Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλες τωρα ενα αρθρο απο καποιον που εχει καθε συμφερον απο την παραμονη των τραπεζων στο ευρω και νομιζεις οτι ανακαλυψες την απολυτη αληθεια.

Λοιπον, με απλα λογια, αν βγουμε απο το ευρω και απο τη ΕΕ δε θα χουμε ουτε να φαμε, τι διακοπες και φαρμακα λεμε τωρα,να φαμε δε θα χουμε

 

Μην το πιστευετε, αφου δε θελετε,εγω πλεον το χω παρει αποφαση. Δε με νοιαζει τιποτα πλεον

Ειχαμε υποχρεωση να σας το πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε την κατατάσσεις στα ίδια με τους προηγούμενους λόγω αυτής της εσωτερικής πολιτικής και στηρίζεις αποχή;

Κατάλαβα καλά ή προτρέχω;

 

#no_irony

 

Ναι. Προτείνω άκυρο. Το δημοψήφισμα ήταν απλά ένα τρικ για πάρουν την εύνοια του λαού. Οι εξελίξεις έχουν δρομολογηθεί, εδώ και καιρό. Μικρή σημασία έχει τι θα βγει στο δημοψήφισμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και στάση πληρωμών σε όλους τους υπόλοιπους.

 

Γενικά βλέπω μια απέχθεια της κυβέρνησης για κάθε τι ιδιωτικό, για κάθε επένδυση. Ακόμη και 100 δις να μας δώσουν δεν σωνόμαστε.

Ευτυχως δεν το βλεπω μονο εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ φανταστήτε αναγκάστηκε να κάνει διάγγελμα διότι η μηντιακή προπαγάνδα στο εσωτερικό της Ελλάδας δεν έπαιζε πουθενά χθές την έκθεση του ΔΝΤ ενώ ταυτόχρονα ήταν πρώτο θέμα σε BBC,guardian,CNN κτλ

 

Νιώθω δέος λέμε μπροστά στη προπαγάνδα της διαπλοκής.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε να δεις ολα τα αρθρα που εχω ποσταρει, και ισως καταλαβεις.......

 

Εν τω μεταξυ..... πολεμα για το ΟΧΙ η το Ναι.....

Εσυ τα δικα μου τα χεις διαβασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Προτείνω άκυρο. Το δημοψήφισμα ήταν απλά ένα τρικ για πάρουν την εύνοια του λαού. Οι εξελίξεις έχουν δρομολογηθεί, εδώ και καιρό. Μικρή σημασία έχει τι θα βγει στο δημοψήφισμα.

 

Αστο βρε και συ λιγο....... μην τα λες αυτα....

 

Εισαι δακτυλος του Ναι....... ή του Οχι ........ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οτι το οχι αν βγει θα βγει και με τις ψηφους των Ναζι δεν το εχει σχολιασει κανεις?? Δεν ειναι ντροπη για την αριστερα αυτο??

δηλαδή αν οι ΝΑΖΙ που λες και ξαναλες ψήφιζαν ναι, τότε θα ψήφιζες οχι?

 

οι ΝΑΖΙ που λες φτασανε να ειναι ΝΑΖΙ γιατί εκει τους εφτασαν οι του ΝΑΙ τοσα χρόνια.

Αν τα πράγματα ηταν καλύτερα δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι θα είχε ανέβει τόσο η X.A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Καλα οτι το οχι αν βγει θα βγει και με τις ψηφους των Ναζι δεν το εχει σχολιασει κανεις?? Δεν ειναι ντροπη για την αριστερα αυτο??<br />

</p><p> </p><p>

Αριστερος φασιστας detected!</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί όμως που έχουν απόλυτο δίκαιο είναι στο θέμα του ότι δεν βγαίνει να μας δίνουν με το σταγονόμετρο δάνεια για να πληρώσουν δάνεια ενώ έχουμε ύφεση. Είναι καθυστερημένη η πολιτική των μνημονίων χωρίς την απαραίτητη αναδιάρθρωση χρέους. Οδηγεί στο απόλυτο κενό.

 

Συμφωνώ σε αυτό με το χρέος. Εξάλλου η Λαγκάρντ είχε πει ότι άμα γινόταν πραγματικές μεταρρυθμίσεις, θα γινόταν και αναδιάρθρωση του χρέους. Απλά η πολιτική που έχει ο Τσίπρας με τη διόγκωση του κρατισμού, σε κανένα ανεπτυγμένο κράτος δεν μπορεί να έχει θέση, άμα θέλεις ανάπτυξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οτι το οχι αν βγει θα βγει και με τις ψηφους των Ναζι δεν το εχει σχολιασει κανεις?? Δεν ειναι ντροπη για την αριστερα αυτο??

 

Η αντίθεση τους στη μνημονιακή πολιτική είναι (κατά τη γνώμη μου) το μόνο σωστό πράγμα που λέει αυτό το ""κόμμα"". Όταν λοιπόν τίθεται αυτή η συγκεκριμένη ερώτηση δεν μπορούν παρά να δώσουν γραμμή σύμφωνη με τη θέση τους. Δεν αλλάζει κάτι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, με απλα λογια, αν βγουμε απο το ευρω και απο τη ΕΕ δε θα χουμε ουτε να φαμε, τι διακοπες και φαρμακα λεμε τωρα,να φαμε δε θα χουμε

 

Μην το πιστευετε, αφου δε θελετε,εγω πλεον το χω παρει αποφαση. Δε με νοιαζει τιποτα πλεον

Ειχαμε υποχρεωση να σας το πουμε

Και εγω εχω υποχρεωση να σου πω οτι με 5 ακομα χρονια μνημονιου θα βιωσεις την ιδια κατασταση χωρις κανενα περιθωριο αναπτυξης.

Ειχα υποχρεωση να στο πω. Μη κλαιγεσαι μετα. 

Το ωραιο ειναι οτι η δικια σου αποψη θα δοκιμαστει γιατι δραχμη σιγα μη δουμε ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή λογική το "αφού ψήφισαν ναζί και κυβέρνηση,είναι το ίδιο".Με ξεπερνάει,αυτό το επιχείρημα!

Δεν ειναι επιχειρημα αλλα οταν σε στηρίζουν οι ναζι με δικη τους ψηφο θα περασει το οχι και θες να εισαι περηφανη αριστερη κυβερνηση κατι δεν παει καλα.. Καλα εξαλλου συγκυβέρνηση με τον Καμμενο εκαναν οποτε ναι τι ρωταω και εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...