Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπρεπε αλλά δεν έγιναν πολλά πράγματα για 5 χρόνια, πιστεύεις οτι θα γίνουν τώρα;

Δεν λέω ότι θα γίνουν τώρα άλλα τουλάχιστον μπορούν έστω λίγο σκληρότερα άλλα μπορούν αυτά που θέλουν να επιβάλλουν αν βγει το «ΝΑΙ» οι ξένοι τα λένε χρονιά τώρα, ίσως είναι ευκαιρία να τα κάνουμε πράξη και να μην κρυβόμαστε.

 

μονο οι δημοσιοι? αυτο θα γινει? μετα το ναι θα φυγει ο ενφια θα ερθει το εκας θα ερθουν λεφτα να φαμε με χρυσα κουταλια οσοι παραγουμε?

μετα τι? αναπτυξη? επιδοτησεις? φαρμακα? αφου θα κοπουν ολα..

ξερεις ποιοι δεν παραγουν? οι γεροι... να τους βαλουμε σε μια κασα μια ωρα νωριτερα να τελειωνουμε?

 

θα ξαναχρειστουμε λεφτα..  και ξανα και ξανα... μεχρι που? μπορεις να μου το απαντησεις?

θα μας δωσουνε αλλα ποσα δις, θα πεσει και αλλο η οικονομια οπως γινεται επι 5 χρονια+ χρονια αλλα μεχρι ποτε? μεχρι να μας πεταξουν σαν το σκατο που κολλησε στο παπουτσι?

 

αν κοιταξεις το ιδιο σχολιο γραφουν και οι 2 πλευρες.. και πες οτι βγαινει το οχι και υπογραφουν τελευταια στιγμη καλυτερη συμφωνια.. εσυ τι θα κανεις? πλερεζα?

 

μην ειστε απολυτοι...  εδω δεν ειναι αυτοι που ξερουν οι διανοιες των οικονομικων... εμεις θα ειμαστε?

Δεν αναφέρομαι μόνο στους δημοσίους.... Ούτε θα έρθουν τα λεφτά γιατί είτε είναι ΝΑΙ είτε ΟΧΙ λεφτά δεν υπάρχουν και με το ΟΧΙ σίγουρα με δραχμή δεν θα τα γεννήσουμε, δεν είμαστε Αμερική να κόβουμε χρήμα και κλαιν.

Ανάπτυξη - Επιδοτήσεις - Φάρμακα με δραχμή ξέχασε τα σκέψου ένα depon μπορεί να έχει 1.5 ευρώ τώρα με αλλαγή νομίσματος μπορεί να πάει σε ευρώ 3 η 4... Επιδοτήσεις μπορούν να κάνουν ελέγχους και να δουν ποιος όντος χρησιμοποίησε τις επιδοτήσεις σωστά και για τον λόγο που δόθηκαν... Επιδοτήσεις θα συνεχιστούν να δίνονται δεν θα κοπεί το εσπα με το ευρώ. Ανάπτυξη δυστυχώς δεν έχουμε άλλα τουλάχιστον υπάρχουν λίγοι που αναπτύσσονται μονοί τους και την κάνουν από εδώ και ησυχάζουν.

Λεφτά θα χρειαστούμε ξανά αλλά αν αρχίσει να κόβει το δημόσιο έξοδα, αρχίσει να πουλάει περιουσία να φτιάξει λίγο την φορολογία του θα μπορεί τουλάχιστον να τα κοντρολάρει καλύτερα.

Οι γέροι κάνανε το κομμάτι τους δούλεψαν κάποτε και  δικαιούνται την σύνταξη τους και τελείωσε το παραμύθι και αυτοί που είναι άνω τον 80 δεν φταίνε και ιδιαίτερα για αυτή την κατάσταση μόνο στις κάλπες φταίνε.

Εν αντίθεση με τους σημερινούς δημοσίους που σε 20 - 30 - 40 χρόνια θα είναι άπειροι συνταξιούχοι και θα ξεζουμίζουν το κράτος και θα έχουμε καινούργια κρίση.

Αν βγει το ΟΧΙ και καταφέρουν να υπογράψουν καλύτερη συμφωνία εδώ θα είμαι να το παραδεχτώ και θα τους βγάλω το καπέλο...

Προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος μπορεί να είμαι λάθος γιαυτό υπάρχουν οι απόψεις.

Οι οικονομικοι εγκληματιες με τους οποιους τολμαμε να τα βαζουμε εχουν ξεπερασει παντως τον εαυτο τους στον εκβιασμο.

