Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@celt3

δεν εχεις ιδεα για τις συνεπειες.. μιλας λογω συναισθηματικης φορτισης και θα ψηφισεις οδηγουμενος απο αυτη και απο την πλυση εγκεφαλου των καναλιων.. αν οχι εσυ.. η πλειοψηφια σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,καλεισαι να διαλεξεις αναμεσα σε πορεια που σου οριζει η Γερμανια με τα τσιρακια της ή τον δικο σου δρομο.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.Και διαπραγματευση δεν υφισταται οταν ο αλλος αλλαζει τον φπα ανα μια ωρα.

 

1. Η Γερμανία δεν είναι 1 από τους 19 απλά ?

 

2. Πόσο σεβόμαστε τους Ευρωπαϊκους θεσμούς όταν ανακοινώνουμε τις αποφάσεις μας μόνο σε Γερμανία/Γαλλία ?? γιατί όχι και στην Λιθουανία ?? ίσοι δεν είμαστε όλοι ?

 

3. Κανείς δε σε αναγκάζει να συμφωνήσεις με τη Γερμανία ... κάνε ότι νομίζεις

 

4. Όταν τα "τσιράκια είναι 17 στους 18 ?? δεν είναι τσιράκια ... είναι όλοι οι άλλοι .... (και η Κύπρος μέσα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που κι ως που θα αποφασισει ο εκαστοτε πρωθυπουργος μονος του για ενα τοσο σοβαρο θεμα που αφορα το μελλον μας και το μελλον της χωρας μας.Αυτο λεω.Ειναι περα απο τα ορια της δικαιοδοσιας του ειδικα μετα απο 5 χρονια που οι αποφασεις δεν οδηγησαν πουθενα.

 

ο περισσότερος κόσμος είναι άσχετος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν δίνουν λεφτά γιατί ξέρουν ότι θα πανε όλοι να τα τραβήξουν από φόβο... 

 

ευτυχως εγώ φοβήθηκα μια βδομάδα νωρίτερα 

 

Τι συμπέρασμα βγάινει ??? 

 

Το όποιο πρόβλημα (μικρό ή μεγάλο) το έχουν πλέον όσοι εμπιστευθηκαν τις καθυσυχαστικές δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαίόνομαι βλέπω ότι πολλοί ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ τι καλούνται να ψηφίσουν ... αυτό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πλέον

Ακόμα και έτσι να είναι όπως μου την "λες" ότι δεν έχω ιδέα τι πάω να ψηφίσω μόνο η Δ.Ε.Η σου έμεινε από το παραπάνω post;Εκτός και αν έχω κάποιο point σε όλα τα υπόλοιπα και το αποκρύπτεις μόνο και μόνο για να μου την πεις.Άσε που με τα μπρος πίσω των δανειστών δεν είχε κλείσει οριστικά το θέμα π.χ μπορεί άνετα να το επανέφερα σε κανά δίμηνο ξανά.Η δημοκρατία αδερφέ γιατί σε τέτοιους δύσκολους καιρούς όλοι έτσι πρέπει να είμαστε συμπεριλαμβάνει τους ψήφους όλων και αυτών που ξέρουν και των μη.Εσύ φαίνεσαι αναφανδόν υπέρ της μη διεξαγωγής του και δικαίωμα σου.όπως και πολλοί άλλοι  εδώ μέσα.Είδες να τους - σε κριτικάρω πουθενά ή η συμμετοχή μου στο παρόν thread περιορίζεται απλά στο να λέω την γνώμη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο περισσότερος κόσμος είναι άσχετος

Ειναι σαν να δινεις πιστολι σε ενα μωρο το βαζεις στο κροταφο και του λες πατα την σκανδαλη ειναι καλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο περισσότερος κόσμος είναι άσχετος 

 

Τότε να κόψουμε και τις εκλογές και την δημοκρατία γενικότερα.

Ναι είναι άσχετος, δυστυχώς έτσι είναι αυτά.

 

Οπότε στα πλαίσια της δεδομένης ασχετίλας του λαού ίσως η επιλογή αυτή είναι μια ακόμη διαπραγματευτική τακτική της κυβέρνησης. Όταν είσαι σε πόλεμο χρησιμοποιείς όλα σου τα όπλα, αλλιώς έχεις χάσει απ την αρχή.

 

 

 

Τελικά την γνώμη μας για το τι θα ψηφίσουμε την λέμε εδώ μέσα η επιτρέπεται να χαζολογάμε μόνο?

Περιμένω μια απάντηση για να μην γράφω άδικα όπως χθες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευρώπη του βορρά και η Ευρώπη του Νότου με φυσικά 2 κεντρικές τράπεζες και τα λοιπά.

μαρεσεις

και το καλοκαιρι ολος ο βορας θα ερχεται στον νοτο και θα τους τα χρεωνουμε ολα πενταπλασια! γουσταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο περισσότερος κόσμος είναι άσχετος 

Άρα stavi στα χρόνια της κρίσης κακώς κάναμε εκλογές καθότι έπρεπε να δίνουμε εντολή διακυβέρνησης της χώρας με γνώμωνα ένα θέμα  για το οποίο σύμφωνα με τα λεγόμενα σου είμαστε άσχετοι.Επίσης και με την εξωτερική πολιτική είμαστε άσχετη όπως και με τα θέματα της παιδείας υγείας  και πάει λέγοντας.Οπότε να καταργήσουμε και τις εκλογές.Κατάλαβα σωστά;Δεν σου την λέω προσπαθώ να καταλάβω την άποψη σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα... Δευτερα παω να τα βγαλω ολα.... δε θα αφησω κανεναν να παιζει με τα χρηματα μου για το καπριτσιο του καθε πρωθυπουργου...

καντα bitcoin φιλος και το ευρω απο δευτερας θα πεσει ,αν μπορεις καλλιστα καντα σε δολλαρια οσο ποιο γρηγορα , ειναι πλεον το ποιο σταθερο, θα λεγα και γιεν ακομα ποιο σιγουρα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@celt3

δεν εχεις ιδεα για τις συνεπειες.. μιλας λογω συναισθηματικης φορτισης και θα ψηφισεις οδηγουμενος απο αυτη και απο την πλυση εγκεφαλου των καναλιων.. αν οχι εσυ.. η πλειοψηφια σιγουρα

κ

Καλα αν ψηφισω με βαση τι λενε στα καναλια,θα τρεξω στην μερκελ γονυπετης να την παρακαλεσω να μου δωσει ο,τι ψιχουλο θελει.Ειμαι συνειδητοποιημενος εδω και παρα πολυ καιρο,5 χρονια ειδα που εφτασα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσεις

και το καλοκαιρι ολος ο βορας θα ερχεται στον νοτο και θα τους τα χρεωνουμε ολα πενταπλασια! γουσταρω

Γιατι τωρα τι κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...