Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασε το β) του ΦΕΚ.

 

 

 

 

β) συναλλαγές άνευ περιορισμών, πέραν αυτών που ίσχυαν πριν την έκδοση της παρούσας με πιστωτικές και
χρεωστικές κάρτες για πληρωμές στο εσωτερικό της χώρας, δηλαδή για πληρωμές σε πίστωση λογαριασμού
που τηρείται στην Ελλάδα.
 
πηγή : ΦΕΚ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ εχεις καποιον δικο σου ελλαδα που μπορει να σε δανισει ?

 

 

Η πληρωμή γίνεται μόνο μέσω πιστωτικής ή αγγλικής επιταγής (ή κάτι άλλα αγγλικά συστήματα)

 

Δεν είναι θέμα να με δανείσει κάποιος που όυτε μπορεί να έχει ούτε ανάγκη του είναι. Και αυτός θα έχει μεγαλύττερες ανάγκες από τα εξέταστρά μου.

 

Θα έννοιωθα και περισσότερο περίφανος αν για κάθε τι δε ζητάω από κάποιον να με "δανείσει"

 

 

Χρειάζομαι γύρω στις 700 λίρες αγγλίας ... έχω πολλές παραπάνω (σε ευρώ) αλλά όχι τρόπο να τις "αγγίξω" ... δώσε μου έναν λόγο ακόμα και αν ανοίξουν οι τράπεζες και αρθούν οι περιορισμοί να πιστέψω κλαίγοντες "υπευθύνους" στο βήμα της βουλής που χθες διαβεβαίωναν ότι δε θα υπάρξουν περιορισμοί για να μη τα φέρω όλα Τουρκία ?

 

Γιατί να το πιστέψω κάποιον αυριο έναν που χθες είπε ψέματα ? 

 

 

αν έχεις κάρτα εξωτερικού και διατίθεσαι να με δανείσεις μπορώ να στα βάλω στο λογαριασμό σου. Αν όχι πάμε για την επόμενη πρόταση.

 

 

Ευτυχώς δηλαδή που ο υπουργός έχει τα λεφτά για το μεταπτυχιακό της κόρης του στο Βέλγιο γιατί θα αντιμετώπιζε και αυτη τώρα το ίδιο πρόβλημα  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή γίνεται μόνο μέσω πιστωτικής ή αγγλικής επιταγής 

 

αν έχεις κάρτα εξωτερικού και διατίθεσαι να με δανείσεις μπορώ να στα βάλω στο λογαριασμό σου. Αν όχι πάμε για την επόμενη πρόταση.

 

Μακαρι να ειχα, απλα ψαχνω τροπο να σε βοηθησω αν μπορω, Σε ρωταω αν εχεις καποιον να σε δανισει γιατι θα μπορουσε να σου στειλει λεφτα μεσω paypal ή paysafe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανtε και τα έστειλε ... ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ πανεπιστήμιο με paypal

 

είπαμε Πιστωτική , check και κάτι άλλα αγγλικά συστήματα.

 

 

Δεν είναι τα πανεπιστήμια ebay.

 

 

και δεν είναι ότι πιο περίφανο να στείλω mail στο πανεπιστήμιο "ξέρεται επειδή εδώ στην Ελλάδα τα έχουμε κάνει κώλος, μπορείτε να μου δώσετε παράταση κανα μήνα ή κάποιο λογαριασμό σας στην Ελλάδα να σας τα βάλω ?"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανtε και τα έστειλε ... ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ πανεπιστήμιο με paypal

 

είπαμε Πιστωτική , check και κάτι άλλα αγγλικά συστήματα.

 

 

Δεν είναι τα πανεπιστήμια ebay.

 

 

και δεν είναι ότι πιο περίφανο να στείλω mail στο πανεπιστήμιο "ξέρεται επειδή εδώ στην Ελλάδα τα έχουμε κάνει κώλος, μπορείτε να μου δώσετε παράταση κανα μήνα ή κάποιο λογαριασμό σας στην Ελλάδα να σας τα βάλω ?"

 

συνδεεις το paypal με μια κανουργια καρτα που θα βγαλεις και ετσι θα πληρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά καινούργια κάρτα ?

 

Για να ανοίξω λογαριασμό συναλλάγματος εδώ πρέπει να έχω μινιμουμ 1.000 Ευρώ να καταθέσω.

(και είμαι και τυχερός που έχω άδεια παραμονής εδώ)

 

 

ασε που αν είναι έτσι πληρώνει και ο άλλος κατέυθείαν για μένα χωρίς να γυρίζουμε τα λεφτά την μισή ευρώπη και ασία.

 

 

Πόσο μαλακία έκανα όταν γύρισα από Γαλλία που ξαναέφερα λεφτά μέσα και δεν κράτησα τον λογαριασμό μου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά καινούργια κάρτα ?

