Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Despotas είπε

 Την έχω από το Μάιο. Είναι εξαιρετική οθόνη για μένα και τα 144Hz μεγάλη διαφορά στα παιχνίδια. Η τιμή πολύ καλή. Τι GPU έχεις?

Ακόμη είμαι με ryzen 5 2400g αλλά σύντομα θα μπει 1070 η αντίστοιχη της AMD ή Turing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, Despotas είπε

Τότε θα είσαι μια χαρά για 144Hz@1080p.

Ωραίος ευχαριστώ απλά διαβάζω σχόλια ότι βγάζει κάποια προβλήματα και φοβάμαι λίγο. Εσύ έχεις εντοπίσει κάτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Despotas είπε

Εγώ προτείνω Dell U2518D για πιο οικονομική και U2715H-U2717D για το άνω όριο που έθεσες. Γενικά προτείνω Dell λόγω αξιοπιστίας-support.

Τα τελευταία χρόνια δουλεύω με 24", οπότε για αλλαγή μάλλον θα κατευθυνθώ προς τις 27"...

Αν και υπάρχει μια σχετική συμπάθεια προς την Dell, με προβληματίζει αρκετά το γεγονός πως δεν έχουν ηχεία...

Πιστεύεις πως αξίζει ο συμβιβασμός αυτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θεωρώ πως τα ηχεία είναι παράγοντας που επηρεάζει την αγορά οθόνης. Για καλό ήχο σίγουρα πρέπει να πάρεις εξωτερικά ηχεία.

Το Soundbar της πάντως είναι αρκετό καλό και επειδή το έχω δοκιμάσει αξίζει:

https://www.skroutz.gr/s/3875300/Dell-AC511.html

 

 

2 ώρες πριν, ASTOU είπε

Ωραίος ευχαριστώ απλά διαβάζω σχόλια ότι βγάζει κάποια προβλήματα και φοβάμαι λίγο. Εσύ έχεις εντοπίσει κάτι? 

Μέχρι στιγμής όχι αλλά σίγουρα δεν έχω το μάτι του pcmonitors.info

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Despotas είπε

Δε θεωρώ πως τα ηχεία είναι παράγοντας που επηρεάζει την αγορά οθόνης. Για καλό ήχο σίγουρα πρέπει να πάρεις εξωτερικά ηχεία.

Το Soundbar της πάντως είναι αρκετό καλό και επειδή το έχω δοκιμάσει αξίζει:

https://www.skroutz.gr/s/3875300/Dell-AC511.html

Μέχρι στιγμής όχι αλλά σίγουρα δεν έχω το μάτι του pcmonitors.info

Αυτό πιστεύω και εγώ σκέψου στο βίντεο που είχαν στο pcmonitor και έδειχναν το ghost effect δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα. Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο, έχει ενσωματωμένα ηχεία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ASTOU είπε

Αυτό πιστεύω και εγώ σκέψου στο βίντεο που είχαν στο pcmonitor και έδειχναν το ghost effect δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα. Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο, έχει ενσωματωμένα ηχεία? 

Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ASTOU είπε

Ακόμη είμαι με ryzen 5 2400g αλλά σύντομα θα μπει 1070 η αντίστοιχη της AMD ή Turing. 

Θα αλλάξεις και το cpu έτσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Θα αλλάξεις και το cpu έτσι? 

Λογικά ναι όταν υπάρχουν χρήματα θα το κάνω. Αν και την σηκώνει ο 2400, ο 2600 είναι αρκετά ανώτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Καλησπερα σε ολους, εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο monitor?

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/periferiaka/othones/Turbo-X-Othoni-Qhd-27dot0-Tx-2702hxd-2702HXD.htm

27" - 2k - 144hz

Turbo-X
Turbo-X
Turbo-X

Turbo-X

Δεν θα έδινα πάνω απο 150€ για Turbo-X και πολλά λέω....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ax6250 είπε

Καλησπερα σε ολους, εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο monitor?

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/periferiaka/othones/Turbo-X-Othoni-Qhd-27dot0-Tx-2702hxd-2702HXD.htm

27" - 2k - 144hz

Kαλησπερα. Μηπως να διαλεγες καποιο προιον αλλης εταιρειας; Εχω δει σε αυτα τα χρηματα διαφορα μοντελα απο Asus, Iliyama κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2018 στις 12:30 ΠΜ, Despotas είπε

Δε θεωρώ πως τα ηχεία είναι παράγοντας που επηρεάζει την αγορά οθόνης. Για καλό ήχο σίγουρα πρέπει να πάρεις εξωτερικά ηχεία.

Το Soundbar της πάντως είναι αρκετό καλό και επειδή το έχω δοκιμάσει αξίζει:

https://www.skroutz.gr/s/3875300/Dell-AC511.html

 

Δεν περιμένω ούτως ή άλλως να ακούσω σοβαρό ήχο από τα ενσωματωμένα ηχεία μιας οθόνης, ωστόσο και μόνο για τις ειδοποιήσεις των windows ή κανένα βιντεάκι του εσυσωλήνα είναι πρακτική η ύπαρξή τους.

Το κακό με την ηχόμπαρα που παρέθεσες είναι πως δεν είναι συμβατή με τα νεότερα μοντέλα...😥

Όπως και να έχει πάντως το πακέτο που προσφέρει η Dell είναι αρκετά ελκυστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω μια LG 29UM59-P ultrawide 2560x1080p με Freesync και θελω να μεταβω σε QHD (οχι 4κ αλλα 2κ  σε περιπτωση που δεν το ειπα σωστα).

περναω αρκετες ωρες μπροστα στο pc, οποτε θα ηθελα panel IPS ή VA, και αν γινεται να εχει και freesync

  1. Η καρτα που εχω ειναι μια RX 580 8gb (το συστημα της υπογραφης μου).
  2. Δεν παιζω τοσο παιχνιδια, πιο πολυ ασχολουμαι με προγραμματισμο , και οταν παιζω ή παιζω με παρεα παιχνιδια τυπου cs:go , cod 4,
    borderlands 2 , left 4 dead(οποτε ειναι παλια και σε γραφικα ultra δεν εχω θεμα) ή τα πιο νεα παιζω single  και δεν εχω θεμα να τα παιξω και σε high.
  3. Αυτη την στιγμη ειμαι σε 29 ιντσες, δεν θα ηθελα να πεσω κατω απο 27.
  4. Budget ειναι 300-400 βαρια (αν αξιζει)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...