Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς τι κεφάλαια έχουν οι τράπεζες αυτή τη στιγμή, γιατί το bail in θα γίνει στο κεφάλαιο και όχι στα credit που είναι "αέρας".

 

Σύμφωνα με αυτο είναι στα 900 εκατομμύρια ευρώ. Κάθε μέρα υπολογίζεται ότι φεύγουν γύρω στα 200 εκατομμύρια απο τις αναλήψεις που γίνονται.

 

 

 

Οι τελευταίες θα πορευτούν μέχρι τότε με το "μαξιλάρι" ρευστότητας που διαθέτουν και το οποίο δεν ξεπερνά τα 900 εκατ. ευρώ

 

http://www.capital.gr/story/3039878/suntomo-deadline-gia-tis-trapezes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενω τα αλλα κομματα που μας οδηγησαν εδω ταζανε λαγους με καντηλια!

40 χρονια διακυβερνηση και φταινε οι 5 μηνες και νυν κυβερνοντες;

Σου το ξεκαθαριζω γιατι δεν μου αρεσουν οι ταμπελες.Δεν ειμαι κομματικα στιγματισμενος απλα δεν αντεχω το δουλεμα και την μνημη χρυσοψαρου που χαρακτηριζει τον Ελληνα εδω και δεκαετιες.

Π.χ Ζαπεια...και μετα μνημονια.

Λεφτα υπαρχουν...και μετα ΔΝΤ.

Ε βεβαια γιατι να λυσουμε το προβλημα? καλητερα να κατσουμε να δουμε τι εκαναν οι προκατοχοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω τα αλλα κομματα που μας οδηγησαν εδω ταζανε λαγους με καντηλια!

40 χρονια διακυβερνηση και φταινε οι 5 μηνες και νυν κυβερνοντες;

Σου το ξεκαθαριζω γιατι δεν μου αρεσουν οι ταμπελες.Δεν ειμαι κομματικα στιγματισμενος απλα δεν αντεχω το δουλεμα και την μνημη χρυσοψαρου που χαρακτηριζει τον Ελληνα εδω και δεκαετιες.

Π.χ Ζαπεια...και μετα μνημονια.

Λεφτα υπαρχουν...και μετα ΔΝΤ.

 

 

Πωπωπωπω, εσεις οι κομματικοποιημενοι (μη πω τιποτα πιο βαρυ)... Οταν λεω λαγους με πετραχηλια, προφανος εννοω τα λεφτα υπαρχουν, τα ζαππεια και τα προγραμματα Θεσσαλονικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζησαμε να δουμε αριστερη κυβερνηση να εγγυαται ταξη και ασφαλεια στο εσωτερικο επικαλουμενη στρατο.

Πρωτη φορα αριστερα.

 

Και κατηγορουν Ασαντ, Κανταφι και Μουμπαρακ μετα. Τι τους λες;

Για την ακρίβεια, είναι αριστεροδεξιά. Αν ήταν σκέτη αριστερά, τώρα θα είχαν ήδη κατέβει οι εικόνες από σχολεία, δικαστήρια κλπ και τότε θα είχαμε την πραγματική επανάσταση και ανατροπή τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπωπω, εσεις οι κομματικοποιημενοι (μη πω τιποτα πιο βαρυ)... Οταν λεω λαγους με πετραχηλια, προφανος εννοω τα λεφτα υπαρχουν, τα ζαππεια και τα προγραμματα Θεσσαλονικης.

Αφου τον βλεπεις, του κομματος ειναι δεν εχει πει μεχρι στιγμης τιποτα κακο για την υπαρχουσα, μονο τις παλαιοτερες κραζει , λες και θα λυθει το προβλημα ετσι

Εν τω μεταξύ σκέφτομαι από χθες να βάλω poll αλλά τρέμω.

Εγω θα το ηθελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν ξέρω γιατί φαίνεται περίεργο, εδώ ο τσίπρας δήλωσε ότι θα τηρήσει το "ναι" και μετά πούλο γιατί δε θα είναι αυτός που θα το εφαρμόσει.

Το λιγότερο αυτονόητη και περιττή η δήλωση βαρού, αλλά παράξενη γιατί;

 

Καλά μη το δένεις και κόμπο. Ανά κάμποσες ώρες αλλάζουν τα λεγόμενά τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βεβαια γιατι να λυσουμε το προβλημα? καλητερα να κατσουμε να δουμε τι εκαναν οι προκατοχοι

Πως θα λυσεις το προβλημα;

Με παραιτηση της νυν κυβερνησης και επανεκλογη των ιδιων που σε φερανε εδω με το ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ;

Ουτε αυτα που υπεγραφαν διαβαζανε.

Τουλαχιστον ο Βαρουφακης ξερει καθε γραμμη αφου παιζει μαζι με Τσακαλωτο να ειναι οι μονοι που ξερουν Αγγλικα ΑΝΕΥ google translation!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη το δένεις και κόμπο. Ανά κάμποσες ώρες αλλάζουν τα λεγόμενά τους...

 

Ρε 'συ τίποτα δε δένω κόμπο, κανενός. Απλώς μου φαίνεται πολύ O RLY??? δήλωση, λες και άμα βγει "ΝΑΙ" θα μείνει κανείς πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγει το ναι κ γυρισει ο σοιμπλε κ σου πει το δημοψηφισμα εβγαλε ναι στην προταση μας αρα leave or get it τι θα λες μετα ? Μετα σε κοροϊδεψε ο τσιπρας??

 

Για μένα απο την αρχή ο Τσίπρας κοροϊδεύει το κόσμο. Δεν το λέω τώρα που έγινε όλο αυτό το χάος με το δημοψήφισμα. Απο την αρχή λέει ότι διαπραγματεύεται αλλά στην ουσία δεν κάνει ουσιαστικά βήματα προς τη διαπραγμάτευση. Άμα πρότεινε μέτρα ισάξια που είχαν όμως και τα νούμερα για να αποδείξουν ότι θα έχουμε τόσα έσοδα, δεν θα είχαν πρόβλημα οι δανειστές να συμφωνήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...