Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ισχυει αυτο τελικα , 60 συνολο καθε μερα

Αν δεν τα παρεις , τα εχασες . Δεν θα παρεις 120 την επομενη

 

Φιλε μου, γνωριζεις οτι υπηρξε μια διαφορροποιηση για τους συνταξιουχους ή το ακους τωρα πρωτη φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, γνωριζεις οτι υπηρξε μια διαφορροποιηση για τους συνταξιουχους ή το ακους τωρα πρωτη φορα?

 

Δεν υπηρξε κατι τετοιο

Ηταν κατι που το ειχαν πει πριν βγουν οι official ανακοινωσεις

 

Δεν ειναι δυσκολο να το ψαξεις http://www.iefimerida.gr/news/214550/syntaxi-mono-120-eyro-tosa-mporoyn-na-sikosoyn-apo-ta-gkise-oi-syntaxioyhoi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εισαι της αποψης οτι προχωραμε ως εχουν τα πραγματα..

 

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι...τι δουλεια κανεις...αλλα εαν εισαι ανεργος τοτε πραγματικα οσο θα ζεις δεν θα δεις δουλεια μπροστα σου...

 

Ψηφησε ναι..και κατεβασε το κεφαλι για αλλη μια απο τις χιλιαδες φαπες που εχουμε φαει σαν λαος..

 

Ποιος είπε να ψηφίσουμε ναι; Δεν θα συμμετέχω επι της διαδικασίας απο πολιτική επιλογή. Εγώ θεωρώ το δημοψήφισμα γελοίο. Όπως και το ερώτημα που θέτει. Το έκανε η κυβέρνηση για να πιέσει τις καταστάσεις για να αποδεχθεί πρόταση λίγο καλύτερη απο αυτή που είχε τα προηγούμενα χρόνια. Άμα μετά απο όλα αυτά πιστεύει ότι η λύση είναι στη δραχμή εντάξει δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπηρξε κατι τετοιο

Ηταν κατι που το ειχαν πει πριν βγουν οι official ανακοινωσεις

 

Δεν ειναι δυσκολο να το ψαξεις http://www.iefimerida.gr/news/214550/syntaxi-mono-120-eyro-tosa-mporoyn-na-sikosoyn-apo-ta-gkise-oi-syntaxioyhoi

 

Δε χρειαζεται να ψαξω τις φημες που ακουσα ο ιδιος απ τη τηλεοραση. Γιαυτο ρωτησα, για να μαθω τι ισχυει τελικα.

 

Αρα μου λες οτι τελικα, οπως για τον υπολοιπο κοσμο, ετσι και για τους συνταξιουχους, ισχυει 60 /μερα, εαν παιρνεις καθε μερα. Καμμια διαφοροποιηση δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ποσες φορες η Ελλαδα εχει χρεοκωπησει.......

 

Greece (external debt: 1826–1842, 1843–1859, 1860–1878, 1894–1897, 1932–1964, 2010–present;

domestic debt: 1932–1951[22])

 

Ουτε Ghana ουτε Ζιμπαμπουε εγινε, απο οσο θυμαμαι.....

 

Τώρα τι συγκρίνεις; Χρεοκοπήσαμε απο ένα νόμισμα που είχε σκατά αξία και υποτιμήθηκε σε μια τρεις φορές πιο σκατά αξία. Έχει καμία σχέση με την υποτίμηση που θα φάει άμα βγούμε απο το ευρώ; Επίσης με το που μπήκαμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση βασιζόμαστε πλήρως σε εισαγωγές, καμία σχέση με τότε που βασιζόμασταν καθαρά σε αυτά που παράγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω πως τα νησια μας απο 23%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  θελουν να το ανεβασουν ακομα...

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΕΧΟΥΝ 2%


Δεν σας λεει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.newsbomb.gr/politikh/news/story/601837/dimopsifisma-ntavoytogloy-etoimoi-na-voithisoyme-me-kathe-tropo-tin-ellada

 

λολ... :-D

χαλασε ο κοσμος...

Φαντασου τι εχει να γινει μετα το δημοψηφισμα αν ειναι και οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω πως τα νησια μας απο 23%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  θελουν να το ανεβασουν ακομα...

 

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΕΧΟΥΝ 2%

 

 

Δεν σας λεει κατι?

Που ακριβώς είδες οτι έχουμε αυτή την στιγμή 23% στα νησιά..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τώρα τι συγκρίνεις; Χρεοκοπήσαμε απο ένα νόμισμα που είχε σκατά αξία και υποτιμήθηκε σε μια τρεις φορές πιο σκατά αξία. Έχει καμία σχέση με την υποτίμηση που θα φάει άμα βγούμε απο το ευρώ; Επίσης με το που μπήκαμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση βασιζόμαστε πλήρως σε εισαγωγές, καμία σχέση με τότε που βασιζόμασταν καθαρά σε αυτά που παράγαμε.

 

 

Οταν αλλαξατε απο Δραχμη σε Euro το 2001, δεν σου κακοφανηκε που το μπουκαλακι με το νερο, αντι για 50 δραχμες το επαιρνες 50 λεπτα =  170 δραχμες  ?

 

 

Aπλα ρωταω, χωρις ειρωνια. :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ερχονται τωρα που οι τιμες ειναι αντε γεια :-D

Οταν-αν θα εχουμε δραχη θα γινετε της μουρλης

Βασικά δεν μπορούν να έρθουν περισσότεροι από ότι φέτος (αν και τελικά ακυρώσανε πολλοί..) γιατί δεν έχουμε άλλες "κλίνες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...