Προς το περιεχόμενο

60 ευρώ αναλήψεις


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις αν μπορω απο το εξωτερικο να βγαλω χρηματα χωρις οριο?

ή ισχυει για ολες τις καταθεσεις απο ελλαδα?

 

Κάρτα συνδεδεμένη με Ελληνικό λογαριασμό ΔΕΝ μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό - ούτε 60ε ούτε να πληρώσεις με αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπήκα στο heroes of the storm, πήγα, επέλεξα skin αξίας 4.99, διάλεξα το paypall, έβαλα τον κωδικό μου, μου έκανε την αγορά instant. έχω τον thresh να μου λέει ότι διαβάζει ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. πήγα κάτω στην τράπεζα (alpha bank) πάτησα τελευταίες κινήσεις και έχει τραβήξει κανονικά τα 4,99 ευρώ που έκανε το skin + ήρθε confirmation email στο mail μου + φαίνεται η κίνηση στο paypall acc μου. 

 

όποιος θέλει έχω αποδείξεις @ email από paypall + αναλυτική κατάσταση τελευταίων κινήσεων από alpha bank + διαθέσιμο υπόλοιπο. κάτι άλλο δεν μπορώ να σας πω για να σας πείσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ελεγαν πως θα πληρωσουν το ρευμα με μονο 60 ευρω σημερα η ΔΕΗ ειπε δεν θα γινει καμια διακοπη μεχρι να αρθει το καπιταλ κοντρολ οποτε παει και αυτο.

 

Επισης μεχρι την αλλη δευτερα στην Αθηνα ολα τα ΜΜΜ εκτος προαστιακού θα ειναι δωρεαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ας βγούμε από το ευρώ και ας σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές. Και ας πεινάσουμε όπως προσπαθούν να. μας πείσουν οι ξένοι και οι Έλληνες δοσίλογοι των καναλιών. Όλοι λένε ότι θα σταματήσουν να γίνονται εισαγωγές, αλλά έκατσε κανείς από εσάς να σκεφτεί τι ακριβώς εισάγουμε και τι ακριβώς να πάψει να έρχεται στην Ελλάδα; Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε αυτοκίνητα.

Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν Γερμανοί και Γάλλοι που δεν θα ξαναπουλήσουν ούτε ένα αυτοκίνητο τα επόμενα χρόνια.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε γάλα, τυριά και βούτυρο.

Τότε να δείτε κλάμα που θα ρίξουν τα φασιστόμουτρα οι Βέλγοι και οι Ολλανδοί.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ξηρούς καρπούς από την Τουρκία.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε καρπούζια και σταφύλια από την Αφρική.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σταφίδες από την Χιλή (αν είναι δυνατόν!)

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε σπορέλαια και άλλα γράσα.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρετσίνα από την Καλιφόρνια (θου Κύριε).

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τις εκατοντάδες είδη από οινοπνευματώδη ποτά.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τυριά, κονσέρβες, κέικ, ζαμπονάκια κλπ.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε κινητά, τηλεοράσεις, υπολογιστές και τα χίλια δυο ηλίθια γκάτζετ που στραβώνουν τον κόσμο.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα εκατοντάδες είδη καπνού, πούρων και άλλων δηλητηρίων.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα μπατζάρια τουρσί από την Γερμανία (θεέ μου, θεέ μου). -Θα σταματήσουμε να εισάγουμε τα δεκάδες είδη ξένων γλυκών και σοκολατοειδών που στέλνουν τα λεφτά μας στο εξωτερικό και την χοληστερίνη στα ύψη.

-Θα σταματήσουμε να εισάγουμε ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, και πληθώρα από άχρηστα είδη για το σπίτι (μέχρι κόφτης για να κόβεις σε ίσια κομμάτια την μπανάνα υπάρχει!!!).

Ας επιστρέψουμε στην εποχή του 60.

Ας περπατήσουμε και πάλι ήσυχοι στον άδειο δρόμο.

