Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μάλλον απαγορεύτηκε κατα την αργία. επίσης δεν μπορούν να εκδοθούν νέες προπληρωμένες.

 

Μα αφού είπαν ότι οι χρεωστικές θα λειτουργούν κανονικά.

 

Προφανώς αν είχα ένα όριο Χ στη χρεωστική μου και τώρα την χρειάζομαι για περοσσότερα πράγματα (εκεί που πριν έδινα μετρητά) θέλω και μεγαλύτερο όριο ... είναι δύσκολο να το σκεφτεί κανείς αυτό ?

 

Ίσα ίσα θα έπρεπε λογικά να αρθούν ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΙΑ 

το έμβασμα που έστειλα χθές απο eurobank σε alpha είναι ακόμη σε επεξεργασία..  Εκανε κανείς άλλος έμβασμα σε τράπεζα εσωτερικού διαφορετική από το λογαριασμό που στέλνει τα χρήματα?

 

Ίσως τα στέλνει βράδυ.

 

Εμενα από Alpha (δικός μου λογαριασμός) σε Πειραιώς (όπου έχει λογαριασμό η μάνα μου) δεν την έχει κάνει ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αφού απο αύριο με τον πανικό που θα υπάρχει άμα αποφασίσουν να το τραβήξουν οι Ευρωπαίοι, θα έπαιρναν ακόμα πιο δύσκολα μέτρα. Δεν τους συμφέρει τους δικούς μας να το τραβήξουν παραπάνω.

 

Λογικό μπορεί να είναι, αλλά μέχρι χθες ο Τσίπρας παράλογα έλεγε πως το δημοψήφισμα θα γίνει, ό,τι και να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό μπορεί να είναι, αλλά μέχρι χθες ο Τσίπρας παράλογα έλεγε πως το δημοψήφισμα θα γίνει, ό,τι και να γίνει

 

Εδώ που έχουμε φτάσει ίσως να μην υπάρχει και χρόνος να ακυρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλοι θα κατηγορήσουν εσένα ότι δε επέδειξες την ίδια ευαισθησία στις ουρές συσσιτίων κλπ. Δεν οδηγεί κάπου αυτό. Έχουμε σημαντικότερα πράγματα να συζητήσουμε.

Καπως ετσι.

Μας επρηξαν με τα ΑΤΜ αλλα εδω και 5-6 χρονια που βαλλονται εκατομμυρια συμπολιτες μας δεν ανοιξε μυτη.

Αν αυτο ειναι δημοσιογραφια και αντικειμενικοτητα τι να πω...

 

Σημασια εχει να βρεθει μια βιωσιμη λυση με σαφη κουρεμα χρεους ωστε και οι επιχειρησεις να ανοιξουν ξανα που απασχολουσαν εκ υπαλληλους αλλα και το χρημα να αρχισει ξανα να κινειται με φυσιολογικο τροπο ωστε το κρατος να εχει εσοδα.

 

Μια μονιμη λυση μεσα σε λιγες ημερες θα βουλωσει τα στοματα ολων αλλα και των ΜΜΕ που καθημερινα ασχολουνται με την Ελλαδα εδω και 6 χρονια.Καμια χωρα δεν θα μπορουσε να αντεξει τετοιον "πολεμο" ας ηταν και η Γερμανια η ιδια.

Λογικη χρειαζεται.

ΑΝ φυσικα η Ευρωπη νοιαζεται για το ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Διευκρίνιση, δε ζήτησα από κανέναν να λυπηθεί την Κοσιώνη. Ρώτησα, αν απαντούσε με τον ίδιο τρόπο σε αυτό το σούργελο που έχουμε για Πρόεδρο της Βουλής, τι θα λέγατε;

Πολιτικη καριερα χτιζει. Σουργελο ξεσουργελο, στις εκλογες θα ξεσκιστει στους σταυρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλό απο όλη την ιστορία , είναι ότι ο Ελληνας μέσω απο αυτές τις καταστάσεις ωριμάζει.

