Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερεις τι σου γινεται πραγματικα απο αρλουμπες σε αρλουμπες  πας , εκτιθεσαι  με συχνοτητα μεγαλυτερη απο οσο η χωρα της οποιας  ειχαμε την ατυχια να ειμαστε κατοικοι .

Α! Δεν θα ξεκινησει  η οικονομικη και πολιτικη αλλαγη της Ευρωπης απο την Ελλαδα? Κριμα και φαινοταν τοσο λογικο να γινοταν .

Consequences for creditors[edit]
While it is commonly thought sovereign defaults have large costs for the creditor countries, evidence of these costs is hard to find.
In this case very often there are international negotiations which end in a partial debt cancellation (London Agreement on German External Debts 1953) or debt restructuring (e.g. Brady Bonds in the 1980s). This kind of agreement assures the partial repayment when a renunciation / surrender of a big part of the debt is accepted by the creditor. In the case of the Argentine economic crisis (1999–2002) the creditors had to accept the renunciation (loss) of up to 75% of the outstanding debts.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το μενου εχει αξιοπρεπεια στην κατσαρολα και υπερηφανεια απο τον κηπο του λαφαζανη

Να απαντουσες και με λιγο ρεαλισμο καλα θα ηταν...

Επειδη εσυ ξενιτευτηκες σημαινει οτι πρεπει να ξενιτευτω κι εγω;

Με ποια λογικη ακομη δεν απαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε σε κανένα club το βράδυ και πες μου αν πήρες απόδειξη. Πάνε το καλοκαίρι σε κάποιο νησί και πες μου τι παίχτηκε με τις αποδείξεις. Μπες σε ένα ταξί στην τελική. Ε να γιατί δεν πας μπροστά...

 

Το κράτος πληρώνει στην ώρα του? Μήπως έκανε καμία αναπροσαρμογή προς τα κάτω ή προσέφερε καλύτερες υπηρεσίες? Τήρησε τις δικιές του προθεσμίες? Τι περίμενε δηλαδή, με την παιδεία που προσέφερε αυτά θα έπαιρνε. Και πολύ καλά του έχουμε ξηγηθεί, μιλάνε τα λεφτά εδώ και πολύ καιρό και τα λεφτά λένε ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ στο κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα θα γινουμε αργεντινη ετσι δεν λετε ολοι ?

Οπως το διαβασα απο αλλου.......αν συμβει παιζουμε Τελικο 4 Ιουλιου απεναντι στην Χιλη.VAAAAAAMMMMOOOOOOOS!!!! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντουσες και με λιγο ρεαλισμο καλα θα ηταν...

Επειδη εσυ ξενιτευτηκες σημαινει οτι πρεπει να ξενιτευτω κι εγω;

Με ποια λογικη ακομη δεν απαντας.

Αμα θες καλητερη ζωη καντο,αλλιως περιμενε τι θα κανει η καθε κυβερνηση , δεν σου κανει αυτη η λογικη να φαντασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το μενου εχει αξιοπρεπεια στην κατσαρολα και υπερηφανεια απο τον κηπο του λαφαζανη

 

Αν μιλας τωρα μιλας γιατι οι προγονοι σου δεν ειχαν φαι αλλα ειχαν αξιοπρεπια , αν κοιταζαν να γεμισουν το στομαχι ακομα ραγιας θα ησουν.

Οπως το διαβασα απο αλλου.......αν συμβει παιζουμε Τελικο 4 Ιουλιου απεναντι στην Χιλη.VAAAAAAMMMMOOOOOOOS!!!! :-D

 

ευτηχως γλυτωσαμε τα νησια φεροες χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρεαλιστικα;θα μας τρελανετε;

Ρεαλισμος ειναι να μεινουν εδω ολοι οι 70αρηδες επειδη ετσι γουσταρουν τα συμφεροντα ορισμενων;

Συγνωμη,τα σκεφτεστε αυτα που λετε;

 

Οι συνταξιούχοι και οι πακιστανοί με τους αφρικανούς θα μείνουν.Γαμώ τις χώρες.

 

Οι νέοι θα φύγουν έξω και αυτοι που θα μείνουν δεν θα μπορούν να κάνουν οικογένεια με τα 300 ευρώ του Τόμσεν.

