Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγες πουθενα να πεις θέλω να δουλέψω εθελοντικά για κάποιο χρονικό διάστημα και να πάρω προϋπηρεσία και σου είπαν όχι;

Πού να τρέχει τώρα..

Και σιγά μην τους κάνει την χάρη να εκμεταλλευτούν τα πολύτιμα προσόντα του αμισθί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο τσιπρας εχει μια ευκαιρια να ειναι πρωθυπουργος για κανα 2000 χρονια,εμεις παλι,αν δεν αλλαξουμε νοοτροπια,δεν εχουμε καμια ελπιδα να αποκτησουμε πολιτικη συνειδηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποια πηγή για αυτό. Και προφανώς το θέλησαν αυτοί που τους χρώσταγε και έκαναν την διαγραφή, από μόνος σου δεν μπορείς.

 

Προφανώς και θα γίνει διαγραφή χρέους αν χρεοκοπήσουμε, είτε μονομερώς είτε όχι.

Αν θυμάμαι καλά η Αργεντινή ακόμη σε δικαστικές διαμάχες είναι με αυτούς που έχασαν χρήματα.

 

Δεν είναι όμως και ανώδυνη αυτή η λύση γιατί θα υπάρχει και διεθνής απομόνωση για πολλά χρόνια και τελικά κάποια στιγμή καταλήγουν όλοι σε εξωδικαστικούς συμβιβασμούς.

Να μην μιλήσουμε και για το κόστος δανεισμού που θα εκτοξευτεί στα ύψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην γίνεστε αφελείς...

 

Αν πεις όχι στο δημοψήφισμα αντί για  Τρέμηδες και Πρετεντέρηδες και Μπόμπολες  θα έχει Μαρινάκη, Γιάννα Αγγελοπούλου , Χατζηνικολάου, Αυτιά και Παπαδάκη.

Τρολλαρεις ετσι? Εκτος και αν δεν ξερεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που αναφερεις ειναι υπερ του ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν θα μπει το ίκα μέσα για έλεγχο τι θα τους πει;

να ,ξέρετε παιδιά ,ήθελε να έρθει μόνος εθελοντικά και τον άφησα;

 

Υπάρχει μέριμνα για το συγκεκριμένο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εχω στειλει απειρα βιογραφικα εχω παει σε 4-5 συνεντεξεις και ολοι μου λενε το ιδιο δεν εχεις προυπηρεσια αλλα κανενας δεν μου δινει την ευκαιρεια να αποκτησω, που εξω να παω ουτε συγγενης εχω ουτε τα λεφτα. 

 

Πραγματικά δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις στην ερώτηση μου, αλλά τελείως ειλικρινά πώς γίνεται να είσαι 30 χρονών και να μην  έχεις προυπηρεσία; (εκτός αν έκανες μεταπτυχιακά,διδακτορικά κτλ ή δούλευες σε κάποιον άλλο τομέα, οπότε τότε το καταλαβαίνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οριακα δηλαδη ανισχυρο οχι.Δεν χω ξαναδει στην ζωη μου ολο το συστημα να λειτουργει τοσο ενορχηστρωμενα προς εναν σκοπο.Τρομακτικο πραγματικα.Τα χειροτερα ερχονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well, αν αυτη ειναι η ευκαιρια αγωνα ενος νεου για το καλο της πατριδας του, εχε υποψιν οτι δοθηκε 1 φορα στα 40 χρονια.

Δεν νομιζω οτι εννοουσε αυτου του τυπου τον αγωνα και με τετοια συνεπεια/συχνοτητα, ο φιλος.

 

Μεταξυ μας παντως, δεν φταινε τα ΜΜΕ για το διεφθαρμενο κρατος σε ολα τα επιπεδα. Η διαφθορα (που ειναι κατ'εμε βασικος λογος φυγης ενος νεου), προυπηρχε της εμφανισης των ιδιωτικων καναλιων.

Μεταξυ μας,περαστικα.

 

 

Πονανε τα μυαλα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω την αλλη εβδομαδα να δω τους αεργουσ και τουσ δραχμολαγνουσ τι θα λενε οταν θα κλεισουνε εντελως οι τραπεζεσ και θα κοπουν και τα λεφτα απο τα παππουδια. καποιοι αφελεισ νομιζουνε οτι αν παμε στην δραχμη και με το οχι θα τρομαξουν τουσ κσκουσ ξενουσ.

καποιοι αλλοι ακομα πιο αφελεισ νομιζουν οτι οι συνεπιεσ τησ δραχμησ θα χαθει χρημα απο τουσ φραγκατους πλουσιουσ και θα παει στυσ φτωχοτερουσ, κουνια που τουσ κουναγε. ο πλουσιοσ θα πεσει οικονομικα και θα χασει χρηματα. ο ανεργοσ θα πεινασει και θα χασει και το σπιτι του θα γινει αστεγοσ, ο αστεγοσ απο το σισιτιο θα πεθανει τησ πεινασ. 

 

θελετε να κοψει η ελλαδα δικο τησ χρημα; πολυ ωραια παρτε μια πληθοριστικη δραχμη με μια φρατσολα ψωμι να κανει 10000 δραχμεσ. 

 

απολαυστε πληθορισμο χαρτονομισματων τησ ζιμπαμπουε με ζωη και κοτα στο πεζοδρομιο και με το τενεκακι στο χερι.

 

 

 

αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο αγωνασ ο κουμουνισμοσ και η ταξικη παλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω την αλλη εβδομαδα να δω τους αεργουσ και τουσ δραχμολαγνουσ τι θα λενε οταν θα κλεισουνε εντελως οι τραπεζεσ και θα κοπουν και τα λεφτα απο τα παππουδια. καποιοι αφελεισ νομιζουνε οτι αν παμε στην δραχμη και με το οχι θα τρομαξουν τουσ κσκουσ ξενουσ.

καποιοι αλλοι ακομα πιο αφελεισ νομιζουν οτι οι συνεπιεσ τησ δραχμησ θα χαθει χρημα απο τουσ φραγκατους πλουσιουσ και θα παει στυσ φτωχοτερουσ, κουνια που τουσ κουναγε. ο πλουσιοσ θα πεσει οικονομικα και θα χασει χρηματα. ο ανεργοσ θα πεινασει και θα χασει και το σπιτι του θα γινει αστεγοσ, ο αστεγοσ απο το σισιτιο θα πεθανει τησ πεινασ. 

 

θελετε να κοψει η ελλαδα δικο τησ χρημα; πολυ ωραια παρτε μια πληθοριστικη δραχμη με μια φρατσολα ψωμι να κανει 10000 δραχμεσ. 

 

απολαυστε πληθορισμο χαρτονομισματων τησ ζιμπαμπουε με ζωη και κοτα στο πεζοδρομιο και με το τενεκακι στο χερι.

 

 

 

αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο αγωνασ ο κουμουνισμοσ και η ταξικη παλη. 

Το τελικο σιγμα ειναι στο Αγγλικο w.

Σε περιπτωση που δεν το ξερεις.

Φιλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες πουθενα να πεις θέλω να δουλέψω εθελοντικά για κάποιο χρονικό διάστημα και να πάρω προϋπηρεσία και σου είπαν όχι;

 

ναι το εχω πει σε 2 ατομα μεσω οαεδ που εδινε 600 ευρω και επρεπε αυτος να πληρωσει τα υπολοιπα, τους ειχα πει δεν θελω λεφτα καθολου μονο ενσημα και θα υπογραφω οτι περνω μισθο αλλα δεν δεχθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...