Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα την ΔΕΗ και εφορια ειπε οτι δεν θα υπαρχει θεμα για ληξηπροθεσμες οφειλες οσο εχουμε καπιταλ κοντρολ.

 

Οποτε με μια μικρη ανακεφαλαίωση οριο 60 ευρω την ημερα 1800 το μηνα, οι συνταξεις κανονικα σε οσους δεν εχουν καρτα, δωρεαν μμμ στην Αθηνα, ΔΕΗ δεν κανει διακοπες και η εφορια δινει περιοδο χάριτος .

 

Οποτε ξαναλεω δεν υπαρχει λογος για πανικο ενα ενα τα θεματα ρυθμίζονται.

 

Τι εννοείς οι συντάξεις κανονικά σε όσους δεν έχουν κάρτα;

Για δώσε μας λεπτομέρειες αν θέλεις.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχουν πει τιποτα λογικα θα υπαρχει καποια ρυθμιση, Ααα επισης πολυ σημαντικο ο ιατρικος συλλογος Αθηνας και Θεσσαλονικης ειπαν στους γιατρους οσο μπορουν να μην παιρνουν λεφτα απο ατομα που εχουν αναγκη.

Κακό αυτό όλοι τσάμπα θα τρέξουν να πάνε έχουν δεν έχουν.όπως ένα αρχιλαμόγιο στο χωριό που μένω που δεν ξέρει τι έχει από χρήμα και τρώει στο συσσίτιο της μητρόπολης Λάρισας στον Άγιο Αχίλλειο.Just saing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την ΔΕΗ και εφορια ειπε οτι δεν θα υπαρχει θεμα για ληξηπροθεσμες οφειλες οσο εχουμε καπιταλ κοντρολ.

 

Οποτε με μια μικρη ανακεφαλαίωση οριο 60 ευρω την ημερα 1800 το μηνα, οι συνταξεις κανονικα σε οσους δεν εχουν καρτα, δωρεαν μμμ στην Αθηνα, ΔΕΗ δεν κανει διακοπες και η εφορια δινει περιοδο χάριτος .

 

Οποτε ξαναλεω δεν υπαρχει λογος για πανικο ενα ενα τα θεματα ρυθμίζονται.

 

Ειδικα αν πληρωθει και η δοση του ΔΝΤ μεχρι αυριο εκει να δεις ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς οι συντάξεις κανονικά σε όσους δεν έχουν κάρτα;

Για δώσε μας λεπτομέρειες αν θέλεις.

Ευχαριστώ.

Δες στο Φ.Ε.Κ της κυβέρνησης αναφέρει ότι θα ανοίξουν ορισμένα υποκαταστήματα σε κάθε περιοχή όπου θα εξυπηρετούν αποκλειστικά τους συνταξιούχους με τη πλήρη καταβολή της σύνταξης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΟΤΕ Vofafone wind κτλ ξέρουμε αν θα μας προσθέσουν τόκο σε περίπτωση που καθυστερήσουμε την εξόφληση των λογαριασμών;

Γιατί πριν βάζανε τόκο αν καθυστερούσες κάποιες μέρες;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο Φ.Ε.Κ της κυβέρνησης αναφέρει ότι θα ανοίξουν ορισμένα υποκαταστήματα σε κάθε περιοχή όπου θα εξυπηρετούν αποκλειστικά τους συνταξιούχους με τη πλήρη καταβολή της σύνταξης τους.

Δεν παιζει αυτο με την πληρη καταβολη της συνταξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εδώ στην επαρχία που έχουμε φουλ δουλειές τώρα με τα αλώνια και τα μεροκάματα να μην πέφτουν κάτω από 100 ευρώ γιατί δουλεύουμε πολλές ώρες π.χ εγώ μετράω και βάζω το σιτάρι στις αποθήκες από τις 8.30 το πρωί μέχρι την 1.30 το βράδυ δεν έχω συναντήσει άνθρωπο που να λέει ότι θα ψηφίσει ναι εκτός από δύο που έχουν από 2.000 στρέμματα έκαστος.Τεσπα το τσουβάλιασμα δεν είναι καλό σε κάθε περίπτωση.Και τελευταίο ως προς αυτό το θέμα η δουλειά θα κρατήσει μέχρι Δεκέμβριο γιατί δεν αλωνίζουν όλοι τον ίδιο καιρό.Π.χ ο Τύρναβος ξεκίνησε ένα μήνα πριν εμείς κοντά στα Φάρσαλα αυτόν τον μήνα και Δομοκός ξεκινάει τώρα.Άρα σε τρεις μήνες θα βγάλουμε ότι οι άλλοι εργάτες σε έναν χρόνο φυσικά με απάνθρωπο ωράριο αλλά τα σιτάρια πρέπει να μαζευτούν ανεξαρτήτως ώρας.Τώρα γιατί σήμερα γράφω από το pc μου;Είμαι κωλόφαρδος σήμερα έβρεξε :P

 

τοσο μυαλο εχουν...δεν ξερουν τι σημαινει το οχι αλλα σκεφτηκαν οτι πρεπει να αντισταθουν στους κακους δανειστες δηλωνοντας αναρχικη σταση απενταντι τους.

 

αν διαβαζεις τι γραφω στο #171 θα παρεις μια ιδεα τι μισθο θα παρετε με το "οχι" περιπου την αντιστοιχία των 30ευρω.

 

χωρις προσβολη ολα , αυτα πραγματικα στο λεω.

 

Η μαζα εχει διατυπωσει γνωμη στο "ΟΧΙ" νομιζοντας οτι δηλωνει αντισταση χωρις να εχουν κατανοησει τις συνεπειες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σύμφωνα με το έθνος θα άνοιγαν 70 υποκαταστήματα της εθνικής μέχρι τις 18:00  για να πληρωθούν οι συντάξεις και αυτή η σελίδα αναφέρει ποιά θα ανοίξουν. Εγώ που πήγα σε ένα από αυτά (της εθνικής αντιστάσεως στον Πειραιά). Για ποιό λόγο αφού είναι μέσα σε αυτά που θα άνοιγαν (υποτίθεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πριν βάζανε τόκο αν καθυστερούσες κάποιες μέρες;!

Προσωπική εμπειρία δεν έχω μιας και πλήρωνα πάντα στην ώρα μου. Στον λογαριασμό γράφει πως "Σε περίπτωση που δεν τον εξοφλήσετε εμπρόθεσμα ο ΟΤΕ δικαιούται να επιβαρύνει την οφειλή με τόκο."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τόκος όλων αυτών ( ΟΤΕ, wind κοκ ) λογικά πρέπει να είναι σε περίπτωση που δεν πληρωθεί και κοπεί, να πληρώσει επανασύνδεση. Περίπου 4€ είναι στη wind από ότι θυμαμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα υγραεριο σε μεγαλο πρατηριο που δεχοταν καρτες αλλα σημερα ουτε χρεωστικες ουτε πιστωτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...