Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 29άρα και πάνω ναι η 25άρα δε θα σε βολέψει στο λέω εμπειρικά. 

αρα λες ουσιαστικα οτι σε αυτα τα λεφτα δεν εχει διαφορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα. Ψαχνω οθόνη να περιστρέφεται στο οριζόντιο αξονα (αν ρυθμίζεται και στον κάθετο ακομα καλυτερα), κατα προτίμηση freesync, 1440p αν βρουμε μέσα στο budget, αλλιως 1080. Η χρηση ειναι μεγαλες φοιτητικές εργασίες, πολύωρο browsing και light gaming (lol, fm, gta σπανια,αξιζει να πάρω 1440 αραγε; ). Budget 300-400 euro.

Τα 1440 θα μου δωσουν κατι περα απο καλυτερη εμπειρια gaming; σειρές και ταινιες βλεπω στην tv.

Σε συνέχεια του παραπάνω, τείνω όλο και περισσότερο προς 29" ultrawide. Συγκρίνοντας και ψάχνοντας στο amazon, διαπίστωσα πως η 29UM69G είναι 30-40 ευρώ ακριβότερη από amazon συγκριτικά με skroutz. Τι παίζει; επίσης βλέπω ότι προτιμάται η UM68 από τους αγοράστές του άμαζον. Ποια είναι καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του παραπάνω, τείνω όλο και περισσότερο προς 29" ultrawide. Συγκρίνοντας και ψάχνοντας στο amazon, διαπίστωσα πως η 29UM69G είναι 30-40 ευρώ ακριβότερη από amazon συγκριτικά με skroutz. Τι παίζει; επίσης βλέπω ότι προτιμάται η UM68 από τους αγοράστές του άμαζον. Ποια είναι καλύτερη;

 

Ακριβώς ίδιο panel νομίζω φοράνε, η G έχει κάποια έξτρα καλούδια για τους gamers + usb type c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ πως είναι νεότερο μοντέλο. Ίδια specs έχουν. Απλά έχει πιο gamer-ish design και τα παραπάνω που ανέφερα. Προσωπικά θα διάλεγα τη φθηνότερη αν υπήρχε μεγάλη χρηματική διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα λες ουσιαστικα οτι σε αυτα τα λεφτα δεν εχει διαφορές 

 

Έτσι!

Σε συνέχεια του παραπάνω, τείνω όλο και περισσότερο προς 29" ultrawide. Συγκρίνοντας και ψάχνοντας στο amazon, διαπίστωσα πως η 29UM69G είναι 30-40 ευρώ ακριβότερη από amazon συγκριτικά με skroutz. Τι παίζει; επίσης βλέπω ότι προτιμάται η UM68 από τους αγοράστές του άμαζον. Ποια είναι καλύτερη;

 

Η 27άρα 1440p που κοιτούσες σε προηγούμενο post με freesync ήταν πολύ καλή. Άν δε θές να διαθέσεις τόσα πολλά μπορείς με 320 χωρίς freesync https://www.skroutz.gr/s/9332383/HP-Elitedisplay-E272q.html

 

Όσο για τις ultrawide κοιτάς τη νεότερη https://www.skroutz.gr/s/11885419/LG-29UM69G-B.html

ή την αντίστοιχη 34άρα που ξεφεύγει στα 460

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το um68 βγηκε πριν κατι χρονια και το um69 βγηκε φετος. Αρα τι ειναι, το παλιο?

 

Δεν είναι ούτε το νέο ούτε το παλιό. Δεν ήρθε για να αντικαταστήσει την um68 αυτό σου λέω. Απλά είναι πιο καινούργιο μοντέλο. Και τα 2 υπάρχουν στην αγορά κανονικά και φοράνε ίδιο panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω i7 2600k και amd 6950hd 2gb... Για μονιτορ εχω lg flatron 2ms 3000:1 22 ιντσες αναλυση 1680x1050... Λεω να κανω το βημα για μονιτορ πρωτα και αργοτερα για καρτα... Θελω ουσιαστικα να ξεφυγω απο την γενια του full hd που δεν νομιζω να εχερι βαρυσημαντη διαφορα απο αυτο που εχω τωρα... Διλληματιζομαι αναμεσα σε ultra wide lg ή dell 27 τουλ. 2κ Τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω i7 2600k και amd 6950hd 2gb... Για μονιτορ εχω lg flatron 2ms 3000:1 22 ιντσες αναλυση 1680x1050... Λεω να κανω το βημα για μονιτορ πρωτα και αργοτερα για καρτα... Θελω ουσιαστικα να ξεφυγω απο την γενια του full hd που δεν νομιζω να εχερι βαρυσημαντη διαφορα απο αυτο που εχω τωρα... Διλληματιζομαι αναμεσα σε ultra wide lg ή dell 27 τουλ. 2κ Τι προτεινετε?

 

Καλησπέρα φίλε. Budget?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.

 

Θέλουμε μια οθόνη για γραφείο, ταβάνι τα 150. 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=8318433%2C9872057%2C11453561

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε. Budget?

Ακομα δεν το εχω σκεφτει μεχρι 250 max λεω εκτος αν ειναι κατι υποχρεωτικα future proof η προταση ωστε να παω αντε στα 300!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Προσφατα εφτιαξα εναν υπολογιστη (ι7 7700, gigabyte b250 hd3p, corsair 16gb ram ddr4 2400mhz, corsair crx 650, asus strix 1070 8gb kingston 240gb ssd) κι επειδη παιζω σε μια οθονη samsung 24e390ew 1080p θελω να αξιοποιησω την καρτα γραφικων αγοραζοντας καλυτερη οθονη. Μ'ενδιαφερει μονο το gaming (bf1 και wow). Υπαρχει καμια προταση για 24-27" 2Κ η 4Κ με 400-500 ευρω; σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...