Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σας κανω εγω την μεταφραση αυτου για να μην κουραζεστε :

Ειμαι ανεργος , χαμηλομισθος <500, δεν εχω στον ηλιο μοιρα   δηλαδη εχω την ψευδαισθηση πως  δεν  εχω τιποτα να χασω η' απλα ειμαι κομπλεξικος και μιζερος και θελω να καταστραφουν και ολοι οι υπολοιποι .

Επειδη αυτα δεν μπορω να τα παρουσιασω ομως  ας γραψω η' αναπαραγω ενα λογυδριο  ανοησιας ,πατριδογνωσιας και θαρους (ενω εγω στην πραγματικοτητα ειμαι κοτα και αν γινει μπαμ θα ειμαι ο πρωτος που θα παω κατω απο το τραπεζι).

Ποια ειναι η πραγματικοτητα τωρα  ,ο αποπανω ειναι με μαθηματικη ακριβεια βεβαιο πως θα πεινασει πολυ πριν απο μενα , πρωτος με διαφορα απλα επειδη δεν εχει αναλόγες παραστασεις  η΄για τους λογους που περιεγραψα παραπανω  νομιζει πως βιωνει την απολυτη εξαθλιωση ...

 

Βασικά αν πεινάσει πριν από εσένα και είστε στο ίδιο κράτος κινδυνεύεις και εσύ άμεσα.

Για αυτό είμαι υπέρ των καθαρών λύσεων (πχ μετανάστευση)

Έτσι κι αλλιώς για να μην πεινάσει ο από πάνω και άλλοι πόσες εκατοντάδες χιλιάδες κηφήνες ζουν εις βάρος σου.

Μη ξεχνάς (και σύμφωνα και με τις εκλογές) ότι τόσα εκατομμύρια δεν αισθάνονται (άρα πιθανότατα δεν είναι) ανταγωνιστικοί και δίνουν ξέρω γω μόνο 1% σε κόμματα που το μόνο που τους υπόσχονται είναι σκληρή δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιο στο γιουτουμπ

 

''Μπράβο ρε μάγκα μου. Γι αυτό και η Δημητρούλα είχε φύγει μαζί σου και παράτησε τον φιλελέ τον Καλημέρη''

 

 

Exει epic φρασεολογιο απο κατω.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡαγματικά λυπάμαι να ακούω τέτοιο μένος απέναντί μου , και να σου πω και κάτι , προσωπικά στα @@ μου , όπως έχω πει , έχω επιχείρηση και πάνω κάτω θα ζήσω , ότι και να γίνει.Λυπάμαι τα παιδιά που αναγκάστηκα να απολύσω όμως.....

 

 

Σε σενα το λέω που με "ξερεις" τόσο καλά

 

 

Το μέγκα ΔΕΝ κυβερνάει? ΟΥΤΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ? Δηλαδή για σένα , Ο Σαμαράς και το Μέγκα ενδιαφέροντε για σένα,

ο Πρετεντέρης και ο Μπογδάνος και ο Αλαφούζος νοιάζοντε τόσο πολύ για το αν θα δώσουνε 400 € στους καμεραμεν τους , ενώ αυτοί θα πέρνουν παχυλούς μισθούς......

 

Ντρέπομαι για την γενειά μου , πραγματικά , ντρέπομαι !

Σιγουρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις καλύτερες προθέσεις να είχε, είναι οικονομικά στραγγαλισμένη. Και θα συνεχίσει να είναι μέχρι να πέσει. Δεν είναι λόγια μου. Διάβασε λίγο παραέξω απο τα ελληνικά σκουπίδια. Μέχρι και στην καταραμένη τη γερμανική βουλή λέγεται αυτό, εκτός απο την Ελλάδα.

 

Αυτη το εκανε. Δεν το εκανε κανενας αλλος. Ο Μαριο εχει δωσει 75 δις ευρω στον τσιπρα. Τι στραγγαλισμο μου λες; Επιλογη της κυβερνησης ειναι αυτο που ζουμε σημερα.

