Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι πάρα πολλά χρόνια άνεργη οπότε δεν ισχύει αυτο που λες, 

κοντευω να γεράσω και μενω με τους δικούς μου επίσης

 

ότι όμως λεφτα έχω δει είναι απο προγράμματα της ευρωπαΪκής ένωσης και φυσικά τίποτα δεν κράτησα για μενα, όλο απο δω κι απο εκει θα ψώνιζα κάτι οποτε θα έτρωγε κι άλλος κόσμος απο αυτα. 

 

το δικό σας πρόβλημα ξερετε ποιο είναι; οτι νομιζετε ότι θα ειμαστε καλύτερα.... 

κάποιοι σας το λεμε

δε θα είμαστε

 

κράξτε όσο θέλετε αλλα δυστυχώς δε θα είμαστε

Δεν θα σε κράξει κανείς τέτοιες ώρες που ζούμε και φυσικά είναι αυτονόητο δικαίωμα σου να λες τι πιστεύεις.Όμως ρε stavi πόσο ακόμα πρέπει να υποταχθούμε.Ξέχνα για λίγο το αυστηρά οικονομικό του πράγματος εδώ φαίνεται φόρα παρτίδα ότι θέλουν να σε ταπεινώσουν.Άποψη μου ε;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για όλες τις εκλογές στα χρόνια τις κρίσης μην πιάνεσαι μόνο από κει που σε βολεύει.Εγώ προσωπικά αυτούς δεν τους ψήφισα γιατί η περιβόητη Θεσσαλονίκη ήτο απλά ανεφάρμοστη αλλά και οι έξω το έχεσαν το θέμα.Ακόμα και τους προηγούμενους τους έφεραν σε αδιέξοδο που ήταν κάπως πιο υποτακτικοί καλώς η κακώς δε το εξετάζω τώρα αυτό.Άρα στα χρόνια της κρίσης δεν θα έπρεπε να έχουμε ψηφίσει ούτε μία φορά γιατί είμαστε άσχετοι.

 

Και οι προηγούμενοι τα ίδια πάλι λέγανε προεκλογικά. Μετά όταν βγήκαν κοροιδεύαν τον κόσμο ότι ταχα κάνουν μεταρρυθμίσεις και οι κακοί Ευρωπαίοι θέλουν να μας ξεζουμίσουν. Απο τότε έπρεπε να γίνει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας, αλλά με αυτούς που βγάζουμε για βουλευτές τι περιμένεις; Θέλουν να τη βγάλουν λάδι για να συνεχίζουν να είναι βουλευτές για όσα χρόνια τους βγάζουν οι άσχετοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνοι έχουν

 

Πρεπει να εισαι πολυ χαζος για να πιστευεις πως θα ειμαστε καλυτερα.Μιλαμε για αργη βασανιστικη ασφυξια ή μπαμ και κατω.Μπαμ και κατω λοιπον.Τουλαχιστον να πληρωσουν κι εκεινοι.

 

Εκείνοι έχουν πάρει τα μέτρα τους. Σε ένα μπαμ και κάτω τι πιστεύεις ότι θα τους εμποδίσει να έρθουν εδώ και να τα πάρουν όλα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πάρα πολλά χρόνια άνεργη οπότε δεν ισχύει αυτο που λες, 

κοντευω να γεράσω και μενω με τους δικούς μου επίσης

 

ότι όμως λεφτα έχω δει είναι απο προγράμματα της ευρωπαΪκής ένωσης και φυσικά τίποτα δεν κράτησα για μενα, όλο απο δω κι απο εκει θα ψώνιζα κάτι οποτε θα έτρωγε κι άλλος κόσμος απο αυτα. 

 

το δικό σας πρόβλημα ξερετε ποιο είναι; οτι νομιζετε ότι θα ειμαστε καλύτερα.... 

κάποιοι σας το λεμε

δε θα είμαστε

 

κράξτε όσο θέλετε αλλα δυστυχώς δε θα είμαστε

 

Δεν είπε κανείς ότι κυριακή ψηφίζουμε οχι, δευτερα αρχιζει να βρεχει λεφτα για ολους. Σε βάθος χρόνου θα γινουν τα πράγματα καλύτερα.

Ίσως εμείς να μη ξέρουμε καλύτερα, αλλά αυτοί που ξέρουν, οικονομολόγοι, υποστήριζαν και υποστηρίζουν ότι δε γίνεται με αυτά τα μέτρα να συνεχισουμε, δεν είμαστε βιώσιμη χώρα.

 

Απορώ ώρες ωρες, έχει σκεφτεί κανείς τι θα γίνει αν πούμε και πάλι ναι σε όλα? Δε θα είμαστε μία απο τα ίδια, ακόμη και αν δεν επηρεάζει εμας άμεσα επηρεάζει τον διπλανό μας, ας μη κοιτάμε τον εαυτούλη μας πάντα, ας δούμε λίγο και το γενικότερο καλό.

Εγώ προσωπικά δε μπορώ να βλέπω αλλους ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια φαγητό και να βγαίνει ο χ,y  και να λέει "Σας έσωσα, η χωρα είναι στην καλύτερη κατάσταση που θα μπορούσε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνοι έχουν

 

 

Εκείνοι έχουν πάρει τα μέτρα τους. Σε ένα μπαμ και κάτω τι πιστεύεις ότι θα τους εμποδίσει να έρθουν εδώ και να τα πάρουν όλα;

πολυ call of duty παιζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνος-εντελώς-Καμμένος για το δημοψήφισμα της 5/07/2015.
Το ΟΧΙ το 40 στους Ιταλούς το είπε ο Μεταξάς παλιο@#@κα που το παίζεις και δεξιός, πανάχρηστε!

Επειδή εσείς δεν είστε ικανοί ούτε τα κορδόνια των παπουτσιών του Εθνάρχη Μεταξά να δέσετε ,ρίχνετε το μπαλάκι των ευθυνών στο λαουτζίκο.Θα έπρεπε να τους πείτε το μεγάλο ΟΧΙ και να καταγγείλετε την Τρόικα και τις πρακτικές της σε όλα τα διεθνή φόρα και θεσμούς , όπως έκανε ο Ιωάννης Μεταξάς .

 

Θα έπρεπε να έχετε τα άντερα να επωμισθείτε το πολιτικό κόστος μέχρι τέλους και να πείτε τα ΟΧΙ σε αυτά τα μισελληνικά αντιευρωπαϊκά μέτρα και στο τέλος να αναγγείλετε την επίσημη χρεοκοπία της χώρας και να πάρουμε το καπελάκι μας και να τους χαιρετήσουμε .

Τώρα τι κάνετε ; Πετάξατε το μπαλάκι των ευθυνών στο λαουτζίκο και θα κληθεί ο συνταξιούχος που θα φοβάται ότι δεν θα έχει φάρμακα και περίθαλψη να πει ΝΑΙ μιας και δεν θα μπορεί να ανταπεξέλθει όπως θα έκανε κάποιος νέος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνειδητοποιείς τι κοσμακης θα ψηφίσει ετσι; δε θέλω να λέω ότι είμαι σχετική και οι άλλοι οι άσχετοι αλλά να σου πω και κάτι

όπως ένας χημικος είναι πιο σχετικος σε θεματα χημειας από κάποιον  που έχει να κανει χημεία απο το γυμνάσιο έτσι και κάποιοι ενημερώνονται, διαβαζουν, ακούνε, παρακολουθούνε, μαθαίνουν ενω άλλοι είναι ντουβαρια!!!

διάβασε ξανα΄αυτο που λέει ο crom291 τουλάχιστον να υπήρχε μια σωστή ενημέρωση... 

 

Και ποιός φταίει γι αυτό;

Ο χημικός που δεν πληροφορεί τους άλλους.

Μαζί σου ένα ποσοστό είναι ντουβάρια ,αλλά αν το ποσοστό αυτό είναι πάνω από 50 % τότε το οικονομικό είναι το μικρότερό μας πρόβλημα.Μην μπερδευόμαστε όμως και λέμε ότι οι άλλοι είναι ντουβάρια έτσι γιατί διαφωνούν.Υπάρχουν τεκμηριωμένες απόψεις από όλες τις πλευρές και είναι όλες σωστές,το θέμα είναι να καταλάβει ο καθένας που ανήκει στην κοινωνική πυραμίδα και να ψηφίζει με βάση το ταξικό του συμφέρον και όχι με την ελπίδα ότι θα τον σώσει ο κάθε Αντώνης,Αλέξης ή σταύρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνοι έχουν

 

 

 

Εκείνοι έχουν πάρει τα μέτρα τους. Σε ένα μπαμ και κάτω τι πιστεύεις ότι θα τους εμποδίσει να έρθουν εδώ και να τα πάρουν όλα;

Αν εννοεις το αγγλικο δικαιο,παμε σε αλλες καταστασεις.Οπως πχ πως το υπεγραψαν και με ποια νομιμοποιηση.Επειτα εχουμε και την επιτροπη αληθειας χρεους και τα πορισματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαρη, πολλη τηλεοραση ειδες και... φτηνες σαπουνοπερες. :P

δεν βλέπω ελληνική τηλεόραση, ήταν κανονική απορία, όχι ρητορική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετοι στις διαπραγματευσεις...Μαλιστα,ας παραδεχθουμε τουλαχιστον την αληθεια και αυτη ειναι ενα tweet δεν θυμαμαι ποιου ηγετη της ευρωζωνης που ειπε πως ο δανειζομενος δεν εχει δικαιωμα να θετει ορους.Απλα πραγματα,μεχρι τελευταια στιγμη τους ελεγαν εχουμε δουλεια,στεγνωνεις απο χρημα και σου λενε αυτα ειναι τα μετρα.Τα θες?Αν οχι μεινε χωρις χρηματα.Ευρωπη αλληλεγγυης και χειρες βοηθειας και τριχες κατσαρες.

Είναι αρκετά απλά τα πράματα. Το μνημόνιο δύο έχει ως στόχο την δημοσιονομική προσαρμογή. Αυτό γίνεται με περικοπές και φόρους. Οι διαπραγματεύσεις μπορούν να τα γίνουν μόνο πάνω σε αυτά. Όταν ο άλλος σου λέει φόρο στο 5g κάτι εκκ, προφανώς και δεν θα τον πάρουν στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε παιδιά, σε καλή μεριά...

 

zimbabwe1.jpg

 

Η πλάκα είναι ότι αυτοί ρε παιδί μου, οι Ζιμπαμπουίνοι, παράγουνε και καμιά μπανάνα... Εμείς τι θα παράγουμε? Περηφάνια?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι προηγούμενοι τα ίδια πάλι λέγανε προεκλογικά. Μετά όταν βγήκαν κοροιδεύαν τον κόσμο ότι ταχα κάνουν μεταρρυθμίσεις και οι κακοί Ευρωπαίοι θέλουν να μας ξεζουμίσουν. Απο τότε έπρεπε να γίνει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας, αλλά με αυτούς που βγάζουμε για βουλευτές τι περιμένεις; Θέλουν να τη βγάλουν λάδι για να συνεχίζουν να είναι βουλευτές για όσα χρόνια τους βγάζουν οι άσχετοι.

Δεν έχεις και άδικο το ιδανικό σενάριο θα ήτο  η απειλή πιστολιάσματος στα τέλη του 10 αρχές του 11 όταν η κρίση δανεισμού χτυπούσε την πόρτα και των υπολοίπων pigs.Τώρα είναι δύσκολα τα πράγματα σε κάθε περίπτωση αλλά στις δύσκολες αποφάσεις επιβάλλεται ο λαός να έχει άποψη.Άσχετοι με τη ιστορία να υποθέσω ότι ήταν αρκετοί και στο δημοψήφισμα του 74 αφού ψήφισαν υπέρ της βασιλείας το 74 σε ποσοστό άνω το 35% ξεχνώντας τι έφεραν στην πόρτα της Ελλάδος οι Γλίξμπουργκ.Και όμως το ένστικτο του λαού αποφάσισε σωστά στέλνοντας τους στην λήθη της ιστορίας.So what are yoy trying to tell me;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...