Κοίταξε δεν είμαστε και εμείς σαν έθνος αθώες περιστέρες έχουμε και εμείς χεσμένη την φωλιά αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος να γίνεται όλο αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι θα γίνουν τώρα άλλα τουλάχιστον μπορούν έστω λίγο σκληρότερα άλλα μπορούν αυτά που θέλουν να επιβάλλουν αν βγει το «ΝΑΙ» οι ξένοι τα λένε χρονιά τώρα, ίσως είναι ευκαιρία να τα κάνουμε πράξη και να μην κρυβόμαστε.

 

Δεν αναφέρομαι μόνο στους δημοσίους.... Ούτε θα έρθουν τα λεφτά γιατί είτε είναι ΝΑΙ είτε ΟΧΙ λεφτά δεν υπάρχουν και με το ΟΧΙ σίγουρα με δραχμή δεν θα τα γεννήσουμε, δεν είμαστε Αμερική να κόβουμε χρήμα και κλαιν.

Ανάπτυξη - Επιδοτήσεις - Φάρμακα με δραχμή ξέχασε τα σκέψου ένα depon μπορεί να έχει 1.5 ευρώ τώρα με αλλαγή νομίσματος μπορεί να πάει σε ευρώ 3 η 4... Επιδοτήσεις μπορούν να κάνουν ελέγχους και να δουν ποιος όντος χρησιμοποίησε τις επιδοτήσεις σωστά και για τον λόγο που δόθηκαν... Επιδοτήσεις θα συνεχιστούν να δίνονται δεν θα κοπεί το εσπα με το ευρώ. Ανάπτυξη δυστυχώς δεν έχουμε άλλα τουλάχιστον υπάρχουν λίγοι που αναπτύσσονται μονοί τους και την κάνουν από εδώ και ησυχάζουν.

Λεφτά θα χρειαστούμε ξανά αλλά αν αρχίσει να κόβει το δημόσιο έξοδα, αρχίσει να πουλάει περιουσία να φτιάξει λίγο την φορολογία του θα μπορεί τουλάχιστον να τα κοντρολάρει καλύτερα.

Οι γέροι κάνανε το κομμάτι τους δούλεψαν κάποτε και  δικαιούνται την σύνταξη τους και τελείωσε το παραμύθι και αυτοί που είναι άνω τον 80 δεν φταίνε και ιδιαίτερα για αυτή την κατάσταση μόνο στις κάλπες φταίνε.

Εν αντίθεση με τους σημερινούς δημοσίους που σε 20 - 30 - 40 χρόνια θα είναι άπειροι συνταξιούχοι και θα ξεζουμίζουν το κράτος και θα έχουμε καινούργια κρίση.

Αν βγει το ΟΧΙ και καταφέρουν να υπογράψουν καλύτερη συμφωνία εδώ θα είμαι να το παραδεχτώ και θα τους βγάλω το καπέλο...

Προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος μπορεί να είμαι λάθος γιαυτό υπάρχουν οι απόψεις.

 

 

θα επισημανω 2-3 πραματακια

πρωτον υπαρχει ελληνικη φαρμακοβιομηχανια...  φαρμακα θα εχουμε.. γενοσσημα θελεις? τα παντα.. περαν των πιο καινουργιων και ακριβων.... "δε λεω οτι ειναι ευκολο αλλα οχι ετσι οπως τα παρουσιαζεις"

ειδες ομως τι προβλεπει η συμφωνια γι αυτο? 

ακομα και αυτος τα επαιξε!

 

οι επιδοτησεις σε αγροτες με την συμφωνια τελος... το γραφει το 16σελιδο... αυτο σημαινει οτι ενας στους 10 θα παραγει και αν.. στο λεω αυτο ως ατομο απο αγροτικο χωριο.. χωρις την επιδοτηση δεν θα παραγουμε ουτε ελιες...!!!!!

 

το δημοσιο δεν μπορει να κοβει εξοδα καθε μηνα..  αν και προβλεπουν οι προτασεις της ελληνικης κυβερνησης περικοπες αλλα οχι στο σημειο για αμυνα και υγεια... αυτοι μονο νυχια δεν μας λενε να κοψουμε...

 

η πωληση περιουσιας ειναι το μοναδικο πραμα που διαφωνουν ολοι.. μα ολοι... μα ολοι οι οικονομολογοι και συντασοντε υπερ του βαρουφακη... ο οποιος λεει.. αναλογα... 

να πουλησεις τι? την δεη? το νερο? 