 

Δεν ήμαστε ακόμα ώριμοι , αλλά απο την λογική 5χρονου , εεεεεε φτάσαμε στο 10χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Τις διαπραγματεύσεις τις διέκοψε ο Βαρουφάκης, δυστυχώς. Αλλά το πρόβλημα δεν είναι ποιος λάθεψε πρώτος, δεν είμαστε στο νηπιαγωγείο. Διαφορετικά δεν υπάρχει μια κοινότητα. Εμείς προχωρήσαμε στην μεταρρύθμιση των συντάξεων. Αλλά δεν καταργήσαμε τις πρόωρες συνταξιοδοτήσεις στους Ιταλούς για να τις δώσουμε στους Ελληνες. Εμείς προχωρήσαμε σε μεταρρύθμιση του εργασιακού, αλλά δεν σημαίνει ότι με τα χρήματά μας κάποιοι έλληνες εφοπλιστές μπορούν να συνεχίσουν να μην πληρώνουν τους φόρους», προσθέτει ο Ιταλός πρωθυπουργός.

 

Δηλωσεις Ματέο Ρέντσι. Τις βάζω μόνο και μόνο για να δειτε οτι δεν υπάρχουν μονο οι Έλληνες στην Ευρώπη.

 

Απέχω συνειδητά από το παρόν thread και γενικότερα από κάθε αντίστοιχη διαδικτυακή συζήτηση, ενώ δηλώνω εξαρχής προβληματισμένος και σίγουρα όχι οπαδός (ή πολέμιος) κάποιας από τις απόψεις που διατυπώθηκαν νωρίτερα. Τάσσομαι δε ξεκάθαρα κατά της εξόδου της χώρας μας από το Ευρώ, παρότι βέβαια θεωρώ καταστροφική την πολιτική που ασκήθηκε από το 2009 έως σήμερα και, χωρίς να είμαι ξεκάθαρα υπέρ της παρούσας κυβέρνησης, είμαι 100% κατά των αλητών που επί πέντε συναπτά έτη, μας δούλευαν ψιλό γαζί.

 

Ωστόσο οφείλω να πάρω θέση στο εξής: το ότι ο κύριος Ρέντσι (ή η κυρία Μέρκελ, ή ο κύριος Τουσκ) προχωρούν σε δηλώσεις τέτοιου τύπου, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Αναφέρονται σε πολιτικές δικές τους, τις οποίες καλώς ή κακώς, επέβαλαν στις κοινωνίες των οποίων ηγούνται. 

 

Αν ρωτούσαμε τον κάθε Ιταλό πολίτη ξεχωριστά, δεν πιστεύω πως θα συμμεριζόταν οπωσδήποτε την άποψη του πρωθυπουργού του, ενώ εκτιμώ πως αρκετοί θα υποστήριζαν την ανάγκη για δραστικότερες κινήσεις, ανάλογες αυτών που έκαναν τα δικά μας φυντάνια. 

 

Με λίγα λόγια, χέστηκα για την άποψη του Ρέντσι. Καμία παραπάνω βαρύτητα δεν έχει από αυτή του μέσου πολίτη, των διάφορων αντιφρονούντων ακαδημαϊκών, ή...του Σάκη Ρουβά. Επέβαλε εμμέσως στην Ιταλία κάτι, το οποίο σίγουρα δεν ζητήθηκε από το σύνολο των πολιτών της. Όπως έκαναν και οι έως τώρα διαδοχικές δικές μας κυβερνήσεις με τα καταστροφικά μνημόνια, όπως κάνουν και ετούτοι που κυβερνούν τώρα, που αν δεν τους βγει το πόκερ ίσως στείλουν για απόσυρση μια ολόκληρη χώρα.

