Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ισχύει αυτό, πάμε για μηδενισμό καταθέσεων αν δεν γίνει ανακεφαλαιοποίηση.

 

Αμην και ποτε. Ο Ελλην θελει ενα χαστουκι για να συνερθει. Να δω μετα ποιος θα ψηφιση κομμα το οποιο ταζει λαγους για πετραχηλια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω ότι είπε αυτό που εννοείς. Είπε ουσιαστικά ότι προσπαθούν να σας καταστήσουν συνενόχους παρασύροντάς σας στο Ναι.

 

"Σας καλούν να πείτε "ναι" σε όλα τα μέτρα που ζητούν οι δανειστές.  (σας καλούν) Να πείτε και εσείς "ναι" σε όλα, (σας καλούν) να γίνετε ένα με αυτούς, συνένοχοι στη διαιώνιση των μνημονίων»

του κομματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλέω να πάμε όσοι δεν είμαστε 100% σίγουροι για την έκβαση του ναι ή του όχι, να ψηφίσουμε άκυρο στο δημοψήφισμα, δεν παίζει;

 

Το λευκό δεν το θεωρώ σωστό γιατί είναι να σαν λες δεν μπορώ να αποφασίσω.

 

Απο τη στιγμή που είναι τόσο αυθαίρετο το ερώτημα και θα πάμε να ψηφίσουμε για μια συμφωνία που δεν υπάρχει πια;

 

Γιατί να ενδώσουμε στο διχασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμην και ποτε. Ο Ελλην θελει ενα χαστουκι για να συνερθει. Να δω μετα ποιος θα ψηφιση κομμα το οποιο ταζει λαγους για πετραχηλια. 

 

Πάντως η STROMA BANK έχει 45 δις κεφαλαιοποίηση, άρα ανοίγουμε στο ΔΝΤ άνετα 450 δις βιβλιάριο πίστωσης. Ξεχρεώνουμε αδέρφια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ταμειακά διαθέσιμα νομίζω πως είναι 1.6δις. Οι καταθέσεις είναι 128δις. Ασχέτως αποτελέσματος στο δημοψήφισμα οι καταθέσεις είναι στον αέρα. Επίσης μην ελπίζετε να ανοίξουν οι τράπεζες από βδομάδα. Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νοιώθω πως είμαι σε θέση να σε ρωτήσω "και ποιος δεν έταξε" γιατί τα έχεις ζήσει πολύ περισσότερο από εμένα.

Αλλά δε γίνεται να μη λερωθείς τέτοιες στιγμές. Όταν ο Σαμαράς και ο Μπόμπολας λένε ψέμματα στο λαό για το ερώτημα του δημοψηφίσματος (όχι την ερμηνεία, ή την πρόβλεψη, ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ) όταν ο τηλεοπτικός χρόνος και τα ΜΜΕ σε πηδάνε, όταν, όταν, όταν, σόρρυ κι όλας και μπλόφες θα κάνεις και κωλοτούμπες και ό,τι χρειάζεται, δε μπορείς να μείνεις καθαρός απέναντι στον βουρκοπόλεμο.

 

Όταν ο απέναντι αρχίζει να αγιάζει τα μέσα, εσύ δεν μπορείς να είσαι παρθενόπη. Όχι με αυτόν τον λαό.

 

Αυτό.

 

Snoob, αν το επιχείρημα σου είναι ''μας είπαν ψέμματα'', τι περιμένεις; Να πέσουμε απο τον ουρανό; Πολιτική είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, ο Σαμαράς και ο Μπόμπολας λένε ψέματα, ή ο ΥΠΟΙΚ που θα παραιτηθεί αν δεν πάρει το "ναι";

 

Ψήφισε τον τύπο που θα σου εγγυηθεί την τάξη στο εσωτερικό της χώρας με το στρατό, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Σε αγαπώ και σε εκτιμώ, δεν αντέχεται αυτό που διαβάζω, λυπάμαι.

 

Αυτό δεν ξέρω γιατί φαίνεται περίεργο, εδώ ο τσίπρας δήλωσε ότι θα τηρήσει το "ναι" και μετά πούλο γιατί δε θα είναι αυτός που θα το εφαρμόσει.

