Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έβαλα σε shell και πλήρωσα με κάρτα κανονικά το μεσημέρι.

Και προς το παρόν (δεν υπάρχει άλλη ανακοίνωση που να το διαφοροποιεί):http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=717837

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως, αυτό με τις κάρτες έχει καιρό, δεν είναι τωρινό. Δύο πρατήρια της γειτονιάς μου (Cyclon και Aegean) είχαν σταματήσει εδώ και καιρό τις κάρτες.

 

Προφανώς, αν μέχρι την Πέμπτη δέχονταν και τώρα όχι, άλλο είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε ανακοίνωση ότι οι συντάξεις του πρώην ταμείου ΤΑΠ-ΟΤΕ δε θα πληρωθούν αύριο.

 

 

Δελτίο Τύπου

 
Πληρωμή Συντάξεων του τ. ΤΑΠ-ΟΤΕ μηνός Ιουλίου
 
Λόγω των προβλημάτων που προέκυψαν εξαιτίας της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου, η πληρωμή των συντάξεων του τ. ΤΑΠ-ΟΤΕ μηνός Ιουλίου δεν θα πραγματοποιηθεί την 30-6-2015.

Η Διοίκηση του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ θα ενημερώσει για την ημερομηνία πληρωμής των εν λόγω συντάξεων με νέο Δελτίο Τύπου.

http://www.ika.gr/gr/infopages/press/20150629.cfm

ΥΓ: το ποσό για το Μάιο ήταν περίπου 70 εκ ευρώ και αφορά 57000 συντάξεις.
τα νούμερα τα βρήκα εδώ:
http://www.newsit.gr/politikh/sok-ika-den-plirothoun-sintakseis-tapote/413785

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σύμφωνα με το έθνος θα άνοιγαν 70 υποκαταστήματα της εθνικής μέχρι τις 18:00  για να πληρωθούν οι συντάξεις και αυτή η σελίδα αναφέρει ποιά θα ανοίξουν. Εγώ που πήγα σε ένα από αυτά (της εθνικής αντιστάσεως στον Πειραιά). Για ποιό λόγο αφού είναι μέσα σε αυτά που θα άνοιγαν (υποτίθεται).

η σελιδα με τα καταστηματα των τραπεζων ειναι του 2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κινείσαι καθημερινά με μάξιμουμ 60 ευρώ στην τσέπη για τα οποία πρέπει να περιμένεις επί πόση ώρα στην ουρά καθημερινά το θεωρείς κάτι το...αδιάφορο; Κάποιος που έχει οικογένεια με 4-5 μέλη, παιδιά κτλ. με φροντιστήρια, αυτοκίνητο με βενζίνες κτλ., φάρμακα να αγοράσει π.χ. για κάποιο άρρωστο μέλος, έχει να πληρώσει ΔΕΗ, ΟΤΕ, νερό, κινητά, φαγητά, φροντιστήρια, το αυτοκίνητο που τράκαρε και είναι στο συνεργείο, την τηλεόραση που χάλασε ή χιλιάδες άλλα διαφορετικά προβλήματα είναι κάτι το απλό;

 

Παρουσιάζεις το όλο θέμα σαν όλοι οι Έλληνες να είναι 20χρονοι φοιτητές που το μέλημα τους είναι αν έχουν 3 ευρώ στην τσέπη καθημερινά για να πάρουν έναν καφέ και κανά 10ρικο ακόμα για κανά πιτόγυρο και τα τσιγάρα τους. Έτσι, ναι, σιγά το πρόβλημα, πάω κάθε λίγες μέρες στην τράπεζα, τραβάω το 60άρι μου και κλάιν μάιν, ζωάρα. Πίνω και την φραπεδάρα μου και κράζω και τα παλιο-ΜΜΕ που τρομοκρατούν τον κοσμάκη, δηλαδή έλεος, πάνω από 60 ευρώ χρειάζεται την μέρα κάποιος για να ζήσει;

 

Και μεθαύριο μας δίνουν και κανά κουπόνι για κανά πακέτο μακαρόνια ή φακές, περιμένω καμιά ωρίτσα ακόμα στην ουρά, μασαμπουκώνω κιόλας, ζάχαρη είμαι.

Αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας σίγουρα τα 60 ευρώ είναι περιοριστικά για όσο διαρκέσουν τουλάχιστον.

Ειλικρινά όμως τα 20 και 25 ευρώ μεροκάματο μαύρα (ανασφάλιστα) με τα οποία αμείβονται αρκετοί συνάνθρωποι μας/συμπολίτες μας εδώ και χρόνια δεν μας πείραζαν; Τώρα που έφτασε και σε "μας" όμως νιώσαμε την αδικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ευρωπαϊκή Ένωση είναι ένα μάτσο αρπαχτικά πάνω από το πτώμα της Ελλάδας και των άλλων χωρών του νότου, όπως Πορτογαλία, Ισπανία κτλ. Το δημοψήφισμα ήταν προσχεδιασμένο έτσι ώστε να πανικοβληθούν οι Έλληνες και να ψηφίσουν υπέρ της συμφωνίας. Οι θεσμοί έχουν κρυφή ατζέντα και όσα λένε για εξυγίανση είναι απλά τρίχες. Ο στόχους τους είναι να στεγνώσουν την αγορά, μέσω των μέτρων λιτότητας για πολλά χρόνια ακόμα και μετά να αγοράσουν τα πάντα για φραγκοδίφραγκα. Δεν είναι τυχαίο ότι στην Ελλάδα έχει αρχίσει και δραστηριοποιείται γερμανική κτηματομεσιτική εταιρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σελιδα με τα καταστηματα των τραπεζων ειναι του 2014

Ωχ παναγία μου πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο, Πόσες δραχμές παίρνουν? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα την εχετε ακομα, απο Δευτερα ξεκιναν τα καλα.

 

Εσύ να υποθέσω μένεις εξωτερικό τώρα και κάθεσαι αναπαυτικά στην καρέκλα σου και σχολιάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και πηρα ταμπλετ (με χρεωστικη φυσικα) απο μεγαλη αλυσιδα προϊοντων τεχνολογιας,το καταστημα πρεπει να ξεπερασε και τον τζιρο των χριστουγεννων!! ολοι παιρνανε ταμπλετ,φωτογραφικες και ενα σωρο αλλα,ολοι με καρτα,ουτε ευρω τσακιστο δεν ειδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ να υποθέσω μένεις εξωτερικό τώρα και κάθεσαι αναπαυτικά στην καρέκλα σου και σχολιάζεις;

Πρωτα θα μου πεις σε τι διαφωνεις απο αυτο που εγραψα και μετα θα σου απαντησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και πηρα ταμπλετ (με χρεωστικη φυσικα) απο μεγαλη αλυσιδα προϊοντων τεχνολογιας,το καταστημα πρεπει να ξεπερασε και τον τζιρο των χριστουγεννων!! ολοι παιρνανε ταμπλετ,φωτογραφικες και ενα σωρο αλλα,ολοι με καρτα,ουτε ευρω τσακιστο δεν ειδα!

lol

 

Υπερβολικος ο πανικος. Δηλαδη σε λιγες μερες που θα βγαινει προς τα εξω το "οι καταθεσεις χαθηκαν" τοτε τι θα γινει;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και πηρα ταμπλετ (με χρεωστικη φυσικα) απο μεγαλη αλυσιδα προϊοντων τεχνολογιας,το καταστημα πρεπει να ξεπερασε και τον τζιρο των χριστουγεννων!! ολοι παιρνανε ταμπλετ,φωτογραφικες και ενα σωρο αλλα,ολοι με καρτα,ουτε ευρω τσακιστο δεν ειδα!

Άλλοι μακαρόνια και αλεύρι κι άλλοι tablet και dslr :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

 

Υπερβολικος ο πανικος. Δηλαδη σε λιγες μερες που θα βγαινει προς τα εξω το "οι καταθεσεις χαθηκαν" τοτε τι θα γινει;

απο τη στιγμη που οι τραπεζες συντηρουνται με τον ela και με capital controls οι καταθεσεις εχουν χαθει,μην περιμενεις να στο πει καποιος απο την ΕΚΤ ή την ΤτΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...