Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.κουρεμα καταθεσεων

 

2.Ευρω χρωσταμε και ευρω θα ξεπληρωσουμε!  Με μια υποτιμημενη δραχμη !

 

3. Τα Δανεια του Ελληνικου λαου ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΥΡΕΥΤΟΥΝ

 

 

επιτελους καποιος λεει αυτο που θα γινει στα αληθεια...

 

 

Τωρα τα ειπε ο Σαμαρας στο εκτακτο

 

 

Υ.Γ. Για να σας προλαβω δεν ειναι θεμα κομματικο πραγματικα απλα ετυχε να ακουσω μονο τον συγκεκριμενο να τα λεει οπως ειναι.

γιατί να τον πιστέψουμε φίλε μου? Με ψέμματα εξελέγη ΚΑΙ αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν παμε σε δρχ ρευστοτητα θα εχουμε αφου θα κοβουμε εμεις νομισμα και μετα θα το μετατρεπουμε σε ευρω.

 

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά το νόμισμα δεν κόβεται παίρνοντας σίδερο από το γύφτο και βάζοντάς το στον τόρνο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε στα χαρακωματα και προστατευουμε εθνικο εδαφος ,ενα στρατηγικο  υψωμα.Αν χαθει ο λοφος ανοιγει ο δρομος για χασιμο γης.Οι φιλιες δυναμεις (συμμαχοι) ειναι ανυπαρκτες και ο αγωνας κρινεται με αμφιβολη εκβαση.Θα χαθουν πολλες ζωες φιλων μας ,μπορει και οι ιδιοι να παθουμε μεγαλο κακο.Να λοιπον ερχεται μια συμβιβαστικη προταση απο τους αντιπαλους ,παρτε τα οπλα σας και φυγετε να σωθειτε αυτο το υψωμα δεν αξιζει να χαλασθειτε,ουτε καν ωραια θεα δεν εχετε απο κει πανω.Για κανενα υψωμα δεν αξιζει να χασετε την ευνοια μας  και σας εγγυομαστε οτι με λιγους φορους θα καλοπερνατε.Μαζευονται οι λοχιες και πανε στον λοχαγο:τι λες καπετανιο ευκαιρια ειναι να σωθουμε και να υπερασπισθουμε τον επομενο λοφο ,αυτος ειναι στρατηγικος,εδω δεν εχουμε ελπιδες ,να φυλαξουμε τη δυναμη μας για τον Μεγαλο αγωνα,μονο που ο μεγαλος αγωνας χαθηκε απο τοτε που πιστεψαμε οτι δεν εχουμε ελπιδες.Κανεις πολιτης στην ελληνικη ιστορια δεν ειχε εγγυησεις οτι θα κερδιζε στην μαχη  και πολλοι χαθηκαν γιατι πιστεψαν οτι επρεπε να σταθει ο καθενας διπλα στον αλλο.Ετσι καπως ζουμε ελευθεροι ακομη....γιατι οταν χρειασθηκε ειπαμε  το οχι και σταθηκαν διπλα στο λοχαγο απεναντι σε υπερτερες δυναμεις.

Οσο και να μην πιστευουμε σ αυτη την συγκρουση που καλειται να δωσει ο μπροσταρης δεν μπορει να κερδισει μονος του ,αλλα πρεπει να συνταχθουμε πισω του και να στηριξουμε την πατριδα,οσο και να διαφωνουμε στη στρατηγικη,στις μεθοδους στον τροπο και την ενταση ακομη και τον ιδιο που μας οδηγει. Αυτα θα τα θυμομαστε αργοτερα και οταν ειπαμε με φοβο το οχι θα ειμαστε περηφανοι,αλλιως θα ντρεπομαστε μια ζωη για το ναι που ξεστομισαμε καποτε.Εξω απο δραχμες και € να σταθουμε εκει που η ιστορια μας οριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω μια τεραστια προπαγανδα απο μμε και ορισμενους κατα της τριτοκοσμικης δραχμης.Φυσικα νομιζουν οτι δεν εχουμε μνημη απο τις εποχες με δραχμη οπου ,αλλαζα τα κινητα σαν τα πουκαμισα οπως και τωρα,ηλεκτρικες συσκευες ,intel 286,intel 386 turbo,athlon palomino,4800ti ,ολα με δραχμες.