Ας κοιμηθούμε το βράδυ χωρίς να ξυπνάμε από τον κάθε αργόσχολο ηλίθιο που τριγυρνάει με το αμάξι ακούγοντας τουρκογύφτικα καψουρολαϊκά ή χαζά ραπ στην διαπασών.

Ας φάμε λιγότερο και ας χάσουμε το υπέρβαρο λίπος μας.

Ας κάνουμε πάλι γιορτές-ρεφενέ.

Ας ξανακάνουμε αληθινούς φίλους, αντί για τους ηλεκτρονικούς που έχουμε σήμερα.

Ξυπνάτε μαλάκες Έλληνες.

Έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου.

Έχουμε δώσει τα φώτα του πολιτισμού στον κόσμο.

Έχουμε τσακίσει στον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο την ιταλική και γερμανική υπερδύναμη.

Και έχουμε καταντήσει σήμερα να ζητιανεύουμε από τους κωλο-ευρωπαίους και να τους παρακαλάμε να μας πηδάνε ώστε να έχουμε βίντεο και κινητά.

Και από πάνω καθόμαστε και μας βρίζουν, αφού δεν έχουμε πλέον ΚΑΘΟΛΟΥ αξιοπρέπεια.

Χάρρυ Κλυνν

 

Ωραίο κείμενο από τον Χάρυ Κλυνν, Ας βάλω κι εγώ κάτι γραφικό...:P

 

oia-santorini.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχει σημασία ποιό είναι το ερώτημα από τη στιγμή που οι απέναντι το μεταφράζουν όπως εκείνοι θέλουν. Με ένα "ναι" την Κυριακή, απαλλάσσεσαι από τον κίνδυνο επιστροφής στο 60 και ανοίγεις διάπλατα την πόρτα στο μέλλον.

 

081105_02.jpg

 

 

 

Τι να σου πω, λοιπόν, καλή επιστροφή στο '60 μαζί με το Χάρρυ Κλυνν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο:Εχει δωρεαν συγκοινωνιες στην Αθηνα ή αναμενεται..???

έτσι ακούστηκε (εκτός προαστιακό νομίζω) αλλά δε κυκλοφόρησα για να σου πω με σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Οσοι ελεγαν πως θα πληρωσουν το ρευμα με μονο 60 ευρω σημερα η ΔΕΗ ειπε δεν θα γινει καμια διακοπη μεχρι να αρθει το καπιταλ κοντρολ οποτε παει και αυτο.<br />

 <br />

Επισης μεχρι την αλλη δευτερα στην Αθηνα ολα τα ΜΜΜ εκτος προαστιακού θα ειναι δωρεαν. <br />

<br />

Επισης και οσοι εχουν κανει ρυθμισεις στην εφορια κτλ που αυριο ειναι τελευταια μερα για την δοση δεν θα βγουν εκτος ρυθμισης και θα παρουν παραταση.<br />

Βεβαια λεει μπορουν να πληρωθουν και μεσω e-banking-phone banking</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα απαντήσω στο wall of questions γιατί απλά βαριέμαι. Αυτό που θα πω είναι ότι το να νομίζει κάποιος ότι ξαφνικά θα εξαφανιστούν οι μονάδες παραγωγής ηλεκτρισμού και δεν θα χουμε ρεύμα σε περίπτωση πτώχευσης είναι αφελές.

By the way επειδή εργάζομαι στην εξορυξη λιγνιτη να σου πω ότι στα ορυχεια Αμυνταιου και Αχλαδας σταμάτησε κάθε δραστηριότητα μέχρι νεωτέρας γιατί οι εργολαβοι δεν μπορούσαν να προμηθευτουν πετρέλαιο.

Φαντάζομαι ότι και στα άλλα ορυχεια θα υπάρχουν προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγουμενως ειπες οτι θα σε κανουν εθνικο ευεργετη αν φερνεις ξενο συναλλαγμα(ευρω), τωρα λες οτι το να φερνεις ξενο συναλλαγμα θα ειναι καταρρευση.

