Προς το περιεχόμενο

Αγορά Νέου Εκτυπωτή


m.Zara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ψάχνω για καινούριο εκτυπωτή για το σπίτι γιατί ο παλιός τα έφτυσε. Εκτυπώνω αρκετές σελίδες καθημερινά τόσο έγχρωμες όσο και ασπρόμαυρες. Με νοιάζει κυρίως να είναι οικονομικός και γρήγορος και να έχει καλή ποιότητα εκτύπωσης γιατί ορισμένες φορές εκτυπώνω και φωτογραφίες. Δίνω μέχρι 200-250€. Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς έχεις προτίμηση για inkjet ή laser; Αν όχι εμένα η γνώμη μου είναι να πας σε inkjet γιατί ως επί το πλείστων βγάζουν καλύτερες έγχρωμες εκτυπώσεις. Τσέκαρε αυτόν http://www.skroutz.gr/s/4509559/Canon-Pixma-MX535.html και http://www.skroutz.gr/s/398301/HP-Officejet-Pro-8100-ePrinter.html που είναι και οι δύο σε πολύ καλές τιμές. Ο HP είναι λίγο πιο γρήγορος αλλά αφού τον θες για το σπίτι και οι δύο σε καλύπτουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας καμία πληροφορία παραπάνω  B)

 

Τι πληροφορία παραπάνω; 

 

Καταρχάς έχεις προτίμηση για inkjet ή laser; Αν όχι εμένα η γνώμη μου είναι να πας σε inkjet γιατί ως επί το πλείστων βγάζουν καλύτερες έγχρωμες εκτυπώσεις. Τσέκαρε αυτόν http://www.skroutz.gr/s/4509559/Canon-Pixma-MX535.html και http://www.skroutz.gr/s/398301/HP-Officejet-Pro-8100-ePrinter.html που είναι και οι δύο σε πολύ καλές τιμές. Ο HP είναι λίγο πιο γρήγορος αλλά αφού τον θες για το σπίτι και οι δύο σε καλύπτουν. 

 

Βλέπω ότι έχει αρκετή διαφορά ο hp στην ταχύτητα εκτύπωσης αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί κατά τ άλλα έχουν παρεμφερή χαρακτηριστικά! Είναι δυνατόν να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν γιατί η κεφαλή εκτύπωσης στους hp είναι σταθερή ενώ στους canon κινείται κι εκεί οφείλεται η διαφορά στην ταχύτητα. Βέβαια η ταχύτητα εκτύπωσης και των δύο καλύπτει τις ανάγκες σου πιστεύω (εκτός βέβαια αν βγάζεις τόσες πολλές εκτυπώσεις την ημέρα!). Βασικό με αυτά που λες είναι και η ποιότητα εκτύπωσης που επίσης και οι 2 έχουν πολύ καλή. Απλώς, οκ, με τα ίδια λεφτά παίρνεις πιο γρήγορο μηχάνημα, οπότε γιατί όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ θες εκτυπωτή ή πολυμηχάνημα; inkjet ή lasejet; διασύνδεση 1 ή περισσότερων χρηστών; wifi;

Τέτοια πράγματα εννοώ...

 

Όσο για τη σειρά inkjet της hp που αναφέρει ο φίλος μας, ισχύει όντως ότι είναι πολύ γρήγορος, αγοράσαμε σχετικά πρόσφατα στο γραφείο. Καλές αποδόσεις και οικονομικά αναλώσιμα, βέβαια εμείς αγοράσαμε επαγγελματικό. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για τους οικιακούς εκτυπωτές της σειράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις να είμαι ειλικρινείς. Θέλω να πω πως δεν με πειράζει αν θα είναι inkjet ή laserjet, με νοιάζει κυρίως να είναι οικονομικός και σχετικά γρήγορος και η ποιότητα εκτύπωσης να είναι καλή. Από την άλλη αν έχει wifi και διασύνδεση χρηστών είναι δύο μεγάλα συν, χωρίς όμως να αποτελούν βασικές προϋποθέσεις. Και φυσικά εξαρτάται από τη διαφορά στην τιμή.

Ποιον έχετε στη δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς για το γραφείο πήραμε το officejet pro x476dw που είναι πολυμηχάνημα γιατί χρειαζόμασταν συχνά το scanner και αυτό που είχαμε είχε παλιώσει. Υπάρχουν και πιο οικονομικές λύσεις της ίδιας σειράς αν δεν σε νοιάζει να είναι πολυμηχάνημα πχ τσέκαρε Link.png Site: αυτόν και Link.png Site: αυτόν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τι προτάσεις σας. 

