Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η απάντηση μου αφορούσε το παιδί που δεν ζήτησε οθόνη για gaming 

Επισης για το response time έχει σημασία η οθόνη 

Είχα την Dell Up2715k με 8ms και δεν είχε καθόλου ghosting 😉

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι την αγορά οθόνης. Έχω ένα dell xps13 και επειδή θέλω να δουλεύω αρκετά στο σπίτι (διπλωματική εργασία και προγραμματισμό, χρήση Ίντερνετ εννοείται) θα χρειαστώ μια οθόνη να μην μου βγαίνουν τα μάτια. Έχω καταλήξει σε 2 dell. την u2518d και στην p2418d. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω σχεδόν 100 ευρώ παραπάνω για την u; Ποια η γνώμη σας γενικά για τις 2 αυτές οθόνες; Ποια θα επιλέγατε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ, θα θελα να μου προτείνετε το πιο vfm monitor για χρήση xbox one s! Το μπάτζετ είναι αρκετά περιορισμένο αλλά βλέποντας και κάνοντας, σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου δώσει όσο το δυνατόν περισσότερα σε ποιότητα με μπάτζετ γύρω στα 100ε plus! 

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lebron15 είπε

Χαιρετώ, θα θελα να μου προτείνετε το πιο vfm monitor για χρήση xbox one s! Το μπάτζετ είναι αρκετά περιορισμένο αλλά βλέποντας και κάνοντας, σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου δώσει όσο το δυνατόν περισσότερα σε ποιότητα με μπάτζετ γύρω στα 100ε plus! 

Νομίζω η μόνη σου επιλογή ειναι η S της Dell σε 22 ίντσες 

 

Υπόψιν είναι glossy 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, lebron15 είπε

Χαιρετώ, θα θελα να μου προτείνετε το πιο vfm monitor για χρήση xbox one s! Το μπάτζετ είναι αρκετά περιορισμένο αλλά βλέποντας και κάνοντας, σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου δώσει όσο το δυνατόν περισσότερα σε ποιότητα με μπάτζετ γύρω στα 100ε plus! 

Κάνε μια υπέρβαση και πάρε 24αρι με freesync. Πχ https://www.skroutz.gr/s/9204420/Samsung-S24F356FHU.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, -orestis- είπε

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι την αγορά οθόνης. Έχω ένα dell xps13 και επειδή θέλω να δουλεύω αρκετά στο σπίτι (διπλωματική εργασία και προγραμματισμό, χρήση Ίντερνετ εννοείται) θα χρειαστώ μια οθόνη να μην μου βγαίνουν τα μάτια. Έχω καταλήξει σε 2 dell. την u2518d και στην p2418d. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω σχεδόν 100 ευρώ παραπάνω για την u; Ποια η γνώμη σας γενικά για τις 2 αυτές οθόνες; Ποια θα επιλέγατε; 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/3a4b25eee 

Προσωπικά πιστεύω πως η u2518d είναι καλύτερη, έχει πολλά περισσότερα θετικά από την p2418d. Στην σύγκριση θα τα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/6/2018 στις 8:15 ΜΜ, -orestis- είπε

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι την αγορά οθόνης. Έχω ένα dell xps13 και επειδή θέλω να δουλεύω αρκετά στο σπίτι (διπλωματική εργασία και προγραμματισμό, χρήση Ίντερνετ εννοείται) θα χρειαστώ μια οθόνη να μην μου βγαίνουν τα μάτια. Έχω καταλήξει σε 2 dell. την u2518d και στην p2418d. Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσω σχεδόν 100 ευρώ παραπάνω για την u; Ποια η γνώμη σας γενικά για τις 2 αυτές οθόνες; Ποια θα επιλέγατε; 

Για επεξεργασία photo δεν είδα να γράφεις οποτε πας στη φθηνότερη και εξοικονομείς ένα κατοστάρικο. Σε 1440p θα κοιτούσα σε 27αρι.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Νομίζω η μόνη σου επιλογή ειναι η S της Dell σε 22 ίντσες 

Υπόψιν είναι glossy 

Φίλε μου, όταν λες η S της Dell ποια εννοείς; μπορείς να μου στείλεις το μοντέλο από skroutz; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Φίλε μου, όταν λες η S της Dell ποια εννοείς; μπορείς να μου στείλεις το μοντέλο από skroutz; 

https://www.skroutz.gr/s/7820123/Dell-S2216H.html#reviews

Το τονίζω όμως είναι glossy και φέρνει αντανακλαση. 

Ίσως θα ήταν καλύτερη επιλογή του παιδιού πιο πάνω που είναι και μεγαλύτερη και έχει freesync (για μένα προσωπικά όχι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, lebron15 είπε

Φίλε μου, όταν λες η S της Dell ποια εννοείς; μπορείς να μου στείλεις το μοντέλο από skroutz; 

Το Xbox δεν είναι pc να κάθεσαι στους 40 πόντους. Όσο περισσότερες ίντσες τόσο καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, radiohead είπε

Το Xbox δεν είναι pc να κάθεσαι στους 40 πόντους. Όσο περισσότερες ίντσες τόσο καλύτερα. 

Αυτό δεν είναι απόλυτο. Εγώ πχ κάθομαι πολύ κοντά στην οθόνη είτε έχω το pc είτε το ps4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παραγγειλω αυτη την οθονη απο το αμαζον αγγλιας την acer bredator xb271hu και θα ηθελα να με πει καποιος αν γνωριζει ποσο ειναι τα μεταφορικα για ελλαδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Αυτό δεν είναι απόλυτο. Εγώ πχ κάθομαι πολύ κοντά στην οθόνη είτε έχω το pc είτε το ps4 

Εσυ αδερφέ είσαι εξαίρεση. Η συντριπτική πλειοψηφία παιζει σε τηλεόραση. 24 έχει και η Dell αν θέλει σώνει και καλά φίρμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, radiohead είπε

Εσυ αδερφέ είσαι εξαίρεση. Η συντριπτική πλειοψηφία παιζει σε τηλεόραση. 24 έχει και η Dell αν θέλει σώνει και καλά φίρμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...