Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΑς υπενθυμίζω ότι έχουμε να πάρουμε λεφτά απο την Ευρώπη απο τον Αυγουστο του 2014 !

 

Βαλε και εσύ. Βάλε , τι πρόβλημα υπάρχει? Εδώ ήμαστε για να μιλήσουμε , να διαφωνήσουμε ηρεμα και όμορφα!

 

Το ξαναλέω , όσοι έχουνε συμφέροντα , και όσοι φοβούντε , αυτοί ψηφίζουνε ΝΑΙ. Και μερικοί βαφτίζετε τον φόβο σας "λογική"

 

Ο θάνατος θα έρθει μάγκες , απλά θα πρέπει να αποφασίσουμε , εάν θα είναι αργός και βασαντιστικός (τα επόμενα 5 χρόνια) ή θα είναι σύντομος , για να μπορέσουμε να επανέλθουμε.

 

 

αρα ομολογεις την εξοδο απο την ευρωπαικη ενωση με τον ξαφνικο θανατο .

 

ξερεις , ειναι νοθο το δημοψηφισμα  και εξαπατηση του λαου υποκλεπτοντας την αγανακτισμενη ψηφο  και μετατρεποντας την σε εξοδο απο την ευρωζωνη  αν αυτο γινει και το τελικο αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεετσι.

 

http://www.onsports.gr/politikes-eidhseis/Politiki/item/491010-Aganaktismenoi-polites-epitethikan-sto-MEGA-video

 

Συνεχίζεται η δημόσια κατακραυγή προς συγκεκριμένο μεγάλο κανάλι για τα επαναλαμβανόμενα ρεπορτάζ χωρίς ουσία. Στα Βριλήσσια ήρθε το τελευταίο επεισόδιο ανάμεσα σε πολίτες και δημοσιογράφο του MEGA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η γνώμη μου , και ο έχων την μύγα να την φέρει πίσω

 

Προσωπικά σε σένα , δεν σε ξέρω , γιατί να αναφερθώ προσωπικά? Τι μου κανες?

 

Στατιστικά μιλάω , απο γνωστούς , φίλους , Φειςμπουκ , στον δρόμο κλπ..

Σε ρωτησα αν το λες σ'εμενα γιατι ΔΕΝ εχω συμφεροντα ΔΕΝ ειμαι με κανεναν και ΔΕΝ φοβαμαι κανεναν.

 

Θα τα βαζω με καθε κυβερνηση για τις λαθος αποφασεις που θεωρω οτι παιρνει και θα τους ριχνω μπινελικια οποτε θελω.Δεν τα βαζω με αυτους που ψηφιζουν καθε κυβερνηση γιατι ειναι δικαιωμα τους να κανουν την επιλογη τους και δεν κατακρινω κανεναν για την επιλογη του γιατι εχουμε ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και οχι ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ.

Εχω κανει μεγαλη προσπαθεια να ειμαι οσο ΔΙΚΑΙΟΣ και ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ μπορω και προσπαθω καθημερινα για να το επιτυχω.Εχω καθε δικαιωμα να κανω οτι θελω εφοσον δεν ενοχλω τον συνανθρωπο μου.Κι αν κανω καποιο λαθος εχω μαθει να λεω ΣΥΓΝΩΜΗ.Κατι που δεν εχω ακουσει απο κανεναν που μας κυβερναει απο την μεταπολιτευση και μετα μεχρι ΚΑΙ σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω αλλο τα περναω δυσκολα και αλλο ζω σε αθλιες συνθηκες, εγω δεν θημαμε πιτσιρικας ανθρωπους να τρωνε στα σκουπηδια, δεν θημαμε να εχεις τοσους αστεγους και μαλιστα οι πιο πολλοι να ειχαν πριν μια κανονικη ζωη, δεν ειδα τοσα συσσίτια, δεν ειδα ελληνες να τρεχουν σε κοινωνικα ιατρεια και στους γιατρους του κοσμου, δεν ειχα 10 χιλιαδες αυτοκτονιες και ανθρωπους χωρις ρευμα και θερμανση, δεν ειδα παιδια να λιποθημουν απο την αφαγια και ανθρωπους να τσακονονται για μια δωρεαν σακουλα λαχανικων.

