Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πρωθυπουργός έθεσε το δημοψήφισμα 5 Ιουλίου

 

Σας παρακαλώ , να ΜΗΝ γίνει πολιτικό το νήμα , απλά ο καθένας , να πει την γνώμη του για το τι θα ψηφιζε , και για ποιο λόγο. Με επιχειρήματα !

 

Τα υπερ και τα κατά του καθενός!

 

Προσωπικά πιστέυω ότι πρέπει να έρθουμε σε ρήξη, διοτι πραγματικά δεν θέλουνε να μας βοηθήσουνε , αλλά να μας ταπεινώσουνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 427
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σας παρακαλώ , να ΜΗΝ γίνει πολιτικό το νήμα , απλά ο καθένας , να πει την γνώμη του για το τι θα ψηφιζε , και για ποιο λόγο. Με επιχειρήματα !

 

Σαν να λες να αναφέρουμε την άλφα βήτα χωρίς να μιλήσουμε.

 

Τεσπα.

 

ΟΧΙ, γιατί τα μέτρα είναι τόσο σκληρά και εκμηδενίζουν κάθε προοπτική και μέλλον για την χώρα μου μετά από όλα αυτά που περάσαμε 5 χρόνια.

 

Μόνο και μόνο που ακούω για προκαταβολή φόρου από τις επιχειρήσεις στο 100% δεν θέλει και πολύ σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το ναι σημαίνει δεχόμαστε την συμφωνία και προχωράμε πάνω κάτω όπως ήμασταν με λιτότητα.

 

Το όχι τι ακριβώς σημαίνει ;  

 

Δε γίνεται να πάρουμε τέτοια απόφαση χωρίς να ξέρουμε τι σημαίνει το όχι.

 

Επίσης πως ακριβώς θα προλάβουν να το οργανώσουν σε μια εβδομάδα όλο αυτό, (κάλπες, ψηφοδέλτια, δικαστικοί αντιπρόσωποι, εφορευτικές επιτροπές κλπ κλπ)

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το ναι σημαίνει δεχόμαστε την συμφωνία και προχωράμε πάνω κάτω όπως ήμασταν με λιτότητα.

 

Δεν είναι "πάνω κάτω όπως ήμασταν με με λιτότητα", είναι πολύ σκληρά τα μέτρα. Προσωπική γνώμη πολύ χειρότερα από οτι τώρα, θα τροφοδοτήσουν με ύφεση την οικονομία θα κλείσουν αρκετές ακόμα επιχειρήσεις ακόμα και αυτές με τα κολοαφεντικά που πληρώνουν 300-400 ψωροευρώ και θα αυξηθούν οι άνεργοι. Κόψιμο συντάξεων ΕΚΑΣ εξαθλίωση ηλικιωμένων κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι "πάνω κάτω όπως ήμασταν με με λιτότητα", είναι πολύ σκληρά τα μέτρα. Προσωπική γνώμη πολύ χειρότερα από οτι τώρα, θα τροφοδοτήσουν με ύφεση την οικονομία θα κλείσουν αρκετές ακόμα επιχειρήσεις ακόμα και αυτές με τα κολοαφεντικά που πληρώνουν 300-400 ψωροευρώ και θα αυξηθούν οι άνεργοι. Κόψιμο συντάξεων ΕΚΑΣ εξαθλίωση ηλικιωμένων κτλ.

εντάξει αυτά τα είδαμε με ήδη εντός πες μας κάτι άλλο αυτό το συνήθισε ο πισινός μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει αυτά τα είδαμε με ήδη εντός πες μας κάτι άλλο αυτό το συνήθισε ο πισινός μας.

 

Άσε τι θα πω εγώ, βάλε το μυαλουδάκι σου να δουλέψει τι επιπτώσεις θα υπάρχουν αν παρθούν αυτά που βγήκαν στα κανάλια, εγώ είπα την γνώμη μου. Αν τα βαρέθηκε ο πισινός σου δικό σου θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τι θα πω εγώ, βάλε το μυαλουδάκι σου να δουλέψει τι επιπτώσεις θα υπάρχουν αν παρθούν αυτά που βγήκαν στα κανάλια, εγώ είπα την γνώμη μου. Αν τα βαρέθηκε ο πισινός σου δικό σου θέμα.

