Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Αυτές τις μέρες είμαστε δίπλα σας. Από 1 Ιουλίου 2015 μέχρι 7 Ιουλίου 2015 σας προσφέρουμε δωρεάν: 1500′ ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 1500ΜΒ mobile internet. Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά απλά στείλτε ένα δωρεάν μήνυμα SMS, με το λεκτικό «1500 ΝΑΙ», αναφέρεται σε σχετικό δελτίο της εταιρείας.

 

Εχουν βαλει μπρος τις μηχανες σε υψηλο επιπεδο απο αυτο εδω που βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω και οι του Ναι και οι του Οχι, να συμφωνησετε τουλαχιστον στο οτι ειναι ΕΜΕΤΙΚΟΣ......

 

 

11667435_10153468699669752_3164481647970

Δεν συμφωνω καθολου, γινεται γραφικος πολλες φορες ναι αλλα εχει παντα σωστα επιχειρήματα εχει δουλέψει στη ζωη του σε αντιθεση με αλλους και μάχεται για τον ΙΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει ηδη. Οι πλεον αρμοδιοι για να αποφασισουν αν θα παραμεινεις στο ευρω ή οχι, μετα απο ενα "οχι" εχουν απαντησει με σαφηνεια. FYI, ουτε ο Τσιπρας αποφασιζει την παραμονη σου στο Ευρω, ουτε ο Βαρουφακης.

 

Το αν εσυ δεν το θεωρεις απαντηση επειδη για τους δικους σου λογους πιστευεις οτι οι εταιροι μπλοφαρουν, ειναι δικο σου ζητημα και προφανως δεν ειμαι εγω που πρεπει να σου δωσω απαντηση επ'αυτου.

 

Το αν αγνοεις ακομα και τις δηλωσεις πχ του Βαρουφακη σε ανυποπτο χρονο που λενε ακριβως το ιδιο, ειναι κι αυτο δικο σου θεμα.

ΕΥΡΟΣΥΝΤΑΓΜΑ λέγεται και σε προστατεύει 10668642_815692018551350_917959211034552

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω και οι του Ναι και οι του Οχι, να συμφωνησετε τουλαχιστον στο οτι ειναι ΕΜΕΤΙΚΟΣ......

 

 

11667435_10153468699669752_3164481647970

Ντρέπομαι που διάβαζα σημειώσεις του στη Μίκρο 2.

In other news

Μέχρι την Δευτέρα δεν ξανασχολούμαι ας γίνει ότι είναι να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνω καθολου, γινεται γραφικος πολλες φορες ναι αλλα εχει παντα σωστα επιχειρήματα εχει δουλέψει στη ζωη του σε αντιθεση με αλλους και μάχεται για τον ΙΤ.

 

Ο πρωθυπουργός κατά την διάρκεια της κυβέρνησης του οποίου έγινε πάρτυ προσλήψεων στο δημόσιο, προγράμματα stage κλπ; Κανονικά έπρεπε να έχει αλλάξει πλανήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ερώτημα στο οποίο θα πρέπει να απαντήσουμε Ναι ή Όχι ποιό είναι; Τι μας ρωτάνε την Κυριακή; Ποιός είναι ο λόγος του δημοψηφίσματος;

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος ο οποίος δεν τον εχουν κυριέψει να συναισθήματα της εθνικής υπερηφάνιας, του φόβου μηπως χάσει της καταθέσεις, του παρτιωτισμού οτι πάμε να συγκρουστούμε με τους δυνάστες ή του τρόμου ότι μετά από το όχι θα ζούμε σε καταυλισμούς με σπίτια φτιαγμένα απο άχιρα;

Το συναίσθημα στην επιχειρηματολογία είναι αρκετά ισχυρό, πιο ισχυρό από τη λογική και γιαυτό χρησιμοποιείται κατα κόρον αλλά από μόνο του οδηγεί σε περίεργα μονοπάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπίλια εχεις κουρασει με τα meme. Και δεν ειναι καν επιτυχημενα.

απάντα τουλάχιστον σε pm αυτό που σε ρώταγα πριν στο προηγούμενο θέμα....αν είναι πετυχημένα άστο να το ξέρουμε εμείς που τα ζούμε αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει ηδη. Οι πλεον αρμοδιοι για να αποφασισουν αν θα παραμεινεις στο ευρω ή οχι, μετα απο ενα "οχι" εχουν απαντησει με σαφηνεια. FYI, ουτε ο Τσιπρας αποφασιζει την παραμονη σου στο Ευρω, ουτε ο Βαρουφακης.

