Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Τσακαλωτο τον ακουσατε σημερα?

 

Το δημοψηφισμα εγινε γιατι η κυβερνηση δεν θα μπορουσε να περασει τα μετρα και θα επεφτε.

 

Επελεξαν δηλαδη να μην ''χρεωκοπησει'' το κομμα τους και να χρεωκοπησει η Ελλαδα.

 

Αν αυτο δεν ειναι εσχατη προδοσια δεν ξερω τι ειναι...

Ειναι γνωστο και στον πιο αφελη οτι το δημοψηφισμα γινεται επειδη ειχε εσωκομματικα θεματα. Για να μην προκαλεσει διχασμο και αντιπαλοτητες στους επαναστατες του, τα μετεφερε στο λαο.

 

Το πιο αστειο βεβαια ειναι οτι οι πιο διχασμενοι απο ολους ειναι οι υποστηρικτες του οχι που καθε 2 ωρες φαντασιωνονται την επομενη μερα απο ενα (α)πιθανο "οχι" και με διαφορετικο τροπο.

 

Να δες τον kirilατο πχ. Χθες το πρωι ελεγε οτι υποστηριζει οχι γιατι εδω που φτασαμε δεν μας σωζει τιποτα, καλυτερα reset και φτου κι απτην αρχη.

Και το βραδυ ελεγε οτι υποστηριζει το οχι γιατι θα μας δωσει ενα μνημονιο εντος ευρω με λιγο καλυτερους ορους αποτι το ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑ πες το ετσι ρε ανθρωπε να σε παρουμε στα σοβαρα τοτε, δηλαδη 40 χρονια οι ιδιοι ηταν και τωρα ο συριζα του 36% που ηρθε στην εξουσια με την ιδια ρητορικη και την κατάρρευση του πασοκ ειναι κατι διαφορετικο.. Ενταξει τωρα σε καταλαβα και σε πηρα στα σοβαρα..

 

Τη ρητορική εσύ τη βλέπεις ίδια. Εγώ όχι. Αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Τα μέλη τής σημερινής κυβέρνησης, δεν έχουν κυβερνήσει ποτέ πριν. Αυτό είναι αντικειμενικό.

 

Δε με πήρες στα σοβαρά. Αυτό είναι αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι , ότι έχει βγάλει ο Βαξεβάνης , δεν έχει υπάρξει έγκυρο μέχρι στιγμής?

 

Σου δείχνει το έγγραφο.....

 

Επίσης , ητανε αυτός που έβγαλε μεγάλα σκάνδαλα στην φόρα , και την Λίστα Λαγκάρντ

 

Μου δείχνει ένα word. Μπορώ να φτιάξω και εγώ ένα αρχείο word.

Απλά διάβασε την κεντρική σελίδα και πες μου αν σου μοιάζει με αντικειμενικό σαιτ. Νομίζω ότι είναι προφανές.

 

Πάντως δεν αποκλείεται να είναι αληθινό. Όλα τα κόμματα έτσι δουλεύουν, μην γίνεστε αφελείς.

Υπάρχει συγκεκριμένο πρόγραμμα, κοιτάνε τις ατέλειες του κάθε αντιπάλου στελέχους και χτυπάνε εκεί.

 

Ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ έχουν φοβερό image maker. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά σε επαγγελματικό τομέα.

Δεν υπάρχει αρχηγός κόμματος που βγαίνει και αυτοσχεδιάζει.

 

Κάθε λέξη του Τσίπρα είναι μελετημένη από επιτελείο. Αυτή η συνεχής επανάληψη λέξεων όπως λαϊκή εντολή δεν είναι καθόλου τυχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Τσακαλωτο τον ακουσατε σημερα?

 

Το δημοψηφισμα εγινε γιατι η κυβερνηση δεν θα μπορουσε να περασει τα μετρα και θα επεφτε.

 

Επελεξαν δηλαδη να μην ''χρεωκοπησει'' το κομμα τους και να χρεωκοπησει η Ελλαδα.

 

Αν αυτο δεν ειναι εσχατη προδοσια δεν ξερω τι ειναι...

 

 

Welcome to the real world......

 

 

 

this is just    POLITICS.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Τσακαλωτο τον ακουσατε σημερα?

 

Το δημοψηφισμα εγινε γιατι η κυβερνηση δεν θα μπορουσε να περασει τα μετρα και θα επεφτε.

