Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, το συστημα ειναι της υπογραφης μου και μια στο τοσο κανω καμια αναβαθμιση... τωρα λεω να παω για νεα οθονη γιατι τελευταια αρχιζει να με πιανει το κεφαλι μου μετα απο αρκετες ωρες μπροστα απο αυτη π εχω. Παιχνιδια ειμαι που και που. Δεν θελω να δωσω πολλα, μαξ 250.

Ποια θα ηταν η καλυτερη επιλογη?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Dell S2716DG 27 Κυριοι για αυτη εχουμε αποψεις ? την βρηκα στα 450 απο γερμανια και το σκεφτομαι. υπαρχει κατι καλυτερα σε αυτα τα χρηματα ? οπως ξαναεγραψα κυριως για overwatch αλλα κκαι ταινιες σερφ κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell S2716DG 27 Κυριοι για αυτη εχουμε αποψεις ? την βρηκα στα 450 απο γερμανια και το σκεφτομαι. υπαρχει κατι καλυτερα σε αυτα τα χρηματα ? οπως ξαναεγραψα κυριως για overwatch αλλα κκαι ταινιες σερφ κτλ κτλ

 

Aν δε σε ενοχλει το TN panel (κι οτι αυτο συνεπαγεται) που εχει, τσιμπα την.

Ειναι πολυ τιμια οθονη απ οτι διαβαζω. Με λιγο σωστο σεταρισμα θα εχεις απειρως καλυτερα χρωματα απο οτι στις default ρυθμισεις.

Μεταχειρισμενη η καινουρια την εντοπισες? Και απο που αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/6929813/Samsung-T24E390EW.html

 

Καλησπέρα σας,την έβγαλε προσφορά το media markt στα 139,αξίζει για παιχνίδια και που και που τηλεόραση;1060 3gb και ryzen 5 1600 αλλά χωρίς τρελές απαιτήσεις εκ μέρους μου για τη τελευταία λεπτομέρεια στην οθόνη γι'αυτό και το μετρημένο budget.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell U2515H ή την U2414 για απλη χρήση και κανα strategy παιχνιδι ή απλό RPG (diablο φάση) παιχνίδι? Αξίζει 100 ευρω παραπάνω  ή θα μου βγούν τα μάτια στα windows με την 2Κ ανάλυση της 2515. Στα ίδια λεφτά βέβαια υπάρχει και η samsung U28E590D. Kαμια άλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δε σε ενοχλει το TN panel (κι οτι αυτο συνεπαγεται) που εχει, τσιμπα την.

Ειναι πολυ τιμια οθονη απ οτι διαβαζω. Με λιγο σωστο σεταρισμα θα εχεις απειρως καλυτερα χρωματα απο οτι στις default ρυθμισεις.

Μεταχειρισμενη η καινουρια την εντοπισες? Και απο που αν επιτρεπεται?

καινουργια αλλα τελικα ειναι πατατα το καταστημα! ενας φιλος απο γερμανια την βρηκε χθες αλλα μετα μου εκοψε τα φτερα...

 

Παντως εως 500ευρω ποια θα λεγατε ως την καλυτερη επιλογη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dell U2515H ή την U2414 για απλη χρήση και κανα strategy παιχνιδι ή απλό RPG (diablο φάση) παιχνίδι? Αξίζει 100 ευρω παραπάνω  ή θα μου βγούν τα μάτια στα windows με την 2Κ ανάλυση της 2515. Στα ίδια λεφτά βέβαια υπάρχει και η samsung U28E590D. Kαμια άλλη πρόταση?

 

Πρώτων η κάρτα σου υποστηρίζει 2Κ ανάλυση? Δεύτερον η U2518D είναι το νέο μοντέλο της U2515H και είναι στα ίδια χρήματα. Τρίτον η U2417H είναι το νέο μοντέλο της U2414H ελάχιστα πιο ακριβή αλλά με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά και αποδόσεις σε 1920χ1080 ανάλυση.

Επεξ/σία από zNikosz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτων η κάρτα σου υποστηρίζει 2Κ ανάλυση? Δεύτερον η U2518D είναι το νέο μοντέλο της U2515H και είναι στα ίδια χρήματα. Τρίτον η U2417H είναι το νέο μοντέλο της U2414H ελάχιστα πιο ακριβή αλλά με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά και αποδόσεις σε 1920χ1080 ανάλυση.

Σκέφτομαι να πάρω τώρα κάρτα και είμαι ανάμεσα σε μια 1050ti gaming και στην 1060 3gb. 

