Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη ρητορική εσύ τη βλέπεις ίδια. Εγώ όχι. Αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Τα μέλη τής σημερινής κυβέρνησης, δεν έχουν κυβερνήσει ποτέ πριν. Αυτό είναι αντικειμενικό.

 

Δε με πήρες στα σοβαρά. Αυτό είναι αδιάφορο.

Ας δουμε λιγο τι εχουμε ψηφισει το οποιο ειναι αντικειμενικο:

 

~ Λεφτα υπαρχουν

~ Ζαπεια

~ Προγραμμα θεσσαλονικης 12 δις

 

Δεν βλεπεις την ιδια ρητορικη?? Δεν βλεπεις την προστασια του πελατειακού κρατους?? Και μη μου πειτε εγω δεν ψηφισα 44% πηρε ο ΓΑΠ 1/2 εδω μεσα που ποσταρει τον εχει ψηφισει πιστευοντας το λεφτα υπαρχουν.Και επειδη δεν εχουν κυβερνήσει ποτε τι παει να πει οτι ειναι αξιοι να το κανουν? Οχι, ανικανοι απεδείχθησαν καθως 5 μηνες απλα μεγαλωναν το έλλειμμα λεγοντας οτι και καλα διαπραγματευονται και μαλιστα και εγωιστες εφοσον διαλεξαν να προστατεψουν το κομμα τους συμφωνα με τον Τσακαλωτο αφου οι ιδιες οι προτασεις τους δεν περναγαν.

 

Και μετα τι εκαναν το μπαλακι πισω στο λαο, ε βγαινω και εγω λοιπον και σου λεω ψηφισε με και θα ανοιξω ολες τις επιχειρησεις στην πολη σου, παω ζηταω λεφτα τρωω ακυρο και επιστρεφω και σου λεω "ε ξερεις δεν σεβονται τη λαικη εντολη δημοψηφισμα", ετσι κανω και εγω πρωθυπουργος οι ηγετες ειναι για να παιρνουν αυτοι τις αποφασεις.

 

Για να σου απανταω σοβαρα μαλλον σε πηρα στα σοβαρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, προφανως ρε συ :P

 

Όπως είχα πει σε κάποιο post μέσα σε spoiler πολλές σελίδες πριν, το ΣΥΡΙΖΑ με απαρχή τα γεγονότα αυτής της εβδομάδας και οχι μόνο, έχει ξεκινήσει την κάθοδο γιατί με τα προεκλογικά ψέμματα που είπε και την αδυναμία του να τα πραγματοποιήσει πέρα από ΕΡΤ-καθαρίστριες, απογοήτευσε πολύ κόσμο. Τα ποσοστά του συνεχώς θα πέφτουνε, όσο ποιο πολύ αργήσουν να γίνουν οι εκλογές με τόσο χαμηλότερα ποσοστά θα βγει, παρόλα αυτά δεν νομίζω οτι θα πάει κάτω από την ΝΔ εκτός αν το κύριο μέρος των ψηφοφόρων που θα φύγουν από το ΣΥΡΙΖΑ κινηθούν προς στην ΝΔ και αυξήσουν τα ποσοστά της τότε σίγουρα θα νικήσει η ΝΔ πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκπλήσσομαι πάντως απίστευτα που νέοι άνθρωποι κυρίως, ήταν μεχρι χθές παντελώς απολιτίκ και έχουν ασπαστεί και παθιαστεί σαν άβουλοι και άγνωμοι άνθρωποι τις μονόπλευρες και κούφιες ουτοπίες του ΣΥΡΙΖΑ μόνο και μόνο επειδή τις επενδύει με μεγαλοστομίες περί αξιοπρέπειας και περηφάνιας και επειδή έχει στοχοποιήσει τους Γερμανούς για τους οποίους ως λαός έχουμε εμπάθεια.

 

Όλο αυτό αποδεικνύει πόσο εύκολα φανατίζεται ένας άνθρωπος, πόσο εύκολα μπορεί να χειραγωγηθεί αρκεί να τον χτυπήσεις εκεί που πονάει: στην απελπισία, στο πατριωτικό φρόνημα, την αξιοπρέπεια...