Το αν εσυ δε το θεωρεις απαντηση επειδη για τους δικους σου λογους πιστευεις οτι ειναι μπλοφα, ειναι δικο σου ζητημα και προφανως δεν ειμαι εγω που πρεπει να σου δωσω απαντηση επ'αυτου.

Νομίζεις. Δείξε μου τις τελευταίες τους δηλώσεις:

 

Μέρκελ: Όχι σε τρίτο πρόγραμμα πριν το δημοψήφισμα. λινκ

Ντάισελμπλουμ: Καμία συμφωνία πριν το δημοψήφισμα. (κυκλοφορεί δήλωσή του ότι το "δεν υπάρχει θέση στην Ευρωζώνη μετά από Όχι", εδώ η ακριβής δήλωση)

ΔΝΤ: Συζήτηση για την Ελλάδα μετά το δημοψήφισμα. λινκ

 

So much for the σαφήνεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΝΤ πριν: μη καταβολη δοσης ισον χρεοκοπια
ΔΝΤ σημερα: ειναι απλα ληξηπροθεσμη οφειλη
ΕΚΤ πριν : οι τραπεζες με capital controls θεωρουνται αφερεγγυες
ΕΚΤ τωρα: αφερεγγυες μετα απο μια εβδομαδα
ΣΟΙΜΠΛΕ πριν: ΟΧΙ σημαινει εξοδος απο το ευρω
ΣΟΙΜΠΛΕ τωρα: στο ευρω ακομη και με οχι
ΜΕΡΚΕΛ πριν: ο χρονος τελειωνει στις 30/6 για την Ελλαδα
ΜΕΡΚΕΛ τωρα: διαπραγματευσεις και μετα το δημοψηφισμα

Μηπως η "κωλοτουμπα" δεν ειναι μονο Ελληνικη;
Μηπως δεν υπαρχει grexit, δραχμη κλπ;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρωθυπουργός κατά την διάρκεια της κυβέρνησης του οποίου έγινε πάρτυ προσλήψεων στο δημόσιο, προγράμματα stage κλπ; Κανονικά έπρεπε να έχει αλλάξει πλανήτη.

Δεν διαφωνω σε αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις. Δείξε μου τις τελευταίες τους δηλώσεις:

 

Μέρκελ: Όχι σε τρίτο πρόγραμμα πριν το δημοψήφισμα. λινκ

Ντάισελμπλουμ: Καμία συμφωνία πριν το δημοψήφισμα. (κυκλοφορεί δήλωσή του ότι το "δεν υπάρχει θέση στην Ευρωζώνη μετά από Όχι", εδώ η ακριβής δήλωση)

ΔΝΤ: Συζήτηση για την Ελλάδα μετά το δημοψήφισμα. λινκ

 

So much for the σαφήνεια...

Βαριεμαι να κοπιαρω καμια 10ρια δηλωσεις που λενε ξεκαθαρα οτι οχι = εξοδος απο το ευρω. Και θα παω με τα δικα σου νερα.

Εστω οτι οχι σημαινει παραμονη στο ευρω. Ναι το δεχομαι!

 

Πες μας πώς φανταζεσαι την παραμονη στο ευρω. Οι παρουσες συνθηκες λενε οτι οι τραπεζες δεν εχουν ουτε για σαλιο, το κρατος ομοιως, εχεις ληξιπροθεσμες οφειλες παντου, οι επιχειρησεις δεν μπορουν να εισαγουν τιποτα κλπ, ουσιαστικα βρισκεσαι σε οικονομικο εμπαργκο και ο χρονος ειναι σαφως εις βαρος σου.

Πηγαινοντας να διαπραγματευτεις με αυτα τα δεδομενα και με ενα "οχι" του ελληνικου λαου , πιστευεις οτι θα εχεις ισχυρη θεση στο τραπεζι για να προβαλλεις απαιτησεις και κοκκινες γραμμες προς τους δανειστες;

Πιστευεις επισης οτι θα διαθετεις χρονο για διαπραγματευσεις;

Και τελος παντων, πριν λιγο δε λεγαμε οτι δε θελουμε αλλα μνημονια-συμφωνιες κλπ; Τωρα το επιχειρημα ειναι διαπραγματευση με καλυτερους ορους ( ; ) για το επομενο μνημονιο;

 

Αποφασιστε πλεον πώς φανταζεστε το οχι. Και πειτε μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...