Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ψηφίσουν ΝΑΙ, θα πρέπει στο ψηφοδέλτιο να έχει χώρο, να δηλώσουν το ΑΦΜ τους, και τους τραπεζικούς λογαριασμούς τους.

   

   Απο ποτε ειναι ντροπη να δουλευεις και να εχεις καποια λεφτα εφοσον δεν εισαι ΔΥ και δεν ταχεις παρει απο μιζες και δεν κλεβεις τον κοσμο; 

 

   Μεχρι και αυτο εγινε ατοπημα στην Ελλαδα του σημερα. Δεν εχω εγω δουλεια για τους χ, ψ λογους οποτε και οι γερμανοτσολιαδες που δουλευουνε να μεινουνε στον δρομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Snoob

 

Ξεχασα να βαλω quotes στην φραση ριζοσπαστικη λυση

 

Σαφως κ δεν ειναι ριζοσπαστες , απλα ηταν η μονη λυση εκεινη την εποχη μιας και απο ολα τα υπολοιπα ειχες δοκιμασει και στο στομα δεν σου εμενε γλυκια γευση για κανενα λογο . Οπως ειπα , η τωρινη κατασταση ειναι η μονη περιπτωση στην οποια θα εβγαινε αριστερα στην Ελλαδα

 

Συμφωνω απολυτα με οσα λες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξέρεις τι φοβάμαι; Θα σου πω, το θίξαμε χτες εν τάχει σε μια ανταλλαγή απόψεων με τον kirileman:

 

Έχουμε πιάσει τους "σωτήρες" στη σειρά, και τώρα καίμε την "αριστερά" (ο Λένιν να την κάνει, αλλά τέλος πάντων αυτοί είναι) και την "πατριωτική δεξιά" (χωρίς "ακρότητες", ίσα-ίσα που πιστεύουμε λιγουλάκι στα ζώδια και τους ψεκασμούς, αλλά 'νταξ).

 

Φοβάμαι, πού θα καταλήξουμε έτσι κι αυτός ο αλαφιασμένος, ανιστόρητος λαός πιάσει σειρά να δει ποιοι είναι διαθέσιμοι παρακάτω. Ποιοι δεν έχουν "δοκιμαστεί" ακόμη, να μας δώσουν δουλειές, εργοστάσια και σοσιαλισμό;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Απο ποτε ειναι ντροπη να δουλευεις και να εχεις καποια λεφτα εφοσον δεν εισαι ΔΥ και δεν ταχεις παρει απο μιζες και δεν κλεβεις τον κοσμο; 

 

   Μεχρι και αυτο εγινε ατοπημα στην Ελλαδα του σημερα. Δεν εχω εγω δουλεια για τους χ, ψ λογους οποτε και οι γερμανοτσολιαδες που δουλευουνε να μεινουνε στον δρομο.

:-(

Δίκιο έχεις στο τελευταίο, αλλά γιατί να στοχοποιούμε τους ΔΥ απλά επειδή κάποιοι τα ξύνουν ( δεν έχω καμιά σχέση με το δημόσιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Απο ποτε ειναι ντροπη να δουλευεις και να εχεις καποια λεφτα εφοσον δεν εισαι ΔΥ και δεν ταχεις παρει απο μιζες και δεν κλεβεις τον κοσμο; 

 

   Μεχρι και αυτο εγινε ατοπημα στην Ελλαδα του σημερα. Δεν εχω εγω δουλεια για τους χ, ψ λογους οποτε και οι γερμανοτσολιαδες που δουλευουνε να μεινουνε στον δρομο.

 

Αφού δεν έχεις εσύ να φοβηθείς την εφορία και το ΣΔΟΕ που το πρόβλημα τότε;

 

Και εγώ έχω λεφτά, Αγγλία βέβαια, αλλά δεν με απασχολεί η ΗΜ Revenue & Customs όταν κάνουν έλεγχο. Όλα νόμιμα είναι, έχωντας πληρώσει και τον ανάλογο φόρο.

 

 

Ξέρεις τι φοβάμαι; Θα σου πω, το θίξαμε χτες εν τάχει σε μια ανταλλαγή απόψεων με τον kirileman:

 

Έχουμε πιάσει τους "σωτήρες" στη σειρά, και τώρα καίμε την "αριστερά" (ο Λένιν να την κάνει, αλλά τέλος πάντων αυτοί είναι) και την "πατριωτική δεξιά" (χωρίς "ακρότητες", ίσα-ίσα που πιστεύουμε λιγουλάκι στα ζώδια και τους ψεκασμούς, αλλά 'νταξ).

