Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπάσαμε την κατοστάρα, 52% ΝΑΙ, 48% ΟΧΙ για την ώρα

Σε περίπτωση που είναι και τα κανονικά αποτελέσματα κοντά, τι γίνεται?

Εγω ψηφισα οτι θα ψηφιζα και την κυριακη του δημοψηφισματος , δεν περιμενω να αλλαξω γνωμη η να αποφασισω τελευταια στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι κατι μου λεει οτι το δημοψηφισμα θα βγαλει ''Ναι'',

 

θα παει ο PM να υπογραψει νεο EMU με (ισως) τα χειροτερα μετρα που εχουν δωθει ποτε σε χωρα της ΕΕ.....

 

Και την επομενη μερα, θα βγαινουν ολοι στις πλατειες, και θα φωναζουν ''End Austerity Now'' ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι κατι μου λεει οτι το δημοψηφισμα θα βγαλει ''Ναι'',

 

θα παει ο PM να υπογραψει νεο EMU με (ισως) τα χειροτερα μετρα που εχουν δωθει ποτε σε χωρα της ΕΕ.....

 

Και την επομενη μερα, θα βγαινουν ολοι στις πλατειες, και θα φωναζουν ''End Austerity Now'' ???

'yeap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι η παραμονή στο ευρώ με αυτά τα μέτρα είναι θάνατος.

Φορολόγηση του αγρότη από το πρώτο ευρώ και κομμένα τα αγροτικά ρεύματα και ισοσκέλιση ΟΓΑ με εισφορές ΙΚΑ ; Πλάκα κάνεις ότι έχει μέλλον εντός ευρώ έτσι;

Ο μέσος αγρότης των 10 στρεμμάτων θα πεθάνει με τη μία. Και μέσα σε όλο αυτό να μη σε αφήνουν να πουλάς και όπου θές και να σου απαγορεύουν να βάλεις ότι παραγωγή θες;

Το χειροτερο είναι αν βγουμε από το ευρω τοτε θα κοπουν οι επιδοτήσεις-εξισωτικες αγροτων και κτηνοτροφων συνολο 42 δις ευρω!! εως το 2020.Τωρα που είναι οι επιδοτήσεις βγαινουν οριακα,χωρις επιδοτηση εχουν πεθανει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχει (πια) καμία σημασία αν υπήρξε σχέδιο, ποιό είναι αυτό σχέδιο, αν αυτοσχεδίασαν ή αν ακολούθησαν ένα συγκεκριμένο πλάνο. Το αποτέλεσμα μετράει μόνο, με βάση το αποτέλεσμα θα τους κρίνουμε. Συνεπώς, αν γνωρίζεις το αποτέλεσμα αυτής της πολύμηνης διαδικασίας, η οποία προφανώς και δεν έχει τελειώσει ακόμα, σύμφωνα με τις δηλώσεις όλων, ενημέρωσέ μας.

 

 

Με συγχωρείς, διαφωνώ.

 

Το αν υπήρχε (υπάρχει) σχέδιο έχει τεράστια σημασία. Εσύ, αν θες, κρίνε τους εκ του αποτελέσματος. Εγώ διατηρώ το δικαίωμα να κρίνω και την πορεία. Πέντε μήνες έχει πέσει το δούλεμα της αρκούδας. Σήμερα συμφωνία, αύριο συμφωνία, κοντεύουμε, όχι Κυριακή του Πάσχα, όχι Κυριακή του Θωμά, δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση να πει όχι η Μέρκελ, δε θα επιβληθούν τραπεζικοί περιορισμοί. Δούλεμα.

 

Αν εσύ δεν έχεις θέμα με αυτό, μπράβο. Είσαι ανώτερος άνθρωπος από μένα, τι να πω. Ζεν.

 

Εγώ, δεν μπορώ να δείξω τόση κατανόηση. Και μάλιστα, όταν κάποιοι με περισσή ευκολία επιρρίπτουν ευθύνες σε όσους λένε πράγματα που ηχούν δυσάρεστα στα αυτιά τους, αλλά κατά μία σατανική σύμπτωση επιβεβαιώνονται με εφιαλτικά ταχείς ρυθμούς.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εμείς φταίμε. Κατά τ'άλλα όλα είναι καλά στην ελληνική οικονομία.

 

οχι εσεις αυτοι που ειχαν εξουσια, αλλο δεν παω καλα και αλλο φερνω την καταστροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σπάσαμε την κατοστάρα, 52% ΝΑΙ, 48% ΟΧΙ για την ώρα

Σε περίπτωση που είναι και τα κανονικά αποτελέσματα κοντά, τι γίνεται?

