Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά μέσα σε αυτούς τους 5 μήνες πότε γίναν διαπραγματεύσεις για να γίνουν και μετά το δημοψήφισμα; Επιπλέον αν είχαν σκοπό να διαπραγματευτούν γιατί κάνουν το δημοψήφισμα;

 

Για να κανουν μετα εκλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

mlfw628_small.jpg

 

καταντάς γραφικός.

 

Για εσενα ειμαι γραφικος για εμενα ειμαι ενας ανεργος πτυχιουχος που δεν εχει μελλον γιατι εσυ και οσοι 40 χρονια ψηφίζατε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ δεν με αφησατε να εχω μελλον.

 

Και γραφικος να ειμαι ομως ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ολοι εχουν δικαιωμα να λενε αυτο που πιστεύουν,  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά μέσα σε αυτούς τους 5 μήνες πότε γίναν διαπραγματεύσεις για να γίνουν και μετά το δημοψήφισμα; Επιπλέον αν είχαν σκοπό να διαπραγματευτούν γιατί κάνουν το δημοψήφισμα;

πως ξέρετε ότι δε γινόντουσαν διαπραγματεύσεις;

πως ξέρετε ότι το πρόβλημα δεν ήταν ότι οι ευρωπαίοι είχαν συνηθίσει το ναι σε όλα και είχαν σταση "θα κάνετε αυτά που σας λέμε με το έτσι θέλω" Δε κόβονται εύκολα οι συνήθειες.

Οπότε ίσως, δε ξέρω-δεν ήμουν μέσα, ίσως να μη φταίει μονο η κυβέρνηση που δε βγήκε άκρη τοσους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δουλευόμαστε; Γι αυτό δεν εκλέχτηκαν;

γιαυτο εκλέχτηκαν, αλλά αν δε τους θελουν οι αλλοι ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να τους ξεφορτωθούν και να επιστρέψουν τα παιδιά του ναι σε όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ξέρετε ότι δε γινόντουσαν διαπραγματεύσεις;

πως ξέρετε ότι το πρόβλημα δεν ήταν ότι οι ευρωπαίοι είχαν συνηθίσει το ναι σε όλα και είχαν σταση "θα κάνετε αυτά που σας λέμε με το έτσι θέλω" Δε κόβονται εύκολα οι συνήθειες.

Οπότε ίσως, δε ξέρω-δεν ήμουν μέσα, ίσως να μη φταίει μονο η κυβέρνηση που δε βγήκε άκρη τοσους μήνες.

 

Εκ του αποτελέσματος τι βλέπεις έγινε τελικά; Γιατί οι ξένοι αλλιώς μας τα παρουσιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί δεν ξέρουμε τίποτα;

Αν πάμε με τα λεγόμενα του Σύριζα έχουμε το εξής:

 

- Σε περίπτωση ''Ναι'', πάμε σε εκλογές. (Το είπε εμμέσως πλην σαφώς ο Παππάς σήμερα, και το έχουν αφήσει και άλλοι να εννοηθεί.)

- Σε περίπτωση ''Όχι'', συνεχίζονται οι διαπραγματεύσεις. (Το είπε ο Φίλης μια απο αυτες τις μέρες)

 

Θα μου πεις, η Ευρώπη είπε ότι πλεον δεν υπάρχει σχέδιο για να διαπραγματευτείς, και ότι σε περίπτωση ''όχι'' αυτο σημαίνει ''όχι'' στο ευρω και έξοδο απο αυτό. Ε, πολλά έχει πει η Ευρώπη. Δώστης πέντε λεπτά. Μπορει και να τ'αλλάξει.

 

Αλλά, δεν θέλω να στιγματιστώ σαν υποστηρικτής του Σύριζα. Ούτε τα καραγκιοζιλίκια του Βαρουφάκη, ούτε την γενικότερη απροετοιμασία επικροτώ. Αλλά, την προτιμώ, πως να το κάνουμε. 

 

Δυο κουβέντες μόνο. Μακριά από εμένα ο οποιοσδήποτε "στιγματισμός" μέλους επειδή λέει τη γνώμη του. Διαφωνούμε, δεν τρέχει κάτι. Θα πω κάτι που δεν έχεις σκεφτεί, θα πεις κάτι που δεν έχω σκεφτεί, γι' αυτό συζητάμε, αλλιώς πόζα στον καθρέφτη και μονόλογος.

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι το πρόγραμμα λήγει την Τρίτη. Δεν είμαστε μόνοι μας στον κόσμο. Για να συμφωνηθεί νέο, πρέπει να περάσει από τα κοινοβούλια. Ήδη υπάρχουν χώρες που λένε ανοιχτά ότι δεν έχουν κοινοβουλευτική πλειοψηφία για κάτι τέτοιο.