Αλλά θα είμαστε εντός της ΕU.Αυτό δεν είναι κατάντια δηλαδή.Μόνο η δραχμή είναι κατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρεαλιστικα;θα μας τρελανετε;

Ρεαλισμος ειναι να μεινουν εδω ολοι οι 70αρηδες επειδη ετσι γουσταρουν τα συμφεροντα ορισμενων;

Συγνωμη,τα σκεφτεστε αυτα που λετε;

Ε ωραια αραξε Ελλαδα, δεν μπορω να σου πω να μην το κανεις, εφοσον στις παρουσες συνθηκες το κρινεις ως την καλυτερη δυνατη επιλογη για παρτη σου. Εκει που διαφωνω ωστοσο ειναι οτι το θεωρεις ως καλυτερη επιλογη για καθε νεο και ιδιαιτερα τους μορφωμενους.

Να μεινουν Ελλαδα να κανουν τι; Να αλλαζει η ζωη τους καθε 5 μηνες και να ζουν μεσα στην αβεβαιοτητα επειδη "πρεπει να βοηθησουν να ανοικοδομηθει η χωρα"; Κι εκει που ανοικοδομουν και ανοικοδομουν μερα-νυχτα να βλεπουν ξαφνικα τον καθε μιζαδορο με κονε να του τρωει θεση-καριερα κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σήμερα αποφάσισα να ανοίξω την τηλεόραση και να παρακολουθήσω Μέγκα και Σκάι. Κατέληξα στα εξής συμπεράσματα:

1. Ο παππούλης που περιμένει στην ουρά και παραπονιέται γιατί τα 120 ευρώ που θα σηκώσει θα ταΐσουν 7 άτομα γράφει καλύτερα στην κάμερα από τον παππούλη που περιμένει στην ουρά για να σηκώσει τα 120 ευρώ επιλέγοντας να στηρίξει την ελπίδα ότι τα 120 θα γίνουν κάποια στιγμή περισσότερα. (το γιατί ο πρώτος παππούλης αναγκάζεται να ταΐζει 7 άτομα με την σύνταξή του δε μας νοιάζει ούτε ενοχλεί, είναι μέρος της ανάπτυξης).
2. Η κυριούλα που λέει ότι μας έχουν πρήξει τα κανάλια να πάει να πλύνει κανένα πιάτο, ούτε αυτή γράφει καλά στην κάμερα.
3. 300 ευρώ Χ 1 φορά ανάληψη = ανάπτυξη σε αντίθεση με 300 ευρώ / 5 αναλήψεις των 60 ή 6 αναλήψεις των 50 = οι κομμουνιστές θα μας πάρουν τα σπίτια.
4. Νόμος είναι το δίκιο του επιχειρηματία.
5. Η ανεργία είναι μαγκιά.
6. Οι ουρές στον ΟΑΕΔ αυξάνουν τα κέρδη στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις καφέ κι εστίασης.
7. Η κυβέρνηση αναγκάζει τα ταχυφαγεία να μη μπορούν να δίνουν ρέστα από 50άρικο ή 20άρικο (πέρσοναλ φέιβοριτ)
8. Το να λιποθυμάς στην ουρά του ΑΤΜ είναι εικόνα ταπείνωσης, το να λιποθυμάς περιμένοντας να προσκυνήσεις την Παναγίτσα στην Τήνο είναι εικόνα πνευματικής κατάνυξης.
9. Η ξανθιά που είπε το πρωί στον Σκάι ότι υπέρμαχοι του όχι είναι οι φτωχοί που θέλουν να πάρουν και τους υπόλοιπους μαζί τους στον γκρεμό από ζήλια, είναι πολύ γλυκούλα.
10. Πρέπει να ψηφίσουμε ναι, γιατί για να το υποστηρίζουν με τόσο σθένος αυτοί που μας έφεραν μέχρι εδώ σημαίνει ότι κατάλαβαν τα λάθη τους και επιτέλους λένε την αλήθεια. (βραβείο φακ λότζικ 2015).
11. Τον Κωστάκη δεν τον τάιζαν στο υπόγειο που ήταν κρυμμένος τα τελευταία 6 χρόνια και έχει ρέψει. 
12. Αντικειμενική δημοσιογραφία = στρατευμένη προβολή συγκεκριμένων συμφερόντων για το καλό μας βρε.
13. Ο Σημίτης λέει ναι.-

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να κράξεις τον ΣΥΡΙΖΑ και η κατάσταση δεν είναι για γέλια, αλλά είμαστε όλοι τόσο αλλού γι αλλού που πραγματικά η σωστή ψήφος είναι αυτή που θα μας οδηγήσει στον αφανισμό. Συνεχίζουμε να κοιτάμε το δάχτυλο ακόμα και τώρα. Η ανέχεια είναι κακή σύμβουλος αλλά κι ο υποκινούμενος πανικός ακόμα χειρότερος."