 

το να φτιαξει την φορολογια τι εννοεις? το 23% στα νησια? στα ξενοδοχεια? στην εστιαση? το 29% στις επιχειρισεις?

ειναι αυτο φτιαξιμο? εδω και 5 χρονια φτιαχνουν και πληρωνουν περισσοτερο φορο απο οτι βγαζουν!!!!!

μην τα βλεπουμε ολα ροδινα.. σε πολλα εισαι λαθος και στο λεω οχι γιατι ετσι πιστευω εγω.. αλλα γιατι ετσι ειναι..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα αυτο το κειμενο που προτειναν οι ..."θεσμοι" για συμφωνια,και μαλλον δεν θα το δεχοταν ουτε ο Σαμαρας.

Εχει βεβαια και καναδυο σημεια που δεν μπορεις να πεις οχι για ξεκαρφωμα,οπως πχ η φορολογηση των εφοπλιστων,αλλα το υπολοιπο ειναι εγχειριδιο για το πως μπορεις να εξαφανισεις εναν λαο σε εξι μηνες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλα ακουσα χθες για αναληψεις με διαφορετικη καρτα από τον ιδιο λογαριασμο μια χαρα γινεται.Ειμαι συνδικαιουχος με την γυναικα μου σε λογαριασμο  αλλα εχουμε διαφορετικες καρτες και πριν από λιγο μια χαρα πηρα τα 60 ευρω από κάθε μια .

 

Μαλιστα επειδή εχει και ο γιος μου καρτα ιδιας τραπεζας με άλλο λογαριασμο  του μετεφερα 60 ευρω και τα πηρα με την δικη του καρτα .

 

180 ευρω !!!Πλούσιος !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα σε ολες τις θεσμικες προτασεις ειναι το μετα,γιατι πολλα ταζουνε μεχρι κανεις να τσιμπησει το τυρι ,στη κυπρο αλλα λεγανε και μετα τη διασωση  με ιδιους πορους ,αλλα ηρθαν ζητησαν και ζητουν,φυσικα εμας κανενας δεν ειπε ενα οχι αλλα ναι σε ολα ,λενε οτι εχουμε αναπτυξη ,εχουμε 16% ανεργεια και νεοπτωχους ,οι επιχειρηματιες βρηκαν μια γενια σκλαβων να δουλευουν και καθε ωραριο και εργατικη συμβαση δεν υφιστανται.

μιλαμε για το αυριο σαν να ναι κατι σιγουρο με αυτη την λογικη των επιβολων και ξεπουληματων το αυριο ειναι αβεβαιο σε καθε σεναριο. το μοντελο λιτοτητας εχει κατακριθει κατα πολυ και ομως εμμενει το συστημα να το επιβαλει.

 θα μου πειτε και πως θα ζησουμε με ενα οχι και δραχμη ,και θα επρεπε να αναρωτηθειτε και το πως θα ζησετε με ευρω και συνεχομενα μετρα, εαν το χρεος ηδη δεν ειναι βιωσιμο πως περιμενετε να γινει οταν σε εχουν συνεχως στον αναπνευστηρα,

το ερωτημα ειναι ειναι προθυμος κανεις να πληρωσει τα συλλογικα λαθη των εταιρων μονο και μονο για να μην πουν οτι εχουν λαθος συλλογισμο και κατα ποσο μια λογικη του πιεζω εκβιαζω και στο τελος απειλω ειναι μια λογικη που αξιζει επιβραβευση.

θα μου πειτε οποιος ειναι εξω απο το χορο ,θα σας πω οτι τα ιδια σεναρια παιζανε με την κυπρο και ο δικος μας προεδρος ειπε ναι σε ολα ,το μετα ειναι μια συνεχομεη υφεση με κουφετες ελπιδας που δεν ερχονται.

δυστυχως ομως το προβλημα ειναι πολυδιαστατο και ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης και η ελλαδα μα και οι εταιροι,τωρα το θεμα ειναι οτι οι εταιροι μεταθετουν τα λαθη τους στην ελλαδα, καθετι που θα ειπωθει θα αλλαξει στη πορεια ,στο τελος της μερας η ε.ε θα πεσει γιατι αντι ενωση εγινε επιχειρηση με κεφαλαια και μοχλους πιεσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλα ακουσα χθες για αναληψεις με διαφορετικη καρτα από τον ιδιο λογαριασμο μια χαρα γινεται.Ειμαι συνδικαιουχος με την γυναικα μου σε λογαριασμο  αλλα εχουμε διαφορετικες καρτες και πριν από λιγο μια χαρα πηρα τα 60 ευρω από κάθε μια .