Δε ξέρω αν αυτές υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω τώρα κάρτα και είμαι ανάμεσα σε μια 1050ti gaming και στην 1060 3gb. 

Δε ξέρω αν αυτές υποστηρίζουν.

 

Με τέτοια κάρτα μόνο για 1920χ1080 είσαι, μην πάρεις 2Κ θα το μετανιώσεις. Οπότε κοίτα κάτι σε Dell U2417H είναι πάρα πολύ καλή, ή διαφορετικά δες και την LG 24mp59g-p εξίσου καλή. 2Κ για χρήση windows και browsing είναι οκ οι κάρτες που λες, αλλά για gaming δεν είναι γιατί θα σου ρίξει πολύ τα fps.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια κάρτα μόνο για 1920χ1080 είσαι, μην πάρεις 2Κ θα το μετανιώσεις. Οπότε κοίτα κάτι σε Dell U2417H είναι πάρα πολύ καλή, ή διαφορετικά δες και την LG 24mp59g-p εξίσου καλή. 2Κ για χρήση windows και browsing είναι οκ οι κάρτες που λες, αλλά για gaming δεν είναι γιατί θα σου ρίξει πολύ τα fps.  

Επειδή δεν τα γνωρίζω, αν παίζω πχ ενα rpg χωρίς πολλές απαιτήσεις, και το βάλω στο fhd αντί για 60hz που έχει η 2515 στα 2K θα παίζει σε λιγότερα hz στο fhd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ερώτηση.

 

Μάλλον θα χτίσω ενα pc και τα λεφτά που θα διαθέσω για οθόνη θα κυμαίνονται από 250 έως 300€.

 

Επειδή εκτός από ένα συγκεκριμένο παιχνίδι θέλω να βλέπω και τηλεόραση,ταινίες,είναι προτιμότερο να πάω σε τηλεόραση ή οθόνη,σε αυτά τα λεφτά;

 

Μία τηλεόραση fhd 32" επώνυμης μάρκας κοστίζει 200€ +,μήπως όμως μπορώ να πάρω μια οθόνη πολύ καλύτερης εικόνας,έστω και μικρότερη στις 27-28" ;

Επεξ/σία από xSlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω προβληματιστει απειρα... Αυτη τη στιγμη εχω 22αρα οθονη 16:10 lg 1ms κτλ... Θελω να κανω αναβαθμιση χωρις ομως να επειγομαι... ειμαι αναμεσα σε 27αρα 16:9 glossy που την εχω δει και τα σπαει αλλα δεν την εχω δει σε ganing, και αναμεσα σε ultrawide 29 αρα 2k αναλυσης. Σε τι απο τα 2 να παω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν τα γνωρίζω, αν παίζω πχ ενα rpg χωρίς πολλές απαιτήσεις, και το βάλω στο fhd αντί για 60hz που έχει η 2515 στα 2K θα παίζει σε λιγότερα hz στο fhd?

 

Τα Hz δεν επιρεάζονται σε αλλαγή ανάλυσης, μόνο τα fps. Η μετάβαση όμως απο 2Κ σε FHD κάθε φορά θα σου σπάσει τα νεύρα. Αν θες 2Κ οθόνη και να παίζεις αξιοπρεπέστατα καλό είναι εάν όχι τώρα κάποια στιγμή να κάνεις αναβάθμιση σε GTX 1070 το λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 2κ θέλουν κάρτα , κακά τα ψέματα . Θα συμφωνήσω από 1070 και πάνω . Τι νομίζετε , τυχαία πουλάνε τρελλά τα 27αρια της Dell , με την 1920 ανάλυση. Το 27αρι του φτωχού ένα πράμα. Τώρα , τοχω ξαναπεί , 27αρα και 1920 δεν πολυπάει , αλλά και τα λ7 που θέλουν οι σούπερ ντρούπερ κάρτες , που να βρεθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ ότι βοήθεια χρειάζεστε για αγορά καινούργιας οθόνης για τον υπολογιστή σας ανατρέξτε και ρωτήστε στην συγκεκριμένη ενότητα

 

Για να διευκολυνθούν οι ενδιαφερόμενοι που ψάχνουν για αγορά οθόνης και να πάρουν καλύτερες προτάσεις καλό θα είναι μέσα στο ερώτημα τους να  διευκρινίζουν 3 βασικά ερωτήματα.

  1. Ποίο είναι το budget  (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε
  2. Για τι χρήση προορίζεται ;
  3. Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ;
  4. Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών

Ευχαριστώ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΕΣ ΟΘΟΝΕΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

Εχω βρει την benq xl240z τι λετε ??

PARA POLY KALH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...