Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω καρτα χρεωστικη της Πειραιως και χθες σηκωσα 50 ευρω από ατμ της Αλφα επειδή είναι πιο κοντα μου.Μπορουσες να σηκωσεις μονο 50 και όχι 60(μαλλον ειχαν τελειωσει τα 10ευρα).

Πριν λιγο παρατηρησα από το winbank ότι μου πειραν προμηθεια 4,2 ευρω!!!

 

Από ότι ξέρω τα ATM έχουν μόνο 20ευρα και 50ευρα και με το να τραβάει κάποιος 60 ευρώ, τεχνητά τελειώνει τα 20ευρα μιας και πρέπει να βγουν 3 χαρτονομίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι να τα αγορασουν ολα?

Για να αγορασεις κατι πρεπει και να το πουλησεις πρωτα!

 

 

Όταν δε θα χει ο άλλος να φάει και του κουνήσουν μερικά χαρτονομίσματα τι πιστεύεις ότι θα κάνει; Μην το πας πολύ μακρυά, δες στη Βουλγαρία τι γίνεται. Στο Bansko ας πούμε ποιοι έχουν τα τουριστικά θέρετρα και τα ξενοδοχεία, οι μεροκαματιάρηδες και οι μεσαίοι επιχειρηματίες ή η δυνατή ελίτ Βουλγάρων, Γερμανών, Ιταλών, Ελλήνων, Αράβων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα θα πάρουν από τα ταμεία

Θα τους εκδώσουν ταυτόχρονα και κάρτες να πηγαίνουν από εδώ και πέρα στα atm μαζί με τους υπόλοιπους καταθέτες για 60/μέρα

 

Δε μιλαω για τα ταμεια φιλε μου, για ΑΤΜ μιλησα.

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις ποσα ακριβως μπορει να παρει αυριο το πρωι  απ το ΑΤΜ ο συνταξιουχος πατερας μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να γινουμε τριτοκοσμικη χωρα εαν παμε στην δραχμη?Δεν το εχω καταλαβει...βασικα κανεις δεν το ξερει..

 

Η Ελλαδα ο,τι νομισμα και να εχει παντα θα ειναι τουριστικο κρατος...

 

Και σε περιπτωση που παμε σε δραχμη εκει να δεις τουριστες,που θα τα αγοραζουν ολα τσαμπα και εμεις θα γεμιζουμε τσεπες..

 

Δεν ξερω αν τα βλεπω πολυ απλα αλλα γιατι να γινουμε ζιμπαμπουε που ακουω απο καποιους..(ισως το λενε για πλακα δεν ξερω)

 

Αυτο ισχυει για ολη την ελλαδα και ποσο μαλλον για μερη τουριστικα!

 

(Αυτο πιστεω,ισως και να κανω τεραστιο λαθος,δεν ξερω)

 

Μην τα λέτε έτσι αυτα ρε παιδιά. Όχι δεν το λένε για πλάκα. Θα γίνουμε Ζιμπάμπουε στη κυριολεξία. Έχεις ψάξει να δεις τι γίνεται σε περίπτωση χρεοκοπίας;

 

Σκέψου ότι εμείς σαν κράτος δεν παράγουμε τίποτα, μόνο τουρισμό. Τα περισσότερα είναι εισαγωγές. Όταν ένα κράτος έχει δικό του νόμισμα μετά απο χρεοκοπία είναι τόσο υποτιμημένο που μετά οι εισαγωγές είναι πανάκριβες. Έτσι το κόστος όλων των εισαγόμενων θα είναι δυσβάσταχτο για το απλό κόσμο. Εισαγόμενα προϊόντα είναι: καυσιμα, ρευμα(χρειάζεται πετρέλαιο), ηλεκτρονικά είδη, φάρμακα, πλαστικά, κρέας, γάλα, αυγά, μέλι κ.α

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις. Μετά οι συντάξεις και οι μισθοί θα είναι απο 40% εώς 70% υποτιμημένοι. Το πρώτο διάστημα δε, υπάρχει η πιθανότητα να μην μπορούν να πληρώσουν τους μισθούς και τις συντάξεις. Τα ράφια στα supermarket θα είναι σχεδόν άδεια και ο κόσμος θα πλακώνεται για να προλάβει να αγοράσει είδη πρώτης ανάγκης. Άμα αυτό δεν είναι Ζιμπάμπουε τότε τι είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλαω για τα ταμεια φιλε μου, για ΑΤΜ μιλησα.