 

Αδυνατώ να πιστέψω ότι όλοι αυτοί ξύπνησαν μια μέρα και έγιναν αριστεροί επαναστάτες που ασπάζονται ξαφνικά τις ακροαριστερές ιδεοληψίες του ΑΝΤΑΡΣΥΑ και του ΣΥΡΙΖΑ...

 

Δυστυχώς το έλλειμα παιδείας και στοιχειώδους λογικής είναι σήμερα πέρα για πέρα πρόδηλο από το παραλογισμό που επικρατει... Καλη τυχη σε αυτή τη δύσμοιρη χώρα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκα για τις σκαφαρς και την μυκονο εγω να ζω σαν ανθρωπος θελω να ζω , ρουχα εχω να παρω σχεδον 4 χρονια και πηγαινω καθε τρεις και λιγο και τα μπαλονω,

Κι εγω φιλε περναω πολυ δυσκολα τα τελευταια χρονια γιατι αποφασισα να ριξω τα χρηματα που ειχα μαζεψει με πολυ κοπο για να κανω διαφορες δουλειες τις οποιες δοξα τον Θεο τις παλευω ακομα και ειχα την φιλοδοξια σ'ενα ευλογο χρονικο διαστημα να κανω αποσβεση αλλα ηρθε η κριση φιλε και ακομη προσπαθω απο τοτε για να τα βγαλω περα.Τι νομιζεις ειμαι ο γιος της Αγγελοπουλου και καθομαι εδω μεσα και σπαω πλακα?

ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΔΕΡΦΕ αλλα αλλιως τα βλεπεις τα πραγματα εσυ κι αλλιως εγω.Τι να κανουμε δηλαδη να σκοτωθουμε για τα πιστευω μας?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω φιλε περναω πολυ δυσκολα τα τελευταια χρονια γιατι αποφασισα να ριξω τα χρηματα που ειχα μαζεψει με πολυ κοπο για να κανω διαφορες δουλειες τις οποιες δοξα τον Θεο τις παλευω ακομα και ειχα την φιλοδοξια σ'ενα ευλογο χρονικο διαστημα να κανω αποσβεση αλλα ηρθε η κριση φιλε και ακομη προσπαθω απο τοτε για να τα βγαλω περα.Τι νομιζεις ειμαι ο γιος της Αγγελοπουλου και καθομαι εδω μεσα και σπαω πλακα?

ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΔΕΡΦΕ αλλα αλλιως τα βλεπεις τα πραγματα εσυ κι αλλιως εγω.Τι να κανουμε δηλαδη να σκοτωθουμε για τα πιστευω μας?

 

ο καθενας εχει την γνωμη του ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΗ, ελπιζω οτι βγει στο δημοψηφισμα να ειναι το καλητερο για την πατριδα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας εχει την γνωμη του ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΗ, ελπιζω οτι βγει στο δημοψηφισμα να ειναι το καλητερο για την πατριδα μας.

Μακαρι αδερφε ολοι οσοι πραγματικα αγαπαμε την πατριδα μας αυτο θελουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωθυπουργος που δεν μπορει να αναλαβει το βαρος της ευθυνης να παρει μια αποφαση και βαζει τον λαο να "αποφασισει" σε ενα δημοψηφισμα παρωδια με μοναδικο σκοπο να διασωσει το μελλον του κομματος του, προκαλωντας μαλιστα χρεωκοπια στη χωρα του ειναι το λιγοτερο ανικανος, τυχοδιωκτης και επικινδυνος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστηκα για τις σκαφαρς και την μυκονο εγω να ζω σαν ανθρωπος θελω να ζω , ρουχα εχω να παρω σχεδον 4 χρονια και πηγαινω καθε τρεις και λιγο και τα μπαλονω,

 

Ε μην παχαίνεις άλλο να μην σκίζονται (κακός) :P

 

Btw...μια φώτο μόνο για γέλια...

 

ei73hv.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...