Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εγώ αν ήμουν θα δεχόμουν. Για αυτά τα προγράμματα η μισθοδοσία γίνεται μέσω τραπέζης ή με τρόπο που γνωστοποιείται στον ΟΑΕΔ άσε που τα ένσημα πρέπει να στα πληρώνει οπότε δε μιλάμε για εθελοντισμό. Εγώ δεν αναφέρθηκα σε προγράμματα, αποκλειστικά και μόνο σε εθελοντική και κατά συνέπεια αμισθί εργασία. 

 

δεν θα πληρωνε τιποτα αφου δεν θα επαιρνα λεφτα τα ενσημα θα τα κολαγε απο τα 600 του οαεδ.

δεν εχω βρει κατι εντελως αμισθί στον τομεα μου, ολοι παιρνουν πλεον μεσω ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω την αλλη εβδομαδα να δω τους αεργουσ και τουσ δραχμολαγνουσ τι θα λενε οταν θα κλεισουνε εντελως οι τραπεζεσ και θα κοπουν και τα λεφτα απο τα παππουδια. καποιοι αφελεισ νομιζουνε οτι αν παμε στην δραχμη και με το οχι θα τρομαξουν τουσ κσκουσ ξενουσ.

καποιοι αλλοι ακομα πιο αφελεισ νομιζουν οτι οι συνεπιεσ τησ δραχμησ θα χαθει χρημα απο τουσ φραγκατους πλουσιουσ και θα παει στυσ φτωχοτερουσ, κουνια που τουσ κουναγε. ο πλουσιοσ θα πεσει οικονομικα και θα χασει χρηματα. ο ανεργοσ θα πεινασει και θα χασει και το σπιτι του θα γινει αστεγοσ, ο αστεγοσ απο το σισιτιο θα πεθανει τησ πεινασ. 

 

θελετε να κοψει η ελλαδα δικο τησ χρημα; πολυ ωραια παρτε μια πληθοριστικη δραχμη με μια φρατσολα ψωμι να κανει 10000 δραχμεσ. 

 

απολαυστε πληθορισμο χαρτονομισματων τησ ζιμπαμπουε με ζωη και κοτα στο πεζοδρομιο και με το τενεκακι στο χερι.

 

 

 

αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο αγωνασ ο κουμουνισμοσ και η ταξικη παλη. 

 

Αντί να ρωτήσεις το medium και τον παπά για την γκόμενα, τους ρώτησες για το οικονομικό μέλλον της Ελλάδας με Δραχμή;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ψηφίζω όχι αν και δουλεύω σε τράπεζα και έχω και όλες μου τις καταθέσεις εδώ γιατί πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει καλύτερη συμφωνία η οποία θα δώσει λύση στο χρέος και δεν θα αναβάλει απλά το πρόβλημα καταστρέφοντας παράλληλα την κοινωνία.

 

Στην τελική ο Τσίπρας πιστεύω δεν θα μας πάει με το έτσι θέλω στη δραχμή αν δεν καταφέρει να κάνει συμφωνία αλλά θα παραιτηθεί. Μετά θα βγούνε οι άλλοι που θα υπογράψουνε συμφωνία, θα μας ξεσκίσουνε και θα μείνουμε Ευρώπη. Win -Win κατάσταση και στις δύο περιπτώσεις (όπως το βλέπει καθένας).

 

 

 

Οι περισσότεροι συνάδελφοι τείνουν προς το όχι πάντως.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

δεν εχω κανενα θεμα να σου απαντησω ,εχω κανει δουλιες περιστασιακες χωρις ενσημα αρα δεν μπορω να αποδειξω την προυπηρεσια μου και επισης δεν εχω δουλεψει στις θεσεις που με ενδιαφερουν , τις σπουδες μου της τελιωσα στα 27 μετα ειχα καποια πολυ σοβαρα οικογενιακα προβληματα που δεν με αφησαν να εργαστω.

 

Δυστυχώς είναι πρόβλημα να τελειώνεις το πανεπιστήμιο αργά για το εργασιακό + ότι δεν μπορείς να αποδείξεις την προυπηρεσία σου. Εύχομαι να μπορέσεις να βρεις δουλειά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειραζει και να μην εχεισ αποδειξεισ εμπειριασ. εσυ βαλε οτι εχεισ και αν σου ζητησουν πεσ δεν μου δωσαν χαρτι ουτε ενσημα δωσε το τηλεφωνο και διευθυνση τησ ετεριασ που δουλεψεσ

 

τα εχω βαλει εννωειτε απλα δεν μετρανε και πολυ

Δυστυχώς είναι πρόβλημα να τελειώνεις το εργασιακό + ότι δεν μπορείς να αποδείξεις την προυπηρεσία σου. Εύχομαι να μπορέσεις να βρεις δουλειά :)

 

σε ευχαριστω πολυ αυτο ελπιζω δυστηχως μεχρι τωρα τα πραγματα ηρθαν πολυ αναποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65% ναι - 35% όχι

 

Αν κλείσουν τα ΑΤΜ αύριο ή το μάξιμουμ ποσό γίνει 20 ευρώ, πάμε για 70% - 30%

 

 

screenshot το ποστ για το τρολάρισμα της επόμενης ημέρας

 

Aνεκτίμητο λολ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακυρο :P,εκει που εκανα πλακα με δυο φιλους μου υπερ του ναι καπου στο κεντρο πεταγεται μια κυρια ~55 ετων καπου εκει και μου λεει για την νεα γενια ψηφιστε ναι για να μεινουμε στο ευρω και στην ευρωπη. Της δειχνω το χαρτι που ειχα παρει πιο πριν που ελεγε για το οχι και της λεω "να αυτο το ναι θα ψηφισω" και ειναι μετα η φαση της ξενερας που εφαγε και ειπε "καλα,καλα αμα κανετε ετσι οι νεοι"

Απλα εκλαψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στο δοσω μετα το δημοψηφισμα

σ'ωραιος!περνα απο το δημοτικο πρωτα ομως ε?!

 

:P

 

 

Σε πειραζω καλε μου! 

 

 

 

/λολ

δεν θελουν οι mods

 

Να κανουμε ενα poll να γινει poll? !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...