 

 

Η κυβερνηση αυτη εβγαζε "διαρροες" για grexit και παραλληλα δεν εβαζε καπιταλ κοντρολς. Τυχαιο ειναι αυτο; Το ξερανε οτι φευγαν δις απο το τραπεζικο συστημα, αλλα δεν εκαναν τιποτα. Τι μου λες τωρα οτι την στραγγαλισαν; με 75δις δουλευομαστε τωρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Να σου θυμίσω τον "ατυχή" πόλεμο του 1897 (ειδικά τι έλεγε ο Τρικούπης πως ο ελληνικός στρατός δεν ήταν έτοιμος) 

και τη Μεγάλη Ιδέα που οδήγησε στη Μικρασιατική καταστροφή του 1922.

 

Οπότε όταν χρησιμοποιούμε τέτοια πατριωτικά παραδείγματα, οφείλουμε να είμαστε ιδιαιτέρως προσεκτικοί.

Θα έλεγα καλύτερα να εκλείψουν

 

ΥΓ. Προσωπικό σχόλιο και αφορά όλους (είτε κάποιος υποστηρίζει το ΝΑΙ είτε το ΟΧΙ).

 

Μου λές για το 1897 , οπου η Ελλάδα έχασε έναν πόλεμο....Οκ , σοου γουάτ?

Σε 20 χρόνια , νίκησε 2 Βαλκανικους Πολέμους , και πήρανε Ηπειρο , Μακεδονία , Θράκη.....

Δεν έπρεπε να το κάνει?

 

Επίσης , θυμάσαι ποιος έδινε όπλα στον Ατατουρκ? Αγγλοι , Γάλλοι κλπ

Επίσης , η τότε αντιπολίτευση , έκανε τρομερό πόλεμο στον Βενιζέλο , και κατάφερε να τον ρίξει.

Και ΑΦΟΥ τον έριξε , με προπαγάνδα ότι θα φέρει τα παιδιά πίσω , ενώ πήγανε πιο βαθιά στην Ανατολή , τότε έγινε η

καταστροφή!

 

Σιγουρα ...

 

Φίλε Φώτη , δεν θα έρθω σε κόντρα μαζί σου , γιατί προσπαθώ να μην γίνεται πόλωση

 

Έχεις την γνώμη σου , έχω την δική μου ! Απλά σε παρακαλώ μην αναφέρεσαι προσωπικά , γιατί δεν με ξέρεις ,

και δεν μπορείς να λες ότι είμαι ένας κακόμοιρος που δεν έχω τίποτε να χάσω !

Θερμή παράκληση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η κυβερνηση αυτη εβγαζε "διαρροες" για grexit και παραλληλα δεν εβαζε καπιταλ κοντρολς. Τυχαιο ειναι αυτο; Το ξερανε οτι φευγαν δις απο το τραπεζικο συστημα, αλλα δεν εκαναν τιποτα. Τι μου λες τωρα οτι την στραγγαλισαν; με 75δις δουλευομαστε τωρα;

πόση άλλη προειδοποίηση ήθελε ο κόσμος για να τα τραβήξει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη το εκανε. Δεν το εκανε κανενας αλλος. Ο Μαριο εχει δωσει 75 δις ευρω στον τσιπρα. Τι στραγγαλισμο μου λες; Επιλογη της κυβερνησης ειναι αυτο που ζουμε σημερα.

 

 

Η κυβερνηση αυτη εβγαζε "διαρροες" για grexit και παραλληλα δεν εβαζε καπιταλ κοντρολς. Τυχαιο ειναι αυτο; Το ξερανε οτι φευγαν δις απο το τραπεζικο συστημα, αλλα δεν εκαναν τιποτα. Τι μου λες τωρα οτι την στραγγαλισαν; με 75δις δουλευομαστε τωρα;

 

Λάθος , οι ΕΚΤ επέβαλλε το capital control.

