Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

60 ευρω για πολλα νοικοκυρια ειναι για ψωνια εβδομαδας αρα οποιος δεν μπορει με 60 την ημερα ειναι σπαταλος, αν εχει σωστο προγραμματισμο δεν θα εχει κανενα προβλημα, την ΔΕΗ μπορει να την πληρωσει με παγια χρεωση αυτοματα χωρις να βγαλει λεφτα αν δεν μπορει τοτε τα δινει λιγα λιγα δεν του κοβουν το ρευμα την αλλη μερα και στην χειροτερη κανει διακανονισμο.

 

Δεν έχεις ιδέα τι λες.

 

Θα αφήσω οικογενειάρχες να σου περιγράψουν που κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη κρίνεις από εσένα.

 

Υπάρχουν άνθρωποι που δε θέλουν να πηγαίνουν κάθε μερα στο ΑΤΜ ούτε είναι όλα τα έξοδά τους μέχρι 60ευρώ.

 

Πολλοί κάνουν αγορές ή πληρωμές στο εξωτερικό (και πολύ μεγαλύτερη ανάγκη γι'αυτό έχουν οι εταιρείες που όχι μόνο χρειάζεται να κάνουν πληρωμές αλλά και άλλες τραπεζικές εργασίες, πχ έκδοση εγγυτικών, μετατροπή σε συνάλλαγμα  κλπ ... εταιρεία που δεν εκδόσει εγγυητική στην ώρα της ή θα αναγκαστεί να την εκδόση στο εξωτερικό , πιο ακριβά ... και ΑΝ μπορεί ., ή θα χασει δουλειά ή θα πάθει ζημιά).

 

 

Δεν είμαι το τυπικότερο παράδειγμα αλλά ας πως δύο προβλήματα που αντιμετωπίζω εγώ που έδειξα 'εμπιστοσύνη" και δεν έφερα τα λεφτά μου τουρκία αν και μπορούσα πανεύκολα.

 

1. Θέλω να έρθω να ψηφίσω. Χρειάζομαι να πληρώσω εισητήρια ΕΔΩ τουρκία. Η κάρτα μου δεν κάνει. Αν πληρώσω μετρητά θα δώσω το μισό cash που έχω και θα πρέπει να τρώω ρίζες μετα

 

2. Έχω να πληρώσω δίδακτρα/εξέταστρα σε ίδρυμα του εξωτερικού της επόμενες μέρες ΜΕΣΩ ΚΑΡΤΑΣ.

 

 

υπάρχουν και άλλοι με πιο σημαντικά προβλήματα

 

Σίγουρα σιγά σιγά θα λύνονται αλλά δε μπορεί να διαρκέσει πολύ αυτό.

 

 

Έχω πρώην συμφοιτητή που δουλειά του είναι να κάνει "marketing" ελληνικών ξενοδοχείων στη Ρωσία ... τι να πάει να τους πει για να τους πείσει? μίλησα μαζί του και μου είπε ότι ήδη υπήρχε δυστακτικότητα και τις τελευταίες 5-6 μέρες (όχι την Παρασκευή) έχουν γίνει όλα κώλος.

 

Αυτα ειναι για αρχη παιδια αν ο κοσμος ειναι ψυχραιμος δεν θα υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γιατι λεφτα δεν ειναι και αυτα ? Αν σου πει cash only πας αλλου.

ναι σίγουρα, αλλά ξέρεις τι θα απογίνουν? :P

 

αν τρως πόρτα παντού? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί να αποδείξει ότι είναι αποκλειστικά από συντάξεις και τπτ άλλο, γιατί να μην θέλει ο κόσμος να τα σηκώσει όλα? :P

 

Εσύ δηλαδή βλέπεις τώρα τέτοιο σκηνικό σε κισέ τράπεζας να αποδειλύει η γριά στη ταμία (ακόμα και αν προβλέπεται) ποια λεφτά είναι από που, ή να κάθεται η ταμίας να προσθετει τις κινήσεις λογαρισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ιδέα τι λες.

 

Θα αφήσω οικογενειάρχες να σου περιγράψουν που κάνεις λάθος.

 

Εγω δεν ειχα πατερα και μανα λες δεν ξερω πως τα βολευαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσύ δηλαδή βλέπεις τώρα τέτοιο σκηνικό σε κισέ τράπεζας να αποδειλύει η γριά στη ταμία (ακόμα και αν προβλέπεται) ποια λεφτά είναι από που, ή να κάθεται η ταμίας να προσθετει τις κινήσεις λογαρισμού

σίγουρα βλέπω να το απαιτούν και να τους ρίχνουν άκυρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σίγουρα, αλλά ξέρεις τι θα απογίνουν? :P

 

αν τρως πόρτα παντού? :D

 

ενταξει οκ αν, λογικα ομως οταν καποιος ειναι συμβατος πχ με βιζα δεν μπορει να αρνηθει νομιζω δεν εχει δικαιωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειχα πατερα και μανα λες δεν ξερω πως τα βολευαν ?

