και στις δύο περιπτώσεις (όπως το βλέπει καθένας).

 

 

 

Οι περισσότεροι συνάδελφοι τείνουν προς το όχι πάντως.

 

God bless. Έχω σιχαθει να ακούω για δικηγόρους, τραπεζικούς και ερευνητές που είναι σε προγράμματα ΕΕ οτι παίζει να πουνε ναι για να μη χασουν τα ψιλολογια που παίρνουν. Καμία κοινωνική ευθύνη. Καμία ματια στο μέλλον. Μεχρι μήνα είναι ο νοητικός ορίζοντας. Ότι μας συμφέρει μεχρι τότε.

 

Οσο για αποτελεσμα περιμενω το Σάββατο να δω εξελίξεις μεχρι τοτε. Σημερα μετα την έκθεση του imf βγηκαν ηδη μοσκοβισί και ρεντσι και λένε πως οτι και να βγει Δευτέρα ξεκιναμε πάλι διαπραγματευσεις. Η ws έπεσε. Αναμένω και αλλους συντομα. Πρεπει να ειναι τελείως λοβοτομημενος καποιος για να συνεχίζει να παπαγαλιζει το ευρώ η δραχμή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου πως ο υπουργος αμυνας της χωρας δεν δηλωσε πως οι ενοπλες δυναμεις διασφαλιζουν την σταθεροτητα στο εσωτερικο της χωρας. Δηλ. ενταξει οσο Καμμενος και να ειναι δεν παιζει..

η λαθος εκανε η το απωλεσε τελειος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου πως ο υπουργος αμυνας της χωρας δεν δηλωσε πως οι ενοπλες δυναμεις διασφαλιζουν την σταθεροτητα στο εσωτερικο της χωρας. Δηλ. ενταξει οσο Καμμενος και να ειναι δεν παιζει..

 

Ω ναι... το ακουσαμε και αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασα κάποια πράγματα που έγιναν σήμερα στην ΕΚΤ και το συμπέρασμά μου είναι ότι πρακτικά δίνουν βάση σε κάποια επιχειρήματα του 'όχι' τα οποία επιχειρήματα μέχρι σήμερα, μέχρι να γίνει αυτή η συνεδρίαση ήταν εντελώς αβάσιμα κατά την άποψή μου και για αυτό έδιναν δίκιο στο 'ναι'

αυτό είναι προσωπική μου ερμηνεία καθαρά (και είμαι αναποφάσιστος, ούτε υπέρ του όχι, ούτε υπέρ του ναι κι έχω επιχειρηματολογήσει και υπέρ και κατά και των δύο πλευρών στα σημεία που συμφωνώ ή διαφωνώ)

αλλά μοιάζει σαν να υπονοείται ότι η ρευστότητα από τον ELA έχει κλείσει λόγω του δημοψηφίσματος δηλαδή για πολιτικούς λόγους και όχι λόγω του ότι είμαστε εκτός προγράμματος

δηλαδή με άλλα λόγια ότι η ΕΚΤ στην πραγματικότητα φαίνεται να υπονοείται πως ήταν έτοιμη να δώσει σιωπηλή παράταση εκτός προγράμματος γιατί θεωρεί δεδομένη την παραμονή της χώρας σε πρόγραμμα στο μέλλον και ότι θα γίνει συμφωνία δηλαδή, έχει ποντάρει εκεί

αυτό τώρα σημαίνει ότι υπάρχει περίπτωση η ρευστότητα να επανέλθει ανεξαρτήτως αποτελέσματος μετά την κυριακή παρότι εκτός προγράμματος, στην πραγματικότητα αναιρώντας τις δηλώσεις των ευρωπαίων πως το 'όχι' σημαίνει έξοδο λόγω ατυχήματος (επαναλαμβάνω για τους υποστηρικτές του 'όχι' τη διαφορά που δεν φαίνεται να καταλαβαίνουν, ότι μιλάμε για έξοδο λόγω έλλειψης ρευστότητας και αδυναμίας πληρωμών στο εσωτερικό που καταστά αναγκαία την έκδοση διαφορετικής αξίας χρηματικού μέσου και όχι λόγω πολιτικής απόφασης στο εξωτερικό δηλαδή κλωτσιά έξω από το ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ μας,περαστικα.

 

 

Πονανε τα μυαλα μας.

Μεταξυ μας, με το καλο να σου μπει η Δευτερα. Περαστικα δεν μπορω να ευχηθω , γιατι σιγουρα δεν θα ειναι!

 

Πειτε μου πως ο υπουργος αμυνας της χωρας δεν δηλωσε πως οι ενοπλες δυναμεις διασφαλιζουν την σταθεροτητα στο εσωτερικο της χωρας. Δηλ. ενταξει οσο Καμμενος και να ειναι δεν παιζει..

Ηρεμια, ταξη και ασφαλεια με τον στρατο --> πρωτη φορα αριστερα!

 

Μου θυμισε τον τυπο που παιρνει στον Τσουκαλα τηλεφωνο και λεει ειμαι Ολυμπιακος με φιλοΠαναθηναικα αισθηματα.

 

Ε κι αυτη η κυβερνηση ειναι αριστερη με ακροδεξιες-χουντικες πινελιες.

 

Επισης η Ζωιτσα απελυσε σημερα τη συμβασιουχο φωτογραφο της Βουλης (απληρωτη 6μηνες, 500 ευρω το μηνα μισθο) "επειδη δεν εμεινε ευχαριστημενη απο τη δουλεια της", οπως της ειπε αυτος που της ανακοινωσε την απολυση.

In other words οι συμβασιουχοι της Βουλης χθες δημοσιοποιησαν την καταγγελια οτι ειναι απληρωτοι εδω κι ενα 6μηνο. Λογικα η φωτογραφος θα ηταν αρκετα "δραστηρια" σχετικα με το συγκεκριμενο ζητημα...

Ακροδεξιες πινελιες μωρε, για να μην νιωσει ο λαος μονοτονα απο τις πολλες αριστεροτιμονιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η λαθος εκανε η το απωλεσε τελειος

 

 

Ω ναι... το ακουσαμε και αυτο

Ενταξει, οταν βγαινει ο υπουργος αμυνας μιας χωρας και κανει τετοιου ειδους δηλωση, καταλαβαινεις οτι κατι παει στραβα... Πολυ στραβα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιμένατε κάτι καλύτερο από τον ηγέτη των ψεκασμένων;

Οχι, απαιτουσα κατι καλυτερο απο τον υπουργο αμυνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...