 

Ζούμε Χούντα και δεν το καταλαβαίνετε , χούντα στα κανάλια , χούντα απο τους πολιτικούς που 5 χρόνια μας κυβερνούσανε.....

 

Αυτά εδώ τα ξεχάσατε???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη το εκανε. Δεν το εκανε κανενας αλλος. Ο Μαριο εχει δωσει 75 δις ευρω στον τσιπρα. Τι στραγγαλισμο μου λες; Επιλογη της κυβερνησης ειναι αυτο που ζουμε σημερα.

 

 

Η κυβερνηση αυτη εβγαζε "διαρροες" για grexit και παραλληλα δεν εβαζε καπιταλ κοντρολς. Τυχαιο ειναι αυτο; Το ξερανε οτι φευγαν δις απο το τραπεζικο συστημα, αλλα δεν εκαναν τιποτα. Τι μου λες τωρα οτι την στραγγαλισαν; με 75δις δουλευομαστε τωρα;

 

 

Τα οποια ποσα προοριζονταν για ανακεφαλαιωση των τραπεζων και ποσα εμεναν μετα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φή!

 

 

Φίλε Φώτη , δεν θα έρθω σε κόντρα μαζί σου , γιατί προσπαθώ να μην γίνεται πόλωση

 

Έχεις την γνώμη σου , έχω την δική μου ! Απλά σε παρακαλώ μην αναφέρεσαι προσωπικά , γιατί δεν με ξέρεις ,

και δεν μπορείς να λες ότι είμαι ένας κακόμοιρος που δεν έχω τίποτε να χάσω !

Θερμή παράκληση!

Κοιτα επειδη  αυτα τα εχεις πει εσυ ο ιδιος πρωτα πρωτα κατα καιρους ,  την μια εισαι ιδιωτικος υπαλληλος που παιρνει 400 την αλλη εχεις δικη σου επιχειρηση  αποφασισε  τι εισαι .

Δευτερον εχεις ιστορικο καταιγιδας τρολοθεματων  και επειδη εχουν μπει και νεα ατομα που δεν γνωριζουν ,μην νομιζεις οτι παραμυθιαζεις και κανεναν .

 

Ειπαμε ανωνυμο το ιντερνετ αλλα υπαρχει ιστορικο στο φορουμ ...

Επομενως οπως τα ειπα ακριβως δεν παιρνω τιποτα πισω ουτε κομμα :

 

 

Θα σας κανω εγω την μεταφραση αυτου για να μην κουραζεστε :

Ειμαι ανεργος , χαμηλομισθος <500, δεν εχω στον ηλιο μοιρα   δηλαδη εχω την ψευδαισθηση πως  δεν  εχω τιποτα να χασω η' απλα ειμαι κομπλεξικος και μιζερος και θελω να καταστραφουν και ολοι οι υπολοιποι .

Επειδη αυτα δεν μπορω να τα παρουσιασω ομως  ας γραψω η' αναπαραγω ενα λογυδριο  ανοησιας ,πατριδογνωσιας και θαρους (ενω εγω στην πραγματικοτητα ειμαι κοτα και αν γινει μπαμ θα ειμαι ο πρωτος που θα παω κατω απο το τραπεζι).

Ποια ειναι η πραγματικοτητα τωρα  ,ο αποπανω ειναι με μαθηματικη ακριβεια βεβαιο πως θα πεινασει πολυ πριν απο μενα , πρωτος με διαφορα απλα επειδη δεν εχει αναλόγες παραστασεις  η΄για τους λογους που περιεγραψα παραπανω  νομιζει πως βιωνει την απολυτη εξαθλιωση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε ότι θέλετε για την μεγάλη ιδέα, η πραγματικότητα είναι ότι μετέτρεψε μια χώρα που ήταν σκέτη η Πελοπόννησος σε μια χώρα με διπλάσιο μέγεθος. Το άδοξο τέλος της (με τις εκτελέσεις κλπ) δεν αναιρεί τις επιτυχίες της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα απο τη βουλή; Το πρόβλημα είναι οτι δε νομοθετεί η βουλή ή οτι δε μπορεί να νομοθετήσει αν δεν έχει το ΟΚ των ξένων; Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι με μια κυβέρνηση τεχνοκρατών θα σ'αφήσουν ελεύθερο να αποφασίζεις εσύ για τη χώρα σου; Ποιος είπε οτι δε θα μπείς (θα μπείς θέλεις δε θέλεις) σε τρίτο πρόγραμμα και και ποιος σου είπε οτι θα είναι διαφορετικό απο αυτό που προτείνουν μέχρι τώρα;

