Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τον παρακολουθεις, θα δεις οτι ειναι στο grexit εδω και κανα 6μηνο. Πολυ μπροστα ο τυπος.

 

Που να δεις, και τι παιζει με κατι Qatari Funds που θελουν investments στο Greece......παιζονται billions, οχι αστεια.....

 

Toυς συμφερει τρελα το Grexit. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενώ να συγκρίνουμε την ελλάδα με την ιταλία ή την ισπανία είναι ιδιο πράγμα, πληθυσμός 5Χ και διαφορετική οργάνωση οικονομίας.

μονο η πορτογαλία έχει πληθυσμό κοντά στο δικό μας και αντιστοιχο πρόβλημα.

 

Δεν έκανα κάποια σύγκριση με άλλη χώρα, οτι η σύγκριση με Ισλανδία είναι λάθος λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχουν ανακοινωθει καταστήματα της Εθνικής τραπεζας από τα οποία θα μπορουνε οι συνταξιούχοι που δεν έχουν κάρτα να κάνουν ανάληψη; Αν ναι που μπορώ να δω διευθήνσεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα κάποια σύγκριση με άλλη χώρα, οτι η σύγκριση με Ισλανδία είναι λάθος λέω.

η σύγκριση με οποιαδήποτε χώρα ειναι λάθος καθώς κάθε περίπτωση είναι μοναδική.

Αυτο δεν εμποδίζει βέβαια καποιους να χρησιμοποιούν μεμονωμένα παραδείγματα προκειμένου να στηρίξουν είτε την μία είτε την άλλη πλευρά.

Συνεπώς και εγώ παραδέχομαι πρώτος ότι η σύγκριση δεν είναι σωστή, αλλά το τονίζω λέγοντας ότι οι συνθήκες είναι διαφορετικές, το γράφω.

Ούτε τρέφω ούτε προσπαθώ να κάνω άλλους να τρέφουν ψεύτικες ελπίδες. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ναι και το οχι στην κατασταση μας ειναι ταυτοσημο με το διλημμα του ποντικου στην ποντικοπαγιδα με το τυρι και το κασερι που ανεφερε ενα παλιο ανεκδοτο.

Τα περισσοτερα σε αυτη τη χωρα γινονται σε λαθος χρονο,με λαθος ανθρωπους,με λαθος τροπο και με λαθος σκοπο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και τον μεσο νεοελληνα αεργο.

Πάντως εδώ στην επαρχία που έχουμε φουλ δουλειές τώρα με τα αλώνια και τα μεροκάματα να μην πέφτουν κάτω από 100 ευρώ γιατί δουλεύουμε πολλές ώρες π.χ εγώ μετράω και βάζω το σιτάρι στις αποθήκες από τις 8.30 το πρωί μέχρι την 1.30 το βράδυ δεν έχω συναντήσει άνθρωπο που να λέει ότι θα ψηφίσει ναι εκτός από δύο που έχουν από 2.000 στρέμματα έκαστος.Τεσπα το τσουβάλιασμα δεν είναι καλό σε κάθε περίπτωση.Και τελευταίο ως προς αυτό το θέμα η δουλειά θα κρατήσει μέχρι Δεκέμβριο γιατί δεν αλωνίζουν όλοι τον ίδιο καιρό.Π.χ ο Τύρναβος ξεκίνησε ένα μήνα πριν εμείς κοντά στα Φάρσαλα αυτόν τον μήνα και Δομοκός ξεκινάει τώρα.Άρα σε τρεις μήνες θα βγάλουμε ότι οι άλλοι εργάτες σε έναν χρόνο φυσικά με απάνθρωπο ωράριο αλλά τα σιτάρια πρέπει να μαζευτούν ανεξαρτήτως ώρας.Τώρα γιατί σήμερα γράφω από το pc μου;Είμαι κωλόφαρδος σήμερα έβρεξε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορα αισθανομαι ετσι..Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ,πιστευω.Σαν να ειμαι αρρωστος και να μ λενε εχεις 2 τροπους να πεθανεις.Απο την μια πληττεται ο πατερας μου κ η οικογενεια μου και απο την αλλη υπαρχει το χαος και ο τρομος...Εγω ξερω οτι ολοι χανουμε ειτε ψηφιστει Ναι ειτε Οχι...

 

Σε περιπτωση ναι. Η χωρα παει εκλογες μπλα μπλα. Απο 2% αναπτυξη που θα ειχαμε, θα παμε σε κανα 2% υφεση. Στη καλυτερη περιπτωση, δηλαδη το 2016 να σταθεροποιηθει η οικονομια, θα θελουμε 2 χρονια για να φτασουμε το σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την ΔΕΗ και εφορια ειπε οτι δεν θα υπαρχει θεμα για ληξηπροθεσμες οφειλες οσο εχουμε καπιταλ κοντρολ.

 

Οποτε με μια μικρη ανακεφαλαίωση οριο 60 ευρω την ημερα 1800 το μηνα, οι συνταξεις κανονικα σε οσους δεν εχουν καρτα, δωρεαν μμμ στην Αθηνα, ΔΕΗ δεν κανει διακοπες και η εφορια δινει περιοδο χάριτος .

 

Οποτε ξαναλεω δεν υπαρχει λογος για πανικο ενα ενα τα θεματα ρυθμίζονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση ναι. Η χωρα παει εκλογες μπλα μπλα. Απο 2% αναπτυξη που θα ειχαμε, θα παμε σε κανα 2% υφεση. Στη καλυτερη περιπτωση, δηλαδη το 2016 να σταθεροποιηθει η οικονομια, θα θελουμε 2 χρονια για να φτασουμε το σημερα.

Εκτος αν στις εκλογες βγει παλι ο συριζα.Καθολου απιθανο με τον τροπο που σκεφτομαστε.Και φυσικα δεν πρεπει να παραβλεψουμε το ξυλο που θα φαμε απο τους θεσμους.Αντε να διαπραγματευτεις ή να πεις τιποτα καθε φορα που θα θελουν να σου μειωσουν κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΟΤΕ Vofafone wind κτλ ξέρουμε αν θα μας προσθέσουν τόκο σε περίπτωση που καθυστερήσουμε την εξόφληση των λογαριασμών;

 

ακομα δεν εχουν πει τιποτα λογικα θα υπαρχει καποια ρυθμιση, Ααα επισης πολυ σημαντικο ο ιατρικος συλλογος Αθηνας και Θεσσαλονικης ειπαν στους γιατρους οσο μπορουν να μην παιρνουν λεφτα απο ατομα που εχουν αναγκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...