Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

δεν είναι ευκολο να εξηγήσω, αλλά δυστυχώς ναι ο περισσότερος κόσμος πέρνει λάθος αποφάσεις οπότε ένα δημοφήφισμα είναι πιθανό να μας καταστρέψει. 

Οι εκλογές είναι λιιιγο διαφορετικά γιατί αυτοί εκεί πάνω όσο μαλάκες και να είναι βλέπουν πως πάνε τα πράγματα

 

τώρα το κάνουν αυτο ακριβώς για να αποποιηθούνε τις ευθύνες και αυτό είναι μεγάλη πουστιά

είναι άσχετοι απο διαπραγματεύσεις τα καναν σαν τα μούτρα τους και στο τέλος θα σου πούνε έσύ φταις, εμείς σου είπαμε να ψηφιίσεις τι ήθελες

 

Αυτό είναι άλλο ένα πρόβλημα  των Ελλήνων, όλοι νομίζουμε ότι έχουμε δίκιο και ότι οι άλλοι είναι άσχετοι,έτσι δεν καθόμαστε ποτέ να συζητήσουμε σαν άνθρωποι και όλα γίνονται μπουρδέλο.

Έχει γίνει δεκάδες φορές στην ιστορία μας γίνεται και την τελευταία 5ετία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

τώρα το κάνουν αυτο ακριβώς για να αποποιηθούνε τις ευθύνες και αυτό είναι μεγάλη πουστιά

είναι άσχετοι απο διαπραγματεύσεις τα καναν σαν τα μούτρα τους και στο τέλος θα σου πούνε έσύ φταις, εμείς σου είπαμε να ψηφιίσεις τι ήθελες

οντως οι σχετικοι υπογραφαν οτι τους διναν και στειναν και κωλο μαλιστα. αλλα αν ειναι καποιος βολεμενος ποιος το χεζει το υπολοιπο 90% του ελληνικου λαου . ας τρωνε απο τα σκουπιδια ο εαυτος μου να ειναι καλα ...

Αυτες οι αποψεις ειναι που δεν θα πανε την ελλαδα ποτε μπροστα , ο ελληναρας σκεφτεται μονο τον εαυτο του 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δίνανε ψεύτικες ελπίδες στο λαό ότι θα σχίσουν τα μνημόνια και θα κάνουνε το πρόγραμμα Θεσσαλονίκης, ναι αυτές οι εκλογές ήταν παρωδία. Τι νόμιζες ότι θα επέλεγε ο κόσμος; Άμα αυτό είναι δημοκρατία να τη βράσω. Έπρεπε να γίνει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας με όλα τα κόμματα πριν πάμε για εκλογές και να πάρουν τα μέτρα που έπρεπε, όχι μέτρα για να κοροιδέψουμε τους εαυτούς μας και τους Ευρωπαίους.

Μιλάω για όλες τις εκλογές στα χρόνια τις κρίσης μην πιάνεσαι μόνο από κει που σε βολεύει.Εγώ προσωπικά αυτούς δεν τους ψήφισα γιατί η περιβόητη Θεσσαλονίκη ήτο απλά ανεφάρμοστη αλλά και οι έξω το έχεσαν το θέμα.Ακόμα και τους προηγούμενους τους έφεραν σε αδιέξοδο που ήταν κάπως πιο υποτακτικοί καλώς η κακώς δε το εξετάζω τώρα αυτό.Άρα στα χρόνια της κρίσης δεν θα έπρεπε να έχουμε ψηφίσει ούτε μία φορά γιατί είμαστε άσχετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι ευκολο να εξηγήσω, αλλά δυστυχώς ναι ο περισσότερος κόσμος πέρνει λάθος αποφάσεις οπότε ένα δημοφήφισμα είναι πιθανό να μας καταστρέψει. 