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις ποσα ακριβως μπορει να παρει αυριο το πρωι  απ το ΑΤΜ ο συνταξιουχος πατερας μου?

 

60€/μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλαω για τα ταμεια φιλε μου, για ΑΤΜ μιλησα.

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις ποσα ακριβως μπορει να παρει αυριο το πρωι  απ το ΑΤΜ ο συνταξιουχος πατερας μου?

 

Aν εχει καρτα παιρνει τα 60 που παιρνουν οι υπολοιποι

Αν δεν εχει καρτα παει στην τραπεζα κ παιρνει τα 120 κ βγαζει επι τοπου καρτα για να παιρνει τα 60 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δε θα χει ο άλλος να φάει και του κουνήσουν μερικά χαρτονομίσματα τι πιστεύεις ότι θα κάνει; Μην το πας πολύ μακρυά, δες στη Βουλγαρία τι γίνεται. Στο Bansko ας πούμε ποιοι έχουν τα τουριστικά θέρετρα και τα ξενοδοχεία, οι μεροκαματιάρηδες και οι μεσαίοι επιχειρηματίες ή η δυνατή ελίτ Βουλγάρων, Γερμανών, Ιταλών, Ελλήνων, Αράβων;

Εγω πιστεω πως κανεις δεν θα πεινασει με την ενοια το φαι...οχι να βγει για ποτο το βραδυ...

 

Τωρα αν καποιος εχει φτασει σε σημειο να πουλησει για να φαει τοτε φανταζομαι τωρα ποσο δυσκολα τα βγαζει περα με το ευρω και ολα αυτα τα +%...οπου αυτα θα αυξηθουν οπως ολοι ξερουμε...απλα με το ΝΑΙ ο θανατος της ελλαδας θα ειναι αργος και βασανιστηκος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, ουρα κανουν..... http://www.tovima.gr/world/article/?aid=707669

http://www.bbc.com/news/world-europe-11283616

 

Καλα τωρα σοβαρα?? Ο δανεισμος ποιος θα ειναι με υποτιμημένη δραχμη ξερετε?? Το ευρω σου προσφερει φτηνο δανεισμό και ασφάλεια. Αλλα οκ ενταξει δεν θα συζητησω αλλο πραγματικα, πειτε το μεγαλο ΟΧΙ και εδω θα ειμαστε(μαλλον) να τα ξαναπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχει καρτα παιρνει τα 60 που παιρνουν οι υπολοιποι

 

 

Ναι αλλα δεν ειχαν μιλησει για μια διαφοροποιηση, οτι αν δε παρεις μια μερα την επομενη μπορεις 60+60? ή το κατηργησαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα λέτε έτσι αυτα ρε παιδιά. Όχι δεν το λένε για πλάκα. Θα γίνουμε Ζιμπάμπουε στη κυριολεξία. Έχεις ψάξει να δεις τι γίνεται σε περίπτωση χρεοκοπίας;

 

 

Δες ποσες φορες η Ελλαδα εχει χρεοκωπησει.......

 

Greece (external debt: 1826–1842, 1843–1859, 1860–1878, 1894–1897, 1932–1964, 2010–present;

domestic debt: 1932–1951[22])

 

Ουτε Ghana ουτε Ζιμπαμπουε εγινε, απο οσο θυμαμαι.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν ειχαν μιλησει για μια διαφοροποιηση, οτι αν δε παρεις μια μερα την επομενη μπορεις 60+60? ή το κατηργησαν?

