Προς το περιεχόμενο

Αγορά Νέου Εκτυπωτή


m.Zara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο μενα!

Καταρχην να αναφερω οτι δεν ειχα ποτε εκτυπωτη. Θελω να ειναι πολυμηχανημα δηλαδη με scanner, fax. κλπ.

Σκεφτομουνα να παρω laser (εγραψα στο αντιστοιχο τοπικ) αλλα ενας πωλητης με επεισε οτι ισως να αξιζει και ο Inkjet. Σε συνδυασμο με τη προσφορα 20% της hp για τα 7 συγκεκριμενα μηχανηματα η ερωτηση μου ειναι η εξης :

τα αναλωσιμα σε αυτους τους 7 εκτυπωτες ειναι τα ιδια? Γνωριζετε σε ποσες σελιδες κειμενων χοντρικα χρειαζεται αλλαγη το μαυρο και ποσο κοστιζει? Ολοι αυτοι οι εκτυπωτες ανηκουν στην κατηγορια που στεγνωνουν οι "κεφαλες" μετα απο καποιο διαστημα ή καποιοι ειναι πιο ανθεκτικοι?

 

Το αντικειμενικα καλυτερο απο αυτα τα 7 ειναι το pro 276dw ή το 8620 ή και καποιο αλλο? Οι απαιτησεις μου ειναι περιπου 200 σελιδες το μηνα κειμενων αλλα ταυτοχρονα να εχω οσο πιο ευρειες επιλογες γινεται.

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Επεξ/σία από egosoka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκτυπώνεις μόνο κείμενο νομίζω ότι είναι καλύτερα να  πας σε laser... Μπορεί να πληρώσεις κάτι παραπάνω για να τον αγοράσεις, αλλά θα σου βγει πολύ οικονομικός σε κόστος εκτύπωσης! Και με την επιστροφή χρημάτων που κάνει κατά καιρούς η hp εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάρω έναν hp που έχουν και καλό όνομα και να παίρνω και επιστροφή κάθε φορά που παίρνω τόνερ..! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκτυπώνεις μόνο κείμενο νομίζω ότι είναι καλύτερα να  πας σε laser... Μπορεί να πληρώσεις κάτι παραπάνω για να τον αγοράσεις, αλλά θα σου βγει πολύ οικονομικός σε κόστος εκτύπωσης! Και με την επιστροφή χρημάτων που κάνει κατά καιρούς η hp εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάρω έναν hp που έχουν και καλό όνομα και να παίρνω και επιστροφή κάθε φορά που παίρνω τόνερ..! 

Οταν λες επιστροφη χρηματων, εννοεις οτι παιρνεις καινουργιο τονερ και και σου κανουν εκπτωση?

 

Eνας πωλητης μου περιεγραφε οτι καποιοι ακριβοι κ καινουργιοι inkjet (epson l550, 285 ευρω) τελικα  κοστιζουν σε αναλωσιμα μελανια λιγοτερα χρηματα ανα σελιδα απο το να παρεις τονερ για εναν laser. Εκει ψηθηκα κ ειπα να το ψαξω για τη προσφορα 20% στους hp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lexmark Pro5500 πολυμηχάνημα. Φτηνός, γρήγορος,τα μελάνια κρατάνε αρκετα. Τον χρησιμοποιούμε σε ιατρείο ( 400 σελιδες για επισκέψεις, 700-800 για φαρμακα 100-150 για εικόνες υπέρηχου ανα μήνα) Τον εχουμε εναμιση χρόνο χωρις πρόβλημα. Το μόνο μείον τα μελάνια που τα παραγγέλουμε απο Αθήνα (μενουμε Πάτρα)

Επεξ/σία από panths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες επιστροφη χρηματων, εννοεις οτι παιρνεις καινουργιο τονερ και και σου κανουν εκπτωση?

 

Eνας πωλητης μου περιεγραφε οτι καποιοι ακριβοι κ καινουργιοι inkjet (epson l550, 285 ευρω) τελικα  κοστιζουν σε αναλωσιμα μελανια λιγοτερα χρηματα ανα σελιδα απο το να παρεις τονερ για εναν laser. Εκει ψηθηκα κ ειπα να το ψαξω για τη προσφορα 20% στους hp. 

 

Προσωπικά τους epson δεν τους έχω σε μεγάλη εκτίμηση... Θεωρώ ότι είναι αργοί συγκριτικά με άλλους στην ίδια κατηγορία και θα εμπιστευόμουν πιο πολύ 1 hp ή 1 brother... Απλά βάζω ένα ++ παραπάνω στους hp λόγω των προσφορών που κάνουν και στα τόνερ και στους εκτυπωτές γιατί έχουν δυσκολέψει τα οικονομικά του κόσμου και δείχνουν να το κατανοούν...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...