Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι θα γινει αν παμε δραχμη ας βρεθει να μας πει κυριοι αυτα ειναι τα δεδοεμνα αποφασιστε ειναι πολυ περιοπλοκα οικονομοτεχνικα θεματα για να αποφασισει καποιος ετσι απλα. Για μενα το πιο ανεντιμο ειναι οτι κατευθυνουν τον κοσμο στο τι να ψηφισει

καλά όσο γιαυτό το έχουμε δει πως και με την βοήθεια πιάνων γίνεται σε κάθε ψηφοφορία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε διάβασε μια στιγμή τα μέτρα που ζητούνται , σκέψου ποια θα μπορούσε να είναι η εξέλιξη σε περίπτωση που τα ακολουθούσαμε, σκέψου τι αποτέλεσμα είχαν τα μέτρα που ακολουθούσαμε μέχρι τώρα αφού το χρέος μεγάλωνε αντί να μειώνεται και η οικονομία πήγαινε απο το κακό στο χειρότερο και μετά θα δούμε αν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε μια πορεία προς την καταστροφή κ τον εξευτελισμό.  

 

 

με το να διαβάσω απλα τα  μέτρα δε θα βγάλω άκρη

το πράγμα αυτο θελει πολύ μελέτη

 

αυτό ειναι το κακό, .οτι κανεις απο οσους κυβερνούσαν τόσα χρόνια δεν συνειδητοποιούσε τη δουλεια εχει να κανει

σκεφτόταν μονο το σεξ απιλ του

αστείο πράγμα είναι να κυβερνήσεις μια ολόκληρη χώρα;

 

από τις ευθύνες καθε βράδυ θα έπρεπε να χάνουν τον υπνο τους όλοι αυτοι

 

αλλα φαινόταν ότι το μονο που τους ένοιαζε είναι να έρθουν στην εξουσία, γιατί; γιατί καρπόνοντουσαν μόνο τα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το να διαβάσω απλα τα  μέτρα δε θα βγάλω άκρη

το πράγμα αυτο θελει πολύ μελέτη

 

αυτό ειναι το κακό, .οτι κανεις απο οσους κυβερνούσαν τόσα χρόνια δεν συνειδητοποιούσε τη δουλεια εχει να κανει

σκεφτόταν μονο το σεξ απιλ του

α οπότε δεν μιλάς για την παρούσα κυβέρνηση γιατι δεν κυβερνούσε τόσα χρόνια. 

Το πρόβλημα ειναι πως μέχρι τώρα ο καθένας είχα πιασίματα και βάση αυτών πατούσαν οι έξω να κάνουν όλα τα χατίρια εισ βάρος του Ελληνικού λαού , θυμήσου λίγο το δημοψήφισμα του ΓΑΠ που ποτέ δεν έγινε και τον λόγο που ακυρώθηκε. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

θα περιγραψω με μια λεξη ολους τους ελληνες. Πολιτικους και μη!

 

Ευθυνοφοβοι!

 

δεν θελουν απλα να εχουν την ευθυνη για οτι και να γινε για αυτο και ολες αυτες οι μαλακιες που γινονται.

 

Εμενα παντως κατι μου λεει οτι στο τελος δεν θα γινει το δημοψηφισμα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες τα μετρα που προτειναμε ΕΜΕΙΣ τα εχει διαβασει κανεις?? Βασικα τα εχει διαβασει κανεις και των "θεσμων" γενικα η μονο περηφανα ΟΧΙ φανταζεστε?? Εχετε τις γνωσεις να τα μελετησετε και να γνωριζεται αν μας συμφερουν μακροπροθεσμα?? Εγω επειδη διαβασα την δικη μας προταση ηταν απλα ταφοπλακα για την πραγματικη οικονομια..

 

Να με φωναξει ο Τσιπρας να με ενημερωσει να μου πει τι ακριβως θα γινει αν ψηφισω οχι και μετα το συζηταμε, σε μια εβδομαδα με θεατρινισμους περι "περηφανιας" θελει να αποφασισει ο κοσμος?? Οπως ειπα ξανα ετσι κανω και εγω πρωθυπουργος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εμενα παντως κατι μου λεει οτι στο τελος δεν θα γινει το δημοψηφισμα

 

 

φτου.Κ με την πτήση που έκλεισα?Θέλω αφορμή για ΣΚ Ελλάδα ρε σεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιστροφή στη δραχμή σου δίνει ένα τεράστιο όπλο που δεν είναι αλλο από τη δυνατότητα να υποτιμήσεις το νόμισμα σου.

Σίγουρα η αρχή θα είναι δύσκολη αλλά σε βάθος 5αετίας θα είναι προτιμότερο. Η ιστορία μας διδάσκει άλλωστε. Γύρνα πίσω 5 χρόνια και πες μου τί βλέπεις; Με τα νέα μέτρα τί θα δείς σε 5 χρόνια;

Εγώ ελπίζω να υπάρχει ένα σχέδιο της κυβέρνησηςγια να βγεί ο πρώτος καιρός που θα είναι δύσκολος. Δεν θα είναι δύσκολα την επόμενη μέρα αλλά μετά από κανα μήνα...

Η υποτίμηση νομίσματος είναι τρόπος να βρει μια χώρα χρήμα.

Όταν δεν μπορεί να υποτιμήσει, αναγκάζεται στην υπερφορολόγηση.

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι χειρότερο να υπερφορολογείσαι από το να έχεις υποτίμηση των χρημάτων σου εν μέσω μιας νυχτός του ποσοστού πχ τον 15%;

 

Και κυρίως τι σε κάνει να πιστεύεις ότι με μια υποτίμηση νομίσματος δεν πρόκειται να υπάρξει και ταυτόχρονη νέα φορολόγηση (και υπερτιμημένη μάλιστα λόγω υποτίμησης);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο.

 

Υποθέτουμε ότι λένε οι άλλοι, ΟΚ η δική μας πρόταση απορρίπφθηκε, φέρτε μας τη δικιά σας.

 

Δε θα ήταν σωστό με βάση τα όσα ακόυμε να γίνουν 18 δημοψηφίσματα και να συμμετέχουν στο όποιο μελλοντικό πρόγραμμα μόνο όσα κράτη το "περασαν" ???

 

 

Όσοι κόπτονται για την Ευρώπη της δημοκρατίας όπου η λαϊκή κυριαρχία και τα εκλογικά αποτελέσματα δε μπορεί να "ξεπερνιούνται" έτσι απλά δε θα πρέπει να το προτείνουν οι ίδιοι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες τα μετρα που προτειναμε ΕΜΕΙΣ τα εχει διαβασει κανεις?? Βασικα τα εχει διαβασει κανεις και των "θεσμων" γενικα η μονο περηφανα ΟΧΙ φανταζεστε?? Εχετε τις γνωσεις να τα μελετησετε και να γνωριζεται αν μας συμφερουν μακροπροθεσμα?? Εγω επειδη διαβασα την δικη μας προταση ηταν απλα ταφοπλακα για την πραγματικη οικονομια..

 

Να με φωναξει ο Τσιπρας να με ενημερωσει να μου πει τι ακριβως θα γινει αν ψηφισω οχι και μετα το συζηταμε, σε μια εβδομαδα με θεατρινισμους περι "περηφανιας" θελει να αποφασισει ο κοσμος?? Οπως ειπα ξανα ετσι κανω και εγω πρωθυπουργος..

Χάλια είναι αλλά τα δικά τους είναι λίγο χειρότερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολεθρος…..   :-D  :-D  :-D

 

#epic

#alien_invasion

#the_sky_falls_in_our_heads

 

 

 

Ουρές εκατοντάδων μέτρων στα ΑΤΜ - Αδειάζουν τα ράφια στα σούπερ μάρκετ - Αναχωρούν οι τουρίστες

 

http://www.protothema.gr/greece/article/488197/agonia-stous-polites-oures-xana-apo-to-proi-sta-atm-/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταννοω αυτους που λενε οτι εριξαν το μπαλακι σε εμας. Πολυ καλα επραξαν! Αυτο σημαινει δημοκρατια!

Βγηκε μια κυβερνηση (ασχετα με την πλευρα) που ζηταει τον λογο του λαου. Δεν βγηκε μεσσιας αλλα πρωθυπουργος.

Ας αναλαβουμε ολοι τις ευθυνες μας με την ψηφο που μας δινεται επιτελους η δυνατοτητα να εχουμε.

 

Ας γυρισουμε στον πρωτογενη τομεα και ας δουλεψουμε ολοι. Αυτο ισως χαλαει τους  τεμπεληδες και οσους ειχαν βολευτει καποτε και εβγαζαν χρημα ενω τα εξυναν. Ε πλεον πρεπει να δουλεψουμε ολοι για να ζησουμε και οχι οι λιγοι για να ζουν οι πολλοι.

 

Προσωπικα χαιρομαι που μπορω να εκφρασω την αποψη μου για την απελπιστικη κατασταση που μας εχουν φερει και να πω "ΟΧΙ" στη συνεχιση του ιδιου μοτιβου της απελπισιας χωρις μελλον και χωρις εξελιξη.

Δουλευω 12-14 ωρες την ημερα για 498€ καθαρα. Προτιμω να εργαστω τις ιδιες ωρες για 100.000δρχ και να ξερω οτι δεν θα μου τα φανε οι δηθεν φοροι για πραγματα που ηδη εχω πληρωσει και αγορασει με τον κοπο μου.

 

Ολοι εχουμε ευθυνη. Η κυβερνηση ειναι απλα ενα εργαλειο του λαου.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολεθρος…..   :-D  :-D  :-D

 

#epic

 

Ουρές εκατοντάδων μέτρων στα ΑΤΜ - Αδειάζουν τα ράφια στα σούπερ μάρκετ - Αναχωρούν οι τουρίστες

 

http://www.protothema.gr/greece/article/488197/agonia-stous-polites-oures-xana-apo-to-proi-sta-atm-/

 

 

μαι γκαντ.Τι θα κάνω?Θέλω να πάρω φέτα το επόμενο ΣΚ.Εχω να φάω καιρό ρε σεις.Θα βρω στα ελληνικά σουπερμαρκετ ή θα πρέπει να τρέχω Βουλγαρία?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες τα μετρα που προτειναμε ΕΜΕΙΣ τα εχει διαβασει κανεις?? Βασικα τα εχει διαβασει κανεις και των "θεσμων" γενικα η μονο περηφανα ΟΧΙ φανταζεστε?? Εχετε τις γνωσεις να τα μελετησετε και να γνωριζεται αν μας συμφερουν μακροπροθεσμα?? Εγω επειδη διαβασα την δικη μας προταση ηταν απλα ταφοπλακα για την πραγματικη οικονομια..

 

Να με φωναξει ο Τσιπρας να με ενημερωσει να μου πει τι ακριβως θα γινει αν ψηφισω οχι και μετα το συζηταμε, σε μια εβδομαδα με θεατρινισμους περι "περηφανιας" θελει να αποφασισει ο κοσμος?? Οπως ειπα ξανα ετσι κανω και εγω πρωθυπουργος..

 

ε ναι ακριβώς, έτσι γίνεται ο καθένας πρωθυπουργος δε θα  κάνει και τίποτα χειροτερο απο ολους αυτους

 

επρεπε να ημασταν πιο απαιτητικοι και όχι να τους γλύφουμε, αυτοι ειναι εκει πανω για να μας υπηρετούνε και για να μας κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη και όχι για να μας βασανιζουν οπως κάνουν τωρα

 

κι εμεις όμως, δεν αγαπαμε τη χώρα μας, απο τη μια το παιζουμε εθνικιστες και πατριώτες και απο την άλλη λεηλατούμε ότι μπορούμε

 

επισης ναι, τα μέτρα που ψήφισε ο τσιπρας είναι για τον πουτσο, γιατί συνεχίζετε και τον δικαιολογείτε δεν μπορώ να καταλάβω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...