Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη τρελαινεσαι, το προβλημα ειναι μαζικο.

η μλκια είναι ότι εγώ το πήρα χαλαρά το θέμα...Ούτε έτρεξα στα ΑΤΜ ούτε στα σουπερμάρκετ..

Κ τώρα μαυτα που ακούω είναι να τρελαινεσαι...είμαι με 10 ευρώ στην τσέπη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά τα πράματα...Πες αύριο έχω να πληρώσω το νοίκι,το φροντιστήριο των παιδιών..Πες ότι χάλασε το αμάξι κ θέλει ο μάστορας 100 ευρώ για να το φτιάξει..

Καλά μην μιλήσω για τους τουρίστες..

 

Δεν ειναι τραγικο αυτο αλλα αναμενομενο. Οδηγουμαστε σε χειροτερες καταστασεις απο αυτα που περιγραφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορές με κάρτα πχ σε σουπερμάρκετ υπάρχει θέμα?

 

Επιφυλάσσομαι για την εγκυρότητα της είδησης:

Το ημερησιο όριο των αναλήψεων για μετρητά θα είναι 60 ευρώ, ενώ απεριόριστες θα είναι οι συναλλαγές με χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες και μέσω web banking, εντός του ελληνικού τραπεζικού συστήματος. Link.png Site: πηγή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μλκια είναι ότι εγώ το πήρα χαλαρά το θέμα...Ούτε έτρεξα στα ΑΤΜ ούτε στα σουπερμάρκετ..

Κ τώρα μαυτα που ακούω είναι να τρελαινεσαι...είμαι με 10 ευρώ στην τσέπη..

 

Εγω πληρωνω μονο με καρτα. χθες πηγα στο ατμ για να σηκωσω ενα 50ρι για τα τσιγαρα μονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιφυλάσσομαι για την εγκυρότητα της είδησης:

Το ημερησιο όριο των αναλήψεων για μετρητά θα είναι 60 ευρώ, ενώ απεριόριστες θα είναι οι συναλλαγές με χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες και μέσω web banking, εντός του ελληνικού τραπεζικού συστήματος. Link.png Site: πηγή

 

wow τουλάχιστον η Ελλάδα θα περάσει από το 1990 στο 2015 σε μια εβδομάδα (στο θέμα του ηλεκτρονικού χρήματος..) 

 

ούτε στα goodys δεν μπορούσα να πληρώσω με κάρτα... έλεος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τουριστες δν μπορουν να πληρωσουν με καρτα ? Εγω οταν ειχα παει εξωτερικο ετσι πληρωνα, με τα atm ειχε καποια χρεωση για καθε αναληψη χαζος εισαι να δινεις λεφτα στην τραπεζα απλα για μια αναληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι διάβασα, οι περιορισμοί δεν ισχύουν για κάρτες που έχουν εκδοθεί απο χρηματοπιστωτικά ιδρύματα εκτός Ελλάδος. Οι τουρίστες θα μπορούν να κάνουν αναλήψεις χωρίς όριο (με την προϋπόθεση ότι υπάρχουν € στα μηχανήματα φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον οι ξενες καρτες να περνανε χωρις οριο παρολαυτα πρεπει να περιμενουμε μερικες ωρες για τα αναλυτικα στοιχεια των περιορισμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλείται iphone6 ... τιμή 61 Ευρώ .... όχι χέρι με χέρι, κάτάθεση σε λογαριασμό μου μέχρι μεθαυριο.

Λογικα θα παρεις προτασεις απο οσους εχουν τα λεφτα τους εκτος Ελλαδας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείται αθροιστικά ;  

 

60 σύνολο ευρώ την ημέρα ανά λογαριασμο

Ότι αν δεν σηκώσεις τα 60 μία μέρα, θα προστεθούν στο όριο της επόμενης κ.ο.κ. Δηλαδή μπορεί να πας Παρασκευή/ Σάββατο και να σηκώσεις 300, αν δεν έχεις ξανασηκώσει.

 

εδίτ: αν ισχύσει το αθροιστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...