Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαρεσει ομως που υπαρχουν ανθρωποι που επιμενουν να ενημερωνονται απο αυτον τον ανθρωπο..

 

Ο έγκριτος δημοσιογράφος του ΣΚΑΙ ακολουθώντας έναν εξαιρετικής διανόησης συλλογισμό, δήλωσε πως η Ελλάδα διαθέτει υψηλό κατά κεφαλήν εισόδημα με βάση το ΑΕΠ σε σύγκριση με άλλες χώρες.

 

Συνεπώς, με βάση το συλλογισμό του, αφού αυτό το νούμερο είναι υψηλό, δεν υπάρχει φτώχεια στην Ελλάδα. Όποιος λοιπόν κάνει λόγο για φτώχεια κάνει…προπαγάνδα!

 

http://www.periodista.gr/medias/item/18237.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρισα από συνταγμα,νταξει τι να πω...άποψη μου βέβαια ότι πω αλλά ντροπή..άκουγα κάτι "ξύπνησε ο κοσμος" και τέτοια και απλά δεν ήξερα πως να αντίδρασω,να κλαψω πάνω στα κουστούμια τους? Μην τους λερωσω και το iPhone..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γενικα τι εγινε αλλα εμενα ολοι μου οι γνωστοι που δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα πληρωθηκαν κανονικα και μαλιστα ολο το ποσο.

Από 30 του μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφήνω εδώ να υπάρχει, προσωπικά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ναι ή όχι. Τα bold δικά μου.
 

IMF: austerity measures would still leave Greece with unsustainable debt

 

Greece would face an unsustainable level of debt by 2030 even if it signs up to the full package of tax and spending reforms demanded of it, according to unpublished documents compiled by its three main creditors.

 

The documents, drawn up by the so-called troika of lenders, support Greece’s argument that it needs substantial debt relief for a lasting economic recovery. They show that, even after 15 years of sustained strong growth, the country would face a level of debt that the International Monetary Fund deems unsustainable.

 

Even under the best case scenario, which includes growth of 4% a year for the next five years, Greece’s debt levels will drop to only 124%, by 2022. The best case also anticipates €15bn (£10bn) in proceeds from privatisations, five times the estimate in the most likely scenario.

 

http://www.theguardian.com/business/2015/jun/30/greek-debt-troika-analysis-says-significant-concessions-still-needed

Και κάνω επίσης raise from the dead (and locked), για να θυμούνται κι οι παλιοί.

http://www.insomnia.gr/topic/488635-imf-we-screwed-up-on-greek-bailout/

 

Θερμή παράκληση πάντως, προφανώς όλοι έχουν δικαίωμα να πουν την άποψη τους, ωστόσο όσοι πριν από 2 μήνες δεν ήξεραν καν τι είναι πχ o EFSF, ας μην απεραντολογούν με δικές τους αυθαίρετες οικονομικές αναλύσεις κι ας διαβάσουν πριν εκφράσουν γνώμη, θα μας ωφελήσει όλους.

Δεν νομίζω ότι βοηθάνε φανταστικά σενάρια, είτε μιλάνε για υποτίμηση δραχμής κατά 4000%, είτε μιλάνε για επιβίωση ευρωπαϊκής οικονομίας το 2015 με τουριστικά έσοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρισα από συνταγμα,νταξει τι να πω...άποψη μου βέβαια ότι πω αλλά ντροπή..άκουγα κάτι "ξύπνησε ο κοσμος" και τέτοια και απλά δεν ήξερα πως να αντίδρασω,να κλαψω πάνω στα κουστούμια τους? Μην τους λερωσω και το iPhone..

cheers.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι συντονιστές πιστεύουν πως ειναι too much ας σβήσουν το βίντεο.


Όπου Π@σοκ βάλτε και τους υπόλοιπους που πήραν σειρά.

Μπήκαμε στο Δ.Ν.Τ για να μπορέσουμε να βγούμε απο την κρίση και στην συνέχεια μπήκαν επιπλέον μέτρα, κούρεμα συντάξεων, επιπλέον φόροι, τρελλές απώλειες για τους μικρό-ομολογιούχους, ΕΝΦΙΑ με σκοπό να καλυτερεύσουν τα πράγματα.
Πήραμε τη λίστα Λαγκάρντ , την βάλαμε στα υπόψιν γιατί ήταν πιο εύκολο να πάρουμε ζεστό χρήμα απο ΕΝΦΙΑ και συντάξεις.
Σιγά μην τα βάλουμε με το κεφάλαιο
Το χρέος δεν μειώθηκε. ΑΥΞΗΘΗΚΕ.
Δεν ήρθε η ανάπτυξη.
Νομίζω πως αν πω στο γιο μου το μεγάλο που ειναι 10 ετών τι εχει γίνει, σίγουρα με μαθηματικά δημοτικού θα μου πει ότι κάτι δεν παει καλά.

Εδώ μια μικρή παρένθεση στο πως έφαγαν τα λεφτά των ταμείων στο χρηματιστήριο και τα λεφτά χιλιάδων Ελλήνων στο χρηματηστηριο και ξεχνάω σίγουρα πολλά άλλα.