 

Φοβάμαι, πού θα καταλήξουμε έτσι κι αυτός ο αλαφιασμένος, ανιστόρητος λαός πιάσει σειρά να δει ποιοι είναι διαθέσιμοι παρακάτω. Ποιοι δεν έχουν "δοκιμαστεί" ακόμη, να μας δώσουν δουλειές, εργοστάσια και σοσιαλισμό;

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτούς που έχουν καθαρή άποψη, θα πέσει πολύ γέλιο.

 

Και ναι αναφέρομαι σε αυτούς που λένε "ΟΧΙ στο ΟΧΙ, ΟΧΙ στο ΝΑΙ". Πολύ καθαρή άποψη.

Για ΟΥΓΚ δεν βλέπω ακόμα την Ελλάδα να ψηφίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ανωριμότητα όμως γενικότερα. Έχει γεμίσει ο τοίχος μου στο φμπ επαναστάτες κυριολεκτικά της πουτσας, με συγκινητικά λογίδρια και quotes μεγάλων ανδρων με φόντο διάφορες εικόνες . Μερικοί ποστάρουν και τον εθνικό ύμνο στο τέλος του ποστ τους. Με quotes και όμορφα λόγια, δεν έγινε ποτέ κάτι. Μερικοί πρέπει να κατεβούν απο το συννεφάκι που ζουν και να δουν τι παίζει γύρω τους. Εκτός αν πιστεύουν ότι θα πάει ο Τσίπρας στο επόμενο eurogroup και θα τους πει ''Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ...''

 

Αφού έκανε και δήλωση στήριξης ο Κοέλιο, μια χαρά ... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω καν να σκεφτομαι τι θα γινει αν πιασουμε τους παρακατω 

Σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα και αν καποιοι ειναι ικανοι για το χειροτερο , αυτοι ειναι οσοι βαρανε καρτα στη βουλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-(

Δίκιο στο τελευταίο, αλλά γιατί να στοχοποιούμε τους ΔΥ απλά επειδή κάποιοι τα ξύνουν ( δεν έχω καμιά σχέση με το δημόσιο).

αμα δεν εισαι ΔΥ και δεν ταχεις παρει απο μιζες αυτα μαζι πηγαινανε .

 

 

Σε καθεστώς «μερικής χρεοκοπίας» τέσσερις τράπεζες από τον Fitch

«Οι τράπεζες αυτές έχουν καταρρεύσει» 

 

Ο οίκος αξιολόγησης Fitch Ratings υποβάθμισε το αξιόχρεο 4 ελληνικών τραπεζών, μειώνοντάς το στη βαθμίδα της "μερικής χρεοκοπίας" (Restricted Default, RD) μετά την επιβολή ελέγχων στις κινήσεις κεφαλαίων.   Σύμφωνα με την ανακοίνωση του οίκου, υποβαθμίστηκαν η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδας, η Τράπεζα Πειραιώς, η Eurobank Εργασίας και η Alpha Bank τόσο για τα μακροπρόθεσμα όσο και για τα βραχυπρόθεσμα αξιόγραφά τους στη βαθμίδα RD από CCC και C αντίστοιχα.   Η ενέργεια αυτή του οίκου, σύμφωνα με την ανακοίνωσή του, αντανακλά την άποψή του ότι "οι τράπεζες αυτές έχουν καταρρεύσει και θα κήρυτταν πτώχευση εάν δεν επιβάλλονταν έλεγχοι κεφαλαίων, ενόψει της μεγάλης εκταμίευσης καταθέσεων και της απόφασης της την 28η Ιουνίου να μην αυξήσει το όριο της έκτακτης ρευστότητας (ELA)", όπως ανέφερε ο Fitch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kathimerini.gr/821489/article/epikairothta/politikh/amesh-aporriyh-ths-neas-protashs-gioynker-apo-thn-kyvernhsh

 

Ο τσιπρας απερριψε την νεα προταση συμφωνα με κυβερνητικες πηγες

Λογικό, αφού ο άλλος του λέει "πες πρώτα ΝΑΙ και θα τα βρούμε"... προς απογοήτευσή μου, γιατί περίμενα καλύτερη πρόταση και διαφορετική κατάληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικότατο.

 

Δε το βρίσκω όμως στο site τους ... μπας και είναι μούφα ?

οπως αντικειμενικα ειναι και τα καναλια τοσες μερες που υποτιθεται η δημοσιογραφια πρεπει να ειναι αντικειμενικη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...