 

Για να ανοίξω λογαριασμό συναλλάγματος εδώ πρέπει να έχω μινιμουμ 1.000 Ευρώ να καταθέσω.

(και είμαι και τυχερός που έχω άδεια παραμονής εδώ)

 

 

ασε που αν είναι έτσι πληρώνει και ο άλλος κατέυθείαν για μένα χωρίς να γυρίζουμε τα λεφτά την μισή ευρώπη και ασία.

 

 

Πόσο μαλακία έκανα όταν γύρισα από Γαλλία που ξαναέφερα λεφτά μέσα και δεν κράτησα τον λογαριασμό μου εκεί.

 

αφου ταξιδευες επρεπε να εχεις δυο λογαριασμους εναν ελληνικο και ενα σε ξενη τραπεζα.

επειδη δεν το κατεχω εχω ερωτησει τα ΑΤΜ της ελληνικης πρεσβειας στην Αγγλια δεν ειναι σαν να βρισκονται ελλαδα η οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ταξιδευες επρεπε να εχεις δυο λογαριασμους εναν ελληνικο και ενα σε ξενη τραπεζα.

 

Συγνώμη, όντως εγώ φταίω που έχω λεφτά μονο στην Ελλάδα. Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.

 

 

επειδη δεν το κατεχω εχω ερωτησει τα ΑΤΜ της ελληνικης πρεσβειας στην Αγγλια δεν ειναι σαν να βρισκονται ελλαδα η οχι ?

Όχι υποθέτω. Αλλά τη σχέση έχει αυτό?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνώμη, όντως εγώ φταίω που έχω λεφτά μονο στην Ελλάδα. Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.

 

 

 

Όχι υποθέτω. Αλλά τη σχέση έχει αυτό?

 

μηπως μπορουσες να βγαλεις λεφτα με την ελληνικη καρτα

δεν ειπα οτι φταις απλα επρεπε να εισαι λιγο πιο προσεχτικος επειδη φαινοταν τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορουσες να βγαλεις λεφτα με την ελληνικη καρτα

δεν ειπα οτι φταις απλα επρεπε να εισαι λιγο πιο προσεχτικος επειδη φαινοταν τι θα γινει.

1. Δεν είμαι αγγλία

2. Μου προτείνεις να κάνω 12 ώρες ταξίδι με λεοφωρείο ή να πάρω αεροπλάνο και Κων/λη μπας και βγάλω ΕΥΡΩ (που δε παίζει με τη καμία) να ανόξω λογαριασμό στη Τουρκία και να πληρώσω από εδώ ?

3. Αντε και πήγα ... και έβγαλα 60 ευρώ (που δε παίζει με τη καμία) και δίνω τα 40 στο ξενοδοχείο

4. Αντε και δεν έχει όριο και βγάζω 800 (όσο είναι το μαξιμουμ της ALPHA νoμιζω) .... θα κάτσω εκεί και θα αδειάζω κάθε μέρα ... και σε λίγο θα έρχονται εκδρομές από Ελλάδα για ΑΤΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πιστεύετε ότι αυτό (τα 60 ευρω ανα ημερα) θα επηρεάσει πολλούς ανθρώπους; Γιατι ενταξει, 60 ευρω δεν ειναι και λίγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλη δυναμη...Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα διαβασα στην εγκυκλιο :

 

αναλήψεις μετρητών από τις αυτόματες ταμειολογιστικές μηχανές, υποκείμενες σε ημερήσιο όριο ανά κάρτα το οποίο ορίζεται σε 60 ευρώ, δυνάμενο να τροποποιείται με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών.
οποτε αν υπαρχουν συνδικαιουχοι με καρτα στον ιδιο λογαριασμο το 60 ευρω λογικα πολλαπλασιάζεται ανα διακαιουχο ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλη δυναμη...Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα διαβασα στην εγκυκλιο :

 

 

 

αναλήψεις μετρητών από τις αυτόματες ταμειολογιστικές μηχανές,

υποκείμενες σε ημερήσιο όριο ανά κάρτα το οποίο ορίζεται σε 60 ευρώ,

δυνάμενο να τροποποιείται με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών.

οποτε αν υπαρχουν συνδικαιουχοι με καρτα στον ιδιο λογαριασμο το 60 ευρω λογικα πολλαπλασιάζεται ανα διακαιουχο ?

Δε λέει κάτι τέτοιο. Μιλά καθαρά ανα κάρτα ... εκτός αν υπάρχουν πεισσότερες των μία καρτών αν α λογαρισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέει κάτι τέτοιο. Μιλά καθαρά ανα κάρτα ... εκτός αν υπάρχουν πεισσότερες των μία καρτών αν α λογαρισμό

 

 

Όταν υπαρχουν συνδικαιουχοι μπορει  υπαρχουν παραπανω από μια καρτα στον λογαριασμο. Μαλλον δεν το διευκρινησα σωστα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...