Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περιμενω την αλλη εβδομαδα να δω τους αεργουσ και τουσ δραχμολαγνουσ τι θα λενε οταν θα κλεισουνε εντελως οι τραπεζεσ και θα κοπουν και τα λεφτα απο τα παππουδια. καποιοι αφελεισ νομιζουνε οτι αν παμε στην δραχμη και με το οχι θα τρομαξουν τουσ κσκουσ ξενουσ.

καποιοι αλλοι ακομα πιο αφελεισ νομιζουν οτι οι συνεπιεσ τησ δραχμησ θα χαθει χρημα απο τουσ φραγκατους πλουσιουσ και θα παει στυσ φτωχοτερουσ, κουνια που τουσ κουναγε. ο πλουσιοσ θα πεσει οικονομικα και θα χασει χρηματα. ο ανεργοσ θα πεινασει και θα χασει και το σπιτι του θα γινει αστεγοσ, ο αστεγοσ απο το σισιτιο θα πεθανει τησ πεινασ. 

 

θελετε να κοψει η ελλαδα δικο τησ χρημα; πολυ ωραια παρτε μια πληθοριστικη δραχμη με μια φρατσολα ψωμι να κανει 10000 δραχμεσ. 

 

απολαυστε πληθορισμο χαρτονομισματων τησ ζιμπαμπουε με ζωη και κοτα στο πεζοδρομιο και με το τενεκακι στο χερι.

 

 

 

αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο αγωνασ ο κουμουνισμοσ και η ταξικη παλη. 

ρε φιλε δωσε με και μενα απο αυτο που γυριζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω ότι τότε θα ήταν αποφυγή ευθύνης εκ μέρους της κυβέρνησης.

Τώρα δεν θεωρείς ότι είναι αποφυγή ευθύνης της κυβέρνησης?

 

Το λέω με την έννοια ότι είναι μια εκλεγμένη κυβέρνηση την οποία ψηφισε ο Ελληνικος λαός για να παιρνει αποφάσεις.Αυτές τις σοβαρές αποφάσεις οι οποίες κρίνουν το μέλλον της καθημερινότητας μας.

 

Θα μου πεις ίσα ισα επειδή είναι αποφάσεις που κρίνουν ίσως το μέλλον της καθημερινότητας μας και το μέλλον της χωρας θα πρέπει να μας ρωτήσει. Το ερώτημα είναι με σκοπο να ακούσω την γνώμη σου και όχι για να έρθω σε αντιπαράθεση(το αναφέρω γιατί όλοι μαλώνουν τις τελευταίες μέρες και ιδιαίτερα με τον γραπτο λογο δημιουργούνται παρεξηγήσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να τρέχει τώρα..

Και σιγά μην τους κάνει την χάρη να εκμεταλλευτούν τα πολύτιμα προσόντα του αμισθί.

 

1.5 εκατομμυριο ανεργοι ειναι ολοι βολεμενοι το βρηκες εσυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/diethnis-politiki/o-soylts-elpizei-na-dothei-telos-sthn-epoxh-syriza-sthn-ellada.3558244.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget

 

Θρασσος φιλε...τελειωσε.

Μετα σου λεει ο αλλος ψηφισε ναι.

Γιατι;

Για να παιρνουμε χρισμα διορισμου απο το Βερολινο;

Oχι απλα οι μασκες επεσαν αλλα επιβεβαιωθηκα σε οτι ελεγα.

Κατα τα αλλα ψηφιστε "ναι" στο ευρω.

Αντε να γυρισουμε πλευρο τωρα γιατι πιαστηκαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεοι ανθρωποι που πιστευουν οτι μετα απο σχολειο, σπουδες και μεταπτυχιακα, πρεπει να δουλεψεις και τζαμπα για να σου δωθει η ευκαιρια να δουλεψεις σε πολλες περιπτωσεις για τον βασικο μισθο.

Και το θεωρουν και φυσιολογικο.

Και σου λενε δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα, τραβα εξωτερικο.

 

Σοβαρα τωρα, ψηφιστε οτι θελετε, δεν εχει νοημα. Εχουμε ηδη χασει σαν γενια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω την αλλη εβδομαδα να δω τους αεργουσ και τουσ δραχμολαγνουσ τι θα λενε οταν θα κλεισουνε εντελως οι τραπεζεσ και θα κοπουν και τα λεφτα απο τα παππουδια. καποιοι αφελεισ νομιζουνε οτι αν παμε στην δραχμη και με το οχι θα τρομαξουν τουσ κσκουσ ξενουσ.

καποιοι αλλοι ακομα πιο αφελεισ νομιζουν οτι οι συνεπιεσ τησ δραχμησ θα χαθει χρημα απο τουσ φραγκατους πλουσιουσ και θα παει στυσ φτωχοτερουσ, κουνια που τουσ κουναγε. ο πλουσιοσ θα πεσει οικονομικα και θα χασει χρηματα. ο ανεργοσ θα πεινασει και θα χασει και το σπιτι του θα γινει αστεγοσ, ο αστεγοσ απο το σισιτιο θα πεθανει τησ πεινασ.