 

Ολα αυτα τα ειδα τα τελευταια χρονια χαρη στο μνημονιο.

Ξέρεις τι γίνεται; Ζούσαμε πολύ καλύτερα απ'ό,τι μας άξιζε....(ακούγεται σκληρό, δεν λέω ότι μας αξίζει να τρώμε απ΄τα σκουπίδια αλλά θερίζεις ό,τι σπέρνεις λένε...)

 

Εγώ, άμα δεν ακούσω τη θέση τού Μπάμπη και τού αλλουνού, του Σαλταπήδα (ή όπως σκατά τον λένε...), δε σχηματίζω άποψη.

 

 

Χρυσά θα στα πουλήσω παλιοκουφάλα! Ας πρόσεχες και ας μεριμνούσες...

 

 

Εγώ ξέρω αλλά δε σού λέω!

 

 

Σού απαντήθηκε ήδη: Η Χ.Α. ούτε κυβέρνησε ποτέ, ούτε έχει - βάσει λογικής - πιθανότητα να το κάνει. Όλο αυτό το σετάκι όμως που κραυγάζει υπέρ τού «Ναι», είναι αυτοί, ακριβώς οι ίδιοι, οι οποίοι με τα συνεχή τους ναι και τα «βεβαίως αφεντικό, και κώλο δίνουμε...», έφεραν τη χώρα εδώ που βρίσκεται. Το ότι η Χ.Α. λοιπόν υποστηρίζει το «Όχι», δε σημαίνει επί τής ουσίας τίποτα για τους υπόλοιπους πολίτες που υποστηρίζουν το ίδιο. Τα «πονάω αλλά μ' αρέσει και σας ευχαριστώ!» από την άλλη, ό,τι κι αν μη σημαίνει, ένα μαζοχισμό τον φανερώνει...  

 

 

Με πρόλαβες...

 

 

Ε, ναι ρε! Τι δεν καταλαβαίνεις;

Βάση λογικής ούτε ο Συνασπισμός / Σύριζα είχε πιθανότητες να κυβερνήσει μέχρι και πριν από 3-4 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαιντε ψηφιστε ΟΧΙ στο δημοψηφισμα που εκανε η κυβερνηση για να μην πεσει. 

 

Πηγαίντε ψηφίστε ΝΑΙ στο δημοψήφισμα για παράδοση της χώρας άνευ όρων για τις επόμενες δεκαετίες και κυβέρνηση Σαμαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό το είδατε? Το βλέπω και το ξαναβλέπω και δεν το πιστεύω.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bJSUqkiKw70

o Καραγκούνης θα είχε κερδίσει τουλάχιστον κίτρινη κάρτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαιντε ψηφιστε ΟΧΙ στο δημοψηφισμα που εκανε η κυβερνηση για να μην πεσει.

Να ψηφίσουμε ναι για τις κυβερνήσεις που επεσαν μόνες τους για να ανεβει αυτή;

Μην επιρρεαζεται τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν κάνει πάντως βαρύγδουπες δηλώσεις και να δω πως θα τα μαζέψουν....

 

Ο Βαρουφάκης είπε πολλές φορές ότι με ναι παραιτείται. (όκ εύκολο σχετικά)

 

ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση για κούρεμα καταθέσεων ( Έχει πει και ο Τσίπρας ότι οι καταθέσεις είναι εγγυημένες και το ιδιο μισθοί και συντάξεις.)

 

Ο Τσίπρας είπε πως με όχι θα έχουμε (καλύτερη) συμφωνία σε 48 ώρες...

 

και άλλα πολλά γενικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...