Το λιγότερο αυτονόητη και περιττή η δήλωση βαρού, αλλά παράξενη γιατί;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμην και ποτε. Ο Ελλην θελει ενα χαστουκι για να συνερθει. Να δω μετα ποιος θα ψηφιση κομμα το οποιο ταζει λαγους για πετραχηλια. 

Ενω τα αλλα κομματα που μας οδηγησαν εδω ταζανε λαγους με καντηλια!

40 χρονια διακυβερνηση και φταινε οι 5 μηνες και νυν κυβερνοντες;

Σου το ξεκαθαριζω γιατι δεν μου αρεσουν οι ταμπελες.Δεν ειμαι κομματικα στιγματισμενος απλα δεν αντεχω το δουλεμα και την μνημη χρυσοψαρου που χαρακτηριζει τον Ελληνα εδω και δεκαετιες.

Π.χ Ζαπεια...και μετα μνημονια.

Λεφτα υπαρχουν...και μετα ΔΝΤ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλέω να πάμε όσοι δεν είμαστε 100% σίγουροι για την έκβαση του ναι ή του όχι, να ψηφίσουμε άκυρο στο δημοψήφισμα, δεν παίζει;

 

Το λευκό δεν το θεωρώ σωστό γιατί είναι να σαν λες δεν μπορώ να αποφασίσω.

 

Απο τη στιγμή που είναι τόσο αυθαίρετο το ερώτημα και θα πάμε να ψηφίσουμε για μια συμφωνία που δεν υπάρχει πια;

 

Γιατί να ενδώσουμε στο διχασμό;

αν βγει το ναι κ γυρισει ο σοιμπλε κ σου πει το δημοψηφισμα εβγαλε ναι στην προταση μας αρα leave or get it τι θα λες μετα ? Μετα σε κοροϊδεψε ο τσιπρας??
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά, ο Σαμαράς και ο Μπόμπολας λένε ψέματα, ή ο ΥΠΟΙΚ που θα παραιτηθεί αν δεν πάρει το "ναι";

 

Ψήφισε τον τύπο που θα σου εγγυηθεί την τάξη στο εσωτερικό της χώρας με το στρατό, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Σε αγαπώ και σε εκτιμώ, δεν αντέχεται αυτό που διαβάζω, λυπάμαι.

Για να καταλάβω η συνεπαγωγή λέει οτι οι δύο που δεν είναι στα bold είναι φίλοι μας και όχι δοσίλογοι μεγίστου βαθμού;

 

Όσο για την τάξη. Όντως, την είχαμε μια χαρά την τάξη με τα δακρυγόνα τι ήρθαν αυτοί που δεν ξέρουν τι τους γίνεται να μας τα κάνουν μαντάρα. /s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, οφείλουμε να παραδεχτούμε, ότι είναι το σημείο στο οποίο η βλακεία άγνοια του Κα(η)μμένου έχει αρχίσει και γίνεται επικινδυνη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζησαμε να δουμε αριστερη κυβερνηση να εγγυαται ηρεμια, ταξη και ασφαλεια στο εσωτερικο επικαλουμενη τον στρατο.

Πρωτη φορα αριστερα.

 

Κι ολα αυτα σε μια στιγμη που την κατασταση στο εσωτερικο δεν την λες και ηρεμη... Το λες και μηνυμα προς πασα κατευθυνση...

 

Σου λενε μετα "εμεις δεν ειμαστε ουτε Συρια, ουτε Λιβυη, ουτε Αιγυπτος¨. Τι τους λες; Πρωτη φορα αριστερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγει το ναι κ γυρισει ο σοιμπλε κ σου πει το δημοψηφισμα εβγαλε ναι στην προταση μας αρα leave or get it τι θα λες μετα ? Μετα σε κοροϊδεψε ο τσιπρας??

Μα εκει το πανε.

Στην αρχη σου λενε για εκφοβισμο "ευρω ή δραχμη".

Και μετα θα σου πουνε...

Τι ψηφισες επισημα στο δημοψηφισμα;ΝΑΙ;

Παρε να'χεις...γουσταρεις να σε εξουσιαζω δια μνημονιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...