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινονται αυτα τα polls. Αυτος που το ξεκινησε, εχει βαλει το οχι με κεφαλαια ενω το ναι με μικρα (εκτος απο το Ν). Αν ειναι να φτιαχνονται τετοια polls τοτε τουλαχιστον να γινονται με καποια αντικειμενικοτητα... αλλιως μη δημιουργουνται καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο είναι αν βγουμε από το ευρω τοτε θα κοπουν οι επιδοτήσεις-εξισωτικες αγροτων και κτηνοτροφων συνολο 42 δις ευρω!! εως το 2020.Τωρα που είναι οι επιδοτήσεις βγαινουν οριακα,χωρις επιδοτηση εχουν πεθανει....

αν τώρα βγαίνουν οριακά με τα νέα μέτρα τι θα κάνουν;

εχουν πεθανει οτι και να γινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ, εμείς φταίμε που τον τρομοκρατήσαμε, όχι το μπανταλό που τελευταία στιγμή τρέχει να οργανώσει "δημοψήφισμα" και ούτε μας έχει εξηγήσει τι θα ψηφίσουμε και τι θα κάνει με το ναι και με το όχι.

 

Αλλά, φταίμε εμείς. Δε φταίει αυτός που έταζε σκισίματα καλσόν και Ένφια και θέσεις εργασίας, φτάιμε εμείς που λέμε από μήνες πως δεν έχει σχέδιο και δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

Εντάξει.

 

το δημοψηφισμα ειναι οτι πιο δημοκρατικο υπαρχει επρεπε να γινει πριν μπουμε στο μνημονιο αλλα δεν πειραζει καλιο αργα παρα ποτε.

 

Ναι ειδαμε τι ειπαν και οι αλλοι ο ενας λεφτα υπαρχουν και ο αλλος Ζάππειο 1 κ 2, τουλαχιστον ο Τσιπρας εδωσε τον λογο στον λαο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν ανοίξουν οι τράπεζες θα τα βγάλω έξω τα λεφτά και να πάνε να χεστούνε όλοι τους. Μη σας πώς οτι θα τα μετατρέψω και σε λίρες Αγγλίας γιατί με το ευρώ δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τώρα βγαίνουν οριακά με τα νέα μέτρα τι θα κάνουν;

εχουν πεθανει οτι και να γινει.

Ολοι οι αγροτες-παραγωγοι ελαιόλαδου εδώ στην Κρητη λενε ευτυχως που εχω και την επιδοτηση και κατι γινεται.Αν κοπει τοτε θα τα παρατησω λενε ολοι,Ένα άλλο θετικο είναι ότι αν γινει μια καταστροφή από καιρικες συνθηκες πραγμα το οποιο είναι πολύ πιθανο και συμβαινει συχνα τοτε αποζημιωνει η Ευρωπαικη Ενωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχει (πια) καμία σημασία αν υπήρξε σχέδιο, ποιό είναι αυτό σχέδιο, αν αυτοσχεδίασαν ή αν ακολούθησαν ένα συγκεκριμένο πλάνο. Το αποτέλεσμα μετράει μόνο, με βάση το αποτέλεσμα θα τους κρίνουμε. Συνεπώς, αν γνωρίζεις το αποτέλεσμα αυτής της πολύμηνης διαδικασίας, η οποία προφανώς και δεν έχει τελειώσει ακόμα, σύμφωνα με τις δηλώσεις όλων, ενημέρωσέ μας.

 

 

 

Με συγχωρείς, διαφωνώ.

 

Το αν υπήρχε (υπάρχει) σχέδιο έχει τεράστια σημασία. Εσύ, αν θες, κρίνε τους εκ του αποτελέσματος. Εγώ διατηρώ το δικαίωμα να κρίνω και την πορεία. Πέντε μήνες έχει πέσει το δούλεμα της αρκούδας. Σήμερα συμφωνία, αύριο συμφωνία, κοντεύουμε, όχι Κυριακή του Πάσχα, όχι Κυριακή του Θωμά, δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση να πει όχι η Μέρκελ, δε θα επιβληθούν τραπεζικοί περιορισμοί. Δούλεμα.

 

Αν εσύ δεν έχεις θέμα με αυτό, μπράβο. Είσαι ανώτερος άνθρωπος από μένα, τι να πω. Ζεν.

 

Εγώ, δεν μπορώ να δείξω τόση κατανόηση. Και μάλιστα, όταν κάποιοι με περισσή ευκολία επιρρίπτουν ευθύνες σε όσους λένε πράγματα που ηχούν δυσάρεστα στα αυτιά τους, αλλά κατά μία σατανική σύμπτωση επιβεβαιώνονται με εφιαλτικά ταχείς ρυθμούς.

 

Δηλαδή εσύ προτιμάς μια οποιαδήποτε συμφωνία για να μην χαλάσει η ζαχαρένια σου? Το να κάνουν συμφωνία ήταν το μόνο εύκολο... Οι προηγούμενοι τις "συμφωνίες" τις έκλειναν με email...και είδαμε 6 χρόνια τώρα που μας οδήγησαν οι συμφωνίες, σε χειρότερο επίπεδο από το 2009.ΥΓ: μην ξεχάσεις το κωλονατο ποτήρι αύριο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...