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες καλητερη ζωη καντο,αλλιως περιμενε τι θα κανει η καθε κυβερνηση , δεν σου κανει αυτη η λογικη να φαντασω?

 

και πως θα το κανω αφου κανενας δεν με περνει στην δουλεια του, λεφτα να ανοιξω δικια μου η να φυγω εξω δεν εχω , τι να κανω να παρω μηπως κανα οπλο και να κανω καμια ληστεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες καλητερη ζωη καντο,αλλιως περιμενε τι θα κανει η καθε κυβερνηση , δεν σου κανει αυτη η λογικη να φαντασω?

Ρε φιλε για να καταλαβω.Μενεις Ελλαδα ή γραφεις απο το εξωτερικο;

Αν δεν καταλαβες στοιχειωδως ολοι εδω μεσα ο καθενας με τον τροπο του αγωνιζεται για κατι καλυτερο.

Επειδη εσυ δεν γουσταρεις Λαφαζανη(και τι με ενδιαφερει στο κατω κατω το συγκεκριμενο ατομο)αυτο σημαινει οτι πρεπει εγω να φυγω απο την χωρα μου με τους ορους που καποιοι αλλοι μου επιβαλουν;

Μια χαρα...πως δεν το σκεφτηκα και χθες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.iefimerida.gr/news/215110/yp-esoterikon-apagoreyei-stis-perifereies-na-metadosoyn-apotelesmata

 

Απαραδεκτη αποφαση η οποια ηρθε και εδεσε με τις δηλωσεις Καμμενου για τον στρατο....

Και επειδή διαβάζεις επικεφαλίδες μόνο, και όχι το άρθρο που δημοσιεύεις.

 

 

 

Σε απάντησή του το υπουργείο Εσωτερικών υποστηρίζει ότι η διατύπωση της εγκυκλίου που εστάλη στις περιφέρειες αποτελεί αυτούσια αναπαραγωγή σχετικής εγκυκλίου που εξέδωσε η τότε ηγεσία του υπουργείου Εσωτερικών πριν από τις εθνικές εκλογές της 25 Ιανουαρίου 2015 (8/20.1.2015 αριθ. πρωτ. 2732).

Στην εγκύκλιο σημειώνεται - καθώς έχουν συμβεί αντίστοιχα φαινόμενα - ότι δεν είναι επιτρεπτό να μεταδίδονται από τα τοπικά και διαδικτυακά ΜΜΕ αποτελέσματα αμέσως μετά την εξαγωγή τους από τα εκλογικά τμήματα χωρίς να έχει προηγηθεί η κατά προτεραιότητα μετάδοσή τους από το υπουργείο Εσωτερικών που έχει τη σχετική αρμοδιότητα.

«Η διατύπωση της εγκυκλίου επαναλαμβάνεται πάγια, προκειμένου να αποτραπούν φαινόμενα διαρροών, αποσπασματικής και ελλιπούς πληροφόρησης της κοινής γνώμης» αναφέρει στην ανακοίνωσή του το υπουργείο

 

Και σε ερωτώ, τί φταίει η υπάρχουσα Κυβέρνηση που εκλέκτηκε στις 25/1 για εγκύκλιο που εκδώθηκε στις 20/1;

Εκτός αν είχαν καμία Delorean με MrFussion και έκαναν Back to the Future.

 

Ωωωωω μα τί λέω. Ωντος αυτό παίχτηκε. Είναι 2015 που βασιζόταν η δεύτερη ταινία, και 30 χρόνια από τότε που βγήκε η πρώτη......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε για να καταλαβω.Μενεις Ελλαδα ή γραφεις απο το εξωτερικο;

Αν δεν καταλαβες στοιχειωδως ολοι εδω μεσα ο καθενας με τον τροπο του αγωνιζεται για κατι καλυτερο.

Επειδη εσυ δεν γουσταρεις Λαφαζανη(και τι με ενδιαφερει στο κατω κατω το συγκεκριμενο ατομο)αυτο σημαινει οτι πρεπει εγω να φυγω απο την χωρα μου με τους ορους που καποιοι αλλοι μου επιβαλουν;

Μια χαρα...πως δεν το σκεφτηκα και χθες;

Πηγαινοερχομαι, δεν ειμαι μονιμα εξω (software developer) 

 

Οπως σου ξαναειπα , εσυ δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα την καλητερη ζωη πρεπει να την βρεις εσυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...