 

θελετε να κοψει η ελλαδα δικο τησ χρημα; πολυ ωραια παρτε μια πληθοριστικη δραχμη με μια φρατσολα ψωμι να κανει 10000 δραχμεσ.

 

απολαυστε πληθορισμο χαρτονομισματων τησ ζιμπαμπουε με ζωη και κοτα στο πεζοδρομιο και με το τενεκακι στο χερι.

 

 

αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο αγωνασ ο κουμουνισμοσ και η ταξικη παλη.

Πες την αλήθεια. Σιχαίνεσαι το ότι πρέπει να αναπνέεις τον ίδιο αέρα με άστεγους, ανάπηρους, μικροσυνταξιούχους και ... και φτωχούς ρε φίλε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις στην ερώτηση μου, αλλά τελείως ειλικρινά πώς γίνεται να είσαι 30 χρονών και να μην  έχεις προυπηρεσία; (εκτός αν έκανες μεταπτυχιακά,διδακτορικά κτλ ή δούλευες σε κάποιον άλλο τομέα, οπότε τότε το καταλαβαίνω)

 

δεν εχω κανενα θεμα να σου απαντησω ,εχω κανει δουλιες περιστασιακες χωρις ενσημα αρα δεν μπορω να αποδειξω την προυπηρεσια μου και επισης δεν εχω δουλεψει στις θεσεις που με ενδιαφερουν , τις σπουδες μου της τελιωσα στα 27 μετα ειχα καποια πολυ σοβαρα οικογενιακα προβληματα που δεν με αφησαν να εργαστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την αλήθεια. Σιχαίνεσαι το ότι πρέπει να αναπνέεις τον ίδιο αέρα με άστεγους, ανάπηρους, μικροσυνταξιούχους και ... και φτωχούς ρε φίλε!

 

σιχενομαι διαφορουσ περισοτερο με οικονομικεσ δυσκολιεσ που δεν ειναι ενημερομενοι και που νομιζουνε οτι οταν παμε στην δραχμη αυτοι θα μεινουν στο επιπεδο που ειναι και καποιοσ αλλοσ με καλυτερη οικονομικη κατασταση θα χασει. αν νομιζεισ λοιπον οτι η πτωχευση η επιστροφη στη δραχμη και ολεσ οι συνεπιεσ θα εχουν αισθηματα και καρδια και θα επιλεξουν να χτυπησουν τον φραγκατο και τον κακο πλουσιο εισαι χοντρα γελασμενοσ. καποιοι ταυτιζουν την πτωχευση με εναν κουμουνιστη ηγετη. ολοι θα ξεπεσουνε απο αυτο αν γινει. και βρειτε καποιον οικονομολογο να μιλησετε για την υποτιμιση που θα γινει μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το εχω πει σε 2 ατομα μεσω οαεδ που εδινε 600 ευρω και επρεπε αυτος να πληρωσει τα υπολοιπα, τους ειχα πει δεν θελω λεφτα καθολου μονο ενσημα και θα υπογραφω οτι περνω μισθο αλλα δεν δεχθηκαν.

 

Ούτε εγώ αν ήμουν εργοδότης θα δεχόμουν. Για αυτά τα προγράμματα η μισθοδοσία γίνεται μέσω τραπέζης ή με τρόπο που γνωστοποιείται στον ΟΑΕΔ άσε που τα ένσημα πρέπει να στα πληρώνει οπότε δε μιλάμε για εθελοντισμό. Εγώ δεν αναφέρθηκα σε προγράμματα, αποκλειστικά και μόνο σε εθελοντική και κατά συνέπεια αμισθί εργασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω κανενα θεμα να σου απαντησω ,εχω κανει δουλιες περιστασιακες χωρις ενσημα αρα δεν μπορω να αποδειξω την προυπηρεσια μου και επισης δεν εχω δουλεψει στις θεσεις που με ενδιαφερουν , τις σπουδες μου της τελιωσα στα 27 μετα ειχα καποια πολυ σοβαρα οικογενιακα προβληματα που δεν με αφησαν να εργαστω.

 

δεν πειραζει και να μην εχεισ αποδειξεισ εμπειριασ. εσυ βαλε οτι εχεισ και αν σου ζητησουν πεσ δεν μου δωσαν χαρτι ουτε ενσημα δωσε το τηλεφωνο και διευθυνση τησ ετεριασ που δουλεψεσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε καμια προβλεψη.Ναι η οχι θα υπερισχυσει την κυριακη;

 

65% ναι - 35% όχι

 

Αν κλείσουν τα ΑΤΜ αύριο ή το μάξιμουμ ποσό γίνει 20 ευρώ, πάμε για 70% - 30%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...