Εμείς για το γραφείο πήραμε το officejet pro x476dw που είναι πολυμηχάνημα γιατί χρειαζόμασταν συχνά το scanner και αυτό που είχαμε είχε παλιώσει. Υπάρχουν και πιο οικονομικές λύσεις της ίδιας σειράς αν δεν σε νοιάζει να είναι πολυμηχάνημα πχ τσέκαρε Link.png Site: αυτόν και Link.png Site: αυτόν .

 

Καλοί δείχνουν και οι 2 αν και πιστεύω πως μπορώ να βρω και κάτι πιο οικονομικό μιας και δεν έχω τόσο υψηλές απαιτήσεις σε ταχύτητες εκτύπωσης.

 

Εγώ θα έλεγα να πάρεις laser, αφού έχεις αρκετό όγκο εκτυπώσεων, προτείνω πχ Link.png Site: αυτόν

 

To θέμα μου είναι ότι έχει duplex εκτύπωση χειροκίνητη κι επειδή κι ο παλιός είχε, είναι απίστευτα εκνευριστικό και σου τρώει χρόνο. Οπότε θα προτιμούσα κάτι με αυτόματη duplex. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτοί που πόσταρα είναι επαγγελματικοί. Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά, αυτό που εννοούσα είναι ότι στη σειρά hp officejet μπορείς να βρεις και πιο οικονομικούς από αυτόν που πήραμε εμείς αφού είναι για οικιακή χρήση. Πχ τσέκαρε αυτόν . Για τα λεφτά του πολύ καλός, έχει και Duplex αυτόματη και wifi και καλούς χρόνους εκτύπωσης. Νομίζω πως σε καλύπτει! Αλλιώς τσέκαρε κι αυτόν που είναι πολυμηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάτε για τους officejet εγώ θα πρότεινα αυτούς τους 2 για σπίτι! Έχουν και wifi και θύρα usb η ταχύτητά τους είναι μια χαρά για οικιακό πολυμηχάνημα και ειδικά ο 6830 είναι μπόμπα για την τιμή του! Και σκέψου ότι κυκλοφορεί και προσφορά για τους ofiicejet pro στο facebook της hp οπότε θα σου έρθει και 20% φθηνότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτοί που πόσταρα είναι επαγγελματικοί. Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά, αυτό που εννοούσα είναι ότι στη σειρά hp officejet μπορείς να βρεις και πιο οικονομικούς από αυτόν που πήραμε εμείς αφού είναι για οικιακή χρήση. Πχ τσέκαρε αυτόν . Για τα λεφτά του πολύ καλός, έχει και Duplex αυτόματη και wifi και καλούς χρόνους εκτύπωσης. Νομίζω πως σε καλύπτει! Αλλιώς τσέκαρε κι αυτόν που είναι πολυμηχάνημα

 

 Ο xerox είναι αρκετά αργός πιστεύω και ο 6230 έχει αρκετά χαμηλή ανάλυση, αλλά ευχαριστώ για τις προτάσεις

 

Μιας και μιλάτε για τους officejet εγώ θα πρότεινα αυτούς τους 2 για σπίτι! Έχουν και wifi και θύρα usb η ταχύτητά τους είναι μια χαρά για οικιακό πολυμηχάνημα και ειδικά ο 6830 είναι μπόμπα για την τιμή του! Και σκέψου ότι κυκλοφορεί και προσφορά για τους ofiicejet pro στο facebook της hp οπότε θα σου έρθει και 20% φθηνότερα!

 

Μάλλον ξέχασες να βάλεις τα link! tongue.png Anyway! Τον 6830 τον εντόπισα! Μ αρέσει αρκετά μπορώ να πω και με την προσφορά όντως θα μου έρθει πολύ φθηνότερα απ ότι περίμενα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ, φαίνεται καλός αλλά θα προτιμούσα λίγο καλύτερη ανάλυση και η αλήθεια είναι ότι ο 6830 που πρότεινε ο Lord με καλύπτει περισσότερο και είναι και σε αρκετά καλύτερη τιμή + την προσφορά που δυστυχώς δεν ισχύει για τους laser...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...