Ερχονται σε αντιφασεις αυτα που λες, γιατι δεν μπορουν να συμβουν, ειναι απο μονα τους αντικρουομενα.

 

Εξήγησα ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ νέου και πρόσθετου για την Ελλάδα (με την έννοια ότι πριν δεν υπήρχε εντός της χώρας αυτό το χρήμα) ξένου συναλλάγματος  που φέρνουν στη χώρα με φυσιολογικούς και ελεγχόμενους ρυθμούς οι τουρίστες ή όσοι μένουν στο εξωτερικό προς τη χωρά.

 

και μεταξύ του να τρέξουν 5-6 εκατομμύρια Έλληνες στις τράπεζες με όλες τους τις αποταμιεύσεις που είχαν βγάλει, ένα αθροιστικό ποσό που είναι πάρα πολλά δις (φυσικά άλλοι έχουν ελάχιστα και άλλοι πάρα πολλά) και να ζητήσουν να γίνουν  όλα αυτά τα ευρώ άμεσα δραχμές  με την τότε ισοτιμία που θα είναι συντριπτικά υπέρ του Ευρώ. 

 

Το βλέπω σαν έναν άρρωστο που δίνοντας του μια κουταλιά σιρόπι την ημέρα θα γίνει καλά... βάζοντας τον να καταπιεί με μια γουλιά όλο το μπουκάλι θα πνιγεί ή θα πάθει δηλητηρίαση.

 

Δε το αναλύω άλλο κουράστηκα...  :-D

 

Πες μου την δικιά σου άποψη όμως...Πιστεύεις ότι θα μπορούμε να αλλάζουμε όλοι ελεύθερα με την τότε ισοτιμία τα χρήματα που έχουμε κρύψει στο στρώμα ;

 

Εγώ απλά αυτό θεωρώ δύσκολο έως αδύνατο να γίνει, από εκεί και πέρα για τους ξένους και τις αντιφάσεις ίσως έχεις δίκιο αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να προβλεφθεί όταν όλα είναι τόσο ρευστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way επειδή εργάζομαι στην εξορυξη λιγνιτη να σου πω ότι στα ορυχεια Αμυνταιου και Αχλαδας σταμάτησε κάθε δραστηριότητα μέχρι νεωτέρας γιατί οι εργολαβοι δεν μπορούσαν να προμηθευτουν πετρέλαιο.

Φαντάζομαι ότι και στα άλλα ορυχεια θα υπάρχουν προβλήματα

 

Μην μιλάς!!! Είσαι βαλτός απο τους γερμανοτσολιάδες και θέλεις το κακό του περήφανου Έλληνα.

 

 

Προφανώς και αστειεύομαι :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, απιθανο το θεωρω να κλεισουν τα συνορα, αλλα καλη προσπαθεια για τρομοκρατια.

 

Αυτο που θα ελεγε καποιος που δεν θα ειχε σκοπο να τρομοκρατησει ειναι οτι θα υπαρχει ελεγχος στα συνορα για τα ποσα χρηματα βγαζεις. 

 

Δεν κάνω προσπάθεια για τρομοκρατία, απλά έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους των οποίων ο λόγος δεν έχει καμία αξία. Ο ίδιος ο κυβερνητικός εκπρόσωπος είπε πριν 2-3 βδομάδες ζωντανά στη τηλεόραση (το έβλεπα live) δεν υπάρχει περίπτωση να επιβληθούν capital controls και κοίτα που είμαστε σήμερα και μάλιστα με όριο πολύ χαμηλότερο απ όσο έλεγαν όσοι υποτίθεται τρομοκρατούσαν που μιλούσαν για όριο 200-300 ευρώ.

 

Το Σάββατο στη βουλή ο Καμμένος νομίζω είπε οι τράπεζες θα είναι ανοιχτές και τώρα είναι κλειστές

 

Άρα πόση αξία έχει το Οι καταθέσεις είναι εξασφαλισμένες του πρωθυπουργού ή οτιδήποτε άλλο πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...