 

Δεν πρόκειται λοιπόν να κλάψω για κανένα Ιταλό, Πολωνό ή Γερμανό πολίτη, επειδή συγκεκριμένα κέντρα προσπαθούν να με πείσουν ότι θυσιάστηκε για πάρτη μου. Ας μην θυσιαζόταν, ας ψήφιζε κι αυτός κάτι διαφορετικό, εφόσον επιθυμούσε ριζοσπαστικότερες κινήσεις. Ή με την ίδια λογική ας του φορτώσω κι εγώ την ευθύνη για το μεταναστευτικό. Δεν πάει έτσι όμως, ε;

 

Αρκετά πια λοιπόν με αυτό το παιχνίδι ενοχών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό μπορεί να είναι, αλλά μέχρι χθες ο Τσίπρας παράλογα έλεγε πως το δημοψήφισμα θα γίνει, ό,τι και να γίνει

 

Το δημοψήφισμα ήταν απλά ένας μοχλός πίεσης προς τους Ευρωπαίους, τίποτα άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έμβασμα που έστειλα χθές απο eurobank σε alpha είναι ακόμη σε επεξεργασία..  Εκανε κανείς άλλος έμβασμα σε τράπεζα εσωτερικού διαφορετική από το λογαριασμό που στέλνει τα χρήματα?

 

 

Μα αφού είπαν ότι οι χρεωστικές θα λειτουργούν κανονικά.

 

Προφανώς αν είχα ένα όριο Χ στη χρεωστική μου και τώρα την χρειάζομαι για περοσσότερα πράγματα (εκεί που πριν έδινα μετρητά) θέλω και μεγαλύτερο όριο ... είναι δύσκολο να το σκεφτεί κανείς αυτό ?

 

Ίσα ίσα θα έπρεπε λογικά να αρθούν ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΙΑ 

 

Ίσως τα στέλνει βράδυ.

 

Εμενα από Alpha (δικός μου λογαριασμός) σε Πειραιώς (όπου έχει λογαριασμό η μάνα μου) δεν την έχει κάνει ακόμα. 

 

Αν δεν κάνω λάθος, τα εμβάσματα για λόγους ασφαλείας, εκτελούνται χειροκίνητα.

Εφόσον οι τράπεζες έχουν αργία, λογικά δεν θα εκτελεστεί κανένα έμβασμα μέχρι να ανοίξουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δημοψήφισμα ήταν απλά ένας μοχλός πίεσης προς τους Ευρωπαίους, τίποτα άλλο.

 

Άσχετα τι ήταν,

 

θα πρέπει να το χρησιμοποιήσουμε για να καταγράψουμε δεσμευτικά προς την κυεβέρνηση τη σαφή ευρωπαϊκή μας επιλογή.

 

Εργαλείο να γίνει.

 

Όπως εγαλείο "κατάντησε" και η εκλογή ΠτΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ρεντσι και ο καθε Ρεντσι με αφηνει παγερα αδιαφορο.Κοιτα κοντα στην Ελλαδα να βολευτει κι αυτος.

 

Η Ελλαδα δεν ειναι αυτη που ζητησε να ασχολουνται μαζι της καθε μηνα και εδω και τοσα χρονια ζημειωνοντας την με τον πιο ασχημο τροπο.

Απο την αρχη μπορουσαν να κλεισουν μια μονιμη και βιωσιμη λυση και να μην ασχοληθει κανεις με την Ελλαδα οταν τα πραγματα σαφεστατα τοτε ηταν πολυ καλυτερα.Καποιοι ομως πλουτισανε με ολη αυτη την ιστορια.Ελληνες και μη.

Μην κλαιγονται τωρα...δεν τους τιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, τα εμβάσματα για λόγους ασφαλείας, εκτελούνται χειροκίνητα.

Εφόσον οι τράπεζες έχουν αργία, λογικά δεν θα εκτελεστεί κανένα έμβασμα μέχρι να ανοίξουν κανονικά.

 

Δε μιλάω για ΕΜΒΑΣΜΑ, μιλάω για μεταφορά από μία τράπεζα σε άλλη, που δε γίνεται χειροκίνητα, γίνεται μέσα από Web-banking και το ΦΕΚ αναφέρει ότι θα γίνεται κανονικά.

 

Απλά ίσως γίνει συγκεκριμένη ώρα (συνήθως νομίζω 22:00).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,κλαιν θα γίνει κ απλά θα δώσει εισήγηση για ΝΑΙ εαν κ καλά συμφωνήσουν στη τελευταία του πρόταση.

 

μη με φρικάρετε,έχω κλείσει πτήση λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...