Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες μουγκα στα καναλια για τη συγκεντρωση για το οχι

Σημερα live απο το ραδιο κ φυσικα καλυψη απο tv με την βροχα

 

Αντικειμενικοτητα παντα

 

Και η ΕΡΤ το κανε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει αριθμό λογαριασμού και κάνεις κατάθεση.

Αν δεν την κάνεις, πάει το θέμα μετά στο δικηγόρο, σε ειδοποιεί 1-2 φορές για τα χρωστούμενα, κάθε φορά προσαυξημένα, και μετά πάει δικαστικά το θέμα με τρελά επιτόκια.

 

Kαι αυτό τώρα εσένα σου έχει τύχει στο Βέλγιο; 11 χρόνια τώρα δεν έχω πετύχει τέτοιο σκηνικό. -_-

 

Πιο πρόσφατο παράδειγμα πριν από ελάχιστο χρονικό διάστημα που χρειάστηκε να έρθει κλειδαράς στο σπίτι, τον καλούμε παρκάρει με την Χ5, κάνει τη δουλειά (του πήρε κανα 45λεπτο να είμαστε ειλικρινείς), ευχαριστούμε πόσο κάνει, 200 ευρώ, ορίστε, γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο είπαμε ότι το Όχι σημαίνει επιστροφή στη δραχμή;

 

Φαντάζομαι για τον ίδιο λόγο που σε δημοτικές εκλογές "κάποιος" αποφασίζει ότι αν ο δήμαρχος που θα βγει υποστηρίζεται από την κυβερνητική παράταξη αυτό σημαίνει αποδοχή της κυβερνητικής πολιτικής (και τούμπαλιν)

 

"Έτσι γουστάρουμε" δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες μουγκα στα καναλια για τη συγκεντρωση για το οχι

Σημερα live απο το ραδιο κ φυσικα καλυψη απο tv με την βροχα

 

Αντικειμενικοτητα παντα

 

Τώρα που μού το θύμισες, το καλύτερο σχόλιο περί «αντικειμενικότητας» των καναλιών, το άκουσα χθες σε ραδιοφωνική εκπομπή (Το γράφω στο περίπου, δεν έχω μπροστά μου τη φράση, αλλά αυτό είπε) :

 

«Τις ουρές στα ATM, σήμερα, τις δείχνουν όλη την ώρα. Τις ουρές στα συσσίτια, τα τελευταία πέντε χρόνια, τις έδειχναν;»

 

Το είπε ο Νίκος Μπογιόπουλος (τού ΚΚΕ) στον Real FM. Βέβαια, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι πολλοί εκείνοι που θα μείνουν στο ποιος το είπε και όχι στην ουσία αυτού.

 

Δεν ανήκω ιδεολογικά στον πολιτικό χώρο τού συγκεκριμένου δημοσιογράφου, αλλά τον εκτιμώ και τον σέβομαι πάρα πολύ ως συζητητή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο είπαμε ότι το Όχι σημαίνει επιστροφή στη δραχμή;

 

το ειπε ο σαμαρας...  "και ξερεις.. οτι λεει ο σαμαρας ειναι εγγυηση"

 

εγω θελω να ρωτησω το εξης

Γιατι η γερμανια ζηταει να ακυρωθει το δημοψιφισμα για να ξαναρχισουν οι σιαπραγματευσεις αφου εχει δωθει τελεσιγραφο πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Τις ουρές στα ATM, σήμερα, τις δείχνουν όλη την ώρα. Τις ουρές στα συσσίτια, τα τελευταία πέντε χρόνια, τις έδειχναν;»

 

Το μόνο που μπορούμε να υποθέσουμε με βάση τη λογική είναι πως τα συσσίτια θα συνεχιστούν και θα ενταχθούν σε αυτά και νέοι "τρόφιμοι", αυτοί που θα τους έχουν φάει τις καταθέσεις, θα τους έχουν κλείσει τα μαγαζιά κ.λπ.

Ή μάλλον όχι, μάλλον θα σταματήσουν και τα συσσίτια, λόγω έλλειψης προμηθειών!

 

Όσο η κυβέρνηση συνεχίζει να κρατάει κλειστά τα χαρτιά της για τις συνέπειες του "ΟΧΙ", το "ΝΑΙ" είναι μονόδρομος...κι όλα αυτά τα "ένα ψηφοδέλτιο" και "το όχι πάνω από το ναι" θα έπρεπε να σας προβληματίσουν σοβαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω τι εκανε η Ερτ , φανταζομαι πως οχι

Η Ερτ σημερα δεν δειχνει το ναι...

 

Χθες εδειχνε το οχι, περιτρανα.

 

Λογικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειπε ο σαμαρας...  "και ξερεις.. οτι λεει ο σαμαρας ειναι εγγυηση"

 

 

Να μη πιάσουμε καν το Βασίλη Λεβέντη και το πόσο μέσα έπεσε για το που θα καταλήγαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο η κυβέρνηση συνεχίζει να κρατάει κλειστά τα χαρτιά της για τις συνέπειες του "ΟΧΙ", το "ΝΑΙ" είναι μονόδρομος...

 

Για 'μένα δεν είναι μονόδρομος για έναν πολύ απλό λόγο: Διότι εδώ και πέντε χρόνια - πιο έντονα εννοώ, διότι γενικότερα ισχύει για αρκετά περισσότερα - έχουμε δει με τα μάτια μας κι έχουμε ζήσει στο πετσί μας τις συνέπειες των συνεχών «Ναι». Αν είδες εσύ κάτι να βελτιώνεται με τη μέχρι πριν από λίγους μήνες επικρατούσα τακτική, εγώ δεν το είδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ερτ σημερα δεν δειχνει το ναι...

 

Χθες εδειχνε το οχι, περιτρανα.

 

Λογικο.

 

Δεν ξερω σε ποια χωρα θεωρειται λογικο

Στην δικη μου δεν θα ηθελα να θεωρειται αλλα μαλλον ζηταω πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξερω σε ποια χωρα θεωρειται λογικο

Στην δικη μου δεν θα ηθελα να θεωρειται αλλα μαλλον ζηταω πολλα

μαλλον ηταν ειρωνικο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...