Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε οχι και προδοτης ο γιωργακης εξαιτιας του αποκτησε τουρισμο το καστελοριζο χαχα 

Ε αφου σ'αρεσει ψηφισε τον μην μου λες εμενα γι'αυτον το ηλιθιο.

Καλα αν αρχισουμε να ποσταρουμε τις κωλοτουμπες τους, δεν υπαρχει τελειωμος, θα καταρευσει το φορουμ απο το overload.

Βαλτες ολες τι με νοιαζει εμενα εγω θα ριχνω μπινελικια στην καθε κυβερνηση και μαζι σου ειμαι σε οτι και να βαλεις.

 

Διαβασε φιλε προηγουμενα μηνυματα μου για να δεις αν υποστηριζω καποιον και ποια ειναι η γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάτι διάβασα στο tsig.gr ότι αν δεν πληρώσουμε χρέη τα μέλη της κυβέρνησης που έχουν λεφτά σε τράπεζες του εξωτερικού θα έχουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλεξης Τσιπρας

 

«Αν επιχειρήσει ο πρωθυπουργός να διενεργήσει δημοψήφισμα και να θέσει στον λαό το δίλημμα ευρώ και μέτρα ή έξοδος, τότε η κατάρρευση της οικονομίας, η πτώχευση της χώρας θα έρθει πολύ πριν την κάλπη. Αυτό δεν θα είναι δημοψήφισμα, θα είναι μια επικίνδυνη ζαριά για τη χώρα μας........o πιο δημοκρατικός τρόπος έκφρασης της λαϊκής βούλησης είναι οι εκλογές και όχι το δημοψήφισμα»

 
 
Και τωρα ο ΡΟΥΛΗΣ βγηκε παγανια........γαμω την κεφαλα μου μεσα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bx5gVNGCQAAIe_i.jpg

 

Ασε μην μου το θημιζεις αυτο 

 

Αλεξης Τσιπρας

 

«Αν επιχειρήσει ο πρωθυπουργός να διενεργήσει δημοψήφισμα και να θέσει στον λαό το δίλημμα ευρώ και μέτρα ή έξοδος, τότε η κατάρρευση της οικονομίας, η πτώχευση της χώρας θα έρθει πολύ πριν την κάλπη. Αυτό δεν θα είναι δημοψήφισμα, θα είναι μια επικίνδυνη ζαριά για τη χώρα μας........o πιο δημοκρατικός τρόπος έκφρασης της λαϊκής βούλησης είναι οι εκλογές και όχι το δημοψήφισμα»

 
 
Και τωρα ο ΡΟΥΛΗΣ βγηκε παγανια........γαμω την κεφαλα μου μεσα.

 

 

 

τοτε δεν ειχαν γινει εκλογες τωρα εγιναν και για αυτο κανουμε δημοψηφισμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο προσφατο παραδειγμα μεταξυ αλλων, η χθεσινη απολυση της φωτογραφου της Βουλης απο την Ζωιτσα.

Ναι εντάξει, ΝΑΙ σε ΌΛΑ!

http://www.avantipopolo.gr/2015/07/blog-post_49.html

http://www.ertopen.com/news/ellada/politikh/item/35040-pseydh-kai-kakoboyla-ta-dhmosieymata-peri-dhthen-apolyshs-fwtografoy-ths-boylhs

http://www.naftemporiki.gr/story/973724/diapseudei-i-z-konstantopoulou-anafores-gia-apolusi-fotografou

 

Oh, wait! Τώρα θα την κατηγορήσεις για ρουσφετολογική πρόσληψη!!! Φακ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το επιχείρημα του ΕΣΠΑ είναι για γέλια, αν δεν μπορεί καμία επιχείρηση μας να επιβιώσει χωρίς επιχορηγήσεις καλύτερα να πεινάσουμε. Σοβαρολογώ, είναι ξεφτίλα για την επιχειρηματικότητα.

 

Σήμερα είχε άρθρο η Telegraph, ότι η Βρετανική Οικονομία δεν θα πάει καλά στο μέλλον, γιατί μόνο το 15% των αποφοίτων σήμερα κοιτάνε για να στήσουν δική τους εταιρία. 

 

Αναρωτιέμαι στην Ελλάδα από το 1990 και μετά, αν αυτό το ποσοστό ήταν πάνω από το 1% στην ίδια κατηγορία (φοιτητές).