 

Ναι ξέρω πως τα βόλευαν.

 

αν είχαν να πληρώσουν 300 ευρώ πετρέλαιο ή κάτι άλλο το βόλευαν μη στεκόμενοι μπροστά σε ένα μηχάνημα ΕΠΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ενταξει οκ αν, λογικα ομως οταν καποιος ειναι συμβατος πχ με βιζα δεν μπορει να αρνηθει νομιζω δεν εχει δικαιωμα.

κάτσε να φωνάζεις αστυνομία κάθε φορά για να γίνεται δουλειά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα βλέπω να το απαιτούν και να τους ρίχνουν άκυρο :P

 

Εννοείται.

ενταξει οκ αν, λογικα ομως οταν καποιος ειναι συμβατος πχ με βιζα δεν μπορει να αρνηθει νομιζω δεν εχει δικαιωμα.

 

μια σφαλιάρα στο POS ...kai "xαλασε το μηχανάκι ... sorry" ....

 

 

επίσης  "βρήκαμε και άλλοι δουλεια για την Αστυνομία" ... άλλη δουλειά δεν είχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξέρω πως τα βόλευαν.

 

αν είχαν να πληρώσουν 300 ευρώ πετρέλαιο ή κάτι άλλο το βόλευαν μη στεκόμενοι μπροστά σε ένα μηχάνημα ΕΠΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ.

 

Πετρελαιο απο ιουνιο ? Ξερεις κάποιοι δεν επαιρναν ολα τα λεφτα καθε μηνα καποτε αλλα καθε μερα με το μεροκάματο, αν υπαρχει σωστη διαχείριση δεν θα υπαρχει θεμα.

 

Και στην τελικη θα ταλαιπωρηθει οκ αλλα η χωρα περναει κρησιμες στιγμες δεν πρεπει να υπαρχει γκρινια αλλα υπομονη.  

Εννοείται.

 

μια σφαλιάρα στο POS ...kai "xαλασε το μηχανάκι ... sorry" ....

 

 

επίσης  "βρήκαμε και άλλοι δουλεια για την Αστυνομία" ... άλλη δουλειά δεν είχε

 

και τι θα κερδισουν ? ο κοσμακης θα κρατησει λεφτα για τα αναγκαια αρα αυτοι θα βγουν χαμενοι ενω αν δεχθουν πλαστικο χρημα μπορει ο αλλος να παρει και κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρελαιο απο ιουνιο ? 

 

Σε κάποιο άλλο thread σε είχα πει εμμέσως (πλην σαφώς) "not that sharp" και είχες προσβληθεί, έννοιωσα άσχημα και σου ζήτησα συγνώμη.

 

Μη με κάνεις να το μετανοιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιο άλλο thread σε είχα πει εμμέσως (πλην σαφώς) "not that sharp" και είχες προσβληθεί, έννοιωσα άσχημα και σου ζήτησα συγνώμη.

 

Μη με κάνεις να το μετανοιώσω.

 

τεσπα μην φέρνουμε την καταστροφη οκ θα υπαρχει ταλαιπωρια  αλλα υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα μην φέρνουμε την καταστροφη οκ θα υπαρχει ταλαιπωρια  αλλα υπομονη.

 

Ας μην φέρνουμε την καταστροφή.

 

Προθεσμία να πληρώσω τα δίδακτα/εξέταστρα έχω μέχρι 27/7 ... δε μπορώ να έρθω Ελλάδα για να πηγαίνω βρετανικά συμβούλια για χαρτιά και σε τράπεζες για να πείσω για την ανάγκη να πληρωθεί ... δεν ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ ... ΄και να με διαγράψουν αλλά άλλοι μπορεί και ναι.

 

Αν έχεις κάποια καλύτερη συμβουλή από το "υπομονή" πες την μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην φέρνουμε την καταστροφή.

 

Προθεσμία να πληρώσω τα δίδακτα/εξέταστρα έχω μέχρι 27/7 ... δε μπορώ να έρθω Ελλάδα για να πηγαίνω βρετανικά συμβούλια για χαρτιά και σε τράπεζες για να πείσω για την ανάγκη να πληρωθεί ... δεν ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΜΑΙ ... ΄και να με διαγράψουν αλλά άλλοι μπορεί και ναι.

 

Αν έχεις κάποια καλύτερη συμβουλή από το "υπομονή" πες την μου.

 

εισαι εξω και θες λεφτα για διδακτρα σωστα ? Ελλαδα δεν μπορεις να ερθεις σωστα ? 

 

Οκ ρωταω πιστωτικη χρεωστικη δεν εχεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...