Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Μακάρι! Θα πάρω αύριο κι εγώ ένα τηλέφωνο να το επιβεβαιώσω και ίσως προχωρήσω στην αγορά.

Μάλλον μπέρδεψες τις παραθέσεις.. Μου είπαν (Dell) ότι και out of the box να έχεις καμένο pixel δεν υπάρχει αντικατάσταση. Κάνε και εσύ μια ερώτηση για να είσαι σίγουρος και μας ενημερώνεις κ εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, soiramk είπε

Από την LG Hellas μου είπαν πως όλες οι οθόνες από 24''-27'' καλύπτονται από zero pixel warranty.

Μέχρι να σου πουλήσουν ένα προιόν και μετά να στο παίξουν κινέζοι αν χρειαστείς την εγγύηση (όπως πρόσφατα με την αγορά ενός ipad mini που με έπαιζαν μπαλάκι κατάστημα και apple για την εξυπηρέτηση εγγύησης που δικαιούμουν:angry:). Άσε, δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. Είναι να μη σου κάτσει..

5 λεπτά πριν, soiramk είπε

Μάλλον μπέρδεψες τις παραθέσεις.. Μου είπαν (Dell) ότι και out of the box να έχεις καμένο pixel δεν υπάρχει αντικατάσταση. Κάνε και εσύ μια ερώτηση για να είσαι σίγουρος και μας ενημερώνεις κ εμάς.

Ναι μπερδεύτηκα με τα μηνύματα/παραθέσεις.:DΑν είναι έτσι θα το σκεφτώ σοβαρά για την αγορά και μάλλον δεν θα την πάρω. Θα μιλήσω και θα ενημερώσω κι εδώ. Κάποια άλλοι πρόταση υπάρχει σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω; 

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Μέχρι να σου πουλήσουν ένα προιόν και μετά να στο παίξουν κινέζοι αν χρειαστείς την εγγύηση (όπως πρόσφατα με την αγορά ενός ipad mini που με έπαιζαν μπαλάκι κατάστημα και apple για την εξυπηρέτηση εγγύησης που δικαιούμουν:angry:). Άσε, δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. Είναι να μη σου κάτσει..

Δεν έχει μακάρι. Αν έχεις καμμένο εντός 30 ημερων τη δίνεις πίσω παίρνεις άλλη.

Απλά κοίτα να επιλέξεις σοβαρό μαγαζί. Πχ https://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=21895

Αλλιώς μιλάς απευθείας με dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Δεν έχει μακάρι. Αν έχεις καμμένο εντός 30 ημερων τη δίνεις πίσω παίρνεις άλλη.

Μα λέει ο φίλος soiramk ότι του είπαν στη dell ότι και out of the box να έχεις καμένο pixel δεν υπάρχει αντικατάσταση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Μα λέει ο φίλος soiramk ότι του είπαν στη dell ότι και out of the box να έχεις καμένο pixel δεν υπάρχει αντικατάσταση.  

Ψάξε στα θέματα να το διαπιστώσεις από πραγματικούς χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Ψάξε στα θέματα να το διαπιστώσεις από πραγματικούς χρηστες.

Εμένα αυτό μου είπε επί λέξη στο exclusive store της Dell. Τον ρώτησα συγκεκριμένα για DOA. Και του λέω επιπλέον: "Αν δλδ καούν 5 τι γίνεται; Την βαράω μέχρι να καούν παραπάνω;" και γέλαγε συγκαταβατικά. Τώρα αν δεν ήθελε να πουλήσει ή ήταν κακώς ενημερωμένος τι να πω...
Και αν σου καούν ή τα δεις μετά τις 30 μέρες που δεν υφίσταται DOA τι γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα βρε παιδιά δεν δίνει καμία εταιρία DOA γιατί κι ένας φίλος παραπάνω που είπε για την lg ότι δίνει, διαβάζω σε άλλα φόρουμ να έχον θέματα άλλοι χρήστες με την υποστήριξη μετά την αγορά. Άρα είναι αν σου κάτσει ε;:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, soiramk είπε

