Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, ulb είπε

Ενδιαφέρον. Νόμιζα πως δεν επηρεάζει κάπου αλλού πέρα από τις αντανακλάσεις.
Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει τώρα πλέον το glossy αλλά δεν κάνει σε χώρους με πολύ φως, παράθυρο πίσω κλπ.

Ειναι οπως τα λες. 

Δες λίγο αυτό 

Είναι δικό μου βίντεο.

Δείχνει πως βγαίνει το φιλμ. Δες στο τέλος το ματ φιλμ που βγαίνει . Είναι λογικό να  αλειωνει την εικόνα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

Η οθόνη μου είναι στα τελευταία της και ετοιμάζομαι για αγορά καινούριας.

Δουλειά γραφείου, ταινίες και gaming χρήσεις. 24-27 ίντσες σκέφτομαι

Το pc μου έχει 4770k cpu και radeon rx 480.

Budget σκέφτομαι γύρω στο 300 ευρώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αγορά καινούριας οθόνης τα βασικά που θέλω είναι 27-32 144hz και πάνω με gsync υπάρχουν διαφορες επιλογές γι αυτο και έχω χάσει λίγο την μπάλα 600 700E αγορά από γερμανία Μονο

Επεξ/σία από Galadian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια, ψαχνομαι για οθονη αυτο τον καιρο και δε ξερω τι ακριβως να κοιταξω, η χρηση που τη θελω ειναι all around με λιγο περισσοτερο εμφαση στο gaming (csgo,fifa,lol)

Ελεγα για 24αρα, 144hz , 1ms , freesync/gsync δε νομιζω να με ενδιαφερουν, θα προτιμουσα μικρα bezels, γενικως απ οτι καταλαβατε μεχρι στιγμης κοιτουσα πιο πολυ προς τα gaming μονιτορ. (και λογο design που μου αρεσουν πολυ 😊)

η καρτουλα μου αυτη τη στιγμη ειναι η GTX660 (θα γινει μια μικρη αναβαθμιση μετα την αγορα της οθονης, η οθονη προειγηται γιατι η παλια μου εσπασε και ειμαι τωρα με 32αρα tv και μου εχουν βγει τα ματια)

budget γυρω στα 300, δε θα ηθελα να ξεφυγω ειναι η αληθεια.

Για παραδειγμα εδω https://www.e-shop.gr/othoni-asus-mg248qe-24-led-full-hd-p-PER.156185

 

Ριχτε τα φωτα σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην παρέα!

Θα ήθελα μία πρόταση για υπολογιστή με χρήση racing games κατά βάση.

Έχω δει την παρακάτω, αλλά βλέπω τα μαγαζιά είναι σχετικά λίγα που την έχουν οπότε η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάτι άλλο σε vfm.

https://www.skroutz.gr/s/11885419/LG-29UM69G-B.html

Μέγεθος δεν με ενδιαφέρει, μόνο να είναι τουλάχιστον 23'' - 24'' και συμβατό με freesync λόγω AMD.

Budget 250-300€.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edit:  Δεν υπάρχει κανένα θέμα αγοράς από κατάστημα  Ευρώπης & Amazon Αμερικής.

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Αύριο μεθαύριο αναβαθμίζομαι σε ryzen 2600 παρέα με την παλιά μου rx 580 gb. Θέλω να αναβαθμιστώ και σε οθόνη, απο 24αρα 60hz που έχω κυρίως για pubg αλλα και για διάφορα games. Το διλημμα μου είναι το εξής:

Να πάρω 24αρα 144hz 1080p; 27άρα με ίδια χαρακτηριστικά μάλλον θα δείχνει χειρότερα λόγω μεγέθους;

Να πάω σε 27αρα 1440p με προοπτική αναβάθμισης κάρτας; Αλλα μεχρι να γίνει αυτό θα αναγκάζομαι πιστεύω να ρίχνω τα γραφικά για καλά frames.

Tι θα κάνατε στη θέση μου και τι μοντέλο προτείνετε;

Επεξ/σία από bebius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2018 στις 9:21 ΜΜ, bebius είπε

Καλησπέρα παιδιά. Αύριο μεθαύριο αναβαθμίζομαι σε ryzen 2600 παρέα με την παλιά μου rx 580 gb. Θέλω να αναβαθμιστώ και σε οθόνη, απο 24αρα 60hz που έχω κυρίως για pubg αλλα και για διάφορα games. Το διλημμα μου είναι το εξής:

Να πάρω 24αρα 144hz 1080p; 27άρα με ίδια χαρακτηριστικά μάλλον θα δείχνει χειρότερα λόγω μεγέθους;

Να πάω σε 27αρα 1440p με προοπτική αναβάθμισης κάρτας; Αλλα μεχρι να γίνει αυτό θα αναγκάζομαι πιστεύω να ρίχνω τα γραφικά για καλά frames.