 

πουθενα δε βλεπω με τοσο φανατισμο να βγαινει καποιος και να λεει : οτι οπως επιβιωσατε την επομενη του ευρω οπου ΟΛΑ ανατιμηθηκαν απο 100% μεχρι 500% ετσι θα επιβιωσετε με δικο σας υποτιμημενο νομισμα

 

Εκείνη η δραχμούλα δεν θα έχει καμία σχέση με τη σημερινή δραχμούλα.

H οικονομική κατάσταση του τότε δεν έχει καμία σχέση με τη σημερινή χρεοκοπημένη Ελλάδα.

 

Όλα ανατιμήθηκαν γιατί όλοι εμείς αφήσαμε να ανατιμηθούν μέσα στην ευφορία του ευρώ και την άνοδο του βιοτικού μας επιπέδου με τα λεφτά από τις επιδοτήσεις. Ας διεκδικούσαμε τις σωστές αναλογίες όπως θα έκαναν (και έκαναν) οι πολίτες κάθε πολιτισμένης χώρας.

Κι όταν ήρθε ο λογαριασμός - που κάποτε θα ερχόταν- αντί να ρίξουμε πέντε φάσκελα στη μούρη μας ανακαλύψαμε για 1.000.000.000.000.567στή φορά ότι όλοι μισούν την περήφανη Ελλαδίτσα και πάνε να μας καταστρέψουν.

 

Υ.Γ. Συγχαρητήρια για το επίπεδο των συζητήσεων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά το νόμισμα δεν κόβεται παίρνοντας σίδερο από το γύφτο και βάζοντάς το στον τόρνο...

 

Κάπου διάβασα ότι θέλουμε γύρω στα 570 εκατομμύρια ευρώ για να μπορέσουμε να τυπώσουμε καινούριο νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εθνικός στάρ είναι αυτός πρώτη μούρη στο the telegraph;

Oxi_3358697b.jpg

 

 

http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11707250/Greek-crisis-live-Greece-promises-not-to-pay-the-IMF.htmlκο

 

κοιτα μουτρα για ανθρωπο μου θυμιζει μια θεια μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μουτρα για ανθρωπο μου θυμιζει μια θεια μου

Παιζει να ειναι πολυ πιο Ελληνας απο μερικους που το βροντοφωναζανε στην ζωη τους και ρημαξανε την χωρα τους.

Οποτε μην κρινεις επιφανειακα.Το τι εχει ο καθενας μεσα στην ψυχη του να βλεπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να τον πιστέψουμε φίλε μου? Με ψέμματα εξελέγη ΚΑΙ αυτός.

Δεν ειπα να πιστευψεις την ΝΔ , δεν μιλαω κομματικα!!!!

 

 

Ειπα οτι ειναι ο μονος που μιλησε ξεκαθαρα ως τωρα ηταν ο Σαμαρας αν τα ελεγε ο Τσιπρας θα ελεγα οτι μιλησε ξεκαθαρα ο Τσιπρας...αλλα ο 2ος ειναι στο δικο του συννεφακι και θα κανει πουφ και θα πεσουμε ολοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γελάμε και λίγο, να μην μαυρίζουμε τις καρδιές μας και να μην διχαζόμαστε. Σεβαστές οι απόψεις όλων αρκεί να εκφράζονται κόσμια πάντα και παντού ( Το λέω γιατί πριν ήμουν σε τρόλει  και ένας παππούς και μια γιαγιά κόντεψαν να παλακωθούν αν και συμφωνούσαν και οι δύο με το ναι απλά και μόνο επειδή η γιαγιά δε κατάλαβε και νόμιζε ότι ο παππούς ήταν υπέρ του όχι, τα νεύρα είναι κρόσια και πολλοί είναι έτοιμοι με το παραμικρό να αρπαχτούν)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχει κανεις κανενα λινκ που να λεει για την πολιτικη κατασταση στην ελλαδα στα αγγλικα? (το θελει μια φιλη απο βραζιλια αλλα δεν ξερω τι παιζει στο ιντερνετ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπαλάκι να σου πετάξω; Εσύ προτιμάς καλύτερα που το ανέφερε ο Τσίπρας ή να μην είχε αναφέρει για το οχι;

Το τι μου πετάς το μπαλάκι πήγαινε στον Πρωθυπουργό :) Εννοώ, αφού πιστεύει στο όχι ας πάρει την απόφαση μόνος του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις κανενα λινκ που να λεει για την πολιτικη κατασταση στην ελλαδα στα αγγλικα? (το θελει μια φιλη απο βραζιλια αλλα δεν ξερω τι παιζει στο ιντερνετ :P )

http://m.bbc.com/news/world-europe-33325886

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...