 

Το πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι

 

1)Το προτεινόμενο πρόγραμμα είναι (επίτηδες) αδύνατο

 

2)Το χρέος είναι μη βιώσιμο και περίμενε να στο πει και επίσημα επιτέλους το imf σήμερα

 

3)Τα μέτρα ΔΕΝ είναι το πρόβλημα σου. Το χρέος είναι. Ότι μέτρα και να πάρεις με το χρέος ως έχει δε πρόκειται ποτέ να ανακάμψεις οικονομικά (βλέπε μη βιώσιμο). Η ελλάδα χρειαζεται άπειρα μέτρα αλλα αυτό είναι κυριολεκτικά ψιλά γράμματα σε αυτή τη συγκυρία. 

 

4)Και να μάζευες ότι νομπελίστα οικονομολόγο υπάρχει για να σου "Στρώσει" την ελλάδα, δεν θα μπορούσες να κάνεις βήμα χωρίς το οκ απο το (μη εκλεγμένο) eurogroup. Το πρόβλημα δεν είναι η έλλειψη ιδεών η νομοθετημάτων. Το πρόβλημα είναι οτι αυτή τη στιγμή σου απαγορεύεται να κάνεις οτιδήποτε θεωρείς θετικό για τη χώρα σου. Είσαι κάτι πολύ χειρότερο απο αποικία.

 

Ακόμα και να ρθεί η κυβέρνηση που λες, η μόνη ελπίδα να λειτουργήσει είναι να μπούν άτομα της "αρεσκείας" τους ωστε να προωθούν αυτά που θέλουν όπως τα θέλουν. Με λίγα λόγια έναν καθρέφτη της ελλάδας τα τελευταία 40 χρόνια. Ήμουν πολυ υπερ της κυβέρνησης τεχνοκρατών μέχρι που σκέφτηκα ποιος και πως θα τους ορίσει. Και ο στουρνάρας τεχνοκράτης θεωρείται. Όχι; Και κρίνοντας απο τη σαρα και τη μαρα που προπαγανδίζει αυτές τις μέρες είναι πολύ εύκολο να βρείς ένα τσούρμο επιφανείς υπαλλήλους για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

5)Δεν μπορεί να περάσει τίποτα απο τη βουλή "εκτος προγράμματος" που να αγγίζει τα οικονομικά. Θεωρείται μονομερής ενέργεια και θα πάρεις τα @@ τους στην όποια αξιολόγηση γίνει.

 

Long story short, είσαι υπο πλήρη οικονομική κατοχή. Το όχι και το ναι σου απλά θα καθορίσουν την ανοχή σου σε λίγη ακόμα πουτ$α χωρίς κανένα μέλλον. Είμαι υπέρ ΠΟΛΛΩΝ περικοπών στα πάντα απο τη στιγμή που βγάζουν νόημα και εχουν κάποιο απώτερο σκοπό. Το κόψιμο ίσα ίσα για τους ισολογισμούς και για να μην επιβαρυνθουν οι αρχιτέκτονες της λιτότητας τις κτηνωδίες που έχουν κάνει επάνω στην καημένη την Ευρώπη, ΟΧΙ.

 

Όλη η Ευρώπη μιλάει καθαρά για πολιτικές ανατροπής λόγω ιδεολογίας και εδώ μιλάμε ακόμα για μέτρα και τζίτζιρι μίτζιρι λες και αυτά είναι η ουσία.