Tι θα κάνατε στη θέση μου και τι μοντέλο προτείνετε;

Εγώ θα επέλεγα "Να πάω σε 27αρα 1440p με προοπτική αναβάθμισης κάρτας"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, η παλιά μου οθόνη πέθανε, καιρός για καινούργια.

Budget: 250 ευρώ | Χρήση: Programming/Movies/Ελάχιστο Gaming (Dota) | GPU: nVidia GTX960

Είμαι ανάμεσα στις παρακάτω:

Αρχικά σκεφτόμουν κάποια 27άρα αλλά φοβάμαι ότι στις ίντσες αυτές το 1080 δεν αρκεί. 27άρα με παραπάνω resolution βγαίνω εκτός budget.
Οπότε ή θα καταλήξω σε μια φθηνή επιλογή (P2417H/P2419H) για να εξοικονομήσω χρήματα, ή λέω να πάω στην P2418D για καλύτερη ποιότητα (εξαιτίας υψηλού PPI). Στην U2417H λέω να μην πάω καθόλου - εάν είναι να δώσω τόσα χρήματα πάω στην P2418D.

Κάθε άποψη δεκτή :) Ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ: Έχει κανείς εμπειρία από support της Dell; Ισχύει ότι έρχονται σπίτι σου εάν έχεις θέμα;

Επεξ/σία από Levitin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Levitin είπε

Καλησπέρα, η παλιά μου οθόνη πέθανε, καιρός για καινούργια.

Budget: 250 ευρώ | Χρήση: Programming/Movies/Ελάχιστο Gaming (Dota) | GPU: nVidia GTX960

Είμαι ανάμεσα στις παρακάτω:

Αρχικά σκεφτόμουν κάποια 27άρα αλλά φοβάμαι ότι στις ίντσες αυτές το 1080 δεν αρκεί. 27άρα με παραπάνω resolution βγαίνω εκτός budget.
Οπότε ή θα καταλήξω σε μια φθηνή επιλογή (P2417H/P2419H) για να εξοικονομήσω χρήματα, ή λέω να πάω στην P2418D για καλύτερη ποιότητα (εξαιτίας υψηλού PPI). Στην U2417H λέω να μην πάω καθόλου - εάν είναι να δώσω τόσα χρήματα πάω στην P2418D.

Κάθε άποψη δεκτή :) Ευχαριστώ πολύ!

ΥΓ: Έχει κανείς εμπειρία από support της Dell; Ισχύει ότι έρχονται σπίτι σου εάν έχεις θέμα;

Να έχεις υπόψιν σου ότι η σειρά U (ultrasharp) της Dell, είναι η κορυφαία της σειρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Να έχεις υπόψιν σου ότι η σειρά U (ultrasharp) της Dell, είναι η κορυφαία της σειρά.

Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση, το γνωρίζω απλά δεν ξέρω εάν αξίζει να δαπανήσω τόσα χρήματα για την σειρά U ενώ στα ίδια χρήματα έχω σειρά P με μεγαλύτερη ανάλυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Levitin είπε

Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση, το γνωρίζω απλά δεν ξέρω εάν αξίζει να δαπανήσω τόσα χρήματα για την σειρά U ενώ στα ίδια χρήματα έχω σειρά P με μεγαλύτερη ανάλυση. 

Πάρε μια Dell σειρά S που να είναι και glossy και θα την γουστάρεις τρελά αν δεν σε πειράζει που είναι γιαλυστερη. Τύφλα να έχει και η U. μπροστά στην εικόνα της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!θα ήθελα τη βοηθεια σας.Ειμαι προς αναζήτηση οθόνης.Δεν είμαι gamer και με ενδιαφέρει μια οθόνη για multimedia χρήση! Σκέφτομαι την hp24es.Εχετε κάποια αντιπρόταση στα 100-140 ευρώ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα οθονης για αντικατασταση αυτης  https://www.skroutz.gr/s/14742850/Dell-S2719H.html  που μολις εσπασε το panel μετα από 2 μηνες αγορας..gpu 1060 , ιντσες ξανα 27 και 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...