Οι εκλογές είναι λιιιγο διαφορετικά γιατί αυτοί εκεί πάνω όσο μαλάκες και να είναι βλέπουν πως πάνε τα πράγματα

 

τώρα το κάνουν αυτο ακριβώς για να αποποιηθούνε τις ευθύνες και αυτό είναι μεγάλη πουστιά

είναι άσχετοι απο διαπραγματεύσεις τα καναν σαν τα μούτρα τους και στο τέλος θα σου πούνε έσύ φταις, εμείς σου είπαμε να ψηφιίσεις τι ήθελες

δεν το λες και αποποίηση ευθύνης. Ίσα ίσα που είναι τεράστια ευθύνη να πάρεις την απόφαση αυτή.

 

Απο διαπραγματεύσεις δε ξέρω αν είναι άσχετοι,μόνο μέτρο σύγκρισης έχουμε με τους προηγούμενους που κάνανε "διαπραγματευση στα 4" όπως πιστεύουν οι περισσότεροι.

Αλλά αν αληθεύουν αυτά που ακούγονται, δεν είχαν και μεγάλες επιλογές, είτε θα τα δέχονταν όλα τα "γενναιόδωρα" μέτρα και στο εσωτερικό ο κόσμος θα πέθαινε "μεταφορικά και κυριολεκτικά" ή θα γύρναγε και θα έλεγε "Δυστυχώς επτωχεύσαμεν". Το δημοψήφισμα δεν μου φαίνεται και τόσο ανεύθυνο, αρκεί να τεθεί σωστά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αυτό είναι άλλο ένα πρόβλημα  των Ελλήνων, όλοι νομίζουμε ότι έχουμε δίκιο και ότι οι άλλοι είναι άσχετοι,έτσι δεν καθόμαστε ποτέ να συζητήσουμε σαν άνθρωποι και όλα γίνονται μπουρδέλο.

Έχει γίνει δεκάδες φορές στην ιστορία μας γίνεται και την τελευταία 5ετία

 

 

 

συνειδητοποιείς τι κοσμακης θα ψηφίσει ετσι; δε θέλω να λέω ότι είμαι σχετική και οι άλλοι οι άσχετοι αλλά να σου πω και κάτι

όπως ένας χημικος είναι πιο σχετικος σε θεματα χημειας από κάποιον  που έχει να κανει χημεία απο το γυμνάσιο έτσι και κάποιοι ενημερώνονται, διαβαζουν, ακούνε, παρακολουθούνε, μαθαίνουν ενω άλλοι είναι ντουβαρια!!!

διάβασε ξανα΄αυτο που λέει ο crom291 τουλάχιστον να υπήρχε μια σωστή ενημέρωση... 

Αν θελει παει στη δραχμη να παει σε εκλογες να αναλυσει το σχεδιο του και να το κρινει ο λαος.

 

Να βαζει τον λαο να διαλεξει αναμεσα στη σκυλα.ή στη χαρυβδη, αναμεσα στην χρεωκοπια ή το προιον της ανικανοτητας και της αποτυχημενης διαπραγματευσης του ειναι ο ορισμος του τυχοδιωκτισμου και του λαοπλανου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι ευκολο να εξηγήσω, αλλά δυστυχώς ναι ο περισσότερος κόσμος πέρνει λάθος αποφάσεις οπότε ένα δημοφήφισμα είναι πιθανό να μας καταστρέψει. 

Οι εκλογές είναι λιιιγο διαφορετικά γιατί αυτοί εκεί πάνω όσο μαλάκες και να είναι βλέπουν πως πάνε τα πράγματα

 

τώρα το κάνουν αυτο ακριβώς για να αποποιηθούνε τις ευθύνες και αυτό είναι μεγάλη πουστιά

είναι άσχετοι απο διαπραγματεύσεις τα καναν σαν τα μούτρα τους και στο τέλος θα σου πούνε έσύ φταις, εμείς σου είπαμε να ψηφιίσεις τι ήθελες