 

Το τρίτο πρόγραμμα δεν είναι πρόβλημα. Αναγκαστικά θα μπει γιατί δεν γίνεται αλλιώς. Το θέμα είναι αυτό το πρόγραμμα να περιλαμβάνει μέτρα που θα αγγίζουν τα μεγαλύτερα προβλήματα αυτή τη χώρας (αξιολόγηση δημοσίου, απόλυση αργόμισθων ΔΥ, ανώτατο όριο σύνταξης στα 1500 ευρώ, ενοποίηση ταμείων, πληρωμή με κάρτα για αγορές άνω των 70 ευρώ, κόψιμο πρόωρων συνταξιοδοτήσεων κ.α) κάτι που οι προηγούμενες κυβερνήσεις δεν έκαναν για του λόγους που ανέφερα πιο πριν. 

 

Α)Το πρόγραμμα ήταν επίτηδες αδύνατο γιατί 1) η κυβέρνηση δεν πρότεινε ισάξια μέτρα γιατί δεν ήθελε να αγγίξει συντάξεις και δημόσιο, ότι έκαναν οι προηγούμενοι δηλαδή. 2) Οι Ευρωπαίοι θέλουν κάπως να εξασφαλιστούν. Δεν γίνεται να προτείνεις κάτι μέτρα στο στυλ "ανακύρηξη διαγωνισμού για έκδοση αδειων 4g και 5g. Είναι σαν να κοροϊδεύεις τους Ευρωπαίους.

 

Β) Για το χρέος συμφωνώ. Να είσαι σίγουρος ότι άμα είχαμε πλεονάσματα για κανένα χρόνο, σίγουρα θα έμπαινε η αναδιάρθρωση του χρέους στο τραπέζι. Ήδη στις προτάσεις των εταίρων ήταν στα πλάνα αλλά μόνο άμα έβλεπαν σωστές μεταρρυθμίσεις πριν. Ο Τσίπρας πηγε και ζητούσε αναδιάρθρωση του χρέους χωρίς να κάνει ούτε μια σοβαρή μεταρρύθμιση.

 

Γ) Τα ίδια με το Β

 

Δ) Όλα αυτά είναι δικαιολογίες του Σύριζα γιατί δεν θέλουν κάνουν πραγματικές μεταρρυθμίσεις και θέλουν να χρυσώνουν το χάπι του αργόμισθου ΔΥ και του συνταξιούχου με τις 5 συντάξεις.

 

Ε) Λογικό το βρίσκω άμα επιβαρύνει τον οικονομικό προυπολογισμό ανεπανόρθωτα. πχ επαναλειτουργία της ΕΡΤ, επαναπρόσληψη σχολικών φυλάκων κτλ Πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε χρεοκοπημένοι λόγω του πάρτι κλεψίματος που γινόταν παλιά και πρέπει κάποιος να πληρώσει δεν γίνεται να τη πληρώνουν συνέχεια οι άλλοι. Αυτοκριτική και να μην πετάμε το μπαλάκια αλλού είναι η λύση.

 

Μιλάνε για πολιτικές ανατροπής γιατί θέλουν να αλλάξει κάτι στην ΕΖ και να είναι κερδισμένοι και οι λαοί του νότου και όχι μόνο οι λαοί του Βορρά. Συμφωνώ σε αυτό, αλλά δεν είναι η λύση στη μη λιτότητα. Άμα κάποιο κράτος έχει μεγάλα χρέη αναλογικά με το ΑΕΠ, πρώτα θα πρέπει να διορθώσει την οικονομία του και μετά θα κοιτάξει να αναπτυχθεί. Αυτό όμως παίρνει χρόνια σωστών μεταρρυθμίσεων. Δεν γίνεται εν μια νυκτί, όπως θέλει η σημερινή κυβέρνηση. Καλά θα ήταν, αλλά δεν γίνεται. Υπάρχουν άλλωστε παραδείγματα χωρών που είχαν χρέη και τώρα είναι οικονομικά υγιή με ανάπτυξη (ιρλανδία, ισλανδία).

