Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Όχι προφανώς ...

 

αλλά φαντάσου σενάριο

 

  • Λέει ο τσίπρας ΝΑΙ
  • καταγράφουν δύναμη οι "σκληροί" του ΣΥΡΙΖΑ με ΟΧΙ
  • Η κυβέρνσηση πανυγιρίζει ότι "τους πήραμε τα σόβρακα"
  • Η ΝΔ λέει "καταρρεύσατε" και υπογράψατε μνημόνιο
  • Το ΚΚΕ αναλύει την πορεία προς σον Σοσιαλισμό στη Καμπότζη
  • Η ΧΑ τους βγάζει όλους προδότες και παραμένει η μόνη "αντιμνημωνιακή" δύναμη (με ότι συνεπάγεται αυτό)
  • Ο Καμμένος γίνεται αρχιστράτηγος

 

και σε αυτό το κλίμα η Ελλάδα θα πάει στην ΑΝΑΠΤΥΞΗ με ΕΛΠΙΔΑ.

δεν ειναι σεναριο. ετσι θα γινει! ειναι σιγουρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι προφανώς ...

 

αλλά φαντάσου σενάριο

 

  • Λέει ο τσίπρας ΝΑΙ
  • καταγράφουν δύναμη οι "σκληροί" του ΣΥΡΙΖΑ με ΟΧΙ
  • Η κυβέρνσηση πανυγιρίζει ότι "τους πήραμε τα σόβρακα"
  • Η ΝΔ λέει "καταρρεύσατε" και υπογράψατε μνημόνιο
  • Το ΚΚΕ αναλύει την πορεία προς σον Σοσιαλισμό στη Καμπότζη
  • Η ΧΑ τους βγάζει όλους προδότες και παραμένει η μόνη "αντιμνημωνιακή" δύναμη (με ότι συνεπάγεται αυτό)
  • Ο Καμμένος γίνεται αρχιστράτηγος

 

και σε αυτό το κλίμα η Ελλάδα θα πάει στην ΑΝΑΠΤΥΞΗ με ΕΛΠΙΔΑ.

 

Φοβάμαι ότι έχεις απόλυτο δίκιο, ελπίζω να κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχειώδης λογική ανάλυση παρελθουσών και τρεχουσών συμπεριφορών, απλά.

 

Δηλαδή μου λες ότι την τελευταία βδομάδα η λογική δεν έχει πάει περίπατο? Μπορούμε να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα για το τι θα συμβεί? Εγώ προσωπικά δεν μπορώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πληρωμη προς εξωτερικο μεσω εμβασματος απο eurobank που ειχα προγραμματισει για 1/7, η ημερομηνια εκτελεσης αλλαξε σε 31/12/2015

 

φυσικα το ακυρωσα για να μη μενει το ποσο δεσμευμενο.

 

τωρα, αν αυτη η ημερομηνια μπηκε απλα για να δουμε μεχρι τοτε η ξερουν κατι παραπανω..θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πω αλλιώς: εχθές, ο ΣΚΑΪ είχε την κυρία ΠτΒ καλεσμένη. Εκεί, η κυρία Κωνσταντοπούλου, που δεν είναι προϊόν νεποτισμού και κόρη πολιτικού, α, όχι, τι μου λέτε τώρα, επιτέθηκε χυδαία στην Κοσιώνη για την προσωπική της ζωή.

 

Αν η Κοσιώνη έβγαινε και της έλεγε, "Μη μιλάς κι εσύ που αγωνίζεσαι να βγάλεις βιαστή γυναικών έξω και σε έχουν κράξει ακόμη και οι γυναίκες του ΣΥΡΙΖΑ", θα είχε δίκιο; Θα ήταν μάγκισσα, όπως η κυρία θυγατέρα του Κωνσταντόπουλου; Ή θα ήταν μια χυδαία επίθεση στην επαγγελματική ζωή της κυρίας ΠτΒ;

 

Τροφή για σκέψη.