 

Μαλιστα επειδή εχει και ο γιος μου καρτα ιδιας τραπεζας με άλλο λογαριασμο  του μετεφερα 60 ευρω και τα πηρα με την δικη του καρτα .

 

180 ευρω !!!Πλούσιος !!!

Με τραπεζικό έμβασμα  εκανες τη μεταφορά? ποση ώρα έκανε να πάει το 60ευρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τραπεζικό έμβασμα  εκανες τη μεταφορά? ποση ώρα έκανε να πάει το 60ευρο?

 

Μεσω e-banking δωρεαν και αμμεσα.

Μηδεν χρονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλα ακουσα χθες για αναληψεις με διαφορετικη καρτα από τον ιδιο λογαριασμο μια χαρα γινεται.Ειμαι συνδικαιουχος με την γυναικα μου σε λογαριασμο  αλλα εχουμε διαφορετικες καρτες και πριν από λιγο μια χαρα πηρα τα 60 ευρω από κάθε μια .

 

Μαλιστα επειδή εχει και ο γιος μου καρτα ιδιας τραπεζας με άλλο λογαριασμο  του μετεφερα 60 ευρω και τα πηρα με την δικη του καρτα .

 

180 ευρω !!!Πλούσιος !!!

 

Πλεον οι τραπεζες δινουν 1 και μοναδικη καρτα ανα φυσικο προσωπο, και πανω συνδεεις οσους λογαριασμους θελεις.

Δυστυχως, με αυτο τον τροπο,

ενω ειχα 3 διαφορετικους λογαριασμους ΕΤΕ και 3 αντιστοιχες καρτες,

τωρα εχω 1 καρτα ΕΤΕ, για τους 3 συνδεδεμενους λογαριασμους.

 

Και μαντεψε, επιτρεπουν αναληψη ΑΝΑ ΚΑΡΤΑ, δηλαδη 1 καρτα=60€.

 

Προτιμουσα το παλιο συστημα με τις πολλες καρτες.

Αλλα εστειλαν καινουρια, πανε οι παλιες.

Δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον οι τραπεζες δινουν 1 και μοναδικη καρτα ανα φυσικο προσωπο, και πανω συνδεεις οσους λογαριασμους θελεις.

Δυστυχως, με αυτο τον τροπο,

ενω ειχα 3 διαφορετικους λογαριασμους ΕΤΕ και 3 αντιστοιχες καρτες,

τωρα εχω 1 καρτα ΕΤΕ, για τους 3 συνδεδεμενους λογαριασμους.

 

Και μαντεψε, επιτρεπουν αναληψη ΑΝΑ ΚΑΡΤΑ, δηλαδη 1 καρτα=60€.

 

Προτιμουσα το παλιο συστημα με τις πολλες καρτες.

Αλλα εστειλαν καινουρια, πανε οι παλιες.

Δυστυχως...

 

 

Αυτό σε EUROBANK ισχυει πολλα χρονια.Δεν θυμαμαι ποτε να εδιναν ξεχωριστη καρτα ανα λογαριασμο.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί οτι η κάθε ανάληψη 60 ευρω γίνεται μετά απο 24ωρο απο τη προηγούμενη. Ισχύει?

 

 

Όχι...Αρκει να αλλαξει ημερομηνια .Συνηθως από ΔΕΗ σε  EUROBANK εμπαιναν κατά τις 11 το βραδυ και χθες περιμενα να παω να παρω και να ξαναπαω σημερα αλλα μπηκαν στις 3 την νυχτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που θα ψηφίσετε ΟΧΙ μετά μην βγείτε και πείτε ότι σας φταίει η Ευρώπη ... Φάτε τα μούτρα σας μετά από μαλάκια σας και ελπίζω να το παραδεχτείτε

Χαίρομαι που γίνεται το δημοψήφισμα για να καταλάβετε τι λάθος σκέψη και νοοτροπία έχετε...

Δεν χαίρομαι γιατί θα πάρει και μένα η μπάλα μαζί με εσάς...

 

Για όσους ψηφίσουν ΝΑΙ, θα πρέπει στο ψηφοδέλτιο να έχει χώρο, να δηλώσουν το ΑΦΜ τους, και τους τραπεζικούς λογαριασμούς τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αισθάνομαι μαλάκας πάντως που στήριξα το σύστημα και άφησα τα χρήματα στην τράπεζα. Τώρα που θα χαθεί το 50~90% τις αξίας τους θα έρχονται και θα μας τα κουνάνε στην μούρη όσοι τα έβγαλαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...