 

Είναι και θέμα νοοτροπίας των νότιων λαών πιστεύω. Είμαστε πιο χαλαροί και δεν είμαστε εργασιομανείς. Δεν ζούμε για να δουλεύουμε. Δουλεύουμε για να ζούμε. Οι βόρειοι έχουν διαφορετική νοοτροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το μέγκα ΔΕΝ κυβερνάει? ΟΥΤΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ? Δηλαδή για σένα , Ο Σαμαράς και το Μέγκα ενδιαφέροντε για σένα,

ο Πρετεντέρης και ο Μπογδάνος και ο Αλαφούζος νοιάζοντε τόσο πολύ για το αν θα δώσουνε 400 € στους καμεραμεν τους , ενώ αυτοί θα πέρνουν παχυλούς μισθούς......

 

Ντρέπομαι για την γενειά μου , πραγματικά , ντρέπομαι !

 

 

Τι λες μωρε... Οτι το mega ειναι κυβερνηση; Εχεις ιδεα το τι ειναι κοινοβουλευτικη δημοκρατια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χωρα που εχει χρεοκοπησει και αδυνατει να πληρωσει μισθους και συνταξεις με το σταγονομετρο 120 ευρω τη βδομαδα, πως ετοιμαζεται με 5μηνη προσληψη για 32000 Link.png Site: ανεργωνκοινωφελους εργασιας? αυτο ειναι χρηματοδοτουμενο απο το Εσπα, εχει καταβληθει νωριτερα απο την Ε.Ε η βλεπωντας και κανοντας απο το δημοψηφισμα και αν πληρωθουνε? οποτε προκειται για 5μηνη εθελοντικης εργασιας, ειμαι επιτυχων αλλα λεφτα δε με βλεπω να παρω ποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα επειδη  αυτα τα εχεις πει εσυ ο ιδιος πρωτα πρωτα κατα καιρους ,  την μια εισαι ιδιωτικος υπαλληλος που παιρνει 400 την αλλη εχεις δικη σου επιχειρηση  αποφασισε ,δευτερον εχεις ιστορικο καταιγιδας τρολοθεματων  και επειδη εχουν μπει και νεα ατομα που δεν γνωριζουν ,μην νομιζεις οτι παραμυθιαζεις και κανεναν .

Ειπαμε ανωνυμο το ιντερνετ αλλα υπαρχει ιστορικο στο φορουμ ...

Τι λές ρε μεγάλε?

 

Τι προσωπική επίθεση είναι αυτή?

 

Πότε έχω ανοίξει εγώ τρολο-θρεντ? Μπορεί να βρω κάτι αστείο , όπως πχ τον Φλωρινιώτη με τους εξορκισμούς , αλλά απο τις μαλακίες που έχουνε ανοιχτεί κατα καιρούς όπως "Πως θα βρω γκόμενα" , είναι κλάσσης ανώτερα.

Τι εννοείς δεν παραμυθιάζω κανέναν? Τι λές?

 

Για ποιο πράγμα να παραμυθιάσω? Είμαι σοβαρός άνθρωπος και στο Μπλα Μπλα μπαίνω να λέω καμια κουβέντα άλλοτε σοβαρή , άλλοτε χαλαρή , και άλλοτε κανα αστείο.

 

Επίσης , πότε είπα εγώ ότι είμαι ιδωτικός υπάλληλος? Να σου στείλω αν θες το σάιτ της επιχείρησης. Και να με πάρεις ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!

 

Σε παρακαλώ πολύ , είπαμε , ανοίγουμε καμια μαλακία στο Μπλα-Μπλα , λέμε και καμια μαλακία πότε πότε , αλλά εδώ , σε αυτό το νήμα , και σε άλλα πολλά , που αφορούν το μέλλον μας , ήμαστε σοβαροί.

 

Νταξ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...