Εμένα αυτό μου είπε επί λέξη στο exclusive store της Dell. Τον ρώτησα συγκεκριμένα για DOA. Και του λέω επιπλέον: "Αν δλδ καούν 5 τι γίνεται; Την βαράω μέχρι να καούν παραπάνω;" και γέλαγε συγκαταβατικά. Τώρα αν δεν ήθελε να πουλήσει ή ήταν κακώς ενημερωμένος τι να πω...
Και αν σου καούν ή τα δεις μετά τις 30 μέρες που δεν υφίσταται DOA τι γίνεται; 

Μετα τις 30 μάλλον το καταπίνεις και επαφιεσαι στην κρίση του καταστματος-εταιριας. Ας πάρει ένα τηλ αύριο στην Dell η στο msystems να επαληθεύσει αυτά που σου λέω. Στη δική μου hp έγινε αντικατασταση για πιξελ με doa. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσον αφορά την εγγύηση που παρέχει η Dell στα προϊόντα της υπεύθυνη είναι η Dell και μόνο, το κατάστημα που το αγοράσατε δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα αν δεν δώσει εντολή το Support της Dell για να σας κάνουν την αλλαγή. Δεν είναι στην ευχέρεια του καταστήματος. Αν το Support πει να γίνει αλλαγή θα γίνει, αν πει δεν γίνετε αλλαγή δεν θα γίνει. Με τα μαγαζιά δεν θα βγάλετε άκρη, μιλάτε κατευθείαν με το Support στο 2108129810.    

Google--->Dell Monitor Warranty Pixel Policy--->Dell LCD Display Pixel Guidelines 

https://www.dell.com/support/article/us/en/19/sln130145/dell-lcd-display-pixel-guidelines?lang=en

Επεξ/σία από zNikosz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καποιο μαγαζι που να εχει ευρεια γκαμα απο οθονες pc που να παιζουν και αναλογο περιεχομενο.

Εννοω να μπορεις να συγκρινες TN με IPS panel, IPS 60hz με IPS 144hz κτλ?

Σε public και plaisio που πηγα ειχε ελαχιστες και τιποτα με 144hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.  Αυτή τη στιγμή έχω μια 24 αρα lg.  Θέλω να ανέβω σε ίντσες, η χρήση της είναι για δουλειές γραφείου, παιχνίδια δεν παίζω.  Θέλω πχ να έχω 2 pdf παράλληλα  ανοιχτά και να βλέπω άνετα  όλο το μέγεθος της σελίδας. Οι 28 ίντσες θα είναι οκ? Οι ultra wide είναι βολικές για τέτοια χρήση (ας είναι και περισσότερες οι ίντσες) ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα, ψάχνω για μια οθόνη που θα συνδεθεί σε λάπτοπ max 250€. Η χρήση του θα γίνεται κυρίως από απόσταση 2-3μ. Για κοντά θα έχω την οθόνη του ίδιου του λάπτοπ. Θα είναι κυρίως για online tv, ταινίες, youtube και τέτοια. Δεν υπάρχουν περιορισμοί στις διαστάσεις αλλά στο χρώμα, την θέλω άσπρη ή ασημί ώστε να ταιριάζει με τα υπόλοιπα στο γραφείο. Ψάχνω για γερμανικό κατάστημα ή ευρωπαϊκό amazon και όχι από Ελλάδα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/8679857/LG-32MP58HQ.html?keyphrase=lg+32mp58hq#sku-info

Αξιζει για χρηση Υ/Η και PS? Εψαχνα καποιο ποιοτικο 27αρι Monitor για να το βαλω διπλα διπλα στον Υ/Η αλλα σκέφτομαι ότι η 32αρα θα είναι άλλη φαση...Αποψεις για την σκεψη μου αλλα για την συγκεκριμενη?budget 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Kοιτάζω για αγορά νέας οθόνης 2560x1440 27" 144hz g sync κυρίως για χρήση gaming
Προτιμώ τα IPS panels

για αγορά από ελλάδα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά έχω βρει το Asus PG279Q και το AOC AG271QG

Από όσο το έψαξα βρήκα ότι και τα 2 παραπάνω monitors έχουν το ίδιο panel

Υπάρχει και τίποτα άλλο που αξίζει να κοιτάξω?

Οποιαδήποτε γνώμη συμφωνώ η όχι θα ήθελα να την ακούσω και θα χαρώ με τις απαντήσεις σας.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...