Να υπενθυμίσω μίζες σε υπουργεία, νοσοκομεία κλπ που παίζουν ακόμα και σήμερα ;
Την πλήρωσε μονο ο Ακης που ειναι η κορυφή του παγόβουνου.
Αν και αυτός παίζει να εχει ταΐσει εγγόνια,δισέγγονα για καμία 100στη χρονια.

Δεν εχω ψηφίσει αριστερά, δεξιά, κέντρο ούτε τίποτα απο αυτούς που ειναι στη Βουλή τα τελευταία 20 χρονια.
Όποτε δεν πάω κομματικά.

Πλέον με κλειστές τράπεζες που δεν πρόκειτε να ανοίξουν για πολλούς μήνες με free ποσό στις αναλήψεις κουβεντιάζουμε για ενα Ναι ή ενα Όχι.
Μας ρωτάνε αν θελουμε βαζελίνη ή Όχι.

Το ευρώ ; Α έχουμε και το ευρώ.
Δείτε τη Νορβηγία σε τι επίπεδο ειναι που δεν ειναι στην ΕΟΚ ούτε στην Ευρωζώνη και δείτε τη Δανία και τη Σουηδία που ειναι στην ΕΟΚ και εκτός ευρωζώνης.
Μάλιστα η τελευταία ήταν με υποχρεωτική υπαγωγή στο ευρώ, αλλά οι χαζοί έκαναν δημοψήφισμα και έβγαλαν ενα 80% ΟΧΙ και πήραν μια μεγάλη αναβολή.

Εχω πολλά στο μυαλό μου αλλά μάλλον όχι με τη σωστή σειρά.
Αυτό που βλέπω συνεχώς και δυστυχώς για τα παιδιά μου και τα παιδιά όλης της Ελλάδας ειναι ότι εδώ που έχουμε φτάσει, είτε βγει Ναι, είτε βγει Όχι...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 30 του μήνα;

 

ναι απο οτι ξερω μερικοι πληρονονται τελος του μηνα αντι για 1η.

και στο σουπερ που ρωτησα την ταμεια μου ειπε οτι πληρωθηκαν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρισα από συνταγμα,νταξει τι να πω...άποψη μου βέβαια ότι πω αλλά ντροπή..άκουγα κάτι "ξύπνησε ο κοσμος" και τέτοια και απλά δεν ήξερα πως να αντίδρασω,να κλαψω πάνω στα κουστούμια τους? Μην τους λερωσω και το iPhone..

 

Ακουσα δεν ξερω αν ισχυει ουτε λεω οτι ισχυει οτι οι πιο πολυ ηταν κομματικα στελεχη και πολυ πηραν λεφτα κατι ακουστηκε για 20 ευρω το ατομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμή παράκληση πάντως, προφανώς όλοι έχουν δικαίωμα να πουν την άποψη τους, ωστόσο όσοι πριν από 2 μήνες δεν ήξεραν καν τι είναι πχ o EFSF, ας μην απεραντολογούν με δικές τους αυθαίρετες οικονομικές αναλύσεις κι ας διαβάσουν πριν εκφράσουν γνώμη, θα μας ωφελήσει όλους.

 

Εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεοκοπούμε στις 24:00 ώρα Washington πάντως να ξέρετε.

Υπάρχει χρόνος που έλεγε και ο Παναγιώτης Γιαννάκης.

 

οχι  Washington αλλα Βρυξελλών λιγη η διορία για την  δοση στο ΔΝΤ και δεν φτωχευουμε εχουμε ληξηπροθεσμες οφειλες.

Εγώ πάντως απλό κόσμο με την έννοια της λέξης δεν είδα,βολεψακιδες και άτομα που στήνουν κώλο είδα,α και ήταν τιγκα στην νεολαία έτσι..μέσος όρος πάνω από 50 εύκολα..απλά για γέλια και για κλαματα,έφαγα και την βροχή στην μάπα μαζί με της μαπες τους δηλαδη.

 

ακουσα οτι πηγε και λιαγκας οποτε καταλαβαινεις, επισης καμινης και μπουταρης επισης πηγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γυρισα από συνταγμα,νταξει τι να πω...άποψη μου βέβαια ότι πω αλλά ντροπή..άκουγα κάτι "ξύπνησε ο κοσμος" και τέτοια και απλά δεν ήξερα πως να αντίδρασω,να κλαψω πάνω στα κουστούμια τους? Μην τους λερωσω και το iPhone..

 

na7.jpg

 

na5.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι  Washington αλλα Βρυξελλών λιγη η διορία για την  δοση στο ΔΝΤ και δεν φτωχευουμε εχουμε ληξηπροθεσμες οφειλες.

 

ακουσα οτι πηγε και λιαγκας οποτε καταλαβαινεις, επισης καμινης και μπουταρης επισης πηγαν.

 

Δε νομίζω.

Δες εδώ : http://www.breitbart.com/national-security/2015/06/30/countdown-to-eurogeddon-greece-to-default-on-e1-6-billion-imf-debt-repayment-at-midnight-washington-time/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...