 

Η Ελλάδα δεν χρειάζεται ΕΣΠΑ και λοιπές μλκς που τροφοδοτούν τους κηφήνες. Χρειάζεσαι σοβαρή σταθερη φορολογική νομοθεσία με πρόγραμμα 20ετίας τουλάχιστον, η οποία θα είναι στα ίδια επίπεδα με αυτή της Αγγλίας, Γερμανίας, Ολλανδίας και Ιρλανδίας.

 

------------------------------------

Και για όσους κατακρίνουν το ΟΧΙ.

Μιλούσα με Δανούς συναδέλφους (δουλεύω σε δανέζικη ναυτηλιακή), μετά το meeting σήμερα και μου έλεγαν ότι όταν τους ζήτησαν τα απανωτά δημοψηφίσματα από την ΕΕ για να μπουν στο ευρώ και ψήφιζαν συνέχεια ΟΧΙ, τα ίδια τους κάνανε. Τρομολαγνία, προπαγάνδα σε όλα τα ΜΜΕ. Και αυτοί ψήφιζαν ΟΧΙ, παρά το ότι το ήθελε το ΝΑΙ και η κυβέρνησή τους.

 

Μετά από λίγο εγκατέλειψαν την προσπάθεια οι ευρωπαίοι, και συνεχίζουν να περνούν λιτά και άνετα. Μπορεί τα αμάξια και λοιπή φορολογία να είναι πολύ υψηλή, αλλά χρησιμοποιούν ΜΜΜ και ποδήλατα, και δεν έχουν γίνει ζητιάνοι για να βάζουν ένα πιάτο φαγητό στο τραπέζι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτη τα ειχαν πριν αυτος τα εβγαλε ενω ηταν υπουργος οικονομικων!

φαντάσου, αυτός είχε τα @@ να τα έχει μέσα έστω και κάμποσο καιρό κατά την διάρκεια της κρίσης, αυτοί ούτε καν αυτό... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω τους βιβλιοπωλες Ζωιτσα.

 

Βαλε και Σαμαρα-Σημιτη-Καραμανλη-Γιωργακη-Ανδρεα-Μητσοτακη μην τους ξεχνας μαζι σου.

Κάτι εν προκειμένω,έχεις να πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...σε περίπτωση που κλείσουν ΚΑΙ τα ATM και χρεοκοπήσουν οι τράπεζες "και με τη βούλα", πιστωτικές και e-banking θα λειτουργούν κανονικά με τα "νουμεράκια" που θα έχουν μέσα οι λογαριασμοί ή θα στοιβαχτούμε όλοι μαζί στις ουρές για ένα πακέτο μπισκότα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Muricans speaking vol 2

 

 

  Congress Weighs in on Holding IMF Accountable for Damage Caused by Failed Policies in Greece

 

 

 

The European authorities took advantage of the crisis and post-crisis years to impose parts of this agenda on the weaker eurozone economies: Spain, Italy, Portugal, Ireland and most brutally of all, Greece. More than 20 governments fell as a result, until finally, in Greece on January 25, a government was elected that said no. The goal of the European authorities, therefore, is to topple this government. This has been apparent  since the ECB cut off its main line of credit to Greece on February 4.

 

 

 

Now comes a group of U.S. members of Congress warning the IMF that it could -- perhaps for the first time in decades -- be held accountable for the economic destruction that it's helping to implement. The letter objects to the IMF "taking a hard line with respect to demands that Greece implement further reforms"

 

 

Unlike many letters from Congress that are ignored by the executive branch, this one might be taken more seriously by the IMF and the U.S. Treasury department -- which is the IMF's most powerful overseer. One reason is that the IMF has been trying for five years to enact reforms in its governance structure that are very important to the Fund and Treasury -- reforms that can't be enacted unless they are approved by Congress. These reforms would make some small changes in voting representation.

 

 

http://www.huffingtonpost.com/mark-weisbrot/congress-imf-greece_b_7716422.html

 

 

 

 

 

Παρτε και το  υπογεγραμμενο Congressional letter που εσταλη στην Langarde απο τους 4 Γερουσιαστες

 

http://www.scribd.com/doc/270323472/Congressional-Letter-to-Lagarde-070215-1#scribd

 

 

 

:X B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...