 

Θα κλείσω οριστικά αυτή τη φορά με την ελπίδα να μην πέσει δραματικά το όριο ημερήσιων αναλήψεων, γιατί θα είναι μία ακόμη απόδειξη εφιαλτικής προχειρότητας. Κι ακόμη πιο εφιαλτική, το να πάμε ξανά σε εκλογές. Εντάξει, το έχουμε ξεφτυλίσει το πράγμα. Σε λίγο, μαζί με τις σερβιέτες, θα χαρίζουν και τα ψηδοφέλτια του μήνα.

 

Υ.Γ. Χαρά στο κουράγιο σου που εξακολουθείς να δίνεις βάση στα λεγόμενα του ΣΥΡΙΖΑ, τι να πω. Έχουν επιβεβαιωθεί τόσα πολλά από όσα μας διαβεβαίωνε τόσους μήνες, ώστε είναι σιγουράκι πως μπορείς να δώσεις βάση σε ό,τι λένε τώρα. Καλή νύχτα και πάλι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσενα ειμαι γραφικος για εμενα ειμαι ενας ανεργος πτυχιουχος που δεν εχει μελλον γιατι εσυ και οσοι 40 χρονια ψηφίζατε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ δεν με αφησατε να εχω μελλον.

 

Και γραφικος να ειμαι ομως ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ολοι εχουν δικαιωμα να λενε αυτο που πιστεύουν,  

 

Το 2010 είχαμε 50% Παπανδρέου και 30% ΝΔ (αν θυμάμαι καλά).

Σήμερα όλοι δηλώνουν αντιμνημονιακοί, διαριγνύουν τα ιμάτια τους και υποστηρίζουν ότι κανένας δεν τους ψήφιζε  και διχάζουν τον κόσμο με γερμανοτσολιάδες και 5η φάλλαγκα  :blink:

Οι εξωγήινοι τους ψήφιζαν τελικά;

 

Σκέψου μόνο ότι όλοι μας, ακόμη και εσύ ο άνεργος δίνεις 20 δις τον χρόνο επιδότηση στα ταμεία από το 1999, για να παίρνουν κάποιοι συντάξεις και πλασματικά εφάπαξ 100.000 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ του αποτελέσματος τι βλέπεις έγινε τελικά; Γιατί οι ξένοι αλλιώς μας τα παρουσιάζουν.

δε το ξερω, άλλα μας λεει ο ενας και αλλα ο αλλος.

δεν ήμουν μεσα για να ειμαι σίγουρος. ίσως η αλήθεια να βρίσκεται καπου στη μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσενα ειμαι γραφικος για εμενα ειμαι ενας ανεργος πτυχιουχος που δεν εχει μελλον γιατι εσυ και οσοι 40 χρονια ψηφίζατε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ δεν με αφησατε να εχω μελλον.

 

Και γραφικος να ειμαι ομως ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ολοι εχουν δικαιωμα να λενε αυτο που πιστεύουν,  

 

Με ξέρεις προσωπικά ΡΕ μεγάλε; Που ξέρεις που είμαι και τι κάνω, πόσο είμαι και τι ψηφίζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρθηκε και νωρίτερα το βίντεο από τη συνέντευξη της Κωνσταντοπούλου στην Κοσιώνη:

http://www.skai.gr/player/tv/?mmid=260892

 

Και ένα άρθρο με τους διαλόγους

http://www.protothema.gr/greece/article/488944/konstadopoulou-se-kosioni-na-kano-ego-tis-erotiseis-kai-eseis-na-apadate/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snoob : Τι σχέδιο να έχουν;

Έχεις προσπαθήσει ποτέ να μπεις σε web site κόμματος;

Θα φρίξεις φίλε.

Είχα δοκιμάσει να μπω σε όλα και τα μόνα αξιόλογα με δομημένες προτάσεις ανά τομέα και μοντέρνα εμφάνιση έτσι ώστε να βλέπεις ξεκάθαρα το πρόγραμμα ήταν αυτά της δημιουργίας ξανά και της δράσης.

Το δε site του Σύριζα ήταν το χειρότερο καθώς το πρόγραμμα ήταν ένα embedded word χωρίς παραγράφους.

Και μιλάμε για κόμματα που περνούν δις χρηματοδοτήσεις.

Περιμένεις από τέτοια κόμματα να σχεδιάσουν το οτιδήποτε φίλε;

Βέβαια φταίει και το επίπεδο του λαού που ποτέ δεν ψάχνει να διαβάσει ένα πρόγραμμα κόμματος στο Internet και ψηφίζει με άλλα κριτήρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...