 

Επελεξαν δηλαδη να μην ''χρεωκοπησει'' το κομμα τους και να χρεωκοπησει η Ελλαδα.

 

Αν αυτο δεν ειναι εσχατη προδοσια δεν ξερω τι ειναι...

ναι ενώ αν πέρναγαν θα είμαστε μια χαρά (ιδιαίτερα με τον κόσμο απέναντι, αφού θα τους έχει προδώσει)... δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο το να αποφασίσει ο ίδιος ο λαός την μοίρα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Τσακαλωτο τον ακουσατε σημερα?

 

Το δημοψηφισμα εγινε γιατι η κυβερνηση δεν θα μπορουσε να περασει τα μετρα και θα επεφτε.

 

Επελεξαν δηλαδη να μην ''χρεωκοπησει'' το κομμα τους και να χρεωκοπησει η Ελλαδα.

 

Αν αυτο δεν ειναι εσχατη προδοσια δεν ξερω τι ειναι...

Εδω μιλαμε μονο γιατι μας πολεμαει ολος ο κοσμος και γιατι δεν θελουμε τα μετρα των δανειστων και την λιτοτητα. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες ακομα εδω τσακωνεσαι εσυ;

Το χρονο σας να 'χα μονο.

Αληθεια πως παει η φαση με την ωρα η ειναι συμβαση ορισμενου χρονου/εργου για αυτη τη βδομαδα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πηγαινανε στη βουλη και δε πέρναγε και πηγαίναμε σε εκλογες δηλαδή θα ήταν όλα ρόδινα;

 

Αν ξαναβγαίνανε μετα τι θα κανανε? Θα ξανακανανε εκλογες μεχρι να βγει αλλος γιατι δε τους θελουν οι ευρωπαιοι;

 

Δηλαδή πρέπει να λύσει ο ελληνικός λαός τις εσωτερικές διαμάχες του ΣΥΡΙΖΑ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προγραμμα αφορα το ελληνικο κρατος οχι τις τραπεζες. Η αφερεγγυοτητα τους τι σχεση εχει λοιπον με αυτο?

Γιατι μιλησα εγω για αφερεγγυοτητα των τραπεζων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 110 δις χρεος ηταν 60 δις το 10ετες ομολογο του 2000 ( για αυτο ειναι ο ακης στην φυλακη ) και 50 δις το λειτουργικο κοστος του κρατους που ειχε φροντισει οπως εκανε και αυτους τους 5 μηνες ο συριζα να κατασπαταλησει τα εσοδα του κρατους σε δωρακια στον πασοκικο μηχανισμο .

 

αλλα ειπαμε αυτη η πασοκικη καστα που κινειται σε διαφορα κομματα εχει μονο στοχο τον τζογο πανω στις πλατες μας .

 

τελικα η μονη λυση ισως ειναι να μας διαλυσει εντελως μπας και σταματησουν να ρουφανε το αιμα ολων των υπολοιπων ελληνων

 

Ναι μωρε λιγους διορησε η ΝΔ αφηστε την παπατσα εσεις και το πασοκ καταστρεψατε την χωρα και βγηκατα τον τσιπρα σαν αποδιοπομπαίο τραγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πηγαινανε στη βουλη και δε πέρναγε και πηγαίναμε σε εκλογες δηλαδή θα ήταν όλα ρόδινα;

 

Αν ξαναβγαίνανε μετα τι θα κανανε? Θα ξανακανανε εκλογες μεχρι να βγει αλλος γιατι δε τους θελουν οι ευρωπαιοι;

 

 

δεν  ξαναγινονται εκλογες λογω νομου . ας εκανε κυβερνηση ευρυτερης συμεττοχης ωστε να επιμεριστει το βαρος και ας εκανε οτι ηταν να γινει πριν καταστραφουμε ....

 

τωρα ομως ειναι "αργα  για δακρυα στελλα"  . ο κυβος ερριφθη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα τι ολη η Ελλαδα θα ειμαστε Μυκονο με σκαφαρες και ΜΟΕΤ κι ετσι?

 

Χεστηκα για τις σκαφαρς και την μυκονο εγω να ζω σαν ανθρωπος θελω να ζω , ρουχα εχω να παρω σχεδον 4 χρονια και πηγαινω καθε τρεις και λιγο και τα μπαλονω,

 

Το ΣΤΕ ειπε θα γινει κανονικα το δημοψηφισμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...