 

Δεν ισχυει αυτο τελικα , 60 συνολο καθε μερα

Αν δεν τα παρεις , τα εχασες . Δεν θα παρεις 120 την επομενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα λέτε έτσι αυτα ρε παιδιά. Όχι δεν το λένε για πλάκα. Θα γίνουμε Ζιμπάμπουε στη κυριολεξία. Έχεις ψάξει να δεις τι γίνεται σε περίπτωση χρεοκοπίας;

 

Σκέψου ότι εμείς σαν κράτος δεν παράγουμε τίποτα, μόνο τουρισμό. Τα περισσότερα είναι εισαγωγές. Όταν ένα κράτος έχει δικό του νόμισμα μετά απο χρεοκοπία είναι τόσο υποτιμημένο που μετά οι εισαγωγές είναι πανάκριβες. Έτσι το κόστος όλων των εισαγόμενων θα είναι δυσβάσταχτο για το απλό κόσμο. Εισαγόμενα προϊόντα είναι: καυσιμα, ρευμα(χρειάζεται πετρέλαιο), ηλεκτρονικά είδη, φάρμακα, πλαστικά, κρέας, γάλα, αυγά, μέλι κ.α

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις. Μετά οι συντάξεις και οι μισθοί θα είναι απο 40% εώς 70% υποτιμημένοι. Το πρώτο διάστημα δε, υπάρχει η πιθανότητα να μην μπορούν να πληρώσουν τους μισθούς και τις συντάξεις. Τα ράφια στα supermarket θα είναι σχεδόν άδεια και ο κόσμος θα πλακώνεται για να προλάβει να αγοράσει είδη πρώτης ανάγκης. Άμα αυτό δεν είναι Ζιμπάμπουε τότε τι είναι;

Αρα εισαι της αποψης οτι προχωραμε ως εχουν τα πραγματα..

 

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι...τι δουλεια κανεις...αλλα εαν εισαι ανεργος τοτε πραγματικα οσο θα ζεις δεν θα δεις δουλεια μπροστα σου...

 

Ψηφησε ναι..και κατεβασε το κεφαλι για αλλη μια απο τις χιλιαδες φαπες που εχουμε φαει σαν λαος..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.bbc.com/news/world-europe-11283616

 

Καλα τωρα σοβαρα?? Ο δανεισμος ποιος θα ειναι με υποτιμημένη δραχμη ξερετε?? Το ευρω σου προσφερει φτηνο δανεισμό και ασφάλεια. Αλλα οκ ενταξει δεν θα συζητησω αλλο πραγματικα, πειτε το μεγαλο ΟΧΙ και εδω θα ειμαστε(μαλλον) να τα ξαναπουμε.

 

 

Εσυ γνωριζεις ? ή εστω καποιος εγκριτος Οικονομολογος που να εχει πραγματικα στοιχεια στην διαθεση του και οχι εικασιες.

 

 

 

 

ps: εγω δεν ψηφιζω ουτως η αλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω μια τεραστια προπαγανδα απο μμε και ορισμενους κατα της τριτοκοσμικης δραχμης.Φυσικα νομιζουν οτι δεν εχουμε μνημη απο τις εποχες με δραχμη οπου ,αλλαζα τα κινητα σαν τα πουκαμισα οπως και τωρα,ηλεκτρικες συσκευες ,intel 286,intel 386 turbo,athlon palomino,4800ti ,ολα με δραχμες.

 

πουθενα δε βλεπω με τοσο φανατισμο να βγαινει καποιος και να λεει : οτι οπως επιβιωσατε την επομενη του ευρω οπου ΟΛΑ ανατιμηθηκαν απο 100% μεχρι 500% ετσι θα επιβιωσετε με δικο σας υποτιμημενο νομισμα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...