Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς απαντώ στην αφελή ερώτηση σου ότι ναι, τρόποι και νομικά τρικ για να κουρέψεις καταθέσεις υπάρχουν και εντός Ε.Ε.!

 

Λεπτομέρειες;

Το ποσοστο σε ρωτησα απο που το εβγαλες. Προφανως και υπαρχουν τροποι για κουρεμα. Εσυ λες οτι δεν γινεται, εντος ΕΕ τουλαχιστον.

Παιδες, την αλλη εβδομαδα οι τραπεζες χρεωκοπουν και επισημα. Εντος ευρω αν βγει το ναι.

Εξαλλου ο λογος που στην Κυπρο εγινε το κουρεμα σε καποιες τραπεζες ηταν λογω χρεωκοπιας τους.

Η κοπελα μπορει να εχει καποιο προβλημα. Δεν ειναι και οτι καλυτερο να την διασυρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πιστευει τοσο πολυ και τα εχει ενστερνιστεί τοσο που πρεπει να τα διαβαζει απο μεσα, και μαλιστα της κανει και εντυπωση σε καποια σημεια αυτο που διαβαζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς απαντώ στην αφελή ερώτηση σου ότι ναι, τρόποι και νομικά τρικ για να κουρέψεις καταθέσεις υπάρχουν και εντός Ε.Ε.!

 

 

Λεπτομέρειες;

Τέσσερα πράγματα αναφέρθηκαν για την ανακεφαλοποίηση των τραπεζών.

 

1. Μηχανισμός Στήριξης (Μας τελείωσε χθες).

2. Επενδύσεις από τρίτους (Ναι αμέ, πως).

3. Παύση λειτουργίας με αφαίρεση άδειας (Μηδένιση καταθέσεων).

4. Bail in (Κούρεμα καταθέσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Η κοπελα μπορει να εχει καποιο προβλημα. Δεν ειναι και οτι καλυτερο να την διασυρουμε.

 

εχει χεστει πανω τς απο το πρωτη φορα καμερα! δεν εχει κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και γω τον πονο μου...

Ειχα σε μια θυριδα κατι λιγα λεφτα (~5κ) τα οποια τωρα χρειαζομαι γιατι εχω ψιλοξεμεινει και οι υποχρεωσεις τρεχουν.

Ποσο ρεαλιστικο ειναι να παω αυριο να ζητησω να ανοιξω την θυριδα και να κανω το ποσο καταθεση στον λογαριασμο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Παύση λειτουργίας με αφαίρεση άδειας (Μηδένιση καταθέσεων).

 

Δεν το 'πιασα αυτό!

Το ποσοστο σε ρωτησα απο που το εβγαλες.

 

Εντελώς στην τύχη, απλώς αν γίνει "έκτακτο" σαν τον ΕΝΦΙΑ (άρα μόνιμο) δεν μπορεί να είναι πολύ μεγάλο!Για να μπορεί να εξυπηρετείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ας πω και γω τον πονο μου...

Ειχα σε μια θυριδα κατι λιγα λεφτα (~5κ) τα οποια τωρα χρειαζομαι γιατι εχω ψιλοξεμεινει και οι υποχρεωσεις τρεχουν.

Ποσο ρεαλιστικο ειναι να παω αυριο να ζητησω να ανοιξω την θυριδα και να κανω το ποσο καταθεση στον λογαριασμο μου?

 

Δεν γνωρίζω για θυρίδες, αλλά αυτή τη στιγμή οι τράπεζες είναι κλειστές, οπότε και να τα έπαιρνες πως θα τα κατάθετες στο λογαριασμό σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαίρεση λειτουργίας της τράπεζας. Κλείνει. Παύει να υπάρχει. Χάνονται όλα αν δεν βρεθεί άλλη τράπεζα να την σώσει.

 

Εντελώς ακραίο σενάριο δε νομίζεις;

http://www.protothema.gr/economy/article/489540/sumfona-me-plirofories-i-ekt-apofasise-diatirisi-tou-ela-/

Σημαντική εξέλιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για θυρίδες, αλλά αυτή τη στιγμή οι τράπεζες είναι κλειστές, οπότε και να τα έπαιρνες πως θα τα κατάθετες στο λογαριασμό σου;

 

Oι τραπεζες ειναι ανοιχτες για συνταξεις μια χαρα μπηκα μεσα σημερα απλα δεν μου κοψε να ρωτησω...

Καταθεση θελω να κανω, εχω την εντυπωση οτι τα χρειαζονται... Τωρα αν δεν λειτουργουν τα συστηματα τους ειναι αλλο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Oι τραπεζες ειναι ανοιχτες για συνταξεις μια χαρα μπηκα μεσα σημερα απλα δεν μου κοψε να ρωτησω...

Καταθεση θελω να κανω, εχω την εντυπωση οτι τα χρειαζονται... Τωρα αν δεν λειτουργουν τα συστηματα τους ειναι αλλο θεμα...

 

Μόνο για συντάξεις, όλες οι άλλες συναλλαγές έχουν διακοπεί

 

edit: Γίνονται καταθέσεις σε μηχανήματα αυτόματων συναλλαγων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς ακραίο σενάριο δε νομίζεις;

http://www.protothema.gr/economy/article/489540/sumfona-me-plirofories-i-ekt-apofasise-diatirisi-tou-ela-/

Σημαντική εξέλιξη...

 

Ο Ντραγκι το εχει πει απο τοτε που βγηκε η ανακοινωση του Δημοψηφισματος, οτι θα συνεχισει ο ΕLA…….  

 

 

ΔΕΝ ειναι σημαντικη εξελιξη να ανακυκλωνονται ειδησεις…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...