Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Και που είναι το πρόβλημα ακριβώς δεν αντιλαμβάνομαι, έχουμε την ευκαιρία να πούμε τη γνώμη μας για κάτι τόσο σημαντικό. Γιατί να μη μου αρέσει αυτό; επειδή δεν το έχουμε συνηθίσει; 

 

Το δημοψηφισμα δεν ειναι το προβλημα αλλα η χρονικη συγκυρια που συνεπεσε με το τελος του προγραμματος και τους εδωσε την ευκαιρια να μας κοψουν τα ποδια. Αυτο ελειπε η δημοκρατια να ειναι προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

30 τραπεζίτες, 30 μεγαλοεπιχειρηματιες και 30 διαπλεκομενοι πολιτικοι αρχηγοι, συνιστουν...ΝΑΙ

 

Kαλά και 30 εκατομμυριούχοι που βγάλανε τα εκατομμύρια τους στο εξωτερικό συνιστουν ΟΧΙ

 

και οι δύο πλευρές τα ίδια είναι

"Διαίρει και βασίλευε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το απίστευτο!Ο μπρο μου με πήρε τηλ μόλις τώρα από Ελλάδα κ τελικά θα ρίξει ΟΧΙ.Εκεί που με έπρηζε για το ΝΑΙ.Μου είπε σιχάθηκε με τον πόλεμο που βλέπει να κάνουν τα κανάλια!Γουάου...ποιός ο αδερφός μου, η ενσάρκωση της νεοφιλέ καπιτάλας χεχε

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δημοψηφισμα δεν ειναι το προβλημα αλλα η χρονικη συγκυρια που συνεπεσε με το τελος του προγραμματος και τους εδωσε την ευκαιρια να μας κοψουν τα ποδια. Αυτο ελειπε η δημοκρατια να ειναι προβλημα

Συμφωνώ η συγκυρία είναι η χειρότερη δυνατή, αλλά τώρα, με αυτό έχουμε να δουλέψουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους θα ψηφισουν ναι ή οχι την επομενη θα βγειτε εξω να χαρειτε ή και να σκοτωθειτε μεταξυ μας?


Υπάρχει περίπτωση επαναληπτικού δημοψηφίσματος,αν είναι πολύ κοντά τα δύο ποσοστά;

Μετα παει στα 7 οπως στο ΝΒΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δημοψηφισμα δεν ειναι το προβλημα αλλα η χρονικη συγκυρια που συνεπεσε με το τελος του προγραμματος και τους εδωσε την ευκαιρια να μας κοψουν τα ποδια. Αυτο ελειπε η δημοκρατια να ειναι προβλημα

 

Σε αυτό δε διαφωνώ αλλά νομίζω ότι δεν είχε και λογική να γίνει πριν. Δηλαδή αν γινόταν αυτό τον Μάρτιο (για παράδειγμα) θα λέγαμε γιατί τώρα. Πριν από 2 μήνες είχαμε εκλογές, έχει ακόμα 2 μήνες για να διαπραγματευτεί, γιατί να το λήξει τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντεπρενερ κρατικοδιαιτος, γιος πρωην υπουργου και αυτοδημιουργητος ευκαταστατος νεος, κανει εκκληση στην γενια του, για ναι...

 

http://www.trikalavoice.gr/news/2015/07/02/mikeli-hatzigakis-i-genia-moy-prepei-na-pei-nai-stin-eyropi

 

Ρε που να χτυπατε τον κωλο σας κατω την Κυριακη θα δειτε ενα ωραιοτατο οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό δε διαφωνώ αλλά νομίζω ότι δεν είχε και λογική να γίνει πριν. Δηλαδή αν γινόταν αυτό τον Μάρτιο (για παράδειγμα) θα λέγαμε γιατί τώρα. Πριν από 2 μήνες είχαμε εκλογές, έχει ακόμα 2 μήνες για να διαπραγματευτεί, γιατί να το λήξει τώρα;

Εκανε λαθη  στρατηγικης ο τσιπρας πρεπει να τα λεμε ολα. Και το φεβρουαριο λαθεψε και η αποφαση του να μη διαπραγματευεται παρα μονο τις τελευταιες εβδομαδες. Θα μπορουσε να συζηταει μαζι τους απο καιρο και να τους ειχε ξεμπροστιασει. Βεβαια λιγη σημασια εχουν ολα αυτα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντεπρενερ κρατικοδιαιτος, γιος πρωην υπουργου και αυτοδημιουργητος ευκαταστατος νεος, κανει εκκληση στην γενια του, για ναι...

 

http://www.trikalavoice.gr/news/2015/07/02/mikeli-hatzigakis-i-genia-moy-prepei-na-pei-nai-stin-eyropi

 

Ρε που να χτυπατε τον κωλο σας κατω την Κυριακη θα δειτε ενα ωραιοτατο οχι.

 

Είπαμε μη το πηγαίνεις έτσι γιατί θα γυρίσει ο άλλος να σου πει ... Πολυεκατομμυριούχος γόνος μεγιστάνα φαρμακοβιομήχανου , ιδιοκτήτης μεγάλης ΚΑΕ, πρεζάκιας ψηφίζει όχι γιατί έχει τα εκατομμύρια του έξω και με δραχμή και αδυναμία εισαγωγής φαρμάκων από τη χώρα θα παίζει μπάλα μόνος του και θα οχταπλασιάσει την ήδη τεράστια περιούσια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...