Ασχετοι στις διαπραγματευσεις...Μαλιστα,ας παραδεχθουμε τουλαχιστον την αληθεια και αυτη ειναι ενα tweet δεν θυμαμαι ποιου ηγετη της ευρωζωνης που ειπε πως ο δανειζομενος δεν εχει δικαιωμα να θετει ορους.Απλα πραγματα,μεχρι τελευταια στιγμη τους ελεγαν εχουμε δουλεια,στεγνωνεις απο χρημα και σου λενε αυτα ειναι τα μετρα.Τα θες?Αν οχι μεινε χωρις χρηματα.Ευρωπη αλληλεγγυης και χειρες βοηθειας και τριχες κατσαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ειρωνια ειναι οτι τα ατομα που λενε οτι ηταν ανικανοι στις διαπραγματευσεις ειναι και ιδια ατομα που θα γκρινιαζαν και οταν θα υπεγραφαν τα μετρα. Η διαπραγματευση δεν ειναι μονο απο την μια μερια. οταν πας εδω και 5 μηνες και σου λενε οχι οι αλλοι και αλλα μετρα και αλλη αυξηση του φπα ε  στο τελος τους λες αντε και γαμησου . Αυτο το αντε και γαμησου ειναι το δημοψηφισμα και πρεπει να το στηριξουμε 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για όλες τις εκλογές στα χρόνια τις κρίσης μην πιάνεσαι μόνο από κει που σε βολεύει.Εγώ προσωπικά αυτούς δεν τους ψήφισα γιατί η περιβόητη Θεσσαλονίκη ήτο απλά ανεφάρμοστη αλλά και οι έξω το έχεσαν το θέμα.Ακόμα και τους προηγούμενους τους έφεραν σε αδιέξοδο που ήταν κάπως πιο υποτακτικοί καλώς η κακώς δε το εξετάζω τώρα αυτό.Άρα στα χρόνια της κρίσης δεν θα έπρεπε να έχουμε ψηφίσει ούτε μία φορά γιατί είμαστε άσχετοι.

 

ειμαι πάρα πολλά χρόνια άνεργη οπότε δεν ισχύει αυτο που λες, 

κοντευω να γεράσω και μενω με τους δικούς μου επίσης

 

ότι όμως λεφτα έχω δει είναι απο προγράμματα της ευρωπαΪκής ένωσης και φυσικά τίποτα δεν κράτησα για μενα, όλο απο δω κι απο εκει θα ψώνιζα κάτι οποτε θα έτρωγε κι άλλος κόσμος απο αυτα. 

 

το δικό σας πρόβλημα ξερετε ποιο είναι; οτι νομιζετε ότι θα ειμαστε καλύτερα.... 

κάποιοι σας το λεμε

δε θα είμαστε

 

κράξτε όσο θέλετε αλλα δυστυχώς δε θα είμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως οι σχετικοι υπογραφαν οτι τους διναν και στειναν και κωλο μαλιστα. αλλα αν ειναι καποιος βολεμενος ποιος το χεζει το υπολοιπο 90% του ελληνικου λαου . ας τρωνε απο τα σκουπιδια ο εαυτος μου να ειναι καλα ...

Αυτες οι αποψεις ειναι που δεν θα πανε την ελλαδα ποτε μπροστα , ο ελληναρας σκεφτεται μονο τον εαυτο του 

Δεν νομίζω να είναι ώρες  για το εμείς και οι άλλοι για όνομα του Θεού.Νομίζω ότι και οι άλλοι που διαφωνούν μαζί μας έχουν δικαίωμα να το κάνουν και να λένε ότι το δημοψήφισμα συνεπάγεται ανικανότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετοι στις διαπραγματευσεις...Μαλιστα,ας παραδεχθουμε τουλαχιστον την αληθεια και αυτη ειναι ενα tweet δεν θυμαμαι ποιου ηγετη της ευρωζωνης που ειπε πως ο δανειζομενος δεν εχει δικαιωμα να θετει ορους.Απλα πραγματα,μεχρι τελευταια στιγμη τους ελεγαν εχουμε δουλεια,στεγνωνεις απο χρημα και σου λενε αυτα ειναι τα μετρα.Τα θες?Αν οχι μεινε χωρις χρηματα.Ευρωπη αλληλεγγυης και χειρες βοηθειας και τριχες κατσαρες.