Ασε εμένα και κοίτα να παραθέσεις στοιχεία για αυτά που ισχυρίζεσαι. Εγώ έχω την δική μου μέθοδο επιλογής πίπες του τύπου "θα κολυμπάτε ξεβράκωτοι στα αγγούρια" και άλλα τσιτάτα δεν με ακουμπάνε. Εσείς που τα κάνετε όμως δώστε και τις πηγές σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νήμα αυτό δε μπορεί να μη γίνει πολιτικό. Τι πιο πολιτικό από αυτό ?

 

Αυτό που θα υπογραμμίσω εγώ είναι απλά ότι κάποιος θα πρέπει να εξηγήσει στις επόμενες γιενιές, αν το Ευρωπαϊκό μέλλον της κριθεί από την "ψήφο" της Χρυσής Αυγής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νήμα αυτό δε μπορεί να μη γίνει πολιτικό. Τι πιο πολιτικό από αυτό ?

 

Αυτό που θα υπογραμμίσω εγώ είναι απλά ότι κάποιος θα πρέπει να εξηγήσει στις επόμενες γιενιές, αν το Ευρωπαϊκό μέλλον της κριθεί από την "ψήφο" της Χρυσής Αυγής.

 

Τι λέτε μωρέ το θέμα είναι κοινωνικοοικονομικό η πολιτική δεν έχει καμιά θέση. Προσωπικά βάζω όλους όσους δίνουν πολιτικούς λόγους για επιλογή στην λίστα αγνόησης. Είτε δώσει το αριστερό το δεξί η το τρίτο το μακρύτερο δεδομένα και συμπερασματα δεν παίζει κανένα ρόλο αυτό που θα περάσει από κόσκινο είναι τα δεδομένα συμπεράσματα και όχι ποιος τα είπε σε περίπτωση που δεν καταφέρω να βρω τότε θα το παίξω κορώνα γράμματα.

 

Αυτά για να είμαι μέσα στο θέμα αν δεν μπορείτε να μιλήσετε με δεδομένα και να μας εξηγήσετε πως φτάσατε στο συμπέρασμα που φτάσατε τότε καλό είναι να μην αναρτάτε απαντήσεις.

 

Και επειδή προσωπικά ακόμα δεν έχω καταφέρει να τα βάλω σε τάξη θα ακολουθήσω την δική μου συμβουλή και θα σταματήσω να αναρτώ απαντήσεις σεβαστήται τον κόπο όσων προσπαθούν να ενημερωθούν και βοηθήστε αν μπορείτε έστω και με την σιωπή σας.

Τέλος για εμένα και συγνώμη για το ΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι θα είναι η απάντηση μου μόνο και μόνο επειδή οι προτάσεις των εταίρων μας δεν δίνουν καμία προοπτική. Νταξει πέντε χρόνια κάναμε υπομονή θα έκανα και ένα εξάμηνο ακόμα αλλά πες κάτι δώσε κάποιο ορίζοντα για την ελάφρυνση του χρέους ρε γμτ.Τα σενάρια είναι δύο για τον λόγο που φτάσαμε ως εκεί.Η δεν θέλουν κράτος στη Ευρώπη όπου να μην υπάρχει στην εξουσία έστω και με την μορφή συγκυβέρνησης εκπρόσωπος του λαϊκού κόμματος η θέλουν να μας διώξουν "ευγενικά"χωρίς να πέσει η ευθύνη σε αυτούς.Θυμίζω ότι έφεραν σε αδιέξοδο και την προηγούμενη συγκυβέρνηση που ήταν κάπως πιο υπάκουη στα θέλω τους καλώς η κακώς δεν είναι της παρούσης.Άρα αν ισχύει το δεύτερο υπάρχει μία  ρήση στην επαρχία που λέει ότι όταν δεν σε θέλουν στο χωριό δεν ρωτάς που είναι του παπά το σπίτι. Κούγκι λοιπόν :P  από την πλευρά μου πάντα αλλά δεν θα μπλέξω σε διαφωνίες με κανένα μέλος από εδώ που έχει άλλη άποψη.Για αυτό και κατά την γνώμη μου το δημοψήφισμα είναι ότι καλύτερο αυτές τις ώρες ώστε να εκφραστούμε δημοκρατικότατα.όχι και πάλι όχι σε τέτοια συμφωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει δημοψήφισμα μάγκες γιατί απέσυραν την πρόταση πριν από λίγο οι δανειστές!

 

ακόμα και αν αυτή η φράση ισχύει όπως ακριβώς γράφεται ... έχει δύο αναγώσεις ... γι' αυτό ας περιμένουμε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...