Λυπάμαι, ελάχιστοι θα βρεθούν να υποστηρίξουν αυτήν τη στιγμή την "καημένη" Σία. Και αυτό γιατί ούτε θύμα είναι (θύματα έχει πέσει ο λαός από την άσκηση του "λειτουργήματός της"), ούτε αδύναμη (κατέχει μια σημαντική θέση εξουσίας), ούτε αθώα περιστερά (σαφέστατα ακολουθεί και υπηρετεί πιστά τη γραμμή των ιδιοκτητών του καναλιού). Είναι τόσο ένοχο το παρελθόν και το παρόν της, που η ομολογουμένως σκληρή έως και ανήθικη προσωπική επίθεση που δέχτηκε όχι μόνο δεν προκάλεσε το αίσθημα δικαίου, αλλά δημιούργησε και ένα (αρρωστημένο, όπως οι καιροί) κλίμα ευφορίας. Σε καμία περίπτωση δε θα τη λυπηθώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή μου λες ότι την τελευταία βδομάδα η λογική δεν έχει πάει περίπατο? Μπορούμε να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα για το τι θα συμβεί? Εγώ προσωπικά δεν μπορώ..

 

Εγώ είπα ότι η ανάλυση είναι λογική, όχι η συμπεριφορά των εμπλεκομένων. Αυτή, την έχω χαρακτηρίσει εξαρχής παράλογη.

 

Πάντως, για να το πω πιο απλά, αυτά που γράφει το επίμαχο μήνυμα, δίνω 99,9% πιθανότητες να συμβούν. Ως συμπεριφορές και υποδοχή τυχόν συμφωνίας, εννοώ.

 

Αλλά, καθίστε, γιατί συμφωνία δεν έχουμε ακόμη και παραπάνω διαβάζω για νέο γύρο σφουγγαρίσματος αποθεματικών...

Λυπάμαι, ελάχιστοι θα βρεθούν να υποστηρίξουν αυτήν τη στιγμή την "καημένη" Σία. Και αυτό γιατί ούτε θύμα είναι (θύματα έχει πέσει ο λαός από την άσκηση του "λειτουργήματός της"), ούτε αδύναμη (κατέχει μια σημαντική θέση εξουσίας), ούτε αθώα περιστερά (σαφέστατα ακολουθεί και υπηρετεί πιστά τη γραμμή των ιδιοκτητών του καναλιού). Είναι τόσο ένοχο το παρελθόν και το παρόν της, που η ομολογουμένως σκληρή έως και ανήθικη προσωπική επίθεση που δέχτηκε όχι μόνο δεν προκάλεσε το αίσθημα δικαίου, αλλά δημιούργησε και ένα (αρρωστημένο, όπως οι καιροί) κλίμα ευφορίας. Σε καμία περίπτωση δε θα τη λυπηθώ.

 

Αφού μου λες ότι συμπαρασύρρεσαι από ένα αρρωστημένο κλίμα ευφορίας, δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο.

 

Υ.Γ. Διευκρίνιση, δε ζήτησα από κανέναν να λυπηθεί την Κοσιώνη. Ρώτησα, αν απαντούσε με τον ίδιο τρόπο σε αυτό το σούργελο που έχουμε για Πρόεδρο της Βουλής, τι θα λέγατε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ανύπαρκτη ρευστότητα και κεφάλαια σε κίνδυνο «κρύβει» για τις ελληνικές τράπεζες η λήξη του προγράμματος σήμερα το βράδυ σε συνδυασμό μάλιστα με την αθέτηση των υποχρεώσεων προς το ΔΝΤ.

 

Το πλήρες εύρος των καταστρεπτικών συνεπειών για το μέλλον του εγχώριου τραπεζικού συστήματος δεν μπορεί καν να προδιαγραφεί, αφού εξαρτάται καταρχάς από τις διαθέσεις της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας και πόσο γρήγορα το ευρωσύστημα θα «τραβήξει» την πρίζα, ενώ τα ρίσκα είναι πολλαπλά.

 

Ελλείψει προγράμματος, η παροχή ρευστότητας που ήδη έχει παγώσει, αφήνοντας στο όριο τα διαθέσιμα των ελληνικών τραπεζών, όχι μόνο μπαίνει στη «βαθιά ψύξη» αλλά αρχίζει τυπικά η αντίστροφη μέτρηση για να ζητηθεί η επιστροφή της. Οπως τονίζουν τραπεζικά στελέχη, ο τρόπος που θα αντιδράσει η ΕΚΤ, αν θα ξεκινήσει από αύξηση του haircut των ενεχύρων ή θα περάσει σε διακοπή του ELA, μένει να αποσαφηνιστεί.

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/972431/klimakoumenoi-kindunoi-mexri-to-bail-in-stis-trapezes

 

Άμα δεν γίνει συμφωνία σήμερα τότε θα έχουμε πολύ δυσάρεστες καταστάσεις απο αύριο. Και δεν είναι τρομολαγνεία. 

 

Χωρίς πρόγραμμα μας κάνουν ότι θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...