Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πιστευω οτι πρωτα θα πιστεψουμε οτι τελειωσε.. χασαμε και παμε σε δραχμη και μετα θα υπογραψουμε καπως καλυτερα μετρα.. "οχι τιποτα να βγουμε στις πλατειες.. απλα να εχουν και οι 2 πλευρες να πουνε κατι θετικο για την συμφωνια"

 

Ωραιο ακουγεται, αλλα δεν.

απο 15 δις που ηταν ο ελα, πηγε στα 90δις. Ποιος θα φερει αυτα τα 75δις; 

 

Παιδια, η ζημια εγινε. Το λεω απο το σαββατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Έλα φραου Μέρκελ οι Έλληνες ψήφισαν "όχι". Πιστεύω ότι έχω ένα ισχυρό διαπραγματευτικό χαρτί για να αλλάξεις τους όρους της συμφωνίας

- ΛΟΛ. Τουτ τουτ τουτ τουτ.......

- Τι έκανε μωρέ. Ας πάρω τον Γερούν. Έλα γκέουλα Γερούν οι Έλληνες ψήφισαν "όχι". Πιστεύω ότι έχω ένα ισχυρό διαπραγματευτικό χαρτί για να αλλάξεις τους όρους της συμφωνίας

- Χοχοχο. Τουτ τουτ τουτ τουτ...........

- Τι γίνεται την τρέλα μου κάτσε να πάρω τον Γιουνκέρ. Έλα Ζαν κλοντ οι Έλληνες ψήφισαν "όχι". Πιστεύω ότι έχω ένα ισχυρό διαπραγματευτικό χαρτί για να αλλάξεις τους όρους της συμφωνίας

- Άσε μας κουκλίτσο μου μας τα έκανες μπαλόνια 5 μήνες. Τουτ τουτ τουτ τουτ..........

- Ελληνίδες, έλληνες, οι δανειστές απέρριψαν τη συμφωνία

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οχι ειναι δραχμη , απλα πραγματα

 

ενω το ναι ειναι ευρο μεχρι ποτε δεν ξερω.. γιατι το χρεος ανεβαινει...

 

 

Τραβα καμια βολτα ομως σε κατι νομαρχιες, δημους υπουργεια, δημοσιες υπηρεσιες να δεις καμια 15αρια ατομα για δουλεια ενος, να  δεις υπηρεσιες χωρις λογο υπαρξης και γραφεια που δεν τα βλεπει ο ηλιος και θα καταλαβεις ποιους εννοω...

 

Οσο για το 3 δεν μου ξεφυγε καθολου. Δεν ειναι χαζοι οι ευρωπαιοι να μην ξερουν πως αναπτυξη ερχεται μονο απο την ιδιωτικη πρωτοβουλια και επιχειρηματικοτητα. 

 

 

ρε σεις..  μην κανετε την τριχα τριχια..

τι ακριβως παει στο μυαλο σου οταν ακους "δημοσιο"? τυπους σε γραφεια εφοριας? του ΚΕΠ? στο δρομο καθαριοτητα? στρατιωτικους? 

και οι δημοι εχουν λιγο προσωπικο.. 

αλλα εχεις ενα δικιο δεν λεω.. υπαρχουν καποιοι πραγματικοι κηφηνες.. ποσοι ειναι? 1.000? 10.000? 100.000?

μιλαμε δηλαδη για ψιχουλα...   ψαχνουμε λεφτα για σπιτι και μας εφερες το ταμπελακι απο το κουδουνι...

 

κοιτα τα νουμερα απο οταν μπηκαμε στο ΔΝΤ.. κοιτα και τωρα.. οι εξυπνοι ευρωπαιοι λες να μην εχουν μεριδιο ευθυνης? ολοκληρο ΔΝΤ δεν εκανε λαθος σε συντελεστες και μας εβγαλε οχι μονο εκτος στοχου αλλα και οπτικου πεδιου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα πρόταση προς την Ελλάδα φαίνεται πως είναι διατεθειμένος να καταθέσει ο πρόεδρος της Κομισιόν Ζαν Κλοντ Γιούνκερ, με απώτερο στόχο την άρση του αδιεξόδου και τη συνέχιση των διαπραγματεύσεων.

Σύμφωνα με αξιωματούχους της ελληνικής κυβέρνησης, ο πρόεδρος της Κομισιόν απέστειλε «μήνυμα» προς το Μέγαρο Μαξίμου, στο οποίο ζητάει από τον Αλέξη Τσίπρα να αποδεχθεί την πρόταση των θεσμών, όπως αυτή δημοσιεύθηκε από τον ίδιο τον κ. Γιούνκερ, την Κυριακή 28 Ιουνίου.

 

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, οι θεσμοί είναι διατεθειμένοι να αποδεχθούν μία αλλαγή στις ήδη κατατεθείσες προτάσεις.

 

Βάσει της πρότασης Γιούνκερ, η ελληνική κυβέρνηση θα αποδεχθεί τη νέα πρόταση και θα καλέσει τον ελληνικό λαό να ψηφίσει «ναι» στο δημοψήφισμα της Κυριακής.

 

Η νέα πρόταση, σύμφωνα με τους ίδιους αξιωματούχους, προβλέπει την ανανέωση της δέσμευσης των θεσμών για το ζήτημα του ελληνικού χρέους, όπως ακριβώς είχε εκφραστεί στο Eurogroup του Νοεμβρίου του 2012. 

 

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/972341/

 

Δηλαδή τα αυστηρά-υφεσιακά-κοινωνικά αποδομητικά μέτρα έγιναν μέτρα που συμφωνούνε μόνο και μόνο επειδή τώρα δεσμεύονται ότι θα μιλήσουν κάποια στιγμή για το χρέος; Να γελάσω τώρα ή μετά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα λυπασε γιατι καιγεται ο κωλος εντιμε ανθρωπε σαν αλλος κυρ παντελης, για τους ομολογιουχους που εχασαν τα λεφτα τους ποτε   λυπήθηκες, για αυτους που αυτοκτονησαν, για το 1,5 εκατομμυριο ανεργους, για τα 3 εκατομμυρια κατω απο το οριο της φτωχειας , για ολους αυτους ποτε λυπηθηκες ???

 

Σαραντα χρονια με σωζεις και να που καταντησα ασε με λοιπον μια φορα να καταστραφω φθανει δεν θελω αλλο σώσιμο!!!

 

Λοιπον θα σου απαντησω αν και μαλλον δεν χρειαζεται

γιατι τα γραφεις ολα μονος σου.Ο κωλος μου καιγεται γιατι

εμαθα να δουλευω πολυ και οχι να γραφω ολη μερα στο ινσομνια.Εσυ λοιπον λες οτι οποιος δεν ψηφισει οχι γραφει

στα παπαρια του τους ανεργους,τους αστεγους,τους νεκρους

και τελος παντων οσους πονεσαν απο την κριση.Σε πληροφορω

οτι και εμεις πονεσαμε πολυ απο ολα αυτα.Επειδη εσυ ομως

πιστευεις οτι εχεις το μονοπωλιο στον πονο σαν αλλος αεργος

συνδικαλιστης του δημοσιου πες μου ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΝΑΙ?

Η απαντηση ειναι γιατι δεν εχουν ιδεα τι θα συμβει και σιγουρα θα ειναι πολυ χειροτερα.

Οταν οι αγωνιες σου αλλαξουν και απο το αν θα φας γυρο κοτοπουλο η χοιρινο γινουν αν θα χεις να φαει το παιδι σου

ισως αλλαξεις αποψη.Τοτε θα ναι αργα.

Οσο για το τελευταιο με ξερεις απο χθες τι ψηφιζα τα τελευταια χρονια?

Αν δε θες αλλη σωτηρια και θες να αυτοκτονησεις τραβα ακροπολη ρε φιλε η στη ταρατσα σου,οι υπολοιποι δε σου φταιμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/972341/

 

Δηλαδή τα αυστηρά-υφεσιακά-κοινωνικά αποδομητικά μέτρα έγιναν μέτρα που συμφωνούνε μόνο και μόνο επειδή τώρα δεσμεύονται ότι θα μιλήσουν κάποια στιγμή για το χρέος; Να γελάσω τώρα ή μετά;

 

 

Η πρόταση ήδη απορρίφθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση ήδη απορρίφθηκε.

 

Ποια πρόταση; Η τελευταία ή αυτή που έγινε στις 28 Ιουνίου;

 

EDIT: Τώρα είδα ότι άλλαξαν το άρθρο. Προσθέσαν και αυτό:

 

 

Ωστόσο, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, το Μαξίμου απάντησε αρνητικά, τονίζοντας ότι «η ελληνική κυβέρνηση βαδίζει προς την κάλπη, ακούει με ενδιαφέρον ό,τι γράφεται και ό,τι λέγεται, εργάζεται για τη λύση».

 

Ο Αλέξης Τσίπρας θα ψηφίσει «όχι» την Κυριακή, καταλήγουν οι ίδιες πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://popaganda.gr/pliroforia-theli-nea-protasi-giounker-na-ine-sta-cheria-tou-alexi-tsipra/

 

Νεα προταση του γιουνκερ στον τσιπρα.

 

Προσωπικη εκτιμηση με αυτα που ειπε σημερα

Δυσκολο να την δεχτει γιατι θα ειναι σαν να απανταει "ναι" απο μονος του στο δημοψηφισμα. Θα χρειαστει να τα εφαρμοσει κιολας ενω ειπε οτι σε ενα "ναι" θα παραιτουνταν

 

http://www.kathimerini.gr/821489/article/epikairothta/politikh/amesh-aporriyh-ths-neas-protashs-gioynker-apo-thn-kyvernhsh

 

Ο τσιπρας απερριψε την νεα προταση συμφωνα με κυβερνητικες πηγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω μια προβλεψη για την Κυριακη, το ποσοστο του οχι σε %, θα ειναι ευθεως αναλογο του μεσου IQ του Ελληνα :D :D

Στανταρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχομαι οταν θα πατε να ψηφισετε, για το Ναι ή Οχι, απλα να βαλετε το ''εγω'' για 1-2 λεπτα στην ακρη 

 

και να σκεφτειτε το  ''εμεις''…..

 

Επισης, απλα μπειτε στην θεση ενος οικογενειαρχη/επιχειρηματια/νεου ανθρωπου  που τα τελευταια 5-6 χρονια

 

εχασε τα παντα λογω των συνθηκων εκει περα.

 

Δυσκολο ειναι, εννοειται….. απλα προσπαθηστε το….

 

 

 

 

 

 

 

ps:εγω δεν ψηφιζω, ουτε εχω να χασω τιποτα, απλα ισως καταφερετε να ''δειτε΄΄ καλυτερα.

 

ps2:  Επισης δειτε τι αναφερει πλεον ο Dominic Strauss Kahn(ο προκατοχος της Lagarde στο ΙMF) για την Ελλαδα και τα ΛΑΘΗ που εγιναν απο το IMF

 

Kαποιοι ισως αναθεωρησουν καποια πραγματα.

 

http://fr.slideshare.net/DominiqueStraussKahn/150627-tweet-greece

 

 

 

Over and out  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω το ναι ειναι ευρο μεχρι ποτε δεν ξερω.. γιατι το χρεος ανεβαινει...

 

 

ρε σεις..  μην κανετε την τριχα τριχια..

τι ακριβως παει στο μυαλο σου οταν ακους "δημοσιο"? τυπους σε γραφεια εφοριας? του ΚΕΠ? στο δρομο καθαριοτητα? στρατιωτικους? 

και οι δημοι εχουν λιγο προσωπικο.. 

αλλα εχεις ενα δικιο δεν λεω.. υπαρχουν καποιοι πραγματικοι κηφηνες.. ποσοι ειναι? 1.000? 10.000? 100.000?

μιλαμε δηλαδη για ψιχουλα...   ψαχνουμε λεφτα για σπιτι και μας εφερες το ταμπελακι απο το κουδουνι...

 

κοιτα τα νουμερα απο οταν μπηκαμε στο ΔΝΤ.. κοιτα και τωρα.. οι εξυπνοι ευρωπαιοι λες να μην εχουν μεριδιο ευθυνης? ολοκληρο ΔΝΤ δεν εκανε λαθος σε συντελεστες και μας εβγαλε οχι μονο εκτος στοχου αλλα και οπτικου πεδιου ?

Εγω οποτε μπαινω στο δημο της πολης μου με πιανουν τα γελια... Καμια 50αρια ατομα (σε μια αιθουσα...) να κοιτανε το κενο...

 

Επισης πριν καποια χρονια εκανα την πρακτικη μου σε νομαρχια. Το τι ειδα εκει μεσα για ενα χρονο δεν περιγραφεται!

Στη υπηρεσια που ημουν εγω ειμασταν 7 ατομα (με τον προισταμενο 8). Ενα χρονο ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Ξεσκιστηκα να παιζω mame! Αν ηταν ΕΝΑ ατομο στην υπηρεσια θα την περνουσε ζωη χαρισαμενη!!! Οχι 8!!! Στις12 φευγαμε για τσιπουρα. Οι μονιμοι κανονιζαν να ερχονται εναλλαξ. Οι υπερωριες και τα εκτος εδρας φυσικα στο ΦΟΥΛ.

Σε ολα τα γραφεια και τις υπηρεσιες επικρατουσε ή ιδια κατασταση και ισως και χειροτερη!

Πολλοι ερχοταν το πρωι, αφηναν το σακακι στην καρεκλα (ετσι ωστε αν τους ζητουσε κανενας να ελεγαν εδω γυρω ειναι) πηγαιναν σπιτι και γυρνουσαν το μεσημερι το επαιρναν και εφευγαν.

Και ποσα ακομα θα μπορουσα να θυμηθω! Σιχαθηκα εκεινο τον χρονο πραγματικα...

 

Οσο για το ποσοι υπαρχουν? ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ φιλε μου. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοι ειναι κρυμμενοι και ποσες υπηρεσιες φαντασματα και αχρηστες υπαρχουν.

 

Εχουν και οι ευρωπαιοι ευθυνη δεν αντιλεγω, Ενα απο αυτα πως επρεπε και πρεπει να μας πιεσουν περισσοτερο να παρουμε τα σωστα μετρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θες αλλη σωτηρια και θες να αυτοκτονησεις τραβα ακροπολη ρε φιλε η στη ταρατσα σου,οι υπολοιποι δε σου φταιμε.

 

εδω ρε φιλε τα μεγαλυτερα μυαλα οικονομικων.. οικονομολογοι με νομπελ σε ολοκληρο τον κοσμο δεν εχουν ιδεα τι προκειτε να γινει και υποθετουν.. εσυ πως προεξοφλεις τι θα γινει? 

δεν ειναι ωρα για κομματικες αντιπαραθεσεις..   το να παπαγαλιζουμε το τι λεει η τρεμη δεν ειναι επιλογη

 

 

 

 

Οσο για το ποσοι υπαρχουν? ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ φιλε μου. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσοι ειναι κρυμμενοι και ποσες υπηρεσιες φαντασματα και αχρηστες υπαρχουν.

 

Εχουν και οι ευρωπαιοι ευθυνη δεν αντιλεγω, Ενα απο αυτα πως επρεπε και πρεπει να μας πιεσουν περισσοτερο να παρουμε τα σωστα μετρα...

 

μιας που η πρακτικη μου ηταν σε δημοσιο "αρκετα παλια" ξερω τι εννοεις..

μιας που εχω/ειχα αδερφια σε voucher και αντι να παν να δουλεψουν κανουν βολτες για καφε ξερω..

 

αλλα αυτα τελειωσαν εστω και καθυστερημενα.. "παλι υπαρχουν αλλα σε μικροτερο βαθμο"

αλλα δεν μιλαμε για χρηματα ουτε καν να ξυσουν την επιφανεια για τα ποσα που παιζονται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θα σου απαντησω αν και μαλλον δεν χρειαζεται

γιατι τα γραφεις ολα μονος σου.Ο κωλος μου καιγεται γιατι

εμαθα να δουλευω πολυ και οχι να γραφω ολη μερα στο ινσομνια.Εσυ λοιπον λες οτι οποιος δεν ψηφισει οχι γραφει

στα παπαρια του τους ανεργους,τους αστεγους,τους νεκρους

και τελος παντων οσους πονεσαν απο την κριση.Σε πληροφορω

οτι και εμεις πονεσαμε πολυ απο ολα αυτα.Επειδη εσυ ομως

πιστευεις οτι εχεις το μονοπωλιο στον πονο σαν αλλος αεργος

συνδικαλιστης του δημοσιου πες μου ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΝΑΙ?

Η απαντηση ειναι γιατι δεν εχουν ιδεα τι θα συμβει και σιγουρα θα ειναι πολυ χειροτερα.

Οταν οι αγωνιες σου αλλαξουν και απο το αν θα φας γυρο κοτοπουλο η χοιρινο γινουν αν θα χεις να φαει το παιδι σου

ισως αλλαξεις αποψη.Τοτε θα ναι αργα.

Οσο για το τελευταιο με ξερεις απο χθες τι ψηφιζα τα τελευταια χρονια?

Αν δε θες αλλη σωτηρια και θες να αυτοκτονησεις τραβα ακροπολη ρε φιλε η στη ταρατσα σου,οι υπολοιποι δε σου φταιμε.

 

 

Ναι ειδαμε πως λυπασε τι να σου πω με το ναι θα ερθει η αναπτυξη....

Το οτι ανεβαζω μερικες φωτο για χαβαλε δεν σημαινει οτι τρωω σουβλακια καθε μερα , θα φαω 3-4 φορες το μηνα τις υπολοιπες θα την βγαλω με μακαρονια, ρυζι και κατεψυγμενη πιτσα καρφουρ γιατι εκει φτανουν τα οικονομικα μου.

 

Εσυ ψηφισε οτι θες δικαιωμα σου το ιδιο και θα κανω και εγω, και θα ψηφισω ΟΧΙ γιατι δεν παει αλλο ειμαι ανεργος πανω απο 2 χρονια, το χειμωνα δεν ειχα θερμανση και εκανα μπανιο βραζοντας νερο στο ματι γιατι χαλασε ο θερμοσηφωνας και δεν εχω λεφτα να παρω νεο, εμεινα 3 μηνες χωρις γυαλια με 16 μυωπια γιατι δεν ειχα λεφτα να παρω και περιμενα ενα ξαδερφακι απο αγγλια να μου δωσει που ηρθε για διακοπες.

 

Πες με βασιλακη καιλα, μαρθα βουρτση και οτι αλλο θες εμενα αυτη ειναι η πραγματικότητα μου και πανω σε αυτο αποφασισα τι θα ψηφισω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...