Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπου κολλανε και οι φωτογραφιες με το ξυλο που ετρωγαν οι συριζαιοι το 10 απο τα ματ του ΓΑΠ και δεν αφαιρουνται ενω το εχω κανει αναφορα,

 

μπαχαλοι αυτοι , μπαχαλος και εγω

 

απλα πραγματα

 

τι νομιζετε κοριτσια . οι αλλοι δεν μπορουν να γινουν καφροι ? ααααααααααανετα

 

οι αγανακτησμενοι ηταν συριζα? ουαου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω οι τεχνοκρατες τυπου παπαδημα και στουρναρα ειναι μεγαλη πετυχεσια ετσι? θα μας τρελανεις και δεν θα εχουμε και φαρμακα.!!!!

Ο στουρναρας μια χαρα ηταν και ειναι, και προφανως θα προκυψει κατι αλλο που θα ειναι τουλαχιστον καλυτερο απο το τσιρκο medrano του συριζα. Εχω προνοησει για φαρμακα οτι θες απο δω και xanax και lexotanil οτι θες και δωρεαν μην αγχωνεσαι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας περιμένει Ελληνάκια.....

 

Σουλτς: Να παραιτηθεί ο Τσίπρας και να σχηματιστεί κυβέρνηση τεχνοκρατών του «Ναι»

 

 

Να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα επιχειρεί ο Μάρτιν Σουλτς μετά τη δριμεία επίθεσή του κατά του Αλέξη Τσίπρα και το κάλεσμα υπέρ του «Ναι» που απηύθυνε σε συνέντευξή του στη γερμανική εφημερίδα Handelsblatt.

Επαναλαμβάνοντας πάγιες θέσεις του, ο πρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου πήγε πολλά βήματα παρακάτω στις αντιθεσμικές του παρεμβάσεις, υποστηρίζοντας στη συνέντευξη που προδημοσιεύθηκε χθες από το Γαλλικό Πρακτορείο ότι ο Αλέξης Τσίπρας «είναι απρόβλεπτος και χειραγωγεί τους ανθρώπους στην Ελλάδα με έναν τρόπο που αποκτά σχεδόν δημαγωγικά χαρακτηριστικά».

Αναφερόμενος στο επικείμενο δημοψήφισμα, ο Μάρτιν Σουλτς εξέφρασε την ελπίδα οι Έλληνες να ψηφίσουν «Ναι», δείχνοντας «κόκκινη κάρτα» στον Αλέξη Τσίπρα. Στην περίπτωση επικράτησης του «Ναι», σύμφωνα με τον ίδιο, ο Έλληνας πρωθυπουργός θα έπρεπε να παραιτηθεί, όπως έχει αφήσει άλλωστε και ο ίδιος να εννοηθεί τις τελευταίες μέρες και να σχηματιστεί μεταβατική κυβέρνηση τεχνοκρατών, που θα διαπραγματευτεί τη συμφωνία, θα την υπογράψει και θα οδηγήσει τη χώρα σε εκλογές.

Όπως το έθεσε, «οι νέες εκλογές θα καθίσταντο αναγκαστικές εάν οι Έλληνες πολίτες ψηφίσουν υπέρ του μεταρρυθμιστικού προγράμματος και μαζί με αυτό υπέρ της παραμονής στην Ευρωζώνη και κατά συνέπεια παραιτηθεί ο Τσίπρας».

Μετά το σάλο που προκλήθηκε απο τις τοποθετήσεις αυτές, ο Μάρτιν Σουλτς διέψευσε μέσω twitter ότι ευχήθηκε να παραιτηθεί η ελληνική κυβέρνηση και απέδωσε στο Γαλλικό Πρακτορείο τη «μεγάλη παρερμηνεια» των δηλώσεών του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και οτι οι 18 ειναι εναντιον μας και δεν καταλαβαινουν τι τους λεμε?

Οι 18 εχουν τους λογους τους να ειναι εναντιον μας και ο βασικοτερος ειναι οτι δεν θελουν να ακουσουν κουβεντα περι χρεους, ενω ξερουν οτι μιλαμε για μη βιωσημο χρεος, γιατι δεν μπορουν να το πουλησουν στο εσωτερικο των χωρων τους και στα κομματικα τους ακροατηρια. Σε αναγκαζουν να εχεις δυσβασταχτο χρεος, να παρεις αντι λαικα μετρα και πολλες φορες παραλογα και καθε φορα που τους δινεις κατι ζητανε περισσοτερα. Διαλογος κωφων γινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι αποδεδειγμενα αναξιοπιστοι

 

Ο.Κ....Έχουμε διαφορετικά ελάχιστα απαιτούμενα, για το τι χρειάζεται προκειμένου να θεωρήσουμε κάτι αποδεδειγμένο. Εγώ επιλέγω να βγάλω συνολικό συμπέρασμα για μια κυβέρνηση, αφού ολοκληρώσει τουλάχιστον μία θητεία της. Για τις προηγούμενες, προφανώς και το έχω βγάλει. Εκτός κι αν είναι λίγα τα σαράντα χρόνια πηδήματος και πρέπει να στηθώ για κάμποσο ακόμα. Άλλωστε το είπε κι ο Τζιμάκος: Μόνο στην αρχή πονάει. Μετά είναι σα να χέζεις ανάποδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ εγώ ετοιμάζω βαλίτσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι,έτσι τα τελεσίγραφα κ οι ωμές παραμβάσεις στα εσωτερικά ενός κυρίαρχου κράτους να γαλβανίζουν όσους θέλουν την Ελλάδα υποτελή στο δόγμα ΝΑΙ σε όλα...

 

ανακατεύομαι πραγματικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...