 

 

ε τους ψηφίσατε εσείς τωρα και δεν προσπαθείτε να τους δικαιολογήσετε

 

όχι μονο άσχετοι στις διαπραγματεύσεις! εμετικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχουμε κάτι άλλο να βάλουμε στη θέση της,

 

γι αυτό και είναι κάποιος ηγέτης, για να οδηγεί τον κόσμο και να τον προστατευει από την ασχετοσύνη του.

αν οι εκλογες ηταν για το συμφερον του λαου , θα ειχαν καταργηθει προ πολλου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πάρα πολλά χρόνια άνεργη οπότε δεν ισχύει αυτο που λες, 

κοντευω να γεράσω και μενω με τους δικούς μου επίσης

 

ότι όμως λεφτα έχω δει είναι απο προγράμματα της ευρωπαΪκής ένωσης και φυσικά τίποτα δεν κράτησα για μενα, όλο απο δω κι απο εκει θα ψώνιζα κάτι οποτε θα έτρωγε κι άλλος κόσμος απο αυτα. 

 

το δικό σας πρόβλημα ξερετε ποιο είναι; οτι νομιζετε ότι θα ειμαστε καλύτερα.... 

κάποιοι σας το λεμε

δε θα είμαστε

 

κράξτε όσο θέλετε αλλα δυστυχώς δε θα είμαστε

Πρεπει να εισαι πολυ χαζος για να πιστευεις πως θα ειμαστε καλυτερα.Μιλαμε για αργη βασανιστικη ασφυξια ή μπαμ και κατω.Μπαμ και κατω λοιπον.Τουλαχιστον να πληρωσουν κι εκεινοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρονια τωρα το μονο που εχουμε δει ειναι αυξηση της ανεργιας, αυξηση των αυτοκτονιων, των αστεγων και των κοινωνικων ανισοτητων. Ολο αυτο το διαστημα βλεπουμε ολο και σκληροτερα μετρα τα οποια δεν οδηγουν πουθενα.

 

Να σας θυμισω οτι το '13 το ευρωκοινοβουλιο εβγαλε φαουλ την Τροικα.

 

Προφανως ενα ενδεχομενο οχι δε θα λυσει τα προβληματα. ΟΜΩΣ αυτη τη στιγμη αντιμετωπιζουμε ηδη δυσκολιες, χωρις να φαινεται φως στο τουνελ. Αν ειναι να δυσκολευτουμε λιγο παραπανω αλλα να ναι μια διαδρομη με φως συο τελος της, θα διαλεξω αυτη!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι ώρες  για το εμείς και οι άλλοι για όνομα του Θεού.Νομίζω ότι και οι άλλοι που διαφωνούν μαζί μας έχουν δικαίωμα να το κάνουν και να λένε ότι το δημοψήφισμα συνεπάγεται ανικανότητα. 

οταν παει ο αλλος με μετρα 8 δις στα επομενα δυο χρονια και σου λενε θα βαλεις αλλα 3 δις ενω ειναι ηδη πααααρα πολλα τοτε τι μπορεις να κανεις ; η ανικανοτητα απο που προκειπτει ;  η καλη διαπραγματευση ειναι να προσπαθεις να βρεις μια μεση λυση . ε αυτοι δεν θελουν την μεση λυση θελουν τα ακρα , θελουν το δικο τους να περασει . αυτο δεν ειναι διαπραγματευση ειναι εκβιασμος . τωρα αν καποιοι θελουν να στεισουν κωλο στους ''ευρωπαιους '' δικο τους θεμα . καποιοι αλλοι δεν θελουμε και γιαυτο θα γινει το δημοψηφισμα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τους ψηφίσατε εσείς τωρα και δεν προσπαθείτε να τους δικαιολογήσετε

 

όχι μονο άσχετοι στις διαπραγματεύσεις! εμετικοι

 

Σου αρεσαν περισσοτερο οι προηγουμενες διαπραγμστευσεις που οι αντιρρησεις τους ηταν σε ποια γραμματοσειρα θα διαβαζονταν καλυτερα οι οδηγιες του καθε ee-mail?Aν ειχαν πετυχει οι προηγουμενοι 5 χρονια τωρα θα βλεπαμε εστω ενα φως στο τουνελ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...