Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετως ποιος εχει δικιο και ποιος οχι αυτη η τρομολαγνεια των ΜΜΕ ειναι το λιγοτερο εκδηλη...

 Ετσι ακριβως. Τα αλλα επιστημονικης φαντασιας που λεγανε περι κλεισιμο τραπεζων και capital control? Ασε δηλαδη ολο ψεματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 
 

 

  Ελα ρε που δεν δειχνει εξοδο απο το ευρω. Που απο την πρωτη μερα λενε στην Ευρωπη οτι θα σας σκισουμε θα σας χορεψουμε και οταν δεν μας βγαινει τιποτα παμε σε δημοψηφισμα; Την παπαρολογια του Συριζα θα λεμε τωρα;

 

  Ειχε 120 μερες να κανει κατι ο Αλεξης και την 117η, 2 μερες πριν την χρεωκοπια αποφασισε να δωσει την αποφαση στον Ελληνικο λαο ενω ειμαστε με το πιστολι στον κροταφο; Μας κοροιδευεις τωρα; 

 

Ενώ αν έκανε νωρίτερα το δημοψήφισμα τα "αντικειμενικά " κανάλια που είναι κάργα δουλικά στους πρώην ευεργέτες τους θα τον ξέσκιζαν πάλι με το επιχείρημα ότι δεν εξάντλησε όλα τα χρονικά περιθώρια.Μάιστα.Όντως δεν υπάρχει σωτηρία για αυτόν τον τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν έκανε νωρίτερα το δημοψήφισμα τα "αντικειμενικά " κανάλια που ε΄ναι κάργα δουλικά στους πρώην ευεργέτες τους θα τον ξέσκιζαν πάλι με το επιχείρημα ότι δεν εξάντλησε όλα τα χρονικά περιθώρια.Μάιστα.Όντως δεν υπάρχει σωτηρία για αυτόν τον τόπο.

   Τι με νοιαζει τι θα λεγανε τα καναλια; Αυτο που με νοιαζει ειναι οτι δεν θα ειχανε φυγει ολα τα δις τις Ελλαδας απο τις τραπεζες και δεν θα χρεωκοπουσανε ολες.

 

   Η ιδια σου απαντηση φανερωνει οτι το κανανε την υσταστη στιγμη για το show και μονο, και οχι γιατι ητανε το καλυτερο για την αξιοπιστια της χωρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άλλη μία:

 

Οι όροι χρήσης δεν έχουν μεταβληθεί (αν είχε συμβεί αυτό θα υπήρχε τροποποίησή τους). Έχουμε ήδη ενημερώσει, όχι μία αλλά τουλάχιστον τρεις φορές, ότι εκτάκτως και κατ' εξαίρεση (και για τον πάρα πολύ πρακτικό λόγο ότι δε γίνεται να τρέχουμε διαρκώς να σβήνουμε τέτοιες ώρες μηνύματα με ευθείες ή έμμεσες πολιτικές αναφορές) τα πολιτικά σχόλια επιτρέπονται, δεν επιτρέπονται οι προσωπικές επιθέσεις στους συνομιλητές σας.

 

Κατά τα λοιπά, ισχύουν στο ακέραιο οι όροι περί σχολιασμού συντονιστικών ενεργειών.

 

Ως εδώ, με τα μπλε, είναι η συντονιστική παρέμβαση, για την όποια αντίρρηση, π.μ. σε εμένα ή τα παράπονά σας απευθείας στο διαχειριστή.

 

Πάμε τώρα σε μια διευκρίνιση προσωπικού περιεχομένου: προφανώς δεν αρέσουν σε πολλούς οι απόψεις μου. Αν ήθελα να γίνω αρεστός, αν με ενδιέφερε στο ελάχιστο αυτό, δε θα δεχόμουν να γίνω συντονιστής. Θα έκανα παρέα με τα παιδιά που τα χνώτα μας ταιριάζουν, στα παιχνίδια, στα αθλητικά, σε οτιδήποτε, και δε θα ερχόμουν ποτέ στην εξαιρετικά δύσκολη θέση να πρέπει να επιβάλω ποινές ή να διαγράψω μηνύματα ανθρώπων με τους οποίους (στην ουσία των επιχειρημάτων τους) συμφωνώ απόλυτα, αλλά είχαν εκφραστεί με άκομψο τρόπο, κτλ. Κι αυτό, έχει συμβεί πάμπολλες φορές, με αποτέλεσμα σήμερα να μου "κρατάνε μούτρα" άνθρωποι με τους οποίους αν καθόμασταν έξω να πιούμε έναν καφέ θα λέγαμε, "ωραίος, σωστά μιλάς". Δεν υποδύομαι τον ήρωα, "αχ θυσιάστηκα για το ινσόμνια", αυτή είναι η απλή πραγματικότητα.

 

Σας παρακαλώ, αφήστε τις σπόντες περί δύο μέτρων και δύο σταθμών. Αν θεωρείτε πως εκμεταλλεύομαι την ιδιότητά μου, ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός, κάντε τα παράπονά σας εκεί, μη διαλύετε το νήμα.

 

Και, τέλος πάντων, αν σας ενοχλεί που ξαφνικά "επιτρέπονται" οι πολιτικές συζητήσεις, θα έπρεπε να σας ενοχλούν όλα τα πολιτικά σχόλια, και όπως μπορεί να διαπιστώσει κανείς πανεύκολα, υπάρχουν πάμπολλοι χρήστες που τοποθετούνται ανεμπόδιστα υπέρ του όχι. Άρα, ιστορίες για αγρίους και η "φίμωση" και η όψιμη πρεμούρα για την παραβίαση των όρων χρήσης.

 

Όχι, όμως, όποτε δεν έχετε να απαντήσετε κάτι, "α, ώστε τώρα επιτρέπονται οι πολιτικές συζητήσεις, δεν το ήξερα, να και οι συντονιστές". Εδώ είμαι, όπου διαφωνείτε με αυτά που γράφω, πείτε το. Όχι αναφορές για τα δικά μου μηνύματα, και στα μηνύματα των ομοϊδεατών σας τουμπεκί ψιλοκομμένο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Τι με νοιαζει τι θα λεγανε τα καναλια; Αυτο που με νοιαζει ειναι οτι δεν θα ειχανε φυγει ολα τα δις τις Ελλαδας απο τις τραπεζες και δεν θα χρεωκοπουσανε ολες.

 

   Η ιδια σου απαντηση φανερωνει οτι το κανανε την υσταστη στιγμη για το show και μονο, και οχι γιατι ητανε το καλυτερο για την αξιοπιστια της χωρας.

όχι φίλε μου με νοιάζει.Το να με καθοδηγούν Ο Πρετεντέρης η Τρέμη από το Μεγκα και η γκόμενα του Μπακογιάννη από τον Σκαι τι θα ψηφίσω που οι πρώτοι αμείβονται με ένα εκατομμύριο ευρώ το χρόνο για να λένε αυτά που λένε  ε είναι κάπως δεν νομίζεις;Για όσους το έχουν ξεχάσει η δημοσιογραφία δεν είναι επάγγελμα είναι λειτούργημα και αποσκοπεί στη αντικειμενική ενημέρωση του λαού και όχι στην προπαγάνδα ένθεν και ένθεν  και μάλιστα για ένα τόσο σημαντικό θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κοίτα να δεις όμως που κατά μία διαβολική σύμπτωση προπαγάνδα εντοπίζεις στην γκόμενα του Μπακογιάννη μόνο, και όχι στην κόρη του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού.

 

Αυτό, περί "αντικειμενικότητας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδέν κακόν αμιγές καλού

 

Από όλη τη φάρσα τουλάχιστον ελπίζω να μείνει το ότι πλέον (είτε παιχθεί η φάρσα μέχρι τέλους είτε όχι) θα λένε ανοιχτά την άποψη τους και αυτοί που θεωρούμε κέρδος μας την Ευρωπαϊκή μας ταύτοτητα και δεν θα κυριαρχούν πλέον μόνο κραυγές και γιούχα που τραμπουκιζουν εδώ και χρόνια κάθε άλλη άποψη.

 

gr50x50_zpsl8aa70fe.png eu50x50_zps1umpcquo.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις όμως που κατά μία διαβολική σύμπτωση προπαγάνδα εντοπίζεις στην γκόμενα του Μπακογιάννη μόνο, και όχι στην κόρη του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού.

 

Αυτό, περί "αντικειμενικότητας".

Αγαπητέ μου κύριε διαχειριστά με όλη την εκτίμηση που τρέφω στο πρόσωπο σας πιστεύω ότι με αδικείται.Γράφω παρακάτω ότι ο επηρεασμός δεν πρέπει να γίνεται από ένθεν και ένθεν

 

Υ.Γ.Ο πληθυντικός δεν είναι ειρωνεία το λέω ειλικρινά είναι δείγμα εκτίμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδατε την συνεντευξη του Ν.Παππα χθες στο mega?

 

Mιλαμε ο τυπος το εχει φτασει σε αλλο επιπεδο το τρολλινγκ .

 

 

Ειναι απαραδεκτος για μενα. Το λιγοτερο γελοιος μπορω να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
 

Αγαπητέ μου κύριε διαχειριστά με όλη την εκτίμηση που τρέφω στο πρόσωπο σας πιστεύω ότι με αδικείται.Γράφω παρακάτω ότι ο επηρεασμός δεν πρέπει να γίνεται από ένθεν και ένθεν

 

Υ.Γ.Ο πληθυντικός δεν είναι ειρωνεία το λέω ειλικρινά είναι δείγμα εκτίμησης.

 

 

Στα λόγια, ναι (κανονικά, είναι ένθεν κακείθεν, αλλά ψιλά γράμματα).

 

Στην πράξη, όμως, να 'τος ο απαξιωτικός χαρακτηρισμός για τη γκόμενα του Μπακογιάννη.

 

Προχθές, λοιπόν, στην και καλά "αντικειμενική" ΕΡΤ που ήρθε να αποτελέσει όαση απέναντι στα φοβερά και τρομερά διαπλεκόμενα, μας έλεγε ο καλός δημοσιογράφος πως ο κύριος πρωθυπουργός στο διάγγελμά του (το πρώτο, το μόρτικο) θα ασκούσε "σκληρή κριτική στις τράπεζες που δεν ήταν επαρκώς προετοιμασμένες" (για τους εγκληματικούς ερασιτεχνισμούς της κυβέρνησης, ώστε να έχουν καβαντζώσει λεφτά). Τι είπε ο πρωθυπουργός; "Πάμε γερά". Για τις τράπεζες; 

 

Εκεί, κανένα πρόβλημα. Στα λόγια, θα μου πεις, "πώς, το καταδικάζω". Βρες μου μισή αναφορά στην προπαγάνδα της ΕΡΤ σε δικό σου μήνυμα ή άλλου υποστηρικτή του "όχι". Μισή. Ενώ για το ΣΚΑΪ, τον παπιγιονάκια και τη γκόμενα του Μπακογιάννη....

 

Έλα, μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. Τα καλά και τα ευχάριστα.

 

Κι αυτό είναι φυσιολογικό. Εκεί που αγανακτώ είναι όταν πάνε να με πείσουν ότι προπαγανδίζουν οι μεν και οι άλλοι είναι με το σταυρό στο χέρι. Την είδες την ανακοίνωση του ΥΠΟΙΚ; Ούτε κεντρικό άρθρο της "Αυγής". Που στην πράξη, το ίδιο είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ενας ανθρωπος που θελει να ψηφισει ναι να μου πει τον λογο που θα το κανει.Με πολυ λιγα λογια.

 

Γιαυτο  http://www.insomnia.gr/topic/574561-60-ευρώ-αναλήψεις/?p=54111963

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις όμως που κατά μία διαβολική σύμπτωση προπαγάνδα εντοπίζεις στην γκόμενα του Μπακογιάννη μόνο, και όχι στην κόρη του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού.

 

Και νομικού συμβούλου του Αλαφούζου.

 

Δεν θα μας κάνει πλάκα ο θεός αν τα δίδακτρα στο Κολούμπια τα έχει πληρώσει ο μπαμπάς με λεφτά του Αλαφούζου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο Θεός, δεν ξέρω. Κάποιος άλλος, σίγουρα.

 

Το έγραψα και αλλού, στα "περί αντικειμενικότητας", μάλλον: δεν μπορώ αυτά τα κροκοδείλια δάκρυα περί "αντικειμενικότητας". Έχει λυσσάξει ο Μπαξεβάνης, δεν έχει ανοίξει ρουθούνι. "70% των μέτρων των μνημονίων -αυτών που θα έσκιζαν, ντε- ήταν σωστά", άρα οι προηγούμενες πίπες τι ήταν; Προπαγάνδα δεν ήταν;

 

Κουβέντα.

 

Βγαίνει ο Παπαδημητρίου ή "η γκόμενα του Μπακογιάννη" (κι αυτό να το διαβάζεις από γυναίκες, είναι εμετικό, κατά τα άλλα φεμινισμός) "α, οι πουλημένοι, προπαγανδίζουν".

 

Ε, εντάξει.


Ποια είναι ρε παιδιά η "...κόρη του τέως προέδρου του Παναθηναϊκού", :P  γιατί σας έχω χάσει κάπου.

 

Δεν είχε κάνει ο Τζίγγερ ένα φεγγάρι πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟ τον μπαμπά της εριτίμου κυρίας